سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم، این امکان را می‌دهد تا تحت عنوان بازدیدکننده، به مدت حداکثر دو سال متوالی (در اولین بازدیدشان) به کانادا بیایند، بدون اینکه به تجدید وضعیت اقامت نیاز داشته باشند. والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها می‌توانند برای هر مدتی که می‌خواهند در کانادا بمانند (در واقع باید مدت اقامتشان را تمدید کنند). سوپر ویزاها معمولاً تا ۱۰ سال اعتبار دارند.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید مشاوره رایگان
سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای والدین نوعی ویزای توریستی مولتیپل برای اقامت موقت در کانادا است که برای والدین شهروندان و افراد مقیم کشور کانادا دارند صادر می شود.دریافت سوپرویزای کانادا منوط به دارا بودن دعوتنامه از فرزندان بوده و اعتبار این ویزای معتبر تا دوسال است و امکان تمدید آن تا 10 سال وجود دارد.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم، این امکان را می‌دهد تا تحت عنوان بازدیدکننده، به مدت حداکثر دو سال متوالی (در اولین بازدیدشان) به کانادا بیایند، بدون اینکه به تجدید وضعیت اقامت نیاز داشته باشند. والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها می‌توانند برای هر مدتی که می‌خواهند در کانادا بمانند (در واقع باید مدت اقامتشان را تمدید کنند). سوپر ویزاها معمولاً تا ۱۰ سال اعتبار دارند.

سوپر ویزای والدین

کانادا یکی از مقاصد اصلی گردشگری و سفر در جهان بوده و اغلب گردشگران دنیا برای سفر به آن نیازمند دریافت ویزا هستند.  سوپرویزای والدین نوعی ویزای اقامت موقت در کانادا است که ویژه والدین افراد مقیم کانادا صادر می شود؛ این ویزا جهت تکریم پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادایی برای اولین بار در سال 2011 معرفی شد.
سوپر ویزای والدین، یک ویزای توریستی کانادا مختص والدینی است که می خواهند به دیدار فرزندان خود بروند و از آنجا که بسیاری از مهاجران کانادا نیروهای کار جوان هستند، حضور والدین علاوه بر تقویت حس تعلق اجتماعی، به تربیت فرزندان آنها و بهبود کیفیت زندگی فردی و شغلی کمک می کند.

شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا

برای سفر به کانادا به هر علتی، شما نیاز به اخذ ویزای کانادا خواهید داشت. ویزاهای متعددی برای مقاصد مختلف سفر به کانادا وجود دارد. سوپر ویزا، یک ویزای توریستی مختص والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ‌هایی است که قصد دارند بهپیش  فرزندان خود در کانادا بروند.

این ویزا در واقع همان ویزای توریستی کانادا است که با توجه به شرایط متقاضیان آن، جهت ارج و قرب نهادن هر چه بیشتر به والدین شهروندان کانادا، در آن تسهیلات بیشتری لحاظ شده است. علت نام گذاری آن به نام Super Visa نیز به همین جهت است.

سوپر ویزا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها چیست؟

سوپر ویزا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های خونی و قانونی شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم، این امکان را فراهم می‌کند تا برای مدت دو سال و بدون نیاز به تجدید وضعیت اقامتشان، بتوانند به دیدن خانواده‌هایشان در کانادا بیایند. این ویزا، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدت ۱۰ سال، چندین بار وارد کانادا شوند.

برای اخذ سوپر ویزا، می‌توان هر موقع از سال اقدام کرد. امًا برای برخورداری از این طرح هم همانند طرح والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها، به یک سری شرایط مالی حداقل نیاز است.

سوپر ویزا، مناسب والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌هایی است که در کشورهایی زندگی می‌کنند که در آنها، برای ورود به کانادا، به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز باشد. در این صورت، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها با اخذ سوپر ویزا می‌توانند آزادانه و بدون نگرانی و عجله برای اخد ویزای اقامت موقت، بین کانادا و کشوری که در آن اقامت دارند سفر کنند.

افرادی که برای ورود به کانادا نیازی به ویزای اقامت وقت ندارند نیز، می‌توانند از این طرح استفاده کنند. فقط به جای اینکه برای این افراد ویزا صادر شود، در عوض از طرف اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، برای آن‌ها یک نامه رسمی صادر می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای مدت دو سال (برای اولین ورودشان) به دیدن خانواده خود بروند.

شرایط دعوت کننده سوپر ویزای کانادا

دریافت سوپر ویزای والدین منوط به دارا بودن شرایطی برای دعوت کننده و میهمان است و افراد پس از اطمینان یافتن از دارابودن این شرایط می توانند درخواست ارائه دهند.
دعوت شده باید والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ دعوت کننده باشد و بتواند مدارک مورد نیاز  مالی و گواهی پزشکی از خود به سفارت را ارائه دهد.
دعوت کننده سوپرویزای کانادا نیز می بایست شرایط ویژه ای را دارا باشد،

 • وجود مدارک دال بر اقامت کانادا به صورت دائم یا شهروندی کانادا برای دعوت کننده.
 • مهم‌ترین مدارک دعوت کننده یا همان اسپانسر والدین، ارائه دعوتنامه کانادا برای آن‌ها است (ارسال ارائه دعوتنامه کانادا به عنوان اسپانسر والدین).
 • مدرک مهم دیگر اثبات تمکن مالی ویزای کانادا با استفاده از مدارک معتبر خواهد بود. این توان مالی برای تامین مخارج والدین که به صورت جدول از طرف اداره مهاجرت کانادا بیان شده است، شامل حداقل مقدار درآمد به صورت سالانه است.

مراحل اخذ سوپر ویزای والدین

در روند تقاضا و دریافت سوپر ویزای کانادا، باید مدارک زیر را در دست داشته باشید و در چند مرحله به اشکال مختلف به اداره مهاجرت کانادا یا سفارت‌ کانادا تحویل دهید. ( از آنجا که سوپر ویزای والدین نوعی ویزای توریستی است، مراحل آن همانند دریافت ویزای تویستی معمولی طی می شود.)

 • پاسپورت متقاضی.
 • عکس پرسنلی با شرایط ذکر شده برای درج در پرونده.
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی به صورت ترجمه شده.
 • ارائه اسنادی که وجود رابطه با فرزندان را تایید نماید از قبیل گواهی تولد و شناسنامه‌ها.
 • ارائه دعوت نامه سفر از طرف فرزندان متقاضی که مقیم کانادا هستند و اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دارند.
 • ارائه اسناد وضعیت مهاجرتی فرزندان متقاضی در کانادا.
 • ارائه مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرزند.
 • ارائه وضعیت شغلی متقاضی از قبیل رزومه، نامه از طرف کارفرما یا فیش حقوقی.
 • ارائه صورت حساب بانکی والدین برای اثبات تمکن مالی در حین سفر به کانادا.
 • دریافت بیمه نامه سلامت برای تمامی ایام اقامت موقت در خاک کانادا. بیمه نامه با کف تامین مخارج 100.000 دلاری را داشته باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • گواهی آزمون تست سلامت.
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا.
 • فیش‌های پرداخت شده هزینه‌های ویزای کانادا.
 • ارائه برنامه سفر (Cover letter) حاوی علت سفر، محل اقامت، زمان رفت و برگشت، برنامه‌های حین سفر و غیره.
 • ارائه برنامه زمانی سفر، فاکتور رزرو تور، هتل، بلیط ‎های خریداری شده رفت و برگشت و غیره.
 • ارائه نامه‌ای از طرف شما به سازمان مهاجرت کانادا که بیان کننده آن باشد که چرا شما باید سوپر ویزای کانادا دریافت نمایید.
 • ارائه اسنادی دال بر داشتن تعلق به کشور برای بازگشتن پس از سفر از قبیل وجود املاک یا تعلقات مالی و غیره.

هنگامی که تمامی این مدارک را آماده کردید، می‎ توانید برای درخواست سوپر ویزای کانادا اقدام نمایید و پرداخت‌های لازمه انجام نمایید.

مدارک لازم برای دعوت کننده و متقاضی

 • اثبات اقامت دائمی یا شهروندی کانادا .
 • ارائه دعوتنامه رسمی کانادا برای والدین.
 • اثبات تمکن مالی دعوت کننده با استفاده از مدارک معتبر چون اثبات شغل (گواهی اشتغال شامل حقوق ثابت و تاریخ استخدام)، ارائه اسناد مالکیت، ارائه نامه بانکی معتبر، ارائه گردش مالی در ۴ ماه اخیر، ارائه یک حواله بانکی، صورت حساب بانکی، فیش حقوقی، برگه ارزیابی مالیاتی (T4 و T1) برای سال جاری مالیاتی، ارائه یک حساب بانکی در کانادا، بیمه اشتغال و … خواهد بود.
 • بیمه نامه سلامت برای تمامی ایام اقامت در کانادا(بیمه نامه با کف تامین مخارج 100هزار دلاری را داشته باشد).
 • عکس پرسنلی با شرایط مندرج برای درج در پرونده.
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی به صورت ترجمه شده.
 • اثبات رابطه والد بودن فرزندان از قبیل اسناد گواهی تولد و شناسنامه‌.
 • ارائه فیش حقوقی، معرفی نامه شغلی، رزومه و …
 • اثبات تمکن مالی با ارائه صورت حساب بانکی.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • گواهی آزمون تست سلامت.

پس از تهیه مدارک مود نیاز توسط متقاضی و دعوت کننده، باید فرم درخواست ویزای کانادا تکمیل شده و هزینه‌های ویزای کانادا واریز شود.
نامه‌ درخواست سوپرویزا به سازمان مهاجرت کانادا ، برنامه سفر (Cover letter) با توضیح علت سفر، برنامه زمانی ومحل اقامت، تاریخ رفت و برگشت، برنامه‌های حین سفر، فاکتور رزرو تور، هتل، بلیط ‎های خریداری شده رفت و برگشت از جمله مواردی است که نیاز به ارائه دارد. همچنین والدین می بایست تعلق خود به کشورشان را با مدارکی چون اسناد و متعلقات مالی، پیوندهای محکم خانوادگی در وطن، ثبات کلی سیاسی و اقتصادی وطن و… اثبات کنند تا آفیسر مجاب شود که آنها پس از پایان ویزا، قصد بازگشت به وطن دارند.

نحوه پذیرش سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین کانادا

این ویزا شبیه همان ویزای توریستی است اما مدارک بیشتری برای آن مورد نیاز است. اثبات تمکن مالی از جمله موارد مهم در پرونده این نوع ویزای والدین است که سفارت باید از تمکن مالی فرزند اطمینان حاصل کند.

در مرحله نخست باید رابطه فرزند یا نوه با درخواست دهنده اثبات شود و پس از آن ارائه مدارک تمکن مالی براساس حداقل‌های تعیین شده از الزامات پرونده است.

این نوع از ویزای کانادایی به دلیل اهمیت خانواده و بنیان آن در این کشور به سرعت بررسی می‌شود و براساس اعلام دولت این کشور تنها چند روز تا چند هفته زمان برای جواب دادن به آن زمان لازم است.

روش های دریافت سوپر ویزا والدین

امکان ثبت اطلاعات و ارسال مدارک دریافت این نوع ویزاها به صورت الکترونیکی و از طریق سایت دولتی فراهم شده است.

در این نوع روش شما باید با ایجاد یک اکانت در وب سایت دولتی در این لینک اقدام به تکمیل کردن مدارک مورد نیاز و ثبت آن بفرمایید.

پس از تکمیل مدارک باید هزینه مورد نظر و هزینه بیومتریک پرداخت شود.

با دریافت یک ایمیل مبنی بر حضور در دفاتر بیومتریک باید برای انگشت نگاری ویزای کانادا به آدرس‌های تعیین شده مراجعه کنید. پس از بیومتریک، روند بررسی پرونده شروع شده و در مدت زمان 2 هفته تا 3 ماه فرآیند آن طی می‌شود.

در روش دوم شما می‌توانید از طریق مراجعه حضوری به سفارت یا از طریق مانا مهاجرت اقدام کنید.

در صورت انتخاب مراجعه حضوری باید به یکی از سفارت‌های کشورهای همسایه مراجعه کنید و مدارک مورد نظر را تحویل دهید.

با خدمات مانا مهاجرت به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید ویزای والدین را دریافت کنید.

فرآیند اخذ سوپر ویزا کانادا

 • برای اقدام سوپر ویزای کانادا باید از طریق سفارت یا به صورت آنلاین اقدام کنید.
 • مدارک باید به صورت آنلاین ثبت شوند یا به صورت حضوری تحویل سفارت شوند.
 • پس از تحویل مدارک باید منتظر زمان انگشت نگاری (بیومتریک) کانادا باشید.
 • با پشت سر گذاشتن مرحله انگشت نگاری (بیومتریک) می‌توانید منتظر نتیجه نهایی سفارت بمانید.
 • مدت زمان پاسخگویی سفارت بین 2 هفته تا 6 ماه خواهد بود.
 • به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، باید برای تحویل مدارک و سایر مراحل به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید.

مراحل دریافت سوپر ویزا با ویزای توریستی کانادا یکسان است.

اثبات توان مالی برای اخذ سوپر ویزای کانادا از بیشترین اهمیت برخوردار است.

این توان مالی نشان خواهد داد که فرد دعوت کننده می‌تواند هزینه‌های زندگی والدین را در مدت اقامت متقبل شود.

اگر فرزند یا نوه‌ای که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگش را به کانادا دعوت می‌کند، می‌خواهد که آن‌ها صلاحیت لازم برای اخذ سوپر ویزا را داشته باشند، باید اثبات کند که خانواده وی، استطاعت لازم برای شرط حداقل درآمد لازم را دارا است. برای اثبات این موضوع، به مستندات زیر نیاز است:

 • برای اثبات این موضوع نیاز است تا نامه بانکی توان مالی (Bank Statement) آماده شود که دارای مهر مخصوص است و گردش حساب در چند ماه گذشته را نشان خواهد داد.
 • برگه ارزیابی مالیاتی NOA یا فرم‌های مالیاتی T4/T1 برای سال مالیاتی جاری.
 • مدارک دیگر شامل گواهی اشتغال به کار، فیش‌های حقوقی و سابقه بیمه فرد دعوت کننده.
 • مدارکی که نشان دهنده داشتن یک شغل یا تجارت در کشور است و به عنوان کارفرما شناخته می‌شوید.
 • ترجمه اسناد دارایی‌هایی که توان مالی متقاضی را نشان دهد که می‌تواند سند ملک یا وسایل نقلیه باشد.
 • برگه‌های بیمه اشتغال.
 • نامه اشتغال حاوی حقوق و تاریخ استخدام.

حداقل درآمد لازم برای سوپر ویزا کانادا

فرزند متقاضی که ساکن کانادا است باید برای اثبات تمکن مالی شخصی و داشتن حداقل معیشت طبق جدول زیر درآمد سالانه داشته باشد. در غیر این صورت دعوت نامه وی مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا واقع نخواهد شد.

تعدادحداقل درآمد
1 نفر24949 دلار
2 نفر31061 دلار
3 نفر38185 دلار
4 نفر46362 دلار
5 نفر52583 دلار
6 نفر59304 دلار
7 نفر66027 دلار
بیشتر از هفت نفر(برای هر نفر)6723 دلار

اگر درآمد فرزند یا نوه متقاضی به تنهایی پاسخگوی این پیش نیازها نباشد، می‌تواند درآمد همسر خود را نیز با درآمد شخصی خود جمع زده و به عنوان درآمد اشتراکی خانوار مطرح نماید.

 • داشتن حداقل 18 سال کامل در زمان ارسال درخواست ویزا.
 • داشتن پاسپورت معتبر و دارای حداقل 6 ماه اعتبار که حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.
 • تمامی مدارکی که ارسال می‌شوند باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه رسمی شده باشند.
 • گواهی عدم سوء پیشینه دعوت شده توسط دادگستری کشور مبدا.
 • هزینه‌های بررسی مدارک و هزینه‌های صدور ویزا.
 • تکمیل فرم رضایت متقاضی.
 • در صورتی که متقاضی در کشور ثالثی اقامت و مدرک شهروندی دارد، مدارک اقامت و شهروندی باید در پرونده اضافه شود.
 • متقاضی باید تمکن مالی کافی برای اقامت خود در کانادا را داشته باشد. این مورد را می‌توان با استفاده از اسناد املاک نیز اثبات کرد.
 • انجام عملیات بایومتریک در یکی سفارت‌های کانادا و در صورت نیاز حضور در جلسه مصاحبه به درخواست افسر بررسی پرونده.
 • در صورت درخواست کمیته بررسی، حضور در آزمایش‌های تست سلامت.
 • اثبات این که حضور متقاضی در کانادا به صورت موقتی خواهد بود و متقاضی دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود پس اتمام اقامت موقت کانادا را داشته باشد.
 • متقاضی باید اثبات نماید که در کانادا قصد تحصیل یا کار ندارد و سفرش صرفا به منظور مقاصد توریستی است.
 • ممکن است بسته به صلاحدید کمیته بررسی پرونده شرایط جدیدی برای متقاضی وضع گردد و مدرک دیگری نیز به منظور احراز صلاحیت از متقاضی مطالبه شود.

بایومتریک سوپرویزای کانادا

برای تمامی انواع ویزاها شما به طی کردن مرحله بایومتریک نیاز دارید.

در سوپرویزای والدین نیز باید پس از ثبت مدارک و پرداخت هزینه در یکی از دفاتر تعیین شده حضور پیدا کنید.

بایومتریک مرحله‌ای است که طی آن باید از فرد انگشت نگاری میشود و عکس وی گرفته می شود. این کار در یکی از دفاتر VAC انجام می‌گیرد که با ارسال یک ایمیل به شما می‌توانید در آن حضور پیدا کنید.

مدت زمان اعتبار ایمیل تنها 30 روز است و با دریافت آن باید با تعیین وقت قبلی در مرکز VAC حضور پیدا کنید.

برای مرحله بایومتریک به هیچ عنوان دریافت وقت سفارت نیاز نیست و شما تنها باید این مرحله را در یک دفتر معتبر VAC در خارج از کشور طی کنید. در این مرحله باید پاسپورت خود و پرینت نامه ارسال شده به شما را به همراه داشته باشید.

هزینه مربوط به بایومتریک در زمان ثبت پرونده و به صورت آنلاین دریافت شده است.

 • برای تمامی انواع ویزا شما باید مرحله بایومتریک را طی کنید.
 • تنها در صورتی این مرحله نیاز نیست که در 10 سال گذشته اقدام به دریافت ویزای دیگری کرده باشید و اطلاعات بیومتریک در سیستم موجود باشد.
 • انجام این مرحله برای افراد بالای 80 سال نیاز نیست.

رویه های سیستم سوپر ویزای کانادا

 • رویه قدیم به نحوی بود که تنها ثبت نام کنندگان 10 هزار نفر اول انتخاب می‌شدند.
 • این سیستم دارای نواقصی بود و در بسیاری از موارد منجر به صف بستن متقاضیان مقابل سفارت می‌شد.
 • از جمله نواقص این روش هزینه بیشتر والدین، نیاز به زمان زیاد برای آماده کردن مدارک و نبود روند شفاف دریافت ویزاها بود.
 • دولت کانادا سیستم انتخابی جدیدی را اجرا می‌کند که در آن 10 هزار نفر از بین ثبت نام کنندگان انتخاب می‌شوند.
 • در این سیستم نواقص روش قبلی رفع شده است که تنها 10 هزار نفر اول بررسی می‌شد.
 • براساس صلاحدید جدید دولت کانادا روند جدید بررسی مدارک مورد توجه خواهد بود.
 • در روند جدید احتمالا تعداد ظرفیت نیز افزایش دارد و سرعت عمل نیز افزایش خواهد داشت.
 • براساس اعلام کارشناسان دولتی این کشور طولانی بودن زمان بررسی پرونده منجر به طولانی شدن بازدید والدین از فرزندان خواهد شد که در سیستم جدید این مشکلات رفع شده است.

سوالات متداول

فرآیند اخذ سوپر ویزا به چه صورت است؟

فرآیند اقدام برای اخذ سوپر ویزا، مشابه فرآیند اخذ ویزای اقامت موقت است. البته برای اطمینان حاصل شدن از اینکه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها، می‌توانند در طول اقامتشان در کانادا از پس خرج و مخارجشان بر بیایند، باید از یک سری شرایط برخوردار باشند که عبارتند از:

 • دعوت نامه از طرف فرزند یا نوه مقیم کانادا.
 • مستنداتی که اثبات کنند فرزند یا نوه، شرایط حداقل میزان درآمد (LICO) را دارد (جدول زیر را مطالعه نمایید).
 • اثباتی دال بر رابط فرزندی با فرزند یا نوه، مانند شناسنامه‌ای که در آن، اسامی متقاضیان سوپر ویزا تحت عنوان والدین قید شده باشند. و
 • اثباتی دال بر وجود استطاعت لازم برای برخورداری از پوشش بیمه پزشکی یک شرکت بیمه کانادایی به مدت حداقل یک سال.

فرآیند اخذ سوپر ویزا باید در شعبه دفتر ویزای کانادا موجود در کشور محل اقامت والدین در خارج از کانادا، انجام گیرد. اینکه آیا به مستندات دیگری به جز موارد ذکر شده نیازی هست یا نه، بستگی به دفتر ویزایی دارد که فرآیند اخذ ویزا در آن صورت می‌گیرد.

تقاضای اخذ ویزا، بر مبنای چند عامل ارزیابی می‌شود. هدف متقاضی برای بازدید در کشور کانادا و همچنین وضعیت مالی و زندگی متقاضیان در کشور وطنشان نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند که این موارد، معمولاً با نشان دادن وضعیت خانوادگی، مالی و ارتباطات و شرایط دیگر متقاضیان در خارج از کانادا، بررسی می‌شوند.

همه متقاضیان سوپر ویزا باید معاینات پزشکی لازم را نیز پشت سر بگذارند. فرم‌ها و دستورالعمل‌های این معاینات، توسط اداره ویزا و پس از گذراندن موفقیت آمیز مراحل اولیه درخواست ویزا، تعیین و صادر می‌گردند.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا برای سوپر ویزا از داخل کانادا میتوانم درخواست بدم؟‌

بله. امکان درخواست از داخل کانادا وجود دارد.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا تست پزشکی برای اخذ سوپر ویزا الزامی است؟‌

بله. هر کدام از والدین که درخواست سوپر ویزا میدهند باید تست مدیکال بدهند.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا می توان سوپر ویزای والدین را تمدید کرد؟

سوپر ویزای والدین امکان اقامت دو ساله را برای متقاضی فراهم می کند. والدین برای تمدید اقامت در کانادا می توانند بعد از دوسال مجدداً درخواست دهید. در بیشتر موارد تا 1 سال به شما اجازه ماندن داده شود. شما باید برنامه تمدید خود را حداکثر 30 روز قبل از اتمام وضعیت فعلی خود ارسال کنید.

5/5 - (81 امتیاز)

آزمایش بایومتریک سوپرویزای والدین چگونه انجام می شود؟

بایومتریک(Biometrics) مرحله‌ای است که طی آن باید از فرد انگشت نگاری شود و عکس وی اخذ شود. بایومتریک یا انگشت نگاری در یکی از دفاتر VAC انجام می شود که با ارسال یک ایمیل زمان آن اطلاع رسانی می شود.
مدت زمان اعتبار ایمیل 30 روزه بوده و با تعیین وقت قبلی در مرکز VAC صورت می گیرد. برای مراجعه باید پاسپورت و پرینت ایمیل خود را به همراه داشته باشید.
مرحله بایومتریک نیایز به حضور در سفارت نداشته و کافی است در زمان مقرر در یکی از دفاتر معتبر VAC خارج از ایران حضور پیدا کنید. هزینه مربوط به بایومتریک در زمان ثبت پرونده و به صورت آنلاین دریافت شده است.
چنانچه در ۱۰ سال گذشته اقدام به دریافت ویزای دیگری کرده باشید واطلاعات بیومتریک شما موجود باشد، نیازی به انجام مجدد ندارید. نکته اینکه برای والدین بالای 80سال انجام این مرحله الزامی نیست.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا تست پزشکی برای اخذ سوپر ویزا الزامی است؟‌

بله. هر کدام از والدین که درخواست سوپر ویزا میدهند باید تست مدیکال بدهند.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا داشتن بیمه درمانی برای والدین الزامی است؟‌

بله.

5/5 - (81 امتیاز)

چه کسانی نیاز به انجام بایومتریک ندارند؟

برای تمامی انواع ویزاهای کانادا باید مرحله بایومتریک انجام شود. در دریافت سوپر ویزای والدین، انگشت نگاری برای افراد بالای ۸۰ سال نیاز نیست. همچنین در صورتی که در ۱۰ سال گذشته اقدام به دریافت ویزای دیگری کرده باشید و اطلاعات بیومتریک در سیستم موجود باشد، دیگر انجام این مرحله نیاز نیست.

5/5 - (81 امتیاز)

برای اقدام از طریق سوپر ویزا باید چقدر پول داشته باشم؟

بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. دقت کنید منظور از تعداد نفرات جمع نفراتی که در کانادا هستند و والدینی که قصد دارند به شما ملحق شوند بوده و به نسبت آن مبلغ مورد نیاز مشخص خواهد شد.

5/5 - (81 امتیاز)

بیمه سلامت متقاضی سوپر ویزای کانادا چقدر است؟

رای درخواست سوپر ویزا، خرید بیمه درمانی اجباری است. بنابر اطلاعات وبسایت دولتی کانادا، بیمه درمانی باید حداقل 100 هزار دلار پوشش هزینه های درمانی داشته باشد.

5/5 - (81 امتیاز)

تفاوت سوپرویزا با ویزای توریستی کانادا چیست؟‌

سوپر ویزای والدین و ویزای توریستی از نظر مدت زمان صدور و اقامت با هم تفاوت دارند. سوپر ویزا نوعی مولتی ویزا محسوب شده که تنها به والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ های شهروندان و افراد مقیم کانادا اختصاص دارد و ازاین رو برای همه قابل استفاده نیست.
مدت زمان اقامت در کانادا برای دریافت کنندگان سوپر ویزا، تا ۲ سال بوده و تا 10سال قابل تمدید است. این اقامت نوعی اقامت طولانی مدت توریستی محسوب شده و اجازه کار، تحصیل و … را به افراد نمی دهد. همچنین افراد نمی توانند در این مدت برای سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا اقدام کنند و تنها مجازند همراه فرزندان خود اقامت داشته باشد.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا طی کردن مرحله بیومتریک برای تمامی افراد الزامی است؟

در صورتی که برای یکی از ویزاهای این کشور اقدام کنید، مطمئنا باید برای طی کردن این مرحله در یکی از دفاتر VAC حضور پیدا کنید. طی کردن این مرحله برای تمامی ویزاها لازم است و طی آن از متقاضی انگشت نگاری شده و عکس وی دریافت می‌شود. البته، در صورتی که در 10 سال گذشته اقدام به اخذ یکی از ویزاهای این کشور کرده باشید، نیازی به انجام این مرحله نیست.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا اثبات تمکن مالی در سوپر ویزای کانادا از شروط الزامی است؟

در تمامی ویزاهای کانادا متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات کند. در واقع، شما باید به افسر سفارت نشان دهید که می‌توانید هزینه‌های خود یا اسپانسر شونده را تامین کنید. در سوپر ویزای کانادا نیز این امر الزامی است و فرزند باید حد معین درآمد را نشان دهد. این میزان براساس جدول حداقل درآمدها بیان شده است و برای یک نفر اسپانسر شونده 24949 دلار در سال است.

5/5 - (81 امتیاز)

نامه ی POE چیست؟

اگر درخواست شما برای ویزای تحصیل، کار یا سوپر ویزا ( تنها از کشور هایی که به ویزای ویزیتور نیاز ندارند ) پذیرفته شده باشد، این نامه را از IRCC دریافت می کنید.
گاهی اوقات نامه ی مطابقت ( Correspondence letter )، مقدمه یا معرفی نامیده می شود. اما به طور رسمی، نامه ی معرفی ورود ( POE ) نام دارد.
نامه را نگه دارید. باید هنگام ورود به مرز کانادا، برای دریافت ویزای کار یا تحصیل خود، آن را به مقامات نشان دهید.

5/5 - (81 امتیاز)

نامه ی POE من گم یا حذف شده یا آسیب دیده است. باید چه کنم؟

با استفاده از وب سایت تماس گرفته و درخواست ارسال دوباره ی نامه ی POE را بدهید. اگر آنلاین درخواست داده باشید، معمولا نامه ی POE دوباره به اکانتتان ارسال می شود. اگر به آن دسترسی ندارید یا نمی توانید درخواست خود را به اکانت لینک کنید، حتما داخل تماس خود این مورد را توضیح دهید.

5/5 - (81 امتیاز)

نامه ی POE ما چه مدت اعتبار دارد؟

روی نامه ی POE بخشی به نام Permit Validity وجود دارد. باید قبل از آن تاریخ وارد کانادا شوید. اگر این تاریخ گذشت و همچنان وارد کانادا نشدید، باید درخواست جدیدی ارسال کنید. نمی توانید تاریخ اعتبار نامه ی POE را تمدید کنید.
نامه ی ورود شما در مدت درخواست ویزای کار، تحصیل یا سوپر ویزا معتبر خواهد بود. ممکن است بتوانید به محض ورود به کانادا، ویزای کار خود را تمدید کنید.

5/5 - (81 امتیاز)

دلایل رد شدن سوپر ویزای کانادا چیست؟

دلایل رد شدن سوپر ویزای والدین بسیار متعدد بوده و از نقص مدارک دعوت کننده تا کامل نبودن مدارک متقاضی را شامل می شود. تمکن مالی ناکافی، عدم اثبات روابط والدی و فرزرندی، نبود اهداف سفر، نقص مدارک هویتی، نداشتن بیمه درمانی و … از جمله این دلایل است.

5/5 - (81 امتیاز)

چه کسانی واجد شرایط دریافت سوپر ویزا والدین هستند؟

سوپرویزای کانادا مدت زمان اقامت بالایی داشته و ازاین رو شرایط و مدارک بیشتری را برای تاییدیه نیاز دارد.
برای احراز صلاحیت در دریافت سوپر ویزای کانادا، والدین باید علاوه بر دارا بودن شرایط دریافت ویزای توریستی، در آزمایش‌های سلامت سنجی شرکت نماید.
ممکن است کمیته سلامت سنجی سازمان مهاجرت کانادا در بررسی شرایط متقاضی مدارک پزشکی خاصی را مطالبه نماید که در این صورت متقاضی ملزم به تامین این مستندات خواهد بود. در صورتی هم که متقاضی شرایط دریافت سوپر ویزا را نداشته باشد، سوپر ویزا به وی تعلق نخواهد گرفت اما کماکان امکان دریافت ویزای توریستی برای ایشان فراهم خواهد بود.

5/5 - (81 امتیاز)

آیا دارنده سوپر ویزای کانادا می تواند در سفر با خود همراه داشته باشد؟

خیر. این ویزا اختصاص به والدین داشته و تنها برای افراد ذکر شده قابل استفاده است .

5/5 - (81 امتیاز)
5/5 - (81 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes