کارآفرینی بریتیش کلمبیا

کارآفرینی بریتیش کلمبیا به عنوان یک گزینه اختصاصی برای مهاجرانی تلقی می شود که تمایل به کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند. کارآفرینی در این استان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های اخذ ویزای کارآفرین در کانادا است و با این روش افراد با ایجاد یک فعالیت اقتصادی و کارآفرینی می‌توانند بسیار سریع موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوند.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

کارآفرینی بریتیش کلمبیا

کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به عنوان یک گزینه اختصاصی برای مهاجرانی تلقی می شود که تمایل به کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند. کارآفرینی در این استان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های اخذ ویزای کارآفرین در کانادا است و با این روش افراد با ایجاد یک فعالیت اقتصادی و کارآفرینی می‌توانند بسیار سریع موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوند.

کارآفرینی بریتیش کلمبیا

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا روشهای متعددی برای جذب مهاجران از کشورهای مختلف دارد که هر یک از این روشها دارای شرایط و ویژگی‌های اختصاصی است.  با توجه به اینکه روند مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کرده است اطلاع از تمامی روش های مهاجرتی می تواند کمک بسیار زیادی به افرادی کند که قصد ادامه زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. در این راستا روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به عنوان یک گزینه اختصاصی برای مهاجرانی تلقی می شود که تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را دارند. در این روش افراد با ایجاد یک فعالیت اقتصادی و کارآفرینی می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. بر این اساس در ادامه این مقاله به بررسی دقیق چگونگی روش مهاجرت کارآفرینی می پردازیم. کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به دو روش اصلی و منطقه‌ای تقسیم می شود. هر کدام از این روشها با توجه به اینکه شرایط خاصی را دارند ویژگی های منحصر به فردی نیز  به خود اختصاص داده اند. علاوه بر آن به جهت نوع تفاوت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش اصلی و منطقه‌ای، هرکدام نیازمند طی کردن مراحل مختلفی است. اما به صورت کلی می توان گفت که مهاجرت از روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا می تواند برای بسیاری از افراد مناسب بوده و با طی کردن مدت زمان کوتاهی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. لذا خوب است سرمایه‌گذاران در زمینه های مختلف اقتصادی  نسبت به این روش نیز اطلاعات کافی به دست آورده تا بتوانند تصمیم مناسبی در زمینه ی مهاجرت خود به کشور کانادا را بگیرند. بدین سبب به شرح کامل تمام جزئیات مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش های اصلی و منطقه‌ای می‌پردازیم.
استان بریتیش کلمبیا سه برنامه کارآفرینی متفاوت دارد و متقاضیان برای کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا با توجه به شرایط می توانند یکی از برنامه های کارآفرینی در گروه پایه(اصلی)، طرح پایلوت و یا برنامه پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا را انتخاب کنند.

برای کارآفرینی بریتیش کلمبیا (گروه اصلی) ابتدا باید در سایت دپارتمان مهاجرت بریتیش کلمبیا ثبت نام کنید و اطلاعاتی مثل تحصیلات، تجربه کاری و… را وارد کنید.
پروفایل های ارسال شده با یک سیستم امتیاز بندی رتبه بندی می شوند و برای متقاضیانی که امتیاز بالاتری دارند دعوتنامه اپلای صادر می شود.
بعد از دریافت دعوتنامه 120 روز فرصت دارید که درخواست کامل خود را ارسال کنید. در خواست شما باید شامل گزارش تایید دارایی، بیزینس پلن کامل و مدارک مورد نیاز باشد. ممکن است لازم باشد در یک مصاحبه حضوری نیز شرکت کنید.
در صورت تایید شدن، یک قرارداد با استان بریتیش کلمبیا امضا می کنید. پس از امضای قرارداد نامه ای از استان می گیرید که به شما اجازه می دهد تا برای دریافت اجازه کار اپلای کنید.
با دریافت اجازه کار می توانید همراه با خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 22 سال) وارد استان بریتیش کلمبیا شوید. از تاریخی که وارد استان می شوید، 610 روز (تقریبا 20 ماه) فرصت دارید که بیزینس پلن خود را اجرا کنید.
اگر طی این مدت شرایط قراردادی را که پیش تر با استان امضا کرده بودید را برآورده کنید، برای شما نومینیشن صادر می شود و می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

شرایط کارآفرینی بریتیش کلمبیا (گروه اصلی) شامل موارد زیر است:

 • متقاضی باید حداقل 600 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل 200 هزار دلار کانادا برای راه اندازی یک بیزینس جدید سرمایه گذاری کند.
 • حداقل نمره آیلتس: 4 در رایتینگ و اسپیکینگ / 4.5 لیسنینگ / 3 ریدینگ.
 • حداقل تحصیلات دیپلم
 • تجربه کاری: باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
  1. سه سال سابقه مدیریت و مالکیت یک بیزینس.
  2. بیشتر از چهار سال سابقه مدیریت ارشد یک بیزینس.
  3. یک سال سابقه مدیریت و مالکیت بیزینس + سه سال سابقه مدیریت ارشد بیزینس.

روش کارآفرینی طرح پایلوت برای راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت بریتیش کلمبیا است. بنابراین اولین قدم شناسایی مناطقی در کانادا است که در طرح پایلوت شرکت می کنند.
مرحله بعدی انجام سفر اکتشافی به استان بریتیش کلمبیا است. در این سفر شما با نماینده جامعه ملاقات می کنید و درباره بیزینس پلن خود توضیح می دهید.
سپس می توانید در وبسایت دپارتمان مهاجرت بریتیش کلمبیا ثیت نام کنید. شما باید در این سیستم یک پروفایل ایجاد کنید و اطلاعات خود و همچنین بیزینس پلن خود را ارائه دهید. متقاضیانی که انتخاب شوند می توانند درخواست کامل خود را ارسال کنند.
در مرحله بعدی باید در یک مصاحبه حضوری در ونکوور شرکت کنید و سپس برای دریافت اجازه کار تایید می شوید.
بعد از اخذ اجازه کار وارد استان بریتیش کلمبیا می شوید و 610 روز فرصت دارید که بیزینس خود را راه اندازی و شرایط قرارداد را اجرا کنید.
متقاضیان موفق دراین مرحله نومینیشن می گیرند و میتوانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

شرایط کارآفرینی در بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت) به شرح زیر است:

 • حداقل 300 هزار دلار کانادا دارایی (شامل دارایی متقاضی و همسر متقاضی).
 • حداقل 100 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری.
 • حداقل تحصیل دیپلم.
 •  حداقل نمره آیلتس: 4 در نوشتن و صحبت کردن / 4.5 گوش دادن / 3 خواندن.
 • تجربه کاری. متقاضی می بایست طی پنج سال گذشته، بیشتر از سه سال به عنوان «مدیر و صاحب بیزینس»، بیشتر از چهار سال به عنوان «مدیر ارشد» و حداقل یک سال به عنوان «مدیر و صاحب بیزینس» و دو سال به عنوان «مدیر ارشد»

این برنامه به شرکت های خارجی این امکان را می دهد که با حضور در بریتیش کلمبیا، یک شعبه از شرکت خود و یا سایر تأسیسات عملیاتی را در این استان تأسیس کنند و از این طریق شرکت خود را گسترش و توسعه دهند.
در روند این برنامه، شرکت ها می توانند تا 5 کارمند کلیدی را برای کار و استقرار در استان پیشنهاد کنند تا کارهای شرکت را در بریتیش کلمبیا مدیریت کنند. اگر کارمندان کلیدی که شرکت را در بریتیش کلمبیا اداره می کنند، از سوی استان انتخاب شوند، می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه کنند.
صنایعی که از برنامه پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا استفاده کرده اند، در حوزه های تولید، تکنولوژی، رسانه های نو، مهندسی مخصوص، جنگلداری و تحقیق و توسعه علمی فعالیت داشته اند. در بیشتر موارد، این کسب و کارها، مشاغلی با تأثیرگذاری بالا در بریتیش کلمبیا ایجاد کرده اند.

شرایط عمومی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

استفاده از مسیر مهاجرتی از طریق برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا مستلزم داشتن شرایط خاصی است. همانگونه که گفته شد برای کارآفرینی بریتیش کلمبیا سه شاخه مجزا تعریف شده است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

دارایی و سرمایه اولیه کتقاضی به عنوان اصلی‌ترین بخش در مهاجرت از طریق کارآفرینی است. متقاضی و یا همسر وی باید حداقل 600 هزار دلار کانادا اعتبار داشته باشند که این دارایی باید به صورت اموال منقول و یا غیر منقول بوده که به صورت قانونی نحوه به دست آوردن آن قابل اثبات باشد.

شما براساس موارد مشخص در زیر حداکثر تا 200 امتیاز کسب می کنید.

یکی از نکات مهمی که برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا با اهمیت بوده، سابقه کار مدیریتی متقاضی است. در این زمینه لازم است تا متقاضی بیش از ۴ سال به عنوان مدیر ارشد در یک مرکز فعالیت داشته باشد و یا اینکه به صورت ترکیبی به عنوان مدیر و مالک معرفی شود.

امتیازمیزان تجربهتجربه کاری
0کمتر از 12 ماهمدیر عامل یا مالک بیزینس
412 تا 24 ماه
625 تا 36 ماه
1237 تا 48 ماه
1549 تا 60 ماه
2061 ماه و بیشتر
0کمتر از 24 ماهمدیر اجرایی
424 تا 48 ماه
849 تا 60 ماه
1261 ماه و بیشتر
امتیازمقدار طی 5سال گذشتهمالکیت
0کمتر از 3سال مالکیت 100%مالک بیزینس
4بیش از 3 سال مالکیت 100%
4امتیاز

حداکثر از این بخش 24 امتیاز کسب خواهید کرد.
حداقل باید 8 امتیاز از این بخش کسب کنید.

امتیازدارایی ثابت (دلار کانادا)
0کمتر از 50 هزار دلاردارایی نقد
250 تا 199هزار دلار
3200 تا 399هزار دلار
4بیش از 400 هزار دلار
0کمتر از 600 هزار دلاردارایی خالص و ملک
5600 تا 799 هزار دلار
6800 تا 2میلیون دلار
72 تا 5 میلیون دلار
8بیش از 5 میلیون دلار

 

 

 

 

 

 

حداکثر از این بخش 12 امتیاز کسب می کنید.
حتما باید حداقل 5 امتیاز از این بخش کسب کنید.

میزان سرمایه گذاریامتیاز
کمتر از 200 هزار دلار0
200 تا 400 هزار دلار8
400 تا 600 هزار دلار10
600 هزار تا 1 میلیون دلار11
1میلیون تا 2 میلیون دلار12
2 میلیون تا 4 میلیون دلار14
4 میلیون تا 8 میلیون دلار16
بیش از 8 میلیون دلار20
کل امتیاز20
تعداد مشاغل ایجاد شدهامتیاز
کمتر از 1 نفر0
1 نفر8
2 نفر9
3 نفر10
4 نفر11
5 نفر12
6 نفر13
7 تا 9 نفر14
10 تا 19 نفر16
20 نفر و بیشتر20
کل امتیاز20

 

 

 

 

 

 

 

حداکثر از این بخش 20امتیاز کسب خواهید کرد.
حداقل باید 8 امتیاز از این بخش کسب کنید.
اگر افراد کلیدی خود را همراه پرونده دارید باید 3 شغل ایجاد کنید.

امتیازفاکتورهای انطباق پذیری
دانش زبانصفر یا CLB30
CLB42
CLB54
تحصیلاتابتدایی0
کاردانی2
لیسانس5
فوق لیسانس8
دکتری8
سنکمتر از 25 سال0
25-344
35-448
45-546
55-644
65 وبیشتر0
سفر اکتشافیسفر ندارد یا بیش از 3سال بوده0
سفر بین 1تا3 سال بوده1
سفردر طی یکسال بوده اما از محل بیزینس بازدید نداشته2
سفر در طی یکسال بوده و از محل بیزینس بازدید داشته4
سابقه کار و تحصیل در کاناداندارد0
دارد8
حداکثر امتیاز32
امتیازجمعیت شهر محل بیزینس شما
0بیش از 500 هزار نفر
1200 تا 500 هزار نفر
3100 تا 200 هزار نفر
670 تا 100 هزار نفر
860 تا 70 هزار نفر
1035 تا 60 هزار نفر
12کمتر از 35 هزار نفر
محل بیزینس در کدام قسمت وبا چه جمعیتی در بریتیش کلمبیا باشدامتیاز
ونکوور500هزار نفر0
Capital, Fraser Valley200تا500هزار نفر1
Central Okanagan, Nanaimo, Thompson-Nicola100تا200هزار نفر3
Cowichan Valley, Fraser-Fort George, North Okanagan, Okanagan-Similkameen70تا100هزار نفر6
Comox, Peace River, Cariboo, Central Kootenay60تا70هزار نفر8
Columbia-Shuswap, East Kootenay, Strathcona,
Squamish-Lillooet, Bulkley-Nechako, Kitimat-Stikine
35تا 60هزار نفر10
Alberni-Clayoquot, Kootenay-Boundary, Sunshine Coast, Powell River, Skeena-Queen Charlotte,Mount Waddington, Northern Rockies,Central Coast, Stikineکمتر از 35هزار نفر12
کل امتیاز12

مدرک تحصیلی یکی دیگر از شرایط عمومی است که لازمه مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا است. داشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم برای متقاضیان بسیار ضروری است و هر چه مقطع بالاتر باشد امتیاز بالاتری دارد. در صورتی که مدرک تحصیلی متقاضی دیپلم و یا کمتر است دارا بودن سابقه مدیریتی می تواند جایگزین آن شود که لازمه آن شرایط اختصاصی است که در ادامه توضیح داده می شود.

تحصیلاتامتیاز
فوق لیسانس یا دکتری8
لیسانس5
دیپلم یا کاردانی2
تحصیلات متوسطه و کمتر0

نداشتن منع قانونی برای ورود به کشور کانادا از جمله مواردی است که لازم است متقاضی در این زمینه واجد شرایط باشد. علاوه بر آن متقاضی نباید به صورت غیر قانونی وارد کشور کانادا شده باشد و یا پرونده پناهندگی بی نتیجه داشته باشد. با در اختیار داشتن شرایط عمومی برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا متقاضیان سرمایه گذاری در این زمینه می‌توانند اقدام به مهاجرت کرده و مراحل این پروسه را طی کنند.

شرایط اختصاصی برنامه اصلی مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

با توجه به اینکه مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا از دو طریق اصلی و منطقه ای انجام می شود هر کدام از این روش ها دارای شرایط اختصاصی مخصوص به خود است. در ابتدا به بررسی شرایط اختصاصی برنامه مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش اصلی می پردازیم.

در این روش متقاضی لازم است برای سرمایه گذاری ویژگی های خاصی را دارا باشد:

 • میزان آشنایی متقاضی به زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان یکی از ارکان اصلی برای مهاجرت به روش کارآفرینی است.
سطح مهارتامتیاز
CLB5  و بالاتر4
CLB42
CLB3 یا کمتر0
 • دارایی و سرمایه اولیه، در مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به عنوان اصلی‌ترین رکن محسوب می شود  لذا لازم است تا متقاضی از حداقل سرمایه ۶۰۰ هزار دلار به صورت خالص برخوردار باشد.
 •  تجربه کاری یکی از مواردی است که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی بسیار ضروری است. لازم است متقاضی حداقل سه سال سابقه مالکیت و  مدیریت یک کسب و کار را داشته باشد. به صورت دیگری نیز متقاضی می تواند با دارا بودن ۴ سال سابقه مدیریت در یک کسب و کار و یا ترکیبی از یک سال سابقه مالکیت و دو سال سابقه مدیریت اقدام به مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا کند.
 • ارائه برنامه کسب و کار جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا از جمله موارد ضروری برای مهاجرت با این روش است. این برنامه باید به گونه‌ای تدوین شود که در آن حداقل برای یک شهروند کانادایی و یا یک مقیم دائم کانادا شغل ایجاد شود. (در برخی موارد متقاضی با داشتن دعوتنامه می تواند یک امتیاز مثبت جهت ایجاد کسب و کار داشته باشد. با داشتن دعوتنامه متقاضی لازم است ثابت کند که می تواند در رشد اقتصادی استان تأثیر بگذارند و همچنین مالک ۳۳ درصد از کسب و کار تولیدی باشد.)

در  مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است متقاضی مبلغ ۲۰۰ هزار دلار کانادا را در مدت ۲۰ ماه سرمایه گذاری کرده و کسب و کار پیشنهادی خود را ارائه کند. برای چنین پیشنهادی لازم است متقاضی برنامه ریزی های لازم و کافی جهت اجرا و اداره کسب و کار خود را داشته باشد.

نکته مهم در کارآفرینی بریتیش کلمبیا رعایت قوانین و مقررات کار کشور کانادا است. لازم است سرمایه گذار برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا موارد کسب و کارهای غیر مجاز را به خوبی دانسته و در این زمینه سرمایه گذاری نکند. زیرا که سرمایه گذاری در زمینه کسب و کارهای غیر مجاز درخواست متقاضی برای مهاجرت رد خواهد شد و متقاضی امکان سرمایه گذاری در این استان را نخواهد داشت.

شرایط کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

در ایجاد شغل به عنوان کارآفرینی در بریتیش کلمبیا متقاضی موظف است شرایطی را ایجاد کند که  حداقل یک شغل به عنوان کار ثابت برای شهروند کانادایی و یا ساکن دائم کانادا ایجاد شود و همین طور این احتمال وجود داشته باشد که تعداد مشاغل ایجاد شده توسط متقاضی افزایش پیدا کند.

با توجه به قانونی که اخیراً تصویب شده، وجود عضو کلیدی برای کارآفرینی حذف شده است و کارآفرین می تواند بدون معرفی اعضای کلیدی کسب و کار خود را آغاز کند.

از دیگر مواردی که در ایجاد فرصت شغلی برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا مطرح است مدت زمانی است که کارمند لازم است کار کند. این مدت زمان باید به صورت ثابت و حداقل ۳۰ ساعت در هفته قرار گیرد. در صورتی که کارآفرین کارمند استخدامی را به صورت قراردادی استخدام کند لازم است تا در بیش از ۱۰ درصد کسب و کار کارمند را سهیم کند.

مشاغلی که به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا ایجاد می شوند باید در امتیاز بندی در سه سطح ۰ ، a و b قرار گیرند.  علاوه بر این موارد ممکن است متقاضی مهاجرت به روش کارآفرینی اقدام به خرید یک کسب و کار کند. در این شرایط لازم است موقعیت های شغلی کسب و کار حفظ شده و  تمامی قوانین و حقوق مطابق با موقعیت شغلی باشد. در صورت پذیرفته شدن کارآفرین جهت کسب و کار و سرمایه گذاری در استان لازم است متقاضی ثابت کند کارمند وی حداقل ۶ ماه سر کار بوده است.

نحوه امتیازدهی برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برای مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است تا متقاضی امتیاز مشخصی را با توجه به معیارهایی که کشور کانادا جهت پذیرش مهاجران سرمایه گذاری در نظر گرفته، به دست آورد. با کسب امتیاز لازم برای مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به این کشور مهاجرت کرده و پس از مدت مشخص شده اقامت دائم کشور کانادا را به دست آورد.

اولین معیار برای انتخاب متقاضی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا سابقه کاری است. متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری لازم است در زمینه مدیریت ارشد مهارت داشته و سابقه کاری خوبی در این زمینه دارا باشند. متقاضی باید جزئیات سابقه کاری ۱۰ سال گذشته خود را به صورت واضح ارائه کند. رزومه افراد یکی از موارد مهم در کسب امتیاز بوده و بیشترین مقدار آن ۲۰ امتیاز است و هر متقاضی از این قسمت حداقل هشت امتیاز باید کسب کند.

از جمله مواردی که در امتیاز بندی مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا مورد توجه قرار می گیرد کسب و کار و شغل متقاضی طی ۵ سال گذشته است. در این راستا لازم است متقاضی حداقل ۳ سال به صورت ۱۰۰ درصد مالک کسب و کار خود بوده تا بتواند امتیاز لازم در این زمینه را کسب کند.

با توجه به اینکه متقاضی برای اقدام به مهاجرت از روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا استفاده می کند لازم است تا حداقل امتیاز شرایط مالی و دارایی اختصاصی را داشته باشد. لذا کل دارایی خالص متقاضی مهاجرت نباید کمتر از ۶۰۰ هزار دلار باشد.

برای مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است تا متقاضیان به صورت شخصی سرمایه گذاری کرده و کسب و کار پیشنهادی خود را به طور اختصاصی ارائه کند. در این قسمت از امتیاز دهی بر اساس سرمایه‌ای که متقاضی در هنگام ثبت نام اعلام می کند امتیاز لازم برای مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا مشخص می شود.

از جمله موارد امتیاز دهی برای مهاجرت به روش کارآفرینی و سرمایه گذاری ایجاد فرصت های شغلی مناسب است. متقاضی در این روش می تواند به کسب حداکثر ۲۰ امتیاز از این بخش نائل شود.

سایر شرایط امتیاز دهی

علاوه بر موارد گفته شده امتیاز دهی به متقاضی مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا بدین صورت است که برخی موارد می تواند به عنوان ویژگی خاص برای متقاضی مطرح شده و باعث افزایش امتیاز متقاضی شود. از جمله این موارد می‌توان به سطح مهارت زبان،  میزان تحصیلات،  سن،  سفر های اکتشافی متقاضی به بریتیش کلمبیا،  دارا بودن سابقه تحصیلی و یا کاری در کانادا اشاره کرد.

سنامتیاز
65 سال به بالا0
55-644
45-546
35-448
25-344
کمتر از 250
سفرامتیاز
1 تا 3 سال قبل1
1 تا 3 سال قبل ولی بدون بازدید از محل بیزینس پیشنهادشده2
سفر در طی یک سال بوده و بازدید محل بیزینس انجام شده4
نداشتن سفر0
سابقه کار و تحصیل در کاناداامتیاز
ندارد0
دارد8
مناطق درحال توسعه برتیش کلمبیاامتیاز
سرزمین های جنوبی /جنوب غربی2
جزیره و ساحل ونکور4
تامپسون / اوکاناگان4
کاریبو6
کوتنای8
نچاکو8
سواحل شمالی8
شمال شرقی8
بیشترین امتاز قابل کسب8

مراحل مهاجرت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

برای مهاجرت به روشکارآفرینی در بریتیش کلمبیا ابتدا لازم است تا پروفایل موجود در سایت اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا را تکمیل کرده و اطلاعات عمومی متقاضی در آن ثبت شود. این اطلاعات شامل میزان تحصیلات متقاضی، میزان دارایی متقاضی، سابقه کسب و کار و مهارت های متقاضی و …  است. لازم به ذکر است که ارائه طرح کلی برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا در این مرحله صورت می گیرد.

طبق امتیاز بندی که بر اساس اطلاعات اولیه ثبت شده در سایت اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا انجام می شود، پس از کسب امتیازات لازم از طرف استان بریتیش کلمبیا برای متقاضی دعوتنامه صادر می شود. در طی ۱۲۰ روز به متقاضی فرصت داده می شود که مدارک مورد نیاز برای اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا توسط متقاضی ارسال شود.

پس از ارسال مدارک با تأیید اداره مهاجرت به درخواست متقاضی ویزای کار برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا برای وی صادر می شود. با این ویزا متقاضیان کار آفرینی میتوانند به همراه  همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود وارد بریتیش کلمبیا شوند. در این میان لازم به ذکر است ویزای صادر شده برای همسر به صورت ویزای کاری است که امکان کار کردن را برای همسر متقاضی فراهم می آورد. علاوه بر آن ویزایی که برای فرزندان زیر ۱۸ سال صادر می شود امکان ادامه تحصیل در مدارس رایگان را به آن‌ها می‌دهد و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز می‌توانند در دانشگاه ها و کالج های کانادا به ادامه تحصیل بپردازند.

با وارد شدن به کانادا متقاضی ۲۰ ماه فرصت دارد تا کسب و کار خود را راه اندازی کند و شرایطی را که در طرح اولیه مشخص کرده است را به اجرا در بیاورد. پس از آن با صادر شدن گواهی نامزدی یا نومینیشن برای متقاضی وی می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود کند.

برنامه منطقه‌ای سرمایه گذاری کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

دومین روش جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در بریتیش کلمبیا روش منطقه ای است. این روش که به تازگی وارد سیستم مهاجرتی کانادا شده است به متقاضیان مهاجرت این امکان را می دهد که بتوانند با سرمایه اولیه کمتر در یکی از مناطق کم جمعیت استان بریتیش کلمبیا اقدام به کارآفرینی کرده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در این برنامه لازم است تا  متقاضی با در اختیار داشتن اطلاعات در زمینه مناطق کم جمعیت استان بریتیش کلمبیا یکی از قسمت ها را انتخاب کرده و جهت سرمایه گذاری اقدامات اولیه را انجام دهد. این برنامه سرمایه‌گذاری به «برنامه ۱۰۰ هزار دلاری» معروف بوده و روش جدیدی با استفاده از راه اندازی کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا برای اقامت دائم کانادا است.  در این برنامه لازم است تا متقاضی شرایط و مهارت های مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا را دارا باشد و از میزان سرمایه مشخصی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد برخوردار باشد. علاوه بر آن لازم است متقاضی مناطقی را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کند که درآن جمعیت کمتر بوده و از حد مشخص شده توسط اداره مهاجرت فراتر نرفته باشد. این برنامه به جهت بازگرداندن نیروی کار به مناطق کم جمعیت و همچنین رونق بخشیدن به مناطقی که مهاجرت کمتری داشته، طرح ریزی شده است.

شرایط کارآفرینی منطقه‌ای در بریتیش کلمبیا

با توجه به اینکه پذیرش به روش منطقه‌ای و از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا شرایط نسبتاً راحت تری در مقابل سرمایه گذاری اصلی دارد می توان موارد زیر را به عنوان شرایط اولیه برای مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا بیان کرد:

 • در سرمایه گذاری منطقه ای به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است تا متقاضی منطقه مورد نظر خود را جهت سرمایه گذاری انتخاب کند. این منطقه بر اساس نقشه ای که دولت کانادا ارائه می کند با توجه به شرایط مخصوص و موجود در بریتیش کلمبیا تعیین شده است.
 • مناطقی که برای سرمایه گذاری از طرف دولت  کانادا اعلام شده اند لازم است جمعیتی کمتر از ۷۵ هزار نفر داشته باشند. علاوه بر آن باید ۳۵ کیلومتر از شهرهای پرجمعیت فاصله داشته باشند. در این میان لازم است تا متقاضی به منطقه ی مورد نظر سفر کرده و اطلاعات کافی در زمینه منطقه انتخابی را داشته باشد.
 •  با توجه به اینکه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش منطقه ای نیازمند انتخاب مناطق کوچک و ایجاد کسب و کار در آنها است، لازم است تا متقاضی سرمایه گذاری در این مناطق درخواست معرفی نامه را جهت سفر اکتشافی برای آشنایی بیشتر با منطقه ارائه کند.
 • لازم است سرمایه گذار حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه جهت ایجاد کسب و کار جدید در اختیار داشته باشد
 •  داشتن تجربه مدیریتی و ارائه مدارک مدیریت ارشد برای متقاضی بسیار ضروری است.
 •  حداقل تحصیلات برای متقاضی سرمایه گذاری منطقه ای جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا فوق دیپلم و یا کاردانی است. در صورتی که مدرک ارائه شده توسط متقاضی با رشته های مدیریتی مرتبط باشد می تواند به عنوان یک امتیاز برای متقاضی محسوب شود.
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری مهم است. لازم است متقاضی نمره آیلتس و یا معادل سطح ۴ زبان فرانسه را داشته باشد که در جدول زیر به آن اشاره می‌کنیم.
 •  لازم است تا کسب و کار ایجاد شده توسط متقاضی سرمایه گذاری حداقل یک شغل جدید ایجاد کند که به صورت تمام وقت یک شهروند کانادایی و یا یک مقیم کشور کانادا بتواند مشغول به کار شود.

مناطق مورد تأیید کانادا جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

دولت کانادا برای سرمایه گذاری مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا مناطقی را اعلام کرده است که در ادامه آنها را معرفی می کنیم:

منطقه کاریبو شامل چهار بخش است که هر کدام امکان فعالیت در زمینه خاصی را برای کارآفرین و سرمایه گذار فراهم می کند:

 • بخش Mackenzie  یکی از قسمت هایی است که در آن کارآفرین می تواند به فعالیت های کشاورزی و جنگل داری بپردازد. علاوه بر آن فعالیت هایی در زمینه معدن و نفت و گاز در این بخش قابل انجام بوده و کسب و کارهای هتلداری و اقامتی نیز امکان برگزاری در این بخش را دارند.
 •  در بخش Prince George امکان ایجاد فعالیت هایی از قبیل پوشاک و انبارداری وجود دارد.
 • در بخش Quesnel می توان جهت سرمایه گذاری به تولید مواد غذایی و خدمات غذایی و همچنین خدمات علمی و فنی اقدام کرد.
 • در بخش Wiliams lake می توان به ارائه خدمات اداری و پشتیبانی و همچنین خدمات آموزشی و خدمات غذایی پرداخت.
 • در منطقه kootenay پنج بخش وجود دارد که امکان سرمایه گذاری در آنها میسر است. هر کدام از این مناطق بخش خاصی از کارآفرینی در بریتیش کلمبیا را پوشش می دهند.
  بخش Castlegar مشاغلی چون جنگل، جنگلداری و همچنین خرده فروشی و حمل و نقل را تحت پوشش قرار می دهد.
  بخش Kimberley در زمینه چوب و تولید محصولات چوبی امکان ارائه خدمات را دارا است. علاوه بر آن در این بخش می توان خدمات آموزشی را نیز به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کرد.
 • در بخش Regional District of Central Kootenay (Area J) به صورت تخصصی امکان سرمایه گذاری برای مشاغلی چون جنگلداری و ساخت و ساز وجود دارد. علاوه بر آن می توان به تأسیس اماکنی برای پرستاری و مراقبت های منزل نیز پرداخت.
 • در بخش Rossland مشاغلی چون ساخت و ساز خانه های مسکونی و همچنین کارهای کامپیوتری به عنوان سرمایه گذاری قابل ارائه هستند.
 • در بخش Trail کارآفرینان می‌توانند به تولید محصولات مختلف فلزی و همچنین انواع کارهای خدماتی در زمینه علمی و مهندسی فنی بپردازند علاوه بر آن خدمات بازیافت نیز در این بخش قابل ارائه است.

این منطقه شامل بخش های زیادی بوده که امکان ارائه خدمات مختلف در آن برای متقاضیان سرمایه گذاری جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش منطقه‌ای فراهم آمده است. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف این منطقه و فعالیت‌های قابل انجام در هر کدام از بخش ها می پردازیم:

 • Gibsons اولین بخش در این منطقه می باشد که انواع تولیدات مختلف را می‌توان در آن سرمایه‌گذاری کرد و به کار آفرینی پرداخت. علاوه بر آن انواع خدمات علمی و آموزشی در این بخش قابل ارائه است که سرمایه گذار می تواند با برنامه ریزی از این روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا استفاده کرده و به ارائه خدمات در این منطقه بپردازد.
 • منطقه Sechelt به جهت دارا بودن شرایط سرسبز کشاورزی از انواع فعالیت های در زمینه کشاورزی و جنگلداری حمایت می کند. علاوه بر آن ساخت و ساز در این منطقه معادل سرمایه‌گذاری بوده و پیمانکاران می‌توانند به صورت تخصصی در این بخش سرمایه گذاری کرده و فعالیت کنند.
 • بخش  Sunshine Coast Regional District شامل چهار محدوده بود که هر کدام به تنهایی می توانند تمام خدمات تولیدی در زمینه محصولات چوب را ارائه کنند. علاوه بر آن در این مناطق امکان کارآفرینی در زمینه های پرستاری و مراقبت های داخل منزل برای سرمایه گذاران فراهم است.

این  منطقه شامل بخش Burns Lake بوده و سرمایه گذاران می توانند جهت تولید انواع محصولات کشاورزی و همچنین در زمینه تجارت و تولیدات محصولات مختلف سرمایه‌گذاری کنند. علاوه بر آن تولیدات محصول مربوط به چوب و خدمات پرستاری در این بخش پیشنهاد می شود.

این منطقه فعالیت های کشاورزی و جنگلداری و همچنین فعالیت‌های مربوط به معدن ها را تحت پوشش قرار داده و مورد حمایت دارد.

در این منطقه فعالیت های آموزشی و خدمات هتل‌ها و اقامتی مورد تایید دولت کانادا بوده و امکان سرمایه‌گذاری در این بخش وجود دارد .

منطقه  Thompson-Okanagan شامل سه بخش است که هر کدام در زمینه خاصی امکان سرمایه گذاری و کارآفرینی را فراهم می کنند.

Barriere یک منطقه کاملاً حرفه ای جهت محصولات چوب و همچنین خدمات فنی حرفه ای است که می تواند باعث شود تا سرمایه‌گذاران جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا از این منطقه استقبال کنند.

این بخش در زمینه خدمات حمل و نقل امکان سرمایه‌گذاری را داشته و همچنین جهت کارآفرینی به عنوان خرده فروشی و  یا انبارداری می توان اقدام به سرمایه گذاری کرد.

این منطقه شامل بخش های مختلفی بوده که بیشتر در زمینه های تولیدی و خدماتی قابلیت سرمایه گذاری دارند. انواع تولیدات مواد غذایی و همچنین خدمات فنی حرفه ای در این منطقه برای کارآفرینی مناسب است. علاوه بر آن خدمات اقامتی و هتل داری و همچنین انواع تولیدات محصولات چوبی در این منطقه رونق دارد.

این بخش قابلیت بسیار بالایی جهت سرمایه گذاری در زمینه تولید انواع مواد غذایی را داشته و می توان به ترتیب انواع فروشگاههای عمده فروشی و همچنین ارائه خدمات فنی و حرفه‌ای و علمی تخصصی پرداخت.

در ادامه لیست مناطقی که از طرف دولت کانادا جهت سرمایه گذاری ارائه شده است را می آوریم:

 • Comox
 • Comox Valley Regional District – Baynes Sound Denman/Hornby Island (Area A)
 • Comox Valley Regional District – Lazo North (Area B)
 • Comox Valley Regional District – Puntledge – Black Creek (Area C)
 • Courtenay
 •  Port Alberni
 • Powell River

هر کدام از این مناطق که در بالا به آن ها اشاره شد این قابلیت را دارند که به صورت حرفه‌ای در آنها سرمایه گذاری جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا  انجام شود. لذا لازم است تا متقاضی مهاجرت به روش کارآفرینی به صورت منطقه‌ای با بررسی کامل هر یک از این منطقه ها و همچنین یک سفر اکتشافی جهت دریافت تمام نکات و جزئیات مربوط به سرمایه گذاری در این مناطق طرح بسیار کاملی جهت سرمایه گذاری به دولت کانادا ارائه کرده و مدارک لازم را برای اقامت دائم خود فراهم کند.

مشاغل مورد نیاز برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

در سرمایه گذاری به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است تا برای انتخاب شغل مورد نظر جهت تأسیس  کسب و کار شرایط خاصی را در نظر گرفته و با توجه به آن به ارائه طرح نهایی برای مهاجرت بپردازیم. ازجمله شرایطی که دولت کانادا برای سرمایه گذاری جهت کسب و کار و کارآفرینی ایجاد کرده است انتخاب مشاغلی است که در مناطق مشخص شده کمترین فراوانی را داشته باشند. به همین جهت به ارائه لیستی که در آن تأسیس  برخی مشاغل ممنوع می باشد پرداخته است مشاغلی که در ادامه آورده شده است جزوه ممنوعیت های فعالیت سرمایه گذاری برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا می باشد.

 

 • مهمترین قسمت از ایجاد کسب و کار نوآوری در آن است. در این زمینه کسب و کاری که توسط سرمایه گذار تأسیس  می شود لازم است که از خلاقیت کافی برخوردار بوده و به عنوان یک کسب و کار جدید معرفی شود.
 •   کسب و کاری که به عنوان کارآفرینی مطرح می شود هیچ ارتباطی به سایر برنامه های مهاجرتی نباید داشته باشد. این کسب و کار باید به صورت مستقل و تنها با عنوان کارآفرینی مطرح باشد.
 • اجاره دادن خانه و یا اتاق نمی‌تواند به عنوان کسب و کار سرمایه گذاری جهت مهاجرت مطرح شود.
 • مشاغلی از قبیل آرایشگاه سولاریوم جزو مواردی هستند که تأسیس  آنها در زمره ی کارآفرینی قرار نمی گیرد.
 •  در رابطه با مشاغل خدماتی اجاره ی انواع فیلم ها و سی دی ها به عنوان کسب و کار محسوب نمی شوند و نمی توان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد.
 • شستن لباسها به صورت اتوماتیک و یا همان خشکشویی به عنوان کسب و کار و کارآفرینی محسوب نمی شود و جزو لیست کارهای مهاجرتی کانادا قرار ندارد.
 • تأسیس  کارواش به صورت اتوماتیک نیز از جمله مواردی است که در برنامه ی کارآفرینی جایگذاری نشده است.
 •  بازیافت مواد فلزی و آهن آلات از جمله مواردی است که به عنوان کسب و کار نمی توان آن را مطرح کرد و طرحی در این زمینه ارائه کرد.
 •  با توجه به اینکه فروش اجناس و کالاها جزو موارد و مشاغلی است که میتوان به عنوان سرمایه گذاری در طرح کارآفرینی انجام داد فروش اجناس دست دوم در این زمینه جایگاهی نداشته و نمی توانند به عنوان شغل جهت سرمایه گذاری مطرح شوند.
 • یکی از مشاغلی که به هیچ عنوان جنبه ی سرمایه گذاری و کارآفرینی ندارد مشاور املاک می باشد.
 • در پایان نیز مشاغلی که در دولت کانادا غیر قانونی محسوب می شوند قابلیت سرمایه‌گذاری را نداشته و نمی توان آن را به عنوان کارآفرینی محسوب کرد.

شرایط متقاضی برای شرکت در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا لازم است متقاضی شرایط اختصاصی برای دریافت اقامت کانادا را داشته باشد. با در اختیار داشتن تمامی شرایط و طی کردن مراحل لازم جهت تأسیس  کسب و کار جدید و طی کردن دوره اجرای کسب و کار، متقاضی می تواند درخواست اقامت خود، همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال را بدهد. در ادامه به بررسی بیشتر شرایط این روش مهاجرتی می پردازیم.

 •  در این روش لازم است تا متقاضی برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا سفری اکتشافی به منطقه مورد نظر خود را داشته باشد. در این سفر متقاضی می تواند به کسب اطلاعات کافی و جامع در رابطه با منطقه مورد نظر پرداخته و تمام این اطلاعات را  در طرحی که به دولت کانادا جهت دریافت اقامت ارائه می کند بگنجاند. لازم است تا طرح توجیه اقتصادی پس از بازدید از منطقه، مورد تایید نمایندگان محلی قرار بگیرد و توصیه نامه‌ای از طرف آنها به متقاضی داده شود.
 • از دیگر مواردی که لازم است متقاضی جهت تأسیس و ایجاد کار در منطقه بریتیش کلمبیا دارا باشد سوابق کاری مرتبط است. سوابق کاری می تواند به روش های مختلف تهیه و تدوین شده و به عنوان مدارک جانبی در کنار سایر مدارک در مرحله اول درخواست مهاجرت به اداره مهاجرت کانادا ارائه شود.
 • لازم است تا متقاضی سوابق تجارت و یا فعالیت های اقتصادی در کشور خود را نیز در کنار سابقه کاری قرار داده و به اداره مهاجرت تحویل دهد.
 • از جمله مواردی که جهت کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به روش منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت می باشد تحصیلات آکادمیک متقاضی است. داشتن تحصیلات  مرتبط با کسب و کار و مهارت می‌تواند امتیاز خوبی برای کارآفرین محسوب شود.
 • دارا بودن مدرک زبان از جمله مواردی است که لازمه مهاجرت به روش سرمایه گذاری می باشد. متقاضی با داشتن مدرک آیلتس و یا مدرک زبان فرانسه میتواند امتیاز لازم در این زمینه را نیز کسب کرده و شرایط مهاجرتی خود را نیز بهبود بخشد.
 • از دیگر مواردی که برای مهاجرت به روش کارآفرینی لازم است دارا بودن سرمایه در کشور مبدأ است. لازم است تا متقاضی املاک مستقل از سرمایه اولیه جهت ارائه به دولت کانادا داشته باشد تا بتواند روند مهاجرت خود را سرعت بخشد.
 • در انتها نیز دارا بودن طرح توجیهی برای انجام مراحل کارآفرینی در بریتیش کلمبیا به عنوان بخش پایانی مطرح است. این طرح توجیهی لازم است که کلیه نکات و مواردی که جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود را در برگیرد. با ارائه ی طرح توجیهی کامل و جامع به اداره مهاجرت کانادا شانس قبولی طرح و پذیرش اداره مهاجرت بسیار بالا رفته و متقاضی میتواند پروسه ی مهاجرت را با سرعت بیشتری طی کند.

شرایط مالی متقاضی دریافت ویزای کار آفرینی در بریتیش کلمبیا

از جمله مهمترین قسمت ها برای مهاجرت به کانادا به روش کارآفرینی شرایط مالی متقاضی می باشد. لازم است تا متقاضی مهاجرت به کانادا حداقل 100 هزار دلار کانادا سرمایه خالص جهت تأسیس  کسب و کار خود را دارا باشد و بتواند آن را به اداره مهاجرت ارائه کند.

علاوه بر آن دارا بودن حداقل سرمایه  300 هزار دلار کانادا برای متقاضی به عنوان سرمایه ثابت ضروری است. این مبلغ می تواند به صورت ملک و املاک و یا طلا و یا سایر دارایی های منقول و غیر منقول باشد که جنبه ی نقدینگی داشته و قابل توجه باشد.

نکته قابل توجه در رابطه با روش سرمایه گذاری جهت مهاجرت به کانادا این است که با توجه به میزان سرمایه اولیه ای که متقاضی به کشور کانادا وارد میکند می تواند امتیازی را در سیستم امتیاز دهی اداره مهاجرت کانادا کسب کند. بنابراین با افزایش سرمایه اولیه ورودی متقاضی می تواند شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه و قبول شدن طرح خود برای سرمایه گذاری داشته باشد. و در نهایت این امتیاز می تواند در روند دریافت اقامت دائم متقاضی تاثیر گذار بوده و باعث پیشرفت سریع روند دریافت اقامت  دائم شود.

لازم است تا سرمایه گذار  در برنامه ی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا سرمایه ای را به صورت سرمایه ثابت وارد برنامه مهاجرتی خود کند. این سرمایه اولیه که به عنوان سرمایه ثابت تلقی می شود دارای امتیاز بوده و باعث می شود تا متقاضی مراحل دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت کانادا را با سرعت بیشتری دریافت کند.

شرایط برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا در روش منطقه ای

در  روش کارآفرینی به صورت منطقه ای لازم است متقاضی از تجربه کافی در زمینه مدیریت کاری برخوردار باشد. در این راستا داشتن سابقه مدیریتی برای متقاضی بسیار حائز اهمیت است. متقاضی  کارآفرینی در بریتیش کلمبیا لازم است سابقه‌ای بیش از یک سال در سمت مدیریت  داشته باشد. دارا بودن سابقه مدیریت بالای ۵ سال امتیاز کامل را برای متقاضی در پی خواهد داشت و همین امر سبب می‌شود تا متقاضی  بتواند رتبه بهتری در این زمینه دریافت کند.  علاوه بر آن دارا بودن سابقه مدیریت اجرایی برای متقاضی امتیاز مثبت محسوب  می‌شود  و باعث بالا رفتن درجه متقاضی نسبت به سایر کارآفرینان می شود. در این راستا در صورتی که متقاضی در سوابق شغلی خود سابقه مالکیتی نیز داشته باشد بر امتیازات وی افزوده می شود. سابقه مالکیتی بدین معناست که متقاضی در طی ۵ سال گذشته درصد مشخصی از تجارت و فعالیت خود را به عنوان سهامدار معرفی کند. در صورتی که متقاضی  بیشتر از سه سال دارای مالکیت ۱۰۰% تجارت خود باشد، می تواند امتیاز حداکثری مالکیت را کسب کند. به دست آوردن این امتیازات جهت مهاجرت به روش سرمایه گذاری باعث می شود تا پرونده ی مهاجرتی متقاضی با سرعت بیشتری پیشرفت کرده و در بین سایر رقبای خود درجه مطلوب تری را پیدا کند. در نهایت این امتیازات باعث  قرارگیری متقاضی در جایگاه بالاتر نسبت به سایر رقبا شده و طرح توجیهی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا برای متقاضی به راحتی تایید می شود.

سوالات متداول

روند اجرای مراحل تقاضای مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش چگونه است؟

با توجه به اینکه پروسه مهاجرت یک برنامه زمان بر و طولانی مدت می باشد لذا آگاهی کامل در زمینه مدت زمانی که جهت انجام این پروسه لازم است می تواند به متقاضیان مهاجرت از روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا کمک کرده و باعث شود تا متقاضی با دید باز و آگاهی کامل بتواند اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

در این روش از مهاجرت لازم است تا متقاضی در ابتدا در برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا ثبت نام نماید.  پس از ثبت نام اولیه در برنامه مهاجرت کارآفرینی از طرف دولت کانادا به متقاضی یک شماره فایل داده می شود.

بر اساس این شماره امتیاز کسب شده توسط متقاضی تعیین می گردد و مدت زمان لازم جهت تکمیل پرونده مهاجرت تعیین می شود. معمولاً حدود چهار تا پنج ماه زمان لازم است تا متقاضی مدارک مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا را تهیه کرده و به صورت کامل وارد پرونده مهاجرتی خود کند. پس از تکمیل مدارک لازم است اداره مهاجرت کانادا پرونده  متقاضی را به صورت کامل بررسی کرده و نتیجه ی نهایی را به وی اعلام کند.

در نهایت با قبول شدن پرونده متقاضی توسط اداره مهاجرت کانادا قراردادی بین اداره مهاجرت و متقاضی بسته خواهد شد که طی آن متقاضی موظف است ظرف مدت ۲۰ ماه آینده فعالیت اقتصادی خود را آغاز کرده و کارآفرینی در بریتیش کلمبیا را راه اندازی کند. در این راستا در صورتی که متقاضی بتواند در مدت زمان مشخص شده فعالیت خود را به صورت کامل راه‌اندازی کرده و شرایط موجود در قرارداد را به صورت کامل  رعایت کند  واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می شود.

5/5 - (47 امتیاز)

آیا در روش کارآفرینی بریتیش کلمبیا می توان برای اعضای خانواده ویزا گرفت؟

در این روش متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان خود اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

مهمترین نکته در این روش مهاجرت توجه به همراهان متقاضی است. به دلیل اینکه با دریافت ویزای  دائم به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا همسر و فرزندان متقاضی  نیز به همراه وی  اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند این امر می تواند برای متقاضیان مهاجرت که به صورت خانوادگی به کشور کانادا سفر می کنند بسیار مطلوب باشد. علاوه بر این موارد دریافت ویزای کاری که به همسر متقاضی داده میشود باعث می شود تا همسر متقاضی مهاجرت پس از ورود به کشور کانادا به راحتی بتواند مشغول به کار شده و درآمد کسب کند. همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی می توانند با ادامه تحصیل در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان از کلیه امکانات این مدارس بهره مند شده و با کیفیت مطلوبی مدارک علمی خود را کسب کنند.  علاوه بر آن فرزندان ۱۸ تا ۲۲ سال  متقاضی با در اختیار داشتن اقامت دائم کانادا می توانند در کالج ها و دانشگاه های این کشور ثبت نام کرده به تحصیل خود ادامه دهند.

5/5 - (47 امتیاز)

پس از چه مدت زمانی می توان برای اخذ اقامت دائمی از طریق برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا اقدام کرد؟

مهمترین نکته برای دریافت اقامت دائمی از طریق کارآفرینی، موفق بودن برنامه کسب و کاری متقاضی است. بر این مبنا پس از مدت زمان حدود ۱۸ تا ۲۰ ماه از ورود به بریتیش کلمبیا مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم باید به اداره  مهاجرت تحویل داده شود.

5/5 - (47 امتیاز)

برای مهاجرت از روش کارآفرینی بریتیش کلمبیا به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای مهاجرت به کشور کانادا اولین و مهمترین کار دستیابی به اطلاعات دقیقی برای پیدا کردن بهترین مسیر است. در این راستا داشتن منابع معتبر و دریافت اطلاعات کافی برای به دست آوردن امتیاز مناسب جهت مهاجرت بسیار ضروری است.

از مهمترین مراحل مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا تعیین محل اقامت متقاضی است. بهتر است متقاضیان کارآفرینی برای تعیین محل سرمایه‌گذاری خود  با مشورت و بررسی جامع و کامل در منطقه مناسبی اقدام به سرمایه گذاری کنند.  انتخاب منطقه خوب و پربازده می تواند باعث شود تا روند دریافت اقامت دائم سرعت بالایی پیدا کرده و متقاضی بتواند با استرس کمتری مراحل اجرای طرح کارآفرینی خود را طی کند.

نکته مهم دیگر میزان سرمایه ای است که کارآفرین لازم است همراه خود داشته باشد. بر اساس این که هزینه‌های تأسیس  کسب و کار در کشور کانادا کاملاً مشخص و معین می باشند به دست آوردن اطلاعات اولیه و برآورد هزینه های لازم جهت ایجاد یک کسب و کار سودآور می تواند باعث شود تا متقاضی علاوه بر دریافت اقامت دائم کانادا شرایط رفاهی زندگی خود را نیز تأمین کرده و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند. در این راستا جمع آوری اطلاعات کافی و استفاده از تجارب کارآفرینان در حیطه کاری خود می‌تواند باعث شود  که روند شروع کسب و کار متقاضی بسیار آسان شود.

دارا بودن امتیازات باعث می شود تا متقاضیان مهاجرت به روش کارآفرینی در بریتیش کلمبیا با دقت بیشتری مراحل مهاجرتی را طی کرده و به ارائه مدارک و مستندات کافی به اداره مهاجرت کانادا بپردازند.

5/5 - (47 امتیاز)
5/5 - (47 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes