مهاجرت استانی کانادا

برنامه های مهاجرت استانی، یکی از برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا ویژه استان های این کشور است که توسط اداره مهاجرت کانادا تدوین شده است. در این برنامه مهاجرتی، هر استان با توجه به پتانسیل و نیازهای منطقه ای خود، شرایطی را برای جذب مهاجران بین المللی و تأمین منابع انسانی اعلام می کند. برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)، یکی از بهترین و سریعترین(Fast-Track) برنامه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور است. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند از طریق برنامه مهاجرت استانی با توجه به علایق و قابلیت های خود، استان موردنظرشان را برای سکونت و زندگی انتخاب کنند، با این شرط که تحصیلات و تخصص آنان برای کمک به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاص در کانادا مفید باشد.

ارزیابی رایگان
مهاجرت استانی کانادا

برنامه‌های مهاجرت استانی به کانادا

برنامه های مهاجرت استانی، یکی از برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا ویژه استان های این کشور است که توسط اداره مهاجرت کانادا تدوین شده است. در این برنامه مهاجرتی، هر استان با توجه به پتانسیل و نیازهای منطقه ای خود، شرایطی را برای جذب مهاجران بین المللی و تأمین منابع انسانی اعلام می کند. برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)، یکی از بهترین و سریعترین(Fast-Track) برنامه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور است. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند از طریق برنامه مهاجرت استانی با توجه به علایق و قابلیت های خود، استان موردنظرشان را برای سکونت و زندگی انتخاب کنند، با این شرط که تحصیلات، تخصص آنان برای کمک به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاص در کانادا مفید باشد.

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا

برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) به نیروهای خارجی ماهر و کارآفرینان باتجربه که منجر به رشد اقتصادی این استان شوند، اقامت دائم می دهد. برنامه استانی بریتیش کلمبیا، شامل مهاجرت از طریق تخصص و مهارت (Skill immigration)، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری (Express Entry BC)و مهاجرت از طریق کارآفرینی (Entrepreneur immigration) است.

آنتاریو

آنتاریو

برنامه استانی انتاریو برای جذب افراد متخصص و ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی در کشور کانادا، کارآفرینان و صاحبان مشاغل در حال اجرا است. برای مهاجرت کاری به انتاریو، می توان از طریق جاب آفر، سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) ویژه نیروهای متخصص و ماهر و یا کارآفرینی و ایجاد مشاغل جدید در آنتاریو اقدام کرد.

آلبرتا

آلبرتا

برنامه استانی آلبرتا (AINP) از طریق اشتغال یا سرمایه گذاری در استان آلبرتا صورت گرفته و داوطلبان از طریق این برنامه موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند. مهاجرت استانی به آلبرتا، از سه طریق برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream (AOS)، برنامه اکسپرس انتری آلبرتا Alberta Express Entry Streamو برنامه کشاورزان خوداشتغال Self-Employed Farmer Streamصورت می گیرد.

نیوبرانزویک

نیوبرانزویک

برنامه استانی نیوبرانزویک (NBPNP) ویژه نیروهای کار ماهری است که مهارت، تحصیلات و تجربه کاری لازم را برای توسعه اقتصاد این استان دارند. متقاضیان شرکت در برنامه نیوبرانزویک باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در نیوبرانزویک داشته باشند. جذب منابع انسانی مورد نیاز استان از طریق جذب نیروی کار ماهر یا دانشجویان خارجی فارغ التحصیل صورت می گیرد.

مانیتوبا

مانیتوبا

مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP) از طریق برنامه مهاجرت نیروی متخصص (Skilled Worker Immigration Stream)، برنامه سرمایه گذاری تجاری منیتوبا (Manitoba Business Investor Stream) ، برنامه مهاجرتی شهر موردن و جریان آموزش بین المللی امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه استانی مانیتوبا می توانند به راحتی با زبان انگلیسی در این استان زندگی کنند.

ساسکاچوان

ساسکاچوان

برنامه استانی ساسکاچوان (SINP) ویژه مهاجرانی است که دارای مهارت و تخصص موردنیاز این استان هستند. با اخذ گواهی انتخاب استانی(Nomination) داوطلبان در مدت زمانی نسبتاً سریع، موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند. برنامه استانی ساسکاچوان شامل بخش های ویژه نیروهای کار ماهر، تجربه کار در ساسکاچوان، کارآفرینان و کشاورزان و فارغ التحصیل خارجی دانشگاه ها است.

نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا

برنامه استانی نوااسکوشیا(NSNP) از مسیر شغلی بوده و شامل برنامه اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY ، مهاجرت کارگران ماهر فدرال FSW ، مهاجرت نیروی کار متخصص Skilled Worker ، مهاجرت کارآفرینی Entrepreneur ، مهاجرت کارآفرینی دانشجویان بین المللی، مهاجرت مشاغل با تقاضای بالا Occupations In Demand و برنامه مهاجرت مهارت کاری کلاس CEC است.

سوالات متداول مهاجرت استانی کانادا

آسان ترین برنامه مهاجرت استانی یا PNP کانادا چیست؟

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا Alberta PNP از آسان ترین برنامه های مهاجرت استانی به کانادا است. متقاضیان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائمی به این کشور می توانند با کسب کمترین امتیاز در سیستم اکسپرس انتری نسبت به سایر برنامه ها موفق به پذیرش در برنامه مهاجرتی استان آلبرتا AINP شوند. بر این مبنا داوطلبان با کسب ۳۰۰ امتیاز CRS دعوت نامه دریافت کرده و کاندید مهاجرت به کانادا از طریق این استان شوند.

5/5 - (3 امتیاز)

سریع ترین برنامه استانی مهاجرت به کانادا از کدام استان امکان پذیر است؟

برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) یا (OPNP) فرصت مناسبی برای مهاجرت سریع به کانادا است. استان انتاریو به دلیل نداشتن قوانین سخت گیرانه،  یکی از سریع ترین ترین و راحت ترین برنامه های مهاجرت استانی کانادا را برای دریافت اقامت دائم کانادا ارائه می کند و از این رو مورد استقبال بسیاری از داوطلبان مهاجرت در کانادا قرار می گیرد.

5/5 - (3 امتیاز)

آیا مهاجرت از طریق برنامه های استانی کانادا به معنی اجبار به اقامت همیشگی در آن استان است؟

استفاده از برنامه های مهاجرت استانی به معنای اقامت همیشگی در استان موردنظر نیست. بر اساس قانون اساسی و فدرال کانادا شما با داشتن کارت اقامت دائمی، آزادانه هر کجا که مایل بودید می‌توانید زندگی کنید. حتی اگر اجبار به اقامت چندساله در آن استان مطرح شود، به دلیل قوانین بالادستی فدرال براحتی می‌توانید جابه جا شوید.

5/5 - (3 امتیاز)

مهاجرت از طریق برنامه استانی انتاریو چگونه است؟

برنامه مهاجرت استانی انتاریو ONPNP یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا است. مدت انتظار در اکسپرس انتری از طریق برنامه استانی انتاریو Express Entry Ontario Provincial Nominee Program یا OPNP، در حدود شش ماه است و اگر در ارسال مدارک و رعایت شرایط لازم را به خوبی عمل کنید حتی کمتر ازاین زمان اقامت خود را دریافت می کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

امتیاز CRS چه تأثیری در برنامه های مهاجرت استانی کانادا دارد؟

برنامه های مهاجرت استانی کانادا، به طور معمول از سیستم جامع رده بندی – Comprehensive Ranking System یا CRS پیروی نمی کنند. هر استان سیستم مخصوص به خود را دارد و امتیازبندی را بر اساس مهارت ها و تخصص های مورد نیاز خود تعیین می کند. با این حال، سیستم Express Entry در هر یک از برنامه های استانی یا PNP غالبا از داوطلبان دعوت می کند تا  امتیازات و شرایط خود را بررسی کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

آیا برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا نیاز به جاب آفر (پیشنهاد شغلی) است؟

خیر برنامه های مهاجرت استانی نیازی به جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ندارند و تنها باید از شرایط هر استان با توجه به نیازهای اقتصادی آن مطلع شد.

5/5 - (3 امتیاز)

به جز سیستم اکسپرس انتری چه روشی برای مهاجرت از طریق برنامه های استانی کانادا وجود دارد؟

اگر مایل به استفاده از سیستم اکسپرس انتری نیستید، باید به صورت حضوری یا کاغذی برای شرکت در یکی از برنامه های مهاجرت استانی یا PNPs کانادا اقدام کنید. در صورتیکه توسط یکی از استان ها یا ایالت های کانادا نامزد شدید، می توانید درخواست کاغذی خود را برای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارائه دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت استانی به کانادا الزامی است؟

بله قطعاً لازم است. برای مهاجرت استانی به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری، داوطلب باید دارای مدرک زبان CLB 7  یا IELTS 6 در هر یک از بخش های آزمون را کسب کرده باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

طرح مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق شهر موردن چگونه است؟

این طرح ابتکاری برای جذب مهاجرین مشاغل خاص در شهرک روستایی موردن مانیتوبا است که از حرفه های فنی همچون جوشکاری، نجاری، آشپزی و لوله کشی استقبال می کند . افراد پذیرش شده می توانند به همراه خانواده خود از اقامت دائم کانادا بهره مند شوند. اطلاعات دقیق تر این طرح در وب سایت مهاجرت به مانیتوبا ( بخش موردن) موجود است.

5/5 - (3 امتیاز)

شرکت در برنامه استانی کانادا چه مزیتی نسب به بقیه روش های مهاجرت دارد؟

مهاجرت استانی سرعت دریافت ویزای مهاجرت کانادا را افزایش می دهد و روشی ساده تر برای کسب اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می کند.

5/5 - (3 امتیاز)

گزینه های مهاجرت استانی به کانادا

مزایای برنامه های مهاجرت استانی کانادا

 • اخذ اقامت دائم کانادا در کوتاهترین زمان.
 • دریافت تابعیت و پاسپورت کانادا.
 • دریافت اقامت برای اعضای خانواده(همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال ).
 • بهره مندی از فرصت های شغلی متناسب با تخصص.
 • اشتغال به کار در کوتاهترین زمان ممکن.
 • کسب تجربه کار با کارفرمایان کانادایی.
 • امکان تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های کانادا.
 • استفاده از تسهیلات تحصیلی برای فرزندان (بورسیه، وام های دانشجویی و …).
 • امکان اشتغال به کار همسر.
 • دسترسی به بازارهای مالی بین المللی و توسعه کسب و کار.
 • برخورداری از حساب بانکی، تسهیلات و امکانات بانکی(وام و …).
 • امکان زندگی در یکی از باثبات ترین کشورهای دنیا از نظر اقتصادی.
 • استفاده از خدمات بیمه و درمان دولتی.
 • استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی.

5/5 - (3 امتیاز)

شرایط شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا

برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی باید یکی از عضو یکی از سه دسته زیر باشید:

نیروهای کاری ماهر

نیروهای کار متخصص و ماهر با داشتن شرایطی از قبیل سن، تحصیلات، مدرک زبان و مهم تر از همه، سابقه کار می توانند کاندید برنامه مهاجرت استانی باشند. افرادی که واجد شرایط شناخته شوند، اقامت دائم کانادا را به دست خواهند آورد و امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده شان را خواهند داشت.

کارآفرین و سرمایه گذار

اگر کارآفرین یا سرمایه گذار هستید باید دارای حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بوده و بتوانید برای شهروندان کانادایی کارآفرینی کنید. افراد واجد شرایط، مجوز کار و یا اقامت دائم کانادا با امکان مهاجرت خانوادگی در اختیار خواهند گرفت.

دانشجویان بین المللی

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های بین المللی می تاونند از طریق تحصیلی در برنامه های استانی شرکت کنند. برای این منظور باید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا از طریق استان مورد نظر اقدام کرده و به کانادا وارد شود.

اگر هیچ یک از شرایط قبلی را ندارید پذیرش تحصیلی تنها راه شما برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی است.

5/5 - (3 امتیاز)

مدارک لازم برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا

برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا PNP ، باید با توجه به قوانین و دستورالعمل های هر استان با مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت استانی از جزئیات موردنیاز مطلع شد، اما به طور کلی مدارک زیر را باید ارائه دهید:

 • پاسپورت و تاریخچه سفرهای قبلی.
 • معرفی نامه استانی  PNP
 • مدرک آزمون زبان انگلیس یا فرانسوی.
 • مدارک شناسایی (شناسنامه، سند ازدواج، گواهی حضانت فرزند و…).
 • مدارک سابقه اسکان (سند خانه، اجاره نامه و …).
 • معاینه پزشکی جهت ارائه گواهی سلامت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا (۶ ماه اعتبار دارد).
 • مدارک تحصیلی.
 • مدارک شغلی.

5/5 - (3 امتیاز)

نحوه شرکت در برنامه مهاجرت استانی کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق شرکت در برنامه های استانی میتوان از دو روش درخواست کاغذی(مستقیم) و اکسپرس انتری اقدام کرد.

 

درخواست کاغذی مهاجرت استانی (Paper-based process)

در این روش، متقاضی پس از اطمینان از دارا بودن شرایط لازم، باید درخواست خود را به صورت کاغذی یا مستقیم به استان و ایالت مذکور ابلاغ نماید. زمانی که درخواست متقاضی از سوی استان مربوطه مورد قبول واقع شد آنگاه وی می تواند درخواست اخذ اقامت دائم خود و ویزای (PR) را به اداره مهاجرتی کشور کانادا ارسال کند.

داوطلب باید درخواست خود را به صورت یک تقاضای کاغذی برای دریافت اقامت خود ارسال کند و نکته اینکه مدت زمان پردازش این روش معمولاً بیشتر از سیستم اکسپرس اینتری است.

اکسپرس انتری Express Entry process

یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت از طریق برنامه های استانی، اکسپرس انتری Express Entry process  است که بسیاری از استان های این کشور برای پذیرش مؤثر و کارآمد تازه واردین از آن استفاده می کنند. به طور کلی دو راه برای اعمال و به اجرا در آوردن این فرایند وجود دارد:

اول اینکه طی تماس با استان یا قلمرو مربوطه از طریق جریان اکسپرس اینتری برای شرکت در برنامه اقدام کنید. در صورت دریافت پاسخ مثبت از جانب استان یا قلمرو می توانید پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد کنید یا در صورت داشتن پروفایل آن را برای مهاجرت استانی به کانادا به روز نمایید.

روش دوم، ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری و ابزار علاقه به استفاده از برنامه مهاجرت استانی است. درصورتی که استان پاسخ مثبت داد، می توانید برای روش اکسپرس اینتری اقدام نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
5/5 - (3 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes