اکسپرس انتری

زمانی که تصمیم به مهاجرت به کانادا به عنوان یک نیروی کار ماهر را دارید، اکسپرس اینتری یکی از بهترین گزینه های انتخابی شما بوده که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) راه اندازی شده است. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که فرآیند مهاجرت را بسیار آسان تر کند.

مشاهده برنامه اکسپرس انتریارزیابی رایگان
اکسپرس انتری

برنامه اکسپرس انتری

اگر نیروی متخصص هستید و می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، یکی از گزینه‌های پیش روی شما اکسپرس انتری است. این سیستم یکی از بهترین‌ مسیرهای مهاجرتی IRCC محسوب می‌شود و با هدف تسریع فرایند مهاجرت ایجاد شده است.

تجربه کانادایی یک مسیرمهاجرتی برای اخذ اقامت دائم است که برای متقاضیان با سابقه کار در کانادا ایجاد شده است.
این برنامه بر اساس عوامل مختلف نیروی انسانی خارجی را برای اقامت دائم کانادا انتخاب می کند.

چگونه می توان برای اکسپرس انتری درخواست داد؟

شرایط‌تان را ارزیابی کنید

در گام نخست، شرایط‌تان را ارزیابی کنید و از اینکه مدارک لازم برای ثبت درخواست را دارید، مطمئن شوید.

در گام بعدی، برای تکمیل پروفایل خود تنها کافی است مدارک مورد درخواست را بفرستید و نیازی به آپلود تمام مدارک شخصی خود در پروفایل اکسپرس ندارید.

ارسال این مدارک الزامی است:

 • پاسپورت و مدارک سفر.
 • نتایج آزمون زبان.
 • گزارش ارزیابی تحصیلی (در صورتیکه در برنامه‌ نیروی متخصص فدرال(FSWC) اپلای می‌کنید) و می‌خواهید امتیاز بخش تحصیلات را به دست آورید.
 • نامزدی استانی(اگر قبلاً اقدام کرده‌اید).
 • جاب آفر (درصورت نیاز).

پروفایل بسازید

پس از تکمیل پروفایل، مدارک‌تان مورد ارزیابی قرار گرفته و نمره‌ CRS شما بررسی می‌شود. رتبه شما براساس اینکه چه نمره‌ای دریافت کنید محاسبه شده و وارد استخر اکسپرس انتری می‌شوید.

دریافت دعوتنامه و اپلای برای اقامت دائم

کسانی که بالاترین نمره‌ را در استخر اکسپرس انتری دریافت کرده باشند از IRCC دعوتنامه دریافت می‌کنند. از این زمان به بعد 60 روز فرصت دارید تا درخواست اقامت دائم را ثبت کنید. در این فرایند مدارک شما ارزیابی شده و معمولا ظرف 6 ماه وضعیت اقامت شما مشخص می‌شود.

Image
مسیر اکسپرس انتری

مزایای اکسپرس انتری

بنا به نیازهای اقتصادی کشور کانادا، روند مهاجرت شما سریع‌تر پیش می‌رود.
تازه‌ واردان را با نیازمندی‌های بازار کار همسو می‌کند.
کاندیداها می‌توانند پس از ورود به استخر اکسپرس انتری همچنان امتیازاتشان را افزایش بدهند و تشویق می‌شوند که مهارت‌هایشان را بهبود بخشند.
این برنامه سناریوی واضحی از سطوح، آمار و پیشینه‌ی مهاجرت در کانادا ارائه می‌دهد.
با اولویت‌بندی پروفایل‌های موفق سرعت بررسی را بیشتر می‌کند.
سیستم اکسپرس انتری بخاطر نمرات CRS به IRCC انعطاف بیشتری می‌بخشد.
آیا شما واجد شرایط هستید؟

مروری بر اکسپرس انتری

اکسپرس انتری چیست ؟

اکسپرس انتری یک سیستم الکترونیکی است که کانادا از آن برای مدیریت درخواست‌های مهاجرین استفاده می‌کند.هربار که درخواستی از سمت یک متقاضی ثبت می‌شود، اداره‌ی مهاجرت کانادا (IRCC) تصمیم می‌گیرد که آیا این فرد واجد شرایط اکسپرس انتری هست یا خیر.

پس از پذیرش داوطلبان، هریک براساس سیستم جامع رتبه‌بندی(CSR) امتیاز می‌گیرند. این امتیازات حاصل ارزیابی مواردی از قبیل سن، سطح زبان، تحصیلات، و سابقه‌ی کاری می‌باشد.

IRCC هر دو هفته یکبار، کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند انتخاب می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

نحوه‌ی کار اکسپرس انتری به چه صورت است؟

مراحل کار اکسپرس انتری به صورت زیر است:

 • ابتدا باید واجد شرایط ورود به اکسپرس انتری باشید.
 • آزمون زبان در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی بدهید.
 • شرایط ارزیابی مدارک تحصیلی(ECA) شما کامل باشد.
 • در وبسایت اداره‌ی مهاجرت کانادا (IRCC) پروفایل بسازید.
 • منتظر دریافت نامه‌ی اپلای (ITA) از IRCC بمانید.
 • درخواست‌تان را در IRCC تکمیل و اپلیکیشن فی را پرداخت کنید.
 • اگر از شما خواسته شد بیومتریک‌هایتان را هم ثبت کنید.
 • منتظر تصمیم نهایی IRCC باشید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

پروسه‌ی اکسپرس انتری چقدر زمان می‌برد؟

پروفایل هر متقاضی در سیستم اکپسرس انتری یک سال اعتبار دارد. بعد از ارائه‌ی ITA، متقاضیان می‌توانند انتظار داشته باشند که اداره‌ی مهاجرت کانادا پرونده‌ِی آن‌ها را ظرف 6 ماه بررسی کند. پروسه‌ی پذیرش با اعلام موافقت یا عدم موافقت IRCC به پایان می‌رسدو در صورتیکه متقاضیان یکسال پس از ثبت درخواست‌شان در اکسپرس انتری همچنان ITA دریافت نکنند، می‌توانند دوباره از طریق همین سیستم درخواست‌شان را ثبت نمایند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

مزایا و معایب اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری مزایا و محدودیت‌های متفاوتی دارد، اما مزایای آن همواره بیشتر از معایب‌اش هستند. کانادا، ایده‌ی اکسپرس انتری را از نیوزلند و استرالیا اقتباس کرده است. نیوزلند اولین کشوری بود که سیستم «اظهار علاقه‌مندی» را در سال 2004 به راه انداخت و سپس استرالیا در سال 2012 این ایده را اجرایی کرد.

کشور کانادا هم اکسپرس انتری را در سال 2015 به راه انداخت تا مسیر متقاضیان مستعد را هموارتر کند و تجربه‌ی بهتری از راه مهاجرت رقم بزند.

پیش از اکسپرس انتری، کانادا سیستم برنامه‌ی کاربردی را اجرا می‌کرد. مشکل سیستم قدیمی این بود که تعداد درخواست‌های ثبت شده بسیار بیشتر از ظرفیت مهاجرین در هر سال بود. در نتیجه کاندیداهای پذیرفته‌شده باید برای دریافت ویزای اقامت دائمی کانادا، چندین سال صبر می‌کردند.

IRCC اکسپرس انتری را راه‌اندازی کرد تا مسیر دریافت ویزای دائم سریع‌تر شود. حالا کاندیداها در کمتر از 6 ماه ویزای خود را دریافت می‌کنند، درحالیکه در سیستم قدیمی این زمان 6 سال بود.

اکسپرس انتری به روند دریافت ویزا سرعت می‌بخشد، چرا که CRS یا همان سیستم جامع رتبه‎بندی براساس تحقیقات کافی دولت کانادا طراحی شده است و قادر است که ویژگی‌های یک کاندیدای موفق را برای یافتن شغل مناسب، به درستی اندازه‌گیری کند. مهاجران جوان یا میان‌سال، با تحصیلات بالا، سابقه‌ی شغلی حرفه‌ای و سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی بالا در بازار شغلی کانادا بسیار موفق خواهند بود. تحقیقات IRCC از سال 2015 نشان می‌دهد که مهاجرانی که از طریق اکسپرس انتری وارد کانادا شده‌اند در بازار کار این کشور بسیار موفق عمل کرده‌اند. مهاجران این سیستم می‌توانند مطمئن باشند که نهایتا پوزیشن شغلی خوبی در کانادا خواهند داشت.

بزرگ‌ترین محدودیت سیستم اکسپرس انتری این است که به کاندیداها اطمینان نمی‌دهد که به طور قطعی دعوتنامه‌ی درخواست اقامت دائم را دریافت خواهند کرد.  در سیستم قدیمی، مهاجران می‌توانستند بعد از موفقیت در تمام ماده‌های سیستم ویزای اقامت دائم دریافت کنند، در حالیکه در سیستم فعلی فقط متقاضیانی ویزای دائم کانادایی می‌گیرند که بالاترین نمرات را در CRS کسب کرده باشند.

در عین حال، نیمه‌ی پر لیوان این است که قرعه‌کشی اکسپرس انتری به طور منظم هر دو هفته یکبار انجام می‌شود و به متقاضیان شانس زیادی می‌دهد که دعوتنامه‌ی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. شما همیشه این شانس را دارید که از طریق جاب آفر کانادا، نامزدی استانی، تحصیل در کانادا، افزایش سابقه‌ی کاری و ارتقا سطح زبان‌تان نمرات بالاتری در CRS کسب کنید. علاوه بر اکسپرس انتری، کانادا بیش از 100 مسیر مختلف مهاجرت برای کارگران ماهر ارائه می‌دهد.

4.9/5 - (51 امتیاز)

هزینه‌ی اکسپرس انتری چقدر است؟

ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری در استخر کاندیداهای واجد شرایط رایگان است. با اینحال کاندیداها قبل از ثبت پروفایل‌شان محتمل برخی هزینه‌ها می‌شوند.

هزینه‌های احتمالی:

 • هزینه‌ی آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی که باید در موسسه‌ای صورت بگیرد که موردقبول دولت کانادا باشد.
 • ارزیابی مدارک تحصیلی
 • هزینه‌های ترجمه‌ی مدارک زبان
 • استخدام وکیل مهاجرتی

هزینه‌های دولتی و سایر هزینه‌هایی که بعد از دریافت ITA باید بپردازید:

 • هزینه‌ی دولت کانادا بابت بررسی درخواست‌ اقامت دائم
 • آزمون (های) پزشکی
 • عدم سو پیشینه
 • هزینه(های) بیومتریک

هزینه‌ی دولت کانادا بابت بررسی درخواست اقامت دائم در جدول زیر آمده است:

هزینه های اقامت دائم دولت کانادا برای اکسپرس اینتری
Your application
Processing fee ($825) and right of permanent residence fee ($500)
$1,325
Spouse or partner processing fee ($825) and right of permanent residence fee ($500)$1,325
Include a dependent child$225 (per child)

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا باید وکیل مهاجرتی استخدام کنم؟

ملزم به استخدام وکیل نیستید، اما می‌تواند برای شما سودمند باشد. یک وکیل باتجربه، حرفه‌ای و قابل اعتماد می‌تواند شانس موفقیت شما را با هزینه‌ی قانونی پایین‌تر، بیشتر کند.

وکلا به شما کمک می‌کنند که بیشترین نمره را در CRS به دست آورید و به اکسپرس انتری راه یابید. آن‌ها از ثبت پروفایل تا دریافت اقامت دائم کانادا کنار شما هستند. به علاوه، وظیفه‌ی یک وکیل این است که مراقب اشتباهات احتمالی شما حین فرایند مهاجرت باشد.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا به جاب آفر نیاز دارم؟

خیر. برای اینکه دعوتنامه‌ی اکسپرس انتری را دریافت کنید نیاز به جاب آفر ندارید. داشتن جاب آفر موفقیت شما را تضمین نمی‌کند با اینحال شانس شما را در امتیازگیری CRS افزایش می‌دهد. اگر جاب آفر مورد نظر اکسپرس انتری را داشته باشید بین 50 تا 200 امتیاز اضافه دریافت خواهید کرد.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا مهاجرین اکسپرس انتری، شغل‌های خوبی در کانادا پیدا می‌کنند؟

بله. به گفته‌ی IRCC، مهاجرانی که با برنامه‌ی اکسپرس انتری وارد کانادا می‌شوند تمام مهارت‌های لازم برای موفقیت در بازار کار را دارند. حتی برخی مهاجران دستمزدهای بالاتری نسبت به کارکنان کانادایی داشته و نرخ بیکاری پایین‌تری هم دارند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

مهاجرین اکسپرس انتری چه پیش‌زمینه‌ای دارند؟

کشور کانادا مهاجران را براساس سن، تحصیلات، سطح زبان، سابقه‌ی کاری و توانایی ادغام با بازار کار کانادا رتبه‌بندی می‌کند. هر ساله افراد ماهری از کشورهای مختلف به کانادا مهاجرت می‌کنند. IRCC این مهاجران را براساس نمره‌ی CRS انتخاب می‌کند و از آن‌ها دعوت می‌کند تا به طور دائم مقیم کشور کانادا شوند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا خانواده‌ام می‌توانند همراه من بیایند؟

بله. با سیستم اکسپرس انتری می‌توانید همسر، شریک حقوقی و فرزندان وابسته‌تان را همراه خود ببرید.فرزند وابسته‌ی همسر یا شریک حقوقی‌تان و فرزندان وابسته‌ی آن‌ها هم می‌تواند با این سیستم با شما همراه شوند.همچنین تمامی اعضای خانواده‌تان که در درخواست شما ثبت شده باشند می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

لازم به ذکر است فرزند وابسته کسی است که زیر 22 سال سن داشته باشد و مجرد باشد. و یا افراد زیر 22 سالی که به والدین خود وابسته هستند و به علت ناتوانی جسمی یا ذهنی قادر به مدیریت خودشان نباشند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

روند اکسپرس انتری به چه صورت است؟

شما براساس پیشینه‌ی شغلی یا برنامه‌هایی مثل FSWC، CEC و PNP وارد استخر اکسپرس انتری می‌شوید.

این فرایند دو مرحله دارد:

مرحله‌ی 1: بسنجید که آیا واجد شرایط یکی از 4 برنامه‌ی کارگران ماهر هستید یا خیر.

مرحله‌ی 2: وقتی از واجد شرایط بودن مطمئن شدید، مدارک‌تان را ثبت کنید و پروفایل اکسپرس انتری بسازید.

شما باید حداقل شرایط سیستم جامع رتبه‌بندی(CRS) را داشته باشید. از آنجاییکه سیستم رتبه‌بندی براساس نقطه‌ی برش عمل می‌کند باید حداقل امتیاز لازم را داشته باشید.

فراموش نکنید که هرچه امتیاز بیشتری داشته باشید، شانس پذیرش‌تان بیشتر است.

4.9/5 - (51 امتیاز)

مزایای اصلی اکسپرس انتری چیست؟

ارزیابی سریع‌تر

خوشبختانه زمان هدر رفتن زمان بخاطر گم شدن نامه به پایان رسیده! حالا که سیستم درخواست کاملا الکترونیکی شده است وقت متقاضیان هدر نمی‌رود و شما می‌توانید به محض ثبت درخواست‌تان تا 6 ماه دعوتنامه‌ی ویزای دائمی کانادا دریافت کنید.

سیستم الکترونیکی

این سیستم، متقاضی را گمنام نگه می‌دارد و علاوه برتسهیل روند اقامت به رفع تبعیض نیز کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که کاندیداها فقط براساس سیستم جامع رتبه‌بندی انتخاب می‌شوند و فقط لازم است که با ماشین حساب اکسپرس انتری آشنا باشید.

کاهش الزامات CRS

خبر خوب اینکه کشور کانادا نسبت به گذشته از مهاجران مستعد بیشتر استقبال می‌کند، به همین دلیل اداره‌ی مهاجرت این کشور الزامات CRS را کاهش داده است.

سیستم مهاجرتی فدرال

به دلیل اینکه اکسپرس انتری یک سیستم فدرال است، کاندیداها می‌توانند مستقیما برای کسب اقامت دائم کشور کانادا درخواست بدهند.

به محض اینکه ویزای اکسپرس انتری را دریافت کنید می‌توانید هر جایی از کانادا اقامت داشته باشید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

شرایط اکسپرس انتری و نمرات CRS

آیا من واجد شرایط اکسپرس انتری هستم؟

IRCC کاندیداها را براساس برنامه‌های زیر انتخاب می‌کند:

 • برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال: FSWP نخستین مسیر مهاجرت اقتصادی به کاناداست. برای این برنامه باید حداقل یکسال سابقه‌ی کار تمام وقت یا معادل پرداخت‌شده‌ی آن را داشته باشید. شغل شما باید براساس طبقه‌بندی ملی مشاغل(NOC) در رده‌های 0، A، یا B باشد و حداقل در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه سطح متوسط داشته باشید. نیروهای خارجی باید مدرک تحصیلی و گزارش ارزیابی (ECA) را داشته باشند.  در برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال متقاضیان باید حداقل 67 امتیاز کسب کنند.
 • تجربه‌ی کانادایی(Canadian Experience Class): این برنامه به دانشجویان و نیروهای بین‌المللی فرصت اپلای برای اقامت دائم کانادا را می‌دهد. کاندیداهای این برنامه حداقل یکسال سابقه‌ی کار حرفه‌ای یا فنی در کانادا را دارند و معیار زبان خارجی را نیز برآورده می‌کنند.
 • برنامه‌ی مهاجرتی مشاغل فنی کانادا: FSTP در دسترس کسانی است که در یک مهارت فنی حرفه‌ای هستند. برای اپلای در این برنامه باید حداقل 2 سال سابقه‌ی کار تمام وقت در یک مهارت فنی را داشته باشید، الزامات شغلی را برآورده کنید، یک جاب‌آفر 12 ماهه داشته باشید و یا یک مقام رسمی کانادایی گواهی صلاحیت تجارت برایتان صادر کرده باشد. مثل همیشه باید معیار زبان را نیز برآورده سازید.

برنامه‌ی مهاجرت استانی: الزامات هر برنامه براساس هر استان متفاوت است.

4.9/5 - (51 امتیاز)

چگونه می‌توانم واجد شرایط اکسپرس انتری شوم؟

برای این کار گزینه‌های متفاوتی وجود دارند. ابتدا بهتر است بدانید که کدام برنامه برای شما مناسب‌تر است و قبل از اپلای کردن الزامات آن را برآورده کنید.
یکی از مسیرهای رایجی که متقاضیان انتخاب می‌کنند، تحصیل در کانادا با هدف کسب اقامت دائم است. آن‌ها می‌توانند بعد از پایان تحصیلات از طریق ویزای اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی  و سابقه‌ی کار در کانادا درخواست‌شان را برای اقامت دائم این کشور ثبت کنند.
بسته به هر فرد و پیشینه‌ی او گزینه‌های متنوعی وجود دارد. تیم ما در مانامهاجرت به شما کمک خواهد کرد تا اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

رایج‌ترین گزینه‌های مهاجرت به کانادا کدامند؟

اگر آرزوی اقامت دائم کانادا را در سر دارید، گزینه‌های متنوعی پیش روی شماست:

 • اکسپرس انتری: رایج‌ترین مسیر مهاجرت برای متقاضیان حرفه‌ای است
 • برنامه‌ی مهاجرت استانی (PNP): به طور میانگین دومین مسیر انتخابی برای مهاجرت به کاناداست.
 • کِبِک: استان کبک هم برنامه‌ی مخصوص به خودش را دارد و نیروهای مستعد را از این طریق انتخاب می‌کند.
 • استان‌های آتلنتیک: این برنامه برای کسانی که قصد دارند در این استان‌های کشور کانادا اقامت داشته باشند بسیار مناسب است.
 • گزینه‌های دیگری مثل مهاجرت به مناطق روستایی و اشتغال به عنوان پرستار، کشاورز، راه‌اندازی کسب‌وکار و یا خویش‌فرما هم وجود دارند.
 • ویزای تحصیلی: تحصیل در کانادا یکی از ایمن‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.
 • اشتغال در کانادا: اگر جاب آفر دارید می‌توانید از طریق ویزای کار به کانادا سفر کنید و سپس وضعیت‌تان را به مهاجرت تغییر دهید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

نمره‌ی CRS را چطور محاسبه کنم؟

خوشبختانه مانا مهاجرت برای این کار ابزار رایگان در اختیار شما گذاشته است.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا نمره‌ی CRS من برای اکسپرس انتری کافیست؟

از آنجاییکه سیستم اکسپرس انتری مدام در حال تغییر است بهترین راه برای مطمئن شدن این است که نتایج اکسپرس انتری اخیر را چک کنید و وضعیت خودتان را با آن‌ها مقایسه کنید.

فراموش نکنید که نمرات CRS در هربار قرعه‌کشی تغییر می‌کنند و اگر در استخر اکسپرس انتری هستید بازهم می‌توانید نمرات‌تان را ارتقا دهید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

چطور می‌توانم نمرات CRS را بیشتر کنم؟

مطمئن شوید که تمام نمرات CRS را کسب کرده‌اید.

 • از همسرتان به عنوان متقاضی اصلی استفاده کنید
 • مجددا آزمون زبان بدهید.
 • تحصیلات کانادایی‌تان را بیشتر کنید.
 • تجربه‌ی کار در کانادا یا جاب آفر پیدا کنید.
 • تجربه‌ی کاری کشور خودتان را بیشتر کنید.

در اینجا جزئیات بیشتری در رابطه با ارتقای نمره‌ی CRS در اختیارتان می‌گذاریم.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا از نمرات CRS کاسته می‌شود؟

پیش‌بینی آن تقریبا غیرممکن است. ؛ چرا که همانطور که گفته شد نمرات CRS در طی چند هفته به طرز قابل توجهی تغییر می‌کنند و ممکن است بالا و پایین شوند.

آیا با نمره‌ی پایین باید وارد استخر اکسپرس انتری بشوم؟

اول از همه بدانید که ورود به اکسپرس انتری رایگان است و نمرات مدام تغییر می‌کنند، پس همیشه شانس دریافت نامه‌ی اپلای را دارید. حتی اگر نمرات کافی نداشته باشید می‌توانید آن‌ها را ارتقا دهید.

همچنین درحالیکه در مسیر اکسپرس انتری هستید ممکن است برای نامزدی استانی نامه‌ی اپلای بگیرید و وضعیت مهاجرت‌تان مطمئن شود. حتی می‌توانید همزمان با حضور در اکسپرس انتری برای سایر برنامه‌های مهاجرتی هم اپلای کنید و یا جاب آفر بگیرید. در این صورت نمرات CRS شما هم افزایش می‌یابند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

اگر نمرات CRS پایینی داشته باشم ورود به اکسپرس انتری فایده‌ای دارد؟

ورود به اکسپرس انتری همیشه برای شما سودمند است چون شانس مهاجرت شما را افزایش می‌دهد:

 • همانطور که قبلا اشاره کردیم، ورود به این سیستم رایگان است. هرچند قبل از ثبت درخواست بابت آزمون زبان و ارزیابی مدرک تحصیلی هزینه‌هایی را متحمل می‌شوید، اما این‌ها هزینه‌هایی هستند که برای اغلب برنامه‌های مهاجرتی به آن‌ها احتیاج خواهید داشت.
 • نمرات CRS همیشه در حال نوسان هستند و پیش‌بینی آن‌ها عملا ممکن نیست. اینطور به نظر می‌رسد که نمره‌ی پایین حداقل نامه‌ی دعوت به اپلای را تضمین می‌کند.
 • وقتی در استخر اکسپرس انتری هستید همچنان می‌توانید روی افزایش نمرات کار کنید. مثلا دوباره آزمون زبان بدهید، سابقه‌ی کاری یا تحصیلی بیشتری بدست آورید و یا در کانادا تحصیل کنید و مشغول به کار شوید.
 • شاید وقتی در مسیر اکسپرس انتری هستید نامه‌ی نامزدی استانی بگیرید؛ این نامه تضمین می‌کند که برای اقامت دائم دعوت به اپلای خواهید شد.
 • حتی ممکن است همزمان با حضور در استخر اکسپرس انتری، جاب آفر بگیرید که در اینصورت نمره‌ی شما برای دریافت ITA به اندازه‌ی کافی افزایش خواهد یافت.
 • همزمان با ورود به اکسپرس انتری می‌توانید برای سایر برنامه‌های مهاجرتی هم اپلای کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

نمره‌ی مطلوب زبان در CRS چند است؟

بهتر است مطمئن شوید که نمره‌ی شما حداقل معیارهای یک برنامه را برآورده می‌کند تا شانس‌تان را افزایش یابد.

براساس برنامه‌ی موردنظرتان به نمره‌ی متفاوتی نیاز خواهید داشت:

 • برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال: CLB 7
 • برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی: CLB 7   برای شغل‌های رده‌ی 0  یا A در NOC. و CLB 5 برای شغل‌های رده‌ی B.
 • برنامه‌ی مشاغل فنی فدرال: اسپیکینگ و لیسنینگ CLB 5 و رایتینگ و ریدینگ CLB 4.

پیشنهاد ما  این است که حتی اگر مهارت کافی در انگلیسی یا فرانسه دارید همچنان برای آزمون مطالعه کنید تا بالاترین نمره را کسب کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

تفاوت اکسپرس انتری وPNP چیست؟

دولت کانادا و استان‌های آن برنامه‌های مهاجرتی خودشان را دارند. با اینحال این دولت فدرال است که تصمیم نهایی را می‌گیرد.

اکسپرس انتری یک سیستم آنلاین است که سه برنامه‌ی مهاجرتی تحت نظر دولت فدرال را مدیریت می‌کند.

برنامه‌ی مهاجرت استانی یا همان PNP به استان‌ها اجازه می‌دهد که متقاضیان را براساس نیازهای اقتصادی منطقه‌ای انتخاب کنند. کسانی که برای این برنامه نامزد می‌شوند می‌توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند.

نامزدی استانی معتبرترین عامل در رتبه‌بندی‌های CRS است، این برنامه به تنهایی 600 نمره برای شما کسب می‌کند که متضمن دریافت ITA خواهد بود.

فرض کنید یک متقاضی نمره‌ی خوبی در اکسپرس انتری دریافت نکرده است. در این صورت از طریق نامزد استانی می‌تواند نمره‌اش را ارتقا داده و برای کسب اقامت دائم کانادا اپلای کند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

کدام جاب آفر در اکسپرس انتری اعتبار دارد؟

براساس IRCC یک جاب آفر معتبر، وظایف، دستمزد، برنامه‌ی کاری و شرایط استخدام شما را پوشش می‌دهد.

اغلب جاب آفرها نیازمند LMIA هستند که کارفرمای شما برای دریافت آن باید درخواستش را در سیستم استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا ثبت کند. برخی مشاغل هم معاف از LMIA محسوب می‌شوند.

یک جاب آفر معتبر بین 50 تا 200 نمره برای شما کسب می‌کند. جاب‌آفرهایی که براساس NOC در دسته‌های 0، A، و B قرار می‌گیرند 50 نمره از آن خود می‌کنند و مشاغل رده‌ی 00 می‌توانند 200 نمره‌ی اضافی به شما بدهند.

در واقع جاب آفر شما باید:

 • تمام‌وقت باشد
 • حداقل 12 ماهه باشد
 • و در رده‌ی شغلی 0، A، و B قرار بگیرد.

جاب آفرهایی که از سمت سفارت و کمیسیون عالی صادر شده باشند، معتبر نیستند.

4.9/5 - (51 امتیاز)

کدام جاب آفرها از LMIA معاف می‌شوند؟

اگر جاب آفری تمام شرایط زیر را داشته باشد نیازی به LMIA نخواهد داشت:

 • حداقل یکسال به صورت تمام وقت برای کارفرما کار کرده‌اید (و یا مدت زمان کار پاره‌وقت شما معادل یکسال بوده است)
 • جاب ‌آفر شما سایر شرایط اعتبار را دارد؛ بعنوان مثال جزو رده‌های شغلی0، A، و B است، مربوط به یکسال اخیر است و یک ماموریت دیپلماتیک در کانادا نیست.
 • براساس توافقنامه‌یCUMSA، توافق استانی فدرال و یا دسته‌بندی «علاقه‌مندی‌های کانادا» ویزای شما به LMIA نیازی ندارد. مثال‌های «علاقه‌مندی‌های کانادا» در اینجا آمده‌اند.
 • اگر در دسته‌ی مشاغل فنی کار می‌کنید می‌توانید از 2 کارفرما جاب آفر بگیرید و همزمان برای هردو کار کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

در حال حاضر در کانادا کار می‌کنم آیا این مورد جاب آفر محسوب می‌شود؟

خیر. ویزای کار با جاب آفر تفاوت دارد. یک جاب آفر زمانی در اکسپرس انتری معتبر است که سایر معیارها را برآورده کند، کارفرمای شما نامه‌ای برای کار تمام وقت یکساله یا بیشتر برایتان بنویسد، کارفرما مجوز LMIA داشته باشد و یا واجد شرایط معافیت شده باشد.

4.9/5 - (51 امتیاز)

بهترین راه افزایش نمره‌ی اکسپرس انتری چیست؟

بهترین راه کسب نامزدی استانی است. به این منظور می‌توانید مستقیما تحت یک جریان PNP هم‌رده با اکسپرس انتری درخواست بدهید. همچنین می‌توانید وارد استخر اکسپرس انتری شوید و برنامه‌ی استانی مستقیما از شما درخواست اپلای کند. همانطور که گفتیم نامزدی استانی 600 نمره برای شما به همراه دارد که دریافت نامه‌ی دعوت به اپلای برای اقامت دائم را تضمیم می‌کند.

اگر جاب آفر داشته باشید بین 50 تا 200 نمره اضافی خواهید گرفت. یکی دیگر از راه‌های افزایش نمره، کسب بالاترین نمره‌ی زبان است. آزمون زبان راه خوبی برای افزایش نمرات CRS است.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا 440/450/460/470 نمرات خوبی محسوب می‌شوند؟

نمره‌ی قبولی CRS در هر قرعه‌کشی متغیر است. شما باید همواره به دنبال افزایش نمره باشید و به نمره‌ی قبولی فکر نکنید. یعنی سعی کنید تمام معیارها را برآورده سازید. از سابقه‌ی کار و نمره‌ی زبان گرفته تا سایر معیارها. اگر فکر می‌کنید نمره‌ی فعلی شما پایین است به سراغ راه‌های افزایش نمره‌ای بروید که در سوالات بالاتر پاسخ دادیم.

4.9/5 - (51 امتیاز)

نمره‌ی قبولی چطور محاسبه می‌شود؟

وقتی تمام حداقل‌ها را پوشش دادید، درخواست شما از نظر :

 1. سن
 2. تحصیلات
 3. سابقه‌ی کار
 4. جاب آفر معتبر
 5. نمره‌ی زبان
 6. سازگاری ( چقدر می‌توانید با جامعه‌ی کانادا ادغام شوید)

بررسی می‌شود.

در کلاس نیروی متخصص فدرال از یک طبقه‌بندی 100 نمره‌ای استفاده می‌شود، و شما بسته به مطابقت 6 مورد دیگر نمره می‌گیرید. نمره‌ی قبولی در حال حاضر 67 است.

4.9/5 - (51 امتیاز)

چطور بدانم که نمره‌ی زبانم برای اکسپرس انتری کافی است؟

پاسخ این سوال زمانی مشخص می‌شود که بدانید قصد انتخاب کدام برنامه‌ی اکسپرس انتری را دارید و بر همان اساس نمره‌ی زبان‌تان را ارزیابی کنید.

 • برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال: CLB 7 در تمام بخش‌ها (اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ)
 • کلاس تجربه‌ی کانادایی: CLB 7 برای مشاغل رده‌ی 0 و A. و CLB 5 برای رده‌ی B.
 • برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال: اسپیکینگ و لیسنینگ CLB 5 و رایتینگ و ریدینگ CLB 4.

4.9/5 - (51 امتیاز)

پروفایل اکسپرس اینتری و نحوه ارسال مدارک

برای ثبت‌نام اکسپرس انتری به چه مدارکی احتیاج دارم؟

IRCC بابت ثبت‌نام در اکسپرس انتری مدارک زیر را از شما درخواست می‌کند:

 • پاسپورت.
 • نتایج آزمون زبان.
 • گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA).
 • مدرکی که سرمایه‌ی شما را اثبات کند.
 • نامزد استانی (اگر از این برنامه استفاده کرده‌اید).
 • جاب آفر کتبی از کارفرما (درصورتیکه جاب آفر دارید).

4.9/5 - (51 امتیاز)

چطور کد NOC ام را پیدا کنم؟

شما می‌توانید از طریق و ابزار های مهاجرتی و بسایت مانا مهاجرت کد مربوط به رده‌بندی ملی مشاغل را پیدا کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا پروفایل اکسپرس انتری بیشتر از یکسال باقی می‌ماند؟

خیر. پروفایل شما بعد از یکسال منقضی می‌شود، و شما باید یک پروفایل دیگر بسازید. از پروفایل فعلی اسکرین‌شات بگیرید و از آن در ثبت نام دوباره استفاده کنید. ما در مانا مهاجرت این کار حساس و دقیق را برای شما انجام میدهیم تا بدون نگرانی پروفایل شما دوباره تشکیل شود.
(نکته: اگر متقاضی پس از 12 ماه دعوت نامه ای برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت نکند و همچنان بخواهد به کانادا بیاید، باید پروفایل جدیدی را تکمیل و ارسال کند.)

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا پس از ثبت پروفایل می‌توانم آن را آپدیت کنم؟

بله. تا زمانی که واجد شرایط هستید می‌توانید این پروفایل را اپدیت کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

اگر در ("previously known as "implied status) باشم چکار باید بکنم؟

در وبسایت IRCC می‌توانید اطلاعات کافی را در این باره پیدا کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

کدام آزمون‌های زبان در اکسپرس انتری معتبر هستند؟

IRCC زبان‌های انگلیسی و فرانسوی را قبول دارد و مدرک هرکدام دو سال معتبر هستند.

در زبان انگلیسی آزمون‌های  CELPIPو IELTS و در زبان فرانسوی آزمون‌های TEF و TCF مورد قبول هستند.

English

• CELPIP General.

• IELTS General Training.

French

• TEF Canada: Test d’évaluation de français.

• TCF Canada : Test de connaissance du français.

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا می‌توانم نمرات زبانم را باهم ادغام کنم؟

خیر. متاسفانه فقط نتایج یکی از آزمون‌ها در سیستم اکسپرس انتری معتبر هستند. کاری که می‌توانید بکنید این است که بهترین نمره‌تان را ثبت کنید و هرچقدر که احتیاج دارید آزمون بدهید تا بهترین نمره را به دست آورید. نهایتا می‌توانید پروفایل اکسپرس انتری را آپدیت کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

چطور ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) بگیرم؟

برای اینکه ECA بگیرید باید از سازمان‌های تعیین‌شده‌ی IRCC استفاده کنید. که به شرح زیر است:

 • خدمات تحصیل جهانی ( World Education Services) که تحت عنوان موسسه WES شناخته می‌شود.
 • Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies (سرویس آموزش تطبیقی ).
 • International Credential Assessment Service of Canada (سرویس ارزیابی مدارک تحصیلی بین المللی کانادا).
 • International Qualifications Assessment Service (سرویس ارزیابی صلاحیت های بین المللی).
 • International Credential Evaluation Service (سرویس ارزیابی اعتبار بین المللی).
 • Medical Council of Canada (professional body for Doctors (شورای پزشکی کانادا (ارگان حرفه ای پزشکان).
 • Pharmacy Examining Board of Canada (professional body for Pharmacists (انجمن تخصصی داروسازی کانادا (ارگان حرفه ای داروسازان).

4.9/5 - (51 امتیاز)

آیا باید مدارک سرمایه‌ام را هم در پروفایل آپلود کنم؟

تصور کنید که قصد استفاده از برنامه‌ی نیروی متخصص فدرال دارید، در این صورت باید مقدار پولی که برای اقامت در کانادا دارید را مشخص کنید و هریک از اعضای خانواده‌تان که با شما همراه هستند را حمایت مالی کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

بعد از ثبت اکسپرس انتری چطور کار پیدا کنم؟

برای اینکه در کانادا شغل پیدا کنید، می‌توانید از بانک شغل دولت کانادا استفاده کنید و مستقیما با شرکت‌ها در تماس باشید و یا از تبلیغات خصوصی شرکت‌ها در فضای مجازی یا دایره‌ی ارتباطی خودتان استفاده کنید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

قبلا واجد شرایط اکسپرس انتری نبودم، اما حالا شرایط را دارم. چکار باید بکنم؟

باید یک پروفایل جدید در IRCC بسازید. چرا که پروفایل سابق شما اعتبار ندارد.

4.9/5 - (51 امتیاز)

چطور برای اقامت دائم ITA بگیرم؟

باید مدارک موردنیاز IRCC و هزینه‌های لازم را پرداخت کنید. مدارک لازم به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر.
 • شناسنامه.
 • نتیجه‌ی آزمون زبان.
 • ارزیابی مدرک تحصیلی.
 • گواهی شفاف‌سازی پلیس.
 • مدارک پزشکی.

4.9/5 - (51 امتیاز)
4.9/5 - (51 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes