ویزای خود اشتغالی کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای هنرمندان، ورزشکاران و افراد خوداشتغال (فریلنسر) در سطح بین المللی محسوب می شود که در کار خود مجرب بوده و خواهان بهبود شرایط زندگی شغلی و فردی هستند. امکان دریافت اقامت دائم با اخذ ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران وجود داشته و مهمترین عامل در دریافت این ویزا، اثبات خود اشتغالی و ارائه بیزینس پلن قوی است. (ویزای خود اشتغالی کانادا)

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
ویزای خود اشتغالی کانادا
Self employed persons
ویزای خود اشتغالی کانادا
کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای هنرمندان، ورزشکاران و افراد خوداشتغال (فریلنسر) در سطح بین المللی محسوب می شود .(ویزای خود اشتغالی کانادا )که در کار خود مجرب بوده و خواهان بهبود شرایط زندگی شغلی و فردی هستند. امکان دریافت اقامت دائم با اخذ ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران وجود داشته و مهمترین عامل در دریافت این ویزا، اثبات خود اشتغالی و ارائه بیزینس پلن قوی است.

ویزای خود اشتغالی کانادا

کانادا به عنوان یکی از مهمترین مقاصد مهاجرت در جهان شناخته می شود. امروزه مهاجران از روش های مختلفی چون تحصیل، کار و سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کانادا استفاده می کنند.

خود اشتغالی یکی از روش های مهاجرت کاری به کانادا و اخذ اقامت دائم آن بوده که به هنرمندان و ورزشکاران اختصاص دارد. ورزشکاران حرفه ای و هنرمندان شاخه های فرهنگی و هنری در صورت داشتن رزومه و سابقه کاری مناسب و مرتبط می توانند ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران (Self-employed persons)  این کشور را دریافت نمایند.

در صورت اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران، امکان دریافت اقامت دائم این کشور وجود داشته و داوطلبان می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند. مهمترین عامل در دریافت این ویزا، اثبات خود اشتغالی و ارائه بیزینس پلن قوی است.

برنامه ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، امکان مهاجرت به عنوان یک فرد خود اشتغال را به هنرمندان و ورزشکاران می دهد. در صورت علاقه مند بودن به استفاده از این برنامه، به داشتن تجربه کاری در زمینه فعالیت های فرهنگی و ورزشی نیاز خواهید داشت و همچنین تخصص شما باید باعث رشد فرهنگی و ورزشی کانادا شود.

در ادامه قصد داریم تا شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین اطلاعاتی جامع در رابطه با هزینه ها، لیست مشاغل خود اشتغالی و نحوه امتیازبندی را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

از مهمترین شرایط دریافت اخذ ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران می توان به تمکن مالی اشاره کرد. همچنین شما باید بیزینس پلن قوی داشته باشید و توانایی خوداشتغالی را ثابت نمایید. از مهمترین شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کاناد  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل 2 سابقه کاری مرتبط در 5 سال گذشته.
 • شرایط سنی مناسب.
 •   تکمیل و ارائه مدارک و مستندات.
 • دارا بودن شرایط پزشکی.
 • عدم سوء پیشینه.
 • توانایی دریافت 35 امتیاز در سیستم امتیازبندی (شامل معیارهای سن، توانایی زبان، تجربه، سازگاری و تحصیلات).
 • تطبیق مهارت و شغل متقاضی با مشاغل مجاز برای خود اشتغالی در کانادا.

اداره مهاجرت کانادا ممکن است به عنوان بخشی از روند مهاجرت تقاضای مصاحبه با متقاضی را داشته باشد. افسر ویزا طی این فرایند ابهامات، کم و کاستی های رزومه و مدارک متقاضی را بررسی خواهد کرد. در صورت وجود تناقض بین اظهارات متقاضی و افسر ویزا، اداره ویزا با در نظر گرفتن سخنان افسر ویزا در رابطه با صدور ویزای خود اشتغالی برای هنرمندان و ورزشکاران تصمیم گیری خواهد کرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا

اخذ ویزای کانادا در روش خوداشتغالی نیازمند تکمیل مدارک موردنیاز در این برنامه است. باید در نظر داشت که این درخواست می تواند به صورت آنلاین یا کاغذی ثبت شود. برخی از مهم ترین مدارکی که فرد به آن ها نیاز خواهد داشت عبارتند از:

 • شناسنامه، کارت ملی، گواهی نامه و گواهی تولد(به همراه ترجمه)
 • مدارک مربوط به اعضای خانواده و فرزندان(از قبیل شناسنامه، پاسپورت، گواهی سرپرستی، گواهی حضانت و …)
 • پاسپورت متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا
 • فیش های پرداختی هزینه های ویزای کانادا
 •  عکس پرسنلی با شرایط ذکر شده برای درج در پرونده
 •   مدارک اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تأییدیه سلامت
 •  مدرک تحصیلی
 • مدارک آزمون زبان خارجی
 • سوابق شغلی و اسناد تجربه کاری
 • گواهی های مربوط به معیار انطباق پذیری
 • گواهی ازدواج یا طلاق در صورتی که وجود داشته باشد
 • گواهی زندگی با پارتنر برای مدت حداقل 12 ماه (در صورت عدم ازدواج )
 • گواهی فوت همسر سابق در صورتی که وجود داشته باشد
 • ارائه اجاره نامه محل سکونت فعلی و مدارکی نشان دهنده محل های سکونت سال های گذشته
 • مدارک سابقه تحصیل یا کار در کانادا و یا حضور اقوام در کانادا

اگر ویزای استان کبک را لازم دارید باید گواهی Certificat de Sélection du Québec (CSQ) را نیز تامین نمایید.

سوابق شغلی در ویزای خوداشتغالی کانادا

داشتن سابقه مرتبط به معنای شرکت در فعالیت های ورزشی یا فرهنگی در سطح بین المللی و یا خود اشتغالی در فعالیت های فرهنگی و ورزشی است. این نکته را به خاطر داشته باشید که این سوابق باید 5 سال قبل از ارائه مدارک آغاز و و تا زمانی که اداره مهاجرت کانادا در رابطه با درخواست شما به منظور مهاجرت به این کشور ادامه داشته باشد. در صورتی که سابقه مرتبط شما بیش از 2 سال باشد از سیستم امتیازبندی اخذ ویزای خود اشتغالی  امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. حداقل سابقه کاری شما باید شامل موارد زیر باشد:

فرد متقاضی باید سابقه دو دوره یک ساله خود اشتغالی در فعالیت های فرهنگی داشته باشد و یا در یک دوره یک ساله فعالیت های فرهنگی در سطح بین المللی شرکت کرده باشد. همچنین در صورتی که فرد متقاضی به صورت ترکیبی در یکی از دوره های ذکر شده سابقه شرکت کردن داشته باشد قادر به دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران خواهد بود.

در صورتی که فرد سابقه شرکت در یک دوره یک ساله خود اشتغالی در یکی از رشته های ورزشی و یا شرکت در دوره های یک ساله رشته های ورزشی در سطح بین المللی را داشته باشد قادر به دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران خواهد بود. همچنین در صورتی که فرد متقاضی به صورت ترکیبی در دوره های ذکر شده به مدت دو سال شرکت کرده باشد واجد شرایط دریافت این ویزا خواهد بود.

سیستم امتیازبندی برنامه ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران

به منظور اخذ ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، متقاضی باید قادر به دریافت حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز در سیستم امتیاز بندی برنامه خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران باشد. در ادامه با نحوه امتیازدهی در این برنامه بیشتر آشنا خواهیم شد.

امتیاز بندی خود اشتغالی کانادا
تحصیلات25
تجربه کاری35
سن10
مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه)24
سازگاری با محیط جدید6
جمع100

نحوه امتیازدهی در برنامه خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران به تفکیک بخش های مختلف به شرح زیر است:

بیشترین مقدار امتیاز معادل ۱۰ امتیاز را در بازه ی سنی ۲۱-۴۹ سال برای متقاضیان لحاظ خواهد شد.

امتیاز سن ویزای خود اشتغالی کانادا
16 سال و کمتر0 امتیاز
17 سال2 امتیاز
18 سال4 امتیاز
19 سال6 امتیاز
20 سال8 امتیاز
21 تا 49 سال10 امتیاز
50 سال8 امتیاز
51 سال6 امتیاز
52 سال4 امتیاز
53 سال2 امتیاز
54 سال به بالا0 امتیاز

متقاضی حداکثر نمره ممکن را با داشتن مدارک تحصیلات عالی فوق لیسانس یا دکتری با بیش از ۱۷ سال سابقه ی تحصیل می تواند کسب کند. حداقل نمره ای برای این معیار وجود ندارد اما حداکثر نمره آن ۲۵ امتیاز است.

دکترا یا فوق لیسانس25 امتیاز
دو یا چند مدرک کارشناسی22 امتیاز
دیپلم 3 ساله، گواهینامه تجارت یا مدرک آموزش یا معادل آن22 امتیاز
مدرک کارشناسی 2 ساله یا بیشتر یا معادل آن20 امتیاز
دیپلم 2 ساله، گواهینامه تجارت یا مدرک آموزش یا معادل آن20 امتیاز
مدرک کارشناسی 1 ساله یا معادل آن15 امتیاز
دیپلم 1 ساله، گواهینامه تجارت یا مدرک آموزشی یا معادل آن15 امتیاز
دیپلم 1 ساله یا مدرک آموزش 12 ساله12 امتیاز
دبیرستان5 امتیاز

همانطور که در بخش های قبل ذکر شد سابقه کاری و فعالیت فرد متقاضی باید از 5 سال قبل از ارائه درخواست آغاز و تا زمان تصمیم گیری در رابطه با صدور ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران ادامه داشته باشد. این فعالیت پس از اخذ این ویزا باید به پایان برسد. حداکثر امتیاز سابقه کاری در این سیستم 35 امتیاز است.

سابقهنکته ها
دو سال سابقه مرتبط20
سه سال سابقه مرتبط25
چهار سال سابقه مرتبط30
پنج سال سابقه مرتبط35

یکی از فاکتورهای مهم برای دریافت این امتیاز تسلط متقاضی به یکی از زبان های انگلیسی و فرانسه محسوب می شود. مهارت ابتدایی، متوسط و بالا در زبان های انگلیسی و فرانسه برای متقاضی تا حدود 24 امتیاز خواهد داشت. با توجه به توانایی متقاضی در مهارت های گوش کردن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به او امتیاز تعلق خواهد گرفت. سیستم امتیازبندی برای هر یک از این مهارت ها بر اساس سطح مورد نظر( بالا، متوسط، پایه و بدون مهارت) طبقه بندی می شود.

آزمون های زبان انگلیسی IELTS و CELPIP جنرال و آزمون های TEF و TFC برای زبان فرانسوی در برای سازمان مهاجرت کانادا مورد تایید هستند .

در صورتی که متقاضی در اکثر موقعیت های اجتماعی و کاری قادر به برقراری ارتباط موثر باشد و در مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن توانایی زیادی داشته باشد سطح مهارت وی بالا در نظر خواهد گرفته شد و حداکثر امتیاز را از این بخش می تواند دریافت نماید.

در صورت توانایی متقاضی در برقراری رابطه در محیط های اجتماعی و داشتن سطح متوسط در مهارت های صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن سطح مهارت وی متوسط در نظر گرفته خواهد شد. اما اگر فرد تنها در زمینه های قابل پیش بینی و آشنا قادر به برقراری ارتباط باشد و مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن وی در حد پایه باشد سطح مهارت او پایه در نظر گرفته خواهد شد.

متقاضی مهارت های اولیه خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را نیز نداشته باشد بدون مهارت در نظر گرفته خواهد شد و از این بخش امتیازی دریافت نخواهد کرد.

متقاضی در صورت داشتن پارتنر یا همسر با تحصیلات بالا، سابقه اشتغال در کانادا، سابقه تحصیل در کانادا و داشتن بستگان در کانادا قادر به دریافت حداکثر 6 امتیاز برای سازگاری خواهد بود.

تطبیق پذیریامتیاز
سطح تحصیلات همسر یا شریک حقوقی

 • دیپلم متوسطه (دبیرستان) یا کمتر: 0 امتیاز
 • مدرک یک ساله دیپلم، گواهی بازرگانی، کارآموزی یا مدرک دانشگاهی و حداقل 12 سال تحصیل تمام وقت یا تمام وقت معادل: 3 امتیاز
 • دیپلم دو یا سه ساله، گواهی بازرگانی، کار آموزی یا مدرک دانشگاهی و حداقل 14 سال تحصیل تمام وقت یا تمام وقت معادل: 4 امتیاز

مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا و حداقل 17 سال تحصیلات تمام وقت یا تمام وقت معادل: 5 امتیاز

3-5
تجربه کار در کانادا

متقاضی یا همسر یا شریک حقوقی حداقل یک سال کار تمام وقت در کانادا با مجوز کار معتبر انجام داده باشد.

5
سابقه تحصیلات در کانادا

متقاضی یا همسر همراه یا شریک حقوقی یک برنامه تحصیلی تمام وقت حداقل به مدت دو سال را در یک مؤسسه یا دانشگاه در کانادا به پایان رسانده است. متقاضی باید این کار را پس از 17 سالگی و با مجوز تحصیل معتبر انجام داده باشد.

توجه: برای کسب این امتیازات نیازی به اخذ مدرک یا دیپلم در این دو سال تحصیلی نیست.

5
سکونت اقوام در کانادا

متقاضی یا همسر یا شریک حقوقی یک خویشاوند (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه، فرزند همسر، خواهر و برادر، فرزند پدربزرگ و مادربزرگ، عمه یا عمو، یا نوه همسر، خواهرزاده یا برادرزاده) دارد که در کانادا اقامت داشته و شهروند یا مقیم دائم کانادا است.

5

در صورتی که سطح تحصیلات پارتنر یا همسر متقاضی دیپلم دبیرستان و یا کمتر از آن باشد قادر به دریافت امتیاز نخواهد بود. اما اگر همسر یا پارتنر وی هر یک از مدارک تحصیلی زیر را داشته باشد قادر به دریافت 3 امتیاز از این بخش خواهد بود.

 • دیپلم یکساله
 • گواهی تجارت
 • کارآموزی با مدرک دانشگاهی با 12 سال تحصیل به صورت تمام وقت و یا معادل با تمام وقت

در صورتی که همسر یا پارتنر وی یکی از مدارک زیر را داشته باشد قادر به دریافت 4 امتیاز خواهد بود:

 • دیپلم دو یا سه ساله
 • گواهی تجارت
 • کارآموزی یا مدرک دانشگاهی با حداقل 14 سال تحصیل به صورت تمام وقت و یا معادل آن

در نهایت می توان گفت اگر همسر یا پارتنر متقاضی دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و یا دکتری با 17 سال تحصیل به صورت تمام وقت و یا معادل آن داشته باشد، متقاضی قادر به دریافت 5 امتیاز از این بخش خواهد بود.

در صورتی که متقاضی ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، پارتنر و یا همسر وی در کانادا با داشتن مجوز کار معتبر دارای حداقل یک سال سابقه کار به صورت تمام وقت داشته باشد قادر به دریافت 5 امتیاز از این بخش خواهد بود.

در صورتی که متقاضی ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، پارتنر و یا همسر وی یک برنامه تحصیلی دو ساله را در یکی از مؤسسات فوق دبیرستان این کشور به صورت تمام وقت گذرانده باشد قادر به دریافت 5 امتیاز از این بخش خواهد بود. لازم به ذکر است که این کار باید پس از 17 سالگی متقاضی و با داشتن مجوز تحصیلی معتبر انجام گیرد. به منظور کسب این امتیاز به اخذ مدرک یا دیپلم برای این دو سال تحصیلی نیازی نخواهید داشت.

در صورتی که متقاضی ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران، همسر و یا پارتنر وی در این کشور یک خویشاوند داشته باشند که اقامت این کشور را داشته باشد و مقیم این کشور باشد قادر به دریافت 5 امتیاز از این بخش خواهد بود. بستگان ممکن است شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • پدربزرگ
 • مادربزرگ
 • والدین
 • فرزند والدین
 • خواهر و برادر
 • عمه
 • عمو
 • خواهرزاده
 • برادرزاده

اخذ ویزای خود اشتغالی هنرمندان

هنرمندان از اقشاری هستند که درهای تمام کشورهای جهان به روی آنها باز است، از این رو افرادی که در مشاغل هنری و فرهنگی دستی بر آتش داشته و سوابق کاری درخشان دارند، می توانند برای دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران اقدام کنند.
یکی از کشورهای پیشرفته و چند فرهنگی که مسیر مناسبی برای دستیابی به شرایط ایده آل اقتصادی و کیفیت زندگی بهتر محسوب می شود کانادا است. دولت کانادا از همنشینی فرهنگ های مختلف در این کشور تا حد زیادی استقبال کرده و از این رو جای تعجب نیست که امکان مهاجرت هنرمندان از دیگر کشورها به کانادا به راحتی وجود دارد. شرایط کلی دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران مانند دیگر مشاغل آزاد است. به این معنا که متقاضی باید قادر به دریافت امتیازات لازم در زمینه تحصیلات، زبان و سن باشد.

شرایط ویزای خود اشتغالی هنرمندان

شرایط اختصاصی مهاجرت هنرمندان به کشور کانادا شامل موارد زیر است:

 • دو سال تجربه کاری درخشان در زمینه فعالیت های فرهنگی.
 • متقاضی باید توانایی اجرای فعالیت های فرهنگی را داشته باشد.
 • متقاضی باید توانایی و قصد ادامه اشتغال در زمینه فعالیت های فرهنگی را در کانادا اثبات نماید.

مشاغل مورد قبول در ویزای خود اشتغالی کانادا

مشاغلی که به طور معمول به عنوان بخشی از زمینه های فرهنگی و هنری کانادا در نظر گرفته می شود در گروه فعالیت های فرهنگی این کشور قرار دارند. از جمله این مشاغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نویسندگی
 • مجری گری و هنرهای خلاقانه
 • نوازندگی
 • نقاشی
 • مجسمه سازی و فعالیت های هنرهای تجسمی
 • پشتیبان فنی و دیگر شغل های مربوط به فیلم های سینمایی
 • طراحی خلاقانه
 • هنرهای دستی

کد مشاغل واجد شرایط در زمینه های هنری، فرهنگی و ورزشی کانادا در برنامه ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران این کشور شامل موارد زیر هستند:

متصدی کتابخانه5111
نگهبانان آثار تاریخی و هنری5112
بایگان5113
نویسنده و مولف5121
ویراستار5122
روزنامه نگار5123
مشاغل حرفه ای در روابط عمومی و ارتباطات5124
مترجم مکاتبه ای، متخصص واژه، مترجم مکالمه ای5125
تهیه کننده، کارگردان، طراح رقص و مشاغل مرتبط5131
رهبر ارکستر، آهنگساز و مجری موزیک، تنظیم کننده موسیقی5132
موسیقیدان و خواننده5133
رقصنده5134
هنرپیشه و کمدین5135
نقاش، مجسمه ساز و دیگر هنرمندان تجسمی5136

 

تکنیسین کتابخانه و بایگانی عمومی5211
مشاغل فنی مرتبط با موزه و نمایشگاه هنر5212
عکاس5221
فیلم بردار و تصویر بردار5222
تکنیسین هنر گرافیک5223
تکنسین پخش5224
تکنسین ضبط صدا و فیلم5225
دیگر مشاغل مربوط به فیلم،پخش و هنرهای نمایشی5226
پشتیبانی از مشاغل در فیلم های سینمایی، پخش و هنرهای نمایشی5227
گویندگان رادیو و تلوزیون و دیگر خبررسانان5231
مجریان دیگر5232
طراحان گرافیک و تصویرگر مانند کتاب و مجله و…5241
طراح داخلی و دکوراتور داخلی5242
طراح تئاتر، مد، نمایش و دیگر طراحان خلاق هنری5243
هنرمند صنایع دستی و خالقان هنرهای دستی5244
طراح و الگو ساز محصولات پارچه ای، چرم و پوست5245
ورزشکار5251
مربی5252
کارمند ورزشی و داور5253
سرپرست برنامه و مربی فعالیت های خلاقانه، ورزشی و فیتنس5254

اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

همانطور که ذکر شد یکی از روش های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا است. ورزشکاران در صورتی که بتوانند شرایط مورد نیاز اخذ این ویزا را فراهم کنند به راحتی می توانند به این کشور مهاجرت کرده و آینده زندگی حرفه ای خود را با اقامت در کانادا تضمین کنند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ورزش باید در سطوح ملی و بین المللی سوابق درخشانی را کسب کرده باشند. این افراد می توانند با کسب حداقل امتیاز لازم از معیارهای تجارب ورزشی، سن، توانایی زبان های انگلیسی و فرانسوی به این کشور مهاجرت نمایند.

داشتن سرمایه مناسب به منظور تأمین مخارج زندگی خود و اعضای خانواده از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ورزش است. متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ورزش باید به منظور تأمین مخارج خود حداقل 13هزار دلار سرمایه داشته باشد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ورزش می توانند بدون دریافت پیشنهاد کاری، ویزای اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ورزش

در صورتی که یک ورزشکار توانایی خود را در مسابقات و رویدادهای خاص نشان داده، آموزش تخصصی از یک مربی دریافت کرده، دارای گواهینامه تأیید شده از یک فدراسیون خاص بوده و در نهایت سوابق ورزشی مرتبط داشته باشد، می تواند به راحتی از طریق ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران به کانادا مهاجرت کند.

نحوه اخذ ویزای فریلنسری کانادا

از آنجا که ساعات کاری مشاغل آزاد منعطف بوده، استقلال در آنها بیشتر و هزینه ها کمتر است. در کشورهای پیشرفته همچون کانادا و به طور کلی در سراسر جهان بازار کار این مشاغل در حال پیشرفت است. نیروهای کار فریلنسر کانادا در مقایسه با نیروهای کار سنتی سه برابر بیشتر فعالیت دارند و این موضوع باعث شده تا پیش بینی شود که در طول 10 سال آینده، بیش از 45 درصد از افراد مقیم کانادا به مشاغل آزاد روی بیاورند. توسعه این بازار کار و افزایش تقاضای این مشاغل باعث شده است تا افراد علاقه مند به مهاجرت، اقدامات لازم را برای اخذ ویزای فریلنسری این کشور انجام دهند. کانادا در سال های اخیر برای پذیرش نیروهای کارآفرین و فریلنسرهای بین المللی برنامه های ویژه ای را ارائه داده است.

به طور کلی می توان گفت مشاغل فریلنسری این کشور شامل موارد زیر است:

 • توسعه دهندگان وب و برنامه های موبایل
 • برنامه های موبایل
 • دیججیتال مارکتینگ
 • نویسندگی
 • مترجمی
 • طراحی و معماری
 • بازاریابی
 • فروشندگی تلفنی
 • مشاوره حقوقی
 • طراحی لوگو
 • انیمیشن سازی
 • موشن گرافیک

این نکته را به خاطر داشته باشید که ویزای فریلنسری به عنوان یکی از شاخه های ویزای خود اشتغالی این کشور در نظر گرفته می شود. متقاضی باید حداقل امتیاز را در سیستم امتیازبندی از لحاظ سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و سازگاری دریافت کرده باشد. با این وجود در صورتی که متقاضی شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای خود اشتغالی در این کشور را نداشته باشد بهتر است به دنبال اخذ ویزای استارتاپ کانادا باشد. اخذ ویزای استارتاپ در این کشور به عنوان یکی از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا شناخته می شود.

سوالات متداول

چه افرادی قادر به دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران کانادا هستند؟

متقاضی که در فعالیت های فرهنگی و ورزشی سابقه داشته باشد قادر به دریافت ویزای خود اشتغالی هنرمندان و ورزشکاران خواهد بود.

5/5 - (51 امتیاز)

حداقل امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا چقدر است؟

حداقل امتیاز مورد نیاز به منظور اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا 35 امتیاز و حداکثر آن نیز حدود 100 امتیاز می باشد.

5/5 - (51 امتیاز)

برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا چه معیارهای امتیاز بندی وجود دارند؟

از مهمترین معیارهای امتیاز بندی به منظور اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا می توان به سن، تحصیلات، سوابق کاری، مهارت های زبانی، دارا بودن توان لازم برای راه اندازی و اداره مشاغل در این کشور اشاره کرد.

5/5 - (51 امتیاز)

آیا امکان مهاجرت هنرمندان به کشور کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

پاسخ به این سوال منفی است. این نکته را در نظر داشته باشید ‌که هنرمندان متقاضی مانند دیگر شاخه های خود اشتغالی باید قادر به ‌کسب امتیاز در بخش مهارت های زبانی باشد.

5/5 - (51 امتیاز)

آیا امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای مهاجران ورزشکار وجود دارد؟

بله. در صورتی که متقاضی ورزشکار شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشد و در معیارهای انتخابی امتیاز لازم را از اداره مهاجرت این کشور دریافت کرده باشد، قادر به اخذ اقامت کانادا خواهد بود.

5/5 - (51 امتیاز)

«تجربه‌ مرتبط» (relevant experience) در برنامه مهاجرت خوداشتغالی به چه معناست؟

تجربه مرتبط در برنامه مهاجرت خوداشتغالی، به معنای دارا بودن حداقل دو سال تجربه است. این تجربه باید در طول پنج سال اخیر قبل از درخواست ویزا کسب شده باشد. تجربیات بالاتر منجر به کسب امتیاز بالاتر خواهد شد.

تجربه‌ کاری برای فعالیت‌های فرهنگی

– دو دوره‌ یک‌ساله در فعالیت‌های فرهنگی مستقل شرکت داشته باشد.

– دو دوره یک‌ساله‌ در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی حضور داشته باشد.

– یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم)

 

تجربه‌ کاری ورزشکاران

– دو دوره‌ یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی مستقل

– دو دوره‌ یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی سطح جهانی

– یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم)

5/5 - (51 امتیاز)

شرط سنی برای ویزای خود اشتغالی کانادا چگونه است؟

برای اخذ ویزای خوداشتغالی افراد زیر 16سال و بالای 54سال هیچ امتیازی در بخش سن نمی گیرند و بیشترین مقدار امتیاز معادل ۱۰ امتیاز را در بازه سنی ۲۱-۴۹ سال برای متقاضیان لحاظ می شود.

5/5 - (51 امتیاز)

تمکن مالی برای اخذ ویزای مهاجرت خوداشتغالی چقدر اهمیت دارد؟

میزان حداقلی برای تمکن مالی داوطلب وجود ندارد، اما باید به اداره مهاجرت اطمینان دهید که از عهده مخارج خود در کانادا شامل سکونت در کانادا به‌همراه افراد تحت تکفل و تأمین سرمایه‌ شغلی خود بر می آیید.

5/5 - (51 امتیاز)
5/5 - (51 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes