برنامه مالک مجری

برنامه Owner Operator ، مالک مجری یا مالک گرداننده برنامه ای برای سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور است. به این برنامه ثبت شرکت نیز گفته می شود و متقاضی شرکت در آن می بایست مدیریت کسب و کار راه اندازی شده توسط خود را در دست بگیرد؛ استفاده از این روش اخذ اقامت دائمی در کانادا را تسهیل می کند زیرا محدودیتی در سرمایه گذاری نداشته و رقابتی نیست.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
برنامه مالک مجری
Owner Operator
برنامه مالک مجری
برنامه Owner Operator ، مالک مجری یا مالک گرداننده برنامه ای برای سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور است. به این برنامه ثبت شرکت نیز گفته می شود و متقاضی شرکت در آن می بایست مدیریت کسب و کار راه اندازی شده توسط خود را در دست بگیرد؛ استفاده از این روش اخذ اقامت دائمی در کانادا را تسهیل می کند زیرا محدودیتی در سرمایه گذاری نداشته و رقابتی نیست.

برنامه مالک مجری

برنامهOwner Operator یا مالک مجری برنامه ای برای سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور است. به این برنامه ثبت شرکت نیز گفته می شود.
بسیاری از کارآفرینان از سراسر جهان ترجیح می دهند سرمایه خود را برداشته و راهی کانادا شده و با شروع یک کسب و کار جدید یا گسترش کسب و کار فعلی اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.
برخورداری از وضعیت اقتصادی بسیار مطلوب، وجود منابع سرشار انرژی، پویایی فضای کسب و کار، تنوع جمعیتی و… همه و همه دست به دست هم داده و کانادا را به یکی از محبوب ترین و ایده آل ترین کشورها برای کسب و کارهای گوناگون تبدیل کرده اند.
همان طور که می دانید، جذب سرمایه گذاران خارجی یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین عوامل رونق اقتصادی و پیشرفت هر کشوری به شمار می آید. نظام حاکم بر کانادا به خوبی از اهمیت این موضوع آگاه بوده و از همین رو تقریبا دست رد به سینه هیچ سرمایه گذار و کارآفرین خارجی نمی زند!
یکی از جذاب ترین برنامه هایی که دولت کانادا در راستای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی انجام داده و با استقبال بی نظیری از جانب علاقه مندان به کار و اقامت در این کشور رو به رو شده است، برنامه Owner Operator است که با نام برنامه مالک/ گرداننده و یا ثبت شرکت نیز شناخته می شود.
پیش از پرداختن به معرفی برنامه پر طرفدار Owner Operator، بیایید کمی درباره ویزای کار کانادا بحث کنیم.

مقایسه ویزای مالک مجری (Owner Operator) با ویزای کار کانادا

سختی دریافت ویزای کار کانادا را تنها آن دسته از افرادی که روزها و ماه ها برای دستیابی به آن تلاش کرده اند، درک می کنند. بی شک اگر قرار بود صاحبان سرمایه نیز این روند پیچیده و پر فراز و نشیب را برای راه اندازی کسب و کار خود طی کنند، فکر اقامت کانادا را برای همیشه از سرشان بیرون می کردند. بله؛ همین قدر پیچیده و پر دردسر!

جالب است بدانید که جذب نیروهای خارجی در کانادا اصلاً ساده نیست. هر کارفرمای کانادایی برای این که نیروهای خارجی را استخدام نماید، باید به دولت فدرال ثابت کند که او تمام تلاش خود را در راستای استخدام افراد کانادایی یا دارای اقامت این کشور انجام داده است، اما برای تصدی شغل مورد نظر هیچ فرد شایسته ای در میان شهروندان و افراد مقیم کانادا پیدا نشده است که البته این ثابت کردن هم دردسرهای خاص خودش را دارد. کارفرمای کانادایی برای اثبات این موضوع ملزم به انتشار آگهی استخدام در چندین منبع آنلاین است!

حال به نظرتان چند درصد احتمال دارد که هیچ شهروند کانادایی یا فرد مقیم کانادایی برای شغل مورد نظر اعلام آمادگی نکند؟! بی شک احتمال وقوع چنین موضوعی بسیار ناچیز است. اما ما خوش بینانه به این موضوع نگاه می کنیم و فرض را بر این می گذاریم که هیچ شهروند کانادایی یا فرد مقیم این کشور در این زمینه اعلام آمادگی نکرده است. در چنین شرایطی تأییدیه ای تحت عنوان تأییدیه ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار مرسوم به گزارش LMIA از سوی دولت صادر شده و استخدام فرد خارجی را بلامانع اعلام می کند. گزارش مذکور که حکم مجوز استخدام نیروی خارجی را دارد، تحت نظارت دو سازمان دولتی به نام های وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) و اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) آماده می شود، در چنین شرایطی فرد می تواند برای دریافت اقامت کانادا درخواست دهد.

البته این حالت خوش بینانه ماجرا بود و بی شک در بازار کار پر رقابت کانادا که تعداد افراد توانمند هم در آن کم نیست، فرصتی برای استخدام نیروهای خارجی باقی نمی ماند که بخواهند از این طریق اقامت کانادا را دریافت کنند!

اگر همه بخواهند همین مسیر پر پیچ و خم را طی کنند و به احتمال زیاد در پایان با شکست رو به رو شوند که کشور از نعمت حضور سرمایه گذاران خارجی بی نصیب خواهد ماند! این جا است که دولت کانادا با ارائه برنامه Owner Operator کار را برای سرمایه گذاران خارجی راحت کرده و با معاف کردن آن ها از انتشار آگهی استخدام در منابع آنلاین از سختی های خسته کننده این مسیر کاسته است تا بدین ترتیب راه ورود سرمایه گذاران خارجی به کانادا هموار باشد.

Owner Operator برنامه ای برای اخذ اقامت دائم کانادا

برنامهOwner Operator برنامه ای ایده آل برای آن دسته از افرادی است که تمایل دارند نسبت به خرید و یا راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا اقدام نمایند. دولت کانادا با ارائه این برنامه درهای این کشور را به روی سرمایه گذاران خارجی باز گذاشته است!

برنامهOwner Operator که بسیاری از افراد آن را تحت عنوان برنامه مالک/ گرداننده نیز می شناسند، روشی است که به متقاضیان این امکان را می دهد که با خرید یک کسب و کار فعال یا راه اندازی یک کسب و کار جدید و اداره آن مسیر اخذ اقامت دائم کانادا را برای خود هموار سازند. مهم ترین مزیتی که موجب محبوبیت این برنامه در میان علاقه مندان به اخذ اقامت کانادا شده است، این است که در این روش بر خلاف دریافت ویزای کار خبری از روندهای غیر معمول و گاها غیر ممکن نیست! این دسته از افراد با غول بزرگ انتشار آگهی استخدام و دردسرهای پس از آن مواجه نمی شوند و به همین دلیل مسیر ساده تری را پیش رو دارند!

فراموش نکنید که برنامهOwner Operator اقامت کانادا را به طور مستقیم برای شما به ارمغان نمی آورد. بلکه تنها مسیر را برایتان هموار می سازد تا بتوانید ساده تر و بی دردسرتر به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید، به نوعی می توان گفت این روش یکی از انواع ورک پرمیت یا به اصطلاح اجازه کار در این کشور به شمار می آید.

درواقع شما از طریق برنامهOwner Operator به سادگی و بدون هیچ دردسری ویزای کار دریافت می نمایید. گفتنی است؛ این مجوز به این معنا است که شما از طرف شرکتی پیشنهاد استخدام دریافت نموده اید که مالک آن خودتان هستید. توجه داشته باشید که خودتان حتماً باید مالک کسب و کارتان باشید تا بتوانید از این برنامه استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که مالک یک کسب و کار صاحب یک واحد تجاری است که خودش مدیریت آن را بر عهده دارد.

دلایل محبوبیت برنامه ثبت شرکت در کانادا یا Owner Operator

یکی از پر طرفدارترین مسیرهای مهاجرتی به کانادا خرید یک کسب و کار فعال یا راه اندازی یک کسب و کار جدید در این کشور است. از جمله مهم ترین دلایلی که موجب شده اند این مسیر به تازگی با استقبال فراوانی از جانب علاقه مندان رو به رو شود، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • حفظ سرمایه گذاری برای کسب و کار خود

شما با استفاده از برنامهOwner Operator بخش قابل توجهی از هزینه ها را صرف خرید بیزینس و یا راه اندازی آن می کنید. به عبارت دیگر شما این هزینه را از دست نمی دهید، بلکه آن را سرمایه گذاری می نمایید.

 • کسب سود

با خرید کسب و کار یا راه اندازی آن بلافاصله به سود می رسید و کسب درآمد می کنید.

 • عدم محدودیت استانی

هیچ محدودیت استانی و منطقه ای در این برنامه وجود ندارد. در واقع شما با توجه به میزان سرمایه ای که در اختیار دارید، می توانید استان و منطقه مورد نظرتان را برای راه اندازی کسب و کارتان انتخاب کنید.

 • عدم محدودیت دارایی

عدم محدودیت دارایی و میزان سرمایه یکی دیگر از ویژگی های مهم برنامهOwner Operator است. شما با هر مقدار سرمایه ای که دارید، می توانید یک کسب و کار خریده و یا راه اندازی کنید. البته کسب و کاری که برای این کشور مفید واقع شود.

 • رقابتی نبودن 

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت برنامهOwner Operator رقابتی نبودن آن با دیگران برای انتخاب شدن است.

 • عدم محدودیت در پذیرش

بزرگ ترین ایرادی که سایر روش های سرمایه گذاری در کانادا دارند، این است که همه این برنامه ها دارای ظرفیت مشخصی در سال هستند. از همین رو سالانه بسیاری از افراد واجدالشرایط تنها به این دلیل که ظرفیت تکمیل شده است، از قافله عقب می مانند. به عنوان یکی از مهم ترین نمونه های برنامه های رقابتی می توان به برنامه کبک اشاره نمود. این برنامه که بسیار پیچیده و زمان بر است، بیش از دو میلیون دلار دارایی می طلبد و از همین رو می توان گفت مختص ثروتمندان است! همه این ها به کنار، سهمیه بسیار محدودی که دولت کانادا برای برنامه مذکور در نظر گرفته است، موجب شده است که متقاضیان بیشتر به برنامهOwner Operator که فاقد محدودیت ظرفیتی است، روی بیاورند!

شرایط لازم برای استفاده از برنامهOwner Operator (مالک مجری)

متقاضیان شرکت در برنامه سرمایه گذاری از روش مالک مجری، نیازمند رعایت حداقل شرایط برای دریافت ویزای کار از طریق برنامهOwner Operator هستند:

 • سابقه مالکیت

سابقه مالکیت یا مدیریت بیزینس در ایران یکی از شرایطی است که برای اخذ ویزای کار مالک مجری نیاز دارید.

 • دارایی مناسب

یکی دیگر از شرایطی که برای استفاده از برنامهOwner Operator نیاز است، دارایی مناسب قابل سرمایه گذاری جهت خرید یا راه اندازی بیزینس است. اگرچه مبلغ معینی برای این کار تعیین نشده است، اما متقاضیان باید بدانند که این هزینه ها با در نظر گرفتن استان و شهر مورد نظر متغیر خواهد بود. بدون شک خرید بیزینس در شهرهای بزرگی همچون تورنتو یا ونکوور نیازمند سرمایه بیشتری در مقایسه با شهرهای کوچک خواهد بود. چیزی حدود 200 یا 250 هزار دلار!

 • سطح زبان نسبی

شما برای این که بتوانید از طریق این برنامه ویزای کار دریافت نمایید، نیازی به آیلتس ندارید. سطح زبان نسبی برایتان کافی است. اما این موضوع برای دریافت اقامت دائم کانادا الزامی می باشد.

 • شرط سنی

یکی دیگر از شرایطی که باید در نظر داشته باشید، این است که سنتان در محدوده توانایی انجام کار باشد. برای مثال فردی که در ایران پرستار بوده و حال پس از بازنشستگی و به عنوان مثال در سن 60 سالگی قصد دارد با استفاده از برنامهOwner Operator به عنوان پرستار خانگی در این کشور مشغول به کار شده و از این طریق اقامت دائم کانادا دریافت کند، موفق به دریافت ویزای کار نخواهد شد. چرا که سن او از محدوده توانایی انجام این کار گذشته است.

 • تناسب بیزینس با تجربه کاری

هم راستا بودن بیزینس راه اندازی شده در کانادا با بیزینس پیشین یکی دیگر از شرایط ترجیحی است. یعنی بهتر است کسب و کاری که در این کشور راه اندازی می کنید، با کسب و کاری که در ایران مدیر یا مالک آن بوده اید، هم راستا باشد.

هزینه ثبت شرکت در کشور کانادا یا شرکت در برنامه Owner Operator

برای ورود به کانادا از این طریق پیشنهاد می شود که فرد بودجه ای در حدود 150هزار تا 200هزار دلار را برای خرید یک تجارت در این کشور در اختیار داشته باشد و مبلغی در حدود 100هزار دلار  دیگر را نیز برای تأمین هزینه های استخدام و پرداخت حقوق نیروی کار نیز کنار بگذارد.

مهم ترین موضوعی که هزینه ثبت شرکت در این کشور را تحت تأثیر قرار می دهد، این است که شما قصد دارید چه بیزینسی را راه اندازی کنید. با علم به این موضوع می توانید هزینه های لازم بر مبنای همان بیزینس و لوکیشن مورد نظر برای راه اندازی آن را محاسبه نمایید. بر خلاف سایر روش های سرمایه گذاری که برای دریافت ویزای کار کانادا پیش رو دارید، این روش حداقل میزان سرمایه گذاری را تعیین نکرده است. بنابراین پاسخگویی به این سؤال نیازمند تجزیه و تحلیل کامل است.

انواع روش های ثبت شرکت در برنامهOwner Operator (مالک مجری)

اگرچه ما تا بدین جای کار بارها و بارها تکرار کردیم که برای دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده کشور کانادا یا باید یک کسب و کار را خریداری نموده و یا نسبت به راه اندازی یک کسب و کار جدید و مدیریت آن در این کشور اقدام کنید، اما این بار می خواهیم شرایط دقیق تر را برایتان شرح دهیم.

به منظور دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده کشور کانادا از طریق این برنامه پر طرفدار سه راه پیش رویتان قرار دارد.

 • نخستین روش این است که یک کسب و کار را به طور کامل خریداری نمایید. به گونه ای که خودتان صاحب آن باشید و مدیریت آن را عهده دار شوید.
 • روش دوم این است که سهام غالب یک بیزینس در کانادا را خریداری نمایید. منظور از سهام غالب، بیشترین سهام بیزینس است. برای مثال اگر شما 50/1 درصد از سهام یک کسب و کار را خریداری نمایید، صاحب سهام غالب آن کسب و کار به شمار می آیید. چون حتی اگر کسی تمام سهام باقی مانده را یک جا خریداری کند، تنها موفق به خرید 49/9 درصد از سهام آن شده است. با این اوصاف باز هم سهام شما بیشتر است و شما می توانید مدیریت را بر عهده گرفته و نسبت به دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.
 • روش سوم که چندان هم توصیه نمی شود، راه اندازی یک کسب و کار نو یا به اصطلاح استارت آپ است. این روش از آن جا که ریسک بالایی دارد و ممکن است به سوددهی نرسد، به سختی مورد قبول و تایید کارمندان سازمان کار و امور اجتماعی کانادا قرار می گیرد. چرا که آنان معتقدند اکثر کسب و کارهای نوپا موفق به اثرگذاری مثبت بر بازار کانادا نمی شوند.

متقاضیان می توانند یکی از سه روش فوق الذکر را به تناسب شرایط خود انتخاب نموده و پیش بگیرند.

مدارک لازم برای برنامه مالک مجری یا Owner Operator
 • اثبات مالکیت شرکت کانادایی توسط یک تبعه خارجی (قرارداد خرید سهام یا ثبت شرکت)
 • اثبات درآمد کافی یا وجوه در حساب بانکی شرکت کانادایی
 •  اثبات مشروعیت کسب و کار در کانادا (مانند شرایط بازاریابی، وبسایت، قراردادها، اجاره دفتر و غیره)
 • مدارک شخصی مالک خارجی (مانند مدرک تحصیلی، نامه های استخدامی، پاسپورت، سند ازدواج، عکس پاسپورتی، تجربه کار، سابقه مدیریت، گواهی گردش مالی بانکی و غیره)
 • طرح کسب و کار برای شرکت کانادایی
مزایای برنامه مالک مجری یا Owner Operator

برنامهOwner Operator دارای مزایای متعدد و متنوعی است. این مزایا دست به دست یکدیگر داده و برنامه مالک مجری یا ثبت شرکت را به یکی از برنامه های مورد علاقه متقاضیان مهاجرت به کانادا تبدیل کرده اند.

مهم ترین مزیت های برنامهOwner Operator در فهرست زیر آورده شده است:

 • شما و اعضای خانواده تان را سریعاً ساکن کانادا می کند!
 • نیازمند سرمایه گذاری کلانی نیست.
 • درست بر خلاف برنامه سرمایه گذاری نیازی به سپرده گذاری سرمایه خود در کانادا نداشته و لازم نیست نحوه جمع آوری دارایی هایتان را در گذر زمان نمایش دهید.
 • نیازی به مهارت بالای زبان انگلیسی یا داشتن مدرک آیلتس ندارید.
 • هیچ حد نصاب و ظرفیت مشخصی برای تعداد واجدان شرایط وجود ندارد.
 • شما با هیچ شخصی برای گرفتن ویزای کار رقابت نمی کنید و اگر واجدالشرایط باشیدف پذیرفته می شوید.
 • در کنار دستیابی به ویزای کار مالک/ گرداننده و مهاجرت، بیزینس خودتان را راه اندازی نموده و کسب درآمد می کنید.
 • شما با هیچ محدودیتی در زمینه انتخاب محل زندگی یا کسب و کار خود مواجه نیستید.
 • برای دریافت ویزای کار نیاز به گذر از مرحله سخت انتشار آگهی استخدام ندارید.
 • شما هیچ احتیاجی به ارائه مدرک دانشگاهی برای استفاده از این برنامه مهاجرتی ندارید.
 • پس از دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده می توانید کسب و کارتان را تغییر داده و یا یک بیزینس جدید خریداری کنید.
 • سابقه مسافرت شما به کشورهای حوزه شینگن فاقد اهمیت است.
 • وجود ناهماهنگی بین رشته تحصیلی و سوابق کاری برایتان دردسر ساز نخواهد شد.
 • کلیه اعضای خانواده تان از بیمه تکمیلی برخوردار خواهند شد.
 • همسرتان از ویزای کار باز و فرزندان زیر 18 سالتان از تحصیل رایگان در کانادا بهره مند خواهند شد.
 • مسیر دریافت اقامت دائم کانادا برای شما بسیار هموار می شود.
معایب برنامه مالک مجری یا Owner Operator

برخی از مهم ترین معایب برنامه مالک مجری یا Owner Operator برای مهاجرت عبارتند از:

 •   گزینهبسیار مناسبی برای شرکت های تازه تأسیس نیست.
 • به یک شرکت کانادایی با عملکرد مالی مناسب نیاز است.
 •   باید برای خرید 51% از سهام یک شرکت بدون تضمین بازگشت سرمایه آمادهگی داشت.
 •  اثبات نیاز به مدیریت متقاضی و عدم وجود مدیر مناسب مقیم یا شهروند کانادا.
 • شرایط پرداخت مالیات کمی مشکل است.
مراحل دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده

اگر رویای دریافت ویزای سرمایه گذاری مالک/ گرداننده یا مالک مجری را در سر می پرورانید، باید مراحل زیر را طی کنید.

بدین منظور لازم است متقاضی در ابتدا یک واحد تجاری یا شرکت را در یکی از شهرهای کانادا خریداری یا راه اندازی کند. سپس ضمن ارائه پلن بیزینس به اداره کار و امور اجتماعی این کشور، اعلام نماید که حضور او به منظور مدیریت کسب و کار خریداری یا راه اندازی شده ضروری است. در صورتی که اداره کار قانع شود که حضور فرد برای مدیریت کسب و کار واجب بوده و پلن ارائه شده توسط وی قابل قبول است، نسبت به صدور تأییدیه LMIA برای وی اقدام می نماید. فرد باید پس از دریافت این تأییدیه به اداره مهاجرت کانادا مراجعه نموده و درخواست ویزای کار مالک/ گرداننده بدهد. در صورت موافقت اداره مهاجرت کانادا با این شخص ویزای کار کانادا برای او صادر می شود.

نگاهی به مجوز تأییدیه LMIA

تأییدیه ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار یا LMIA که نام آن را از عبارت Labour Market Impact Assessmen برگرفته اند، نامه ای است که اداره کار کانادا مبنی بر عدم وجود آثار سوء استخدام یک فرد غیر کانادایی بر بازار کار کانادا صادر می نماید. تقریباً از زمان پیدا شدن کسب و کار مناسب، روند ارزیابی LMIA حدود 2 تا 3 ماه وقت لازم دارد. لازم به ذکر است که گرفتن این تأییدیه در سایر روش های مهاجرتی بسیار دشوار و پیچیده است. این در حالی است که علاقه دولت کانادا به جذب سرمایه گذاران خارجی و در عین حال روند رو به پیری بازار کار کانادا موجب شده است که اخذ این تأییدیه در برنامهOwner Operator چندان دشوار و پر دردسر نباشد. البته عدم ارائه دلایل منطقی در این گزارش می تواند به ضررتان تمام شود.

نحوه اخذ اقامت دائم کانادا با ویزای Owner Operator

بسیاری از افراد بر این باورند که دریافت ویزای Owner Operator یا مالک/ گرداننده به این معنا است که فرد و خانواده او اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و می توانند به این کشور مهاجرت نمایند. اما باید بدانید؛ این یک باور غلط است که در میان مردم رایج شده است.

فراموش نکنید که برنامهOwner Operator اقامت دائم کانادا را برای شما تضمین نمی کند. پیش تر نیز گفتیم و باز هم می گوییم که این برنامه تنها باعث هموار شدن مسیر دریافت اقامت دائم این کشور خواهد شد. شما برای کسب اقامت دائم کانادا نیازمند کسب امتیاز هستید. در صورتی که امتیاز کل شما به 450 برسد، موفق به دریافت دعوتنامه اقامت دائم از سوی برنامه نیروی کار متخصص فدرال خواهید شد.

جالب است بدانید که اخذ ویزای کار مالک/ گرداننده بین 50 تا 200 امتیاز برای مهاجرت اکسپرس انتری به ارمغان خواهد آورد. این که چه امتیازی دریافت نمایید، تابع پست احراز شده و نوع واحد تجاری خریداری یا تأسیس شده است. بسیارند افرادی که موفق شده اند 200 امتیاز کامل این مرحله را کسب نموده و تا حد زیادی به شانس دریافت اقامت دائم کانادا نزدیک شوند.

به یاد داشته باشید که لازم است پیش از ارائه درخواست اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده تان، دست کم دوازده ماه در این کشور کار کنید.

افراد واجد الشرایط در برنامه Owner Operator

اگر می خواهید بدانید واجدالشرایط برنامهOwner Operator هستید یا نه، شرایط خودتان را با شرایطی که در ادامه خواهیم آورد، مقایسه کنید. شما واجدالشرایط برنامهOwner Operator هستید اگر:

 • مالک حداقل 50 درصد سهام یک بیزینس باشید. به عبارت ساده تر سهام غالب آن بیزینس از آنِ شما باشد. لازم به ذکر است که سهام مذکور باید غیر قابل واگذاری باشد. پس اگر کسب و کاری چندین مالک داشته باشد، تنها یکی از آن ها می تواند نسبت به دریافت ویزای کار مالک/ گرداننده اقدام کند.
 • شما باید صاحب بالاترین سِمَت شرکت تازه تأسیس در کانادا یعنی مدیر آن باشید.
 • امکان اخراج شما از کار میسر نباشد.
 • لازم است دارای تجربه مدیریتی مفید و معتبر باشید.
 • میانگین حقوقی که در شغل پیشین دریافت نموده اید، باید بیشتر یا مساوی حقوق شما در کسب و کار جدید راه اندازی شده در کانادا باشد.
 • کسب و کار شما باید به گونه ای باشد که زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدید برای شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم این کشور را فراهم سازد.
 • طرح کسب و کار شما باید مناسب و قابل قبول بوده و اقدامات مورد نیاز به منظور راه اندازی آن در کشور کانادا را انجام داده باشید. اقدامات مذکور شامل تأمین سرمایه مورد نیاز، تأمین واحد تجاری مورد نیاز و دریافت کد کسب و کار از اداره مالیات کانادا است.
 • شما باید صاحب مهارتی باشید که شما را در راستای بهبود کسب و کارتان یاری کند.
 • لازم است در طی اولین سال کاری حداقل یک شهروند کانادایی یا فرد مقیم این کشور را استخدام نمایید.
روش های ثبت شرکت در کانادا

این روش ثبت شرکت شبیه ثبت شرکت به روش سهامی خاص یا عام در ایران است، بیزینس ثبت شده مانند یک شخصیت حقوقی تلقی می شود. لذا مسئولیت بیزینس به شرکت ختم شده و نه به صاحبان آن. در این شیوه حداقل 2 نفر عضو نیاز است در صورت ورشکستی، صاحبان آن در رزومه خود ورشکسته تلقی نمی شوند.

این مدل ثبت شرکت شبیه به مدل Sole proprietorships بوده با این تفاوت که درآمد یا ضرر بیزینس بین شرکا تقسیم می شود. در روش Partnership دو یا چند نفر با یکدیگر شراکت می کنند. معمولاَ این شیوه را (به دلیل مسائل حقوقی پیچیده اش) کسانی مانند زن و شوهرها انجام می دهند. شرکت ثبت شده از حقوق و تعهداتی مشابه یک فرد حقیقی برخوردار است. هنگامی که یک شرکت ثبت می شود وضعیت قانونی مجزایی ایجاد می شود و دارایی، حقوق و تعهدات شرکت تا زمان انحلال آن همچنان وجود خواهند داشت. حتی در صورت فوت سهامداران و مدیران شرکت، دارایی، تعهدات و حقوق شرکت از بین نمی رود. ثبت بیزینس به این شیوه کمی مشکل تر از شیوه قبل است.

در این روش کار آزاد به اسم فرد ثبت شده و در چنین حالتی فرد مسئولیت کامل را برعهده می گیرد. ایراد این روش جمع شدن درآمد شرکت با درآمد شخصی فرد است، که باعث افزایش مالیات خواهد شد. لذا چنانچه شرکت ورشکست بشود ممکن است صاحب آن کل دارایی اش را از دست بدهد. در کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که آثار خوبی برای تاجر نخواهد داشت. این شیوه ثبت شرکت در کانادا، بسیار آسان است.

سوالات متداول

وضعیت اقامت خانواده متقاضی در برنامهOwner Operator چطور است؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که همسر متقاضی نیز از ویزای کار کانادا بهره مند خواهد شد و فرزندان او در صورتی که کمتر از 18 سال سن داشته باشند، می توانند در مدارس این کشور به طور کاملا رایگان تحصیل کنند.

لازم به ذکر است که ویزای متقاضی اصلی تنها اجازه فعالیت در واحد تجاری خود را برایش صادر می کند. بنابراین این فکر را که ضمن فعالیت در کسب و کار خودتان، برای کارفرماهای دیگر نیز کار کنید، از سرتان بیرون کنید! این در حالی است که ویزای کار همسر متقاضی از نوع Open Work Permit بوده و بدین ترتیب او اجازه دارد تقریبا برای هر کارفرمایی کار کند.

حال ممکن است از خودتان بپرسید که تأییدیه LMIA چیست؟ ما به شما خواهیم گفت!

5/5 - (55 امتیاز)

چگونه می توان از طریق ثبت شرکت اقامت کانادا دریافت کرد؟

لازم به ذکر است که صرفا از طریق راه اندازی یا خرید یک کسب و کار نمی توانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید و نیازمند برخورداری از شرایط اولیه هستید. شما می توانید از طریق امتیاز ثبت شرکت و سایر امتیازات به هدف خود که همان دستیابی به اقامت دائم کانادا می باشد، برسید.

5/5 - (55 امتیاز)

در برنامهOwner Operator پس از گذشت چند وقت می توان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد؟

لازم به ذکر است که این مسئله به طور کامل به شرایط فرد وابسته است. ویزای کار مالک/ گرداننده به طور مستقیم به اقامت دائم تبدیل نمی گردد. بنابراین لازم است شرایط شما به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین مسیر اقامت دائم به شما معرفی گردد.

5/5 - (55 امتیاز)

آیا در صورت عدم موفقیت برنامه بیزینسی و به سود نرسیدن آن اقامت دائم با مشکل رو به رو خواهد شد؟

بله؛ موفقیت پروژه تاثیر به سزایی در ادامه مسیر خواهد داشت.

5/5 - (55 امتیاز)

کمترین سرمایه برای سرمایه گذاری در شهرهای کوچک چقدر است؟

برنامه های سرمایه گذاری بسیار گوناگون و متنوع می باشند. از همین رو حداقل میزان سرمایه مورد نیاز در آن ها متفاوت است. برای پاسخگویی به این سؤال بهتر است با کارشناسان ما در مانا مهاجرت تماس بگیرید.

5/5 - (55 امتیاز)

چه مدت پس از ورود به کشور کانادا و خرید یا راه اندازی کسب و کار می توان برای دریافت ویزای دائم اقدام نمود؟

جالب است بدانید که هیچ محدودیت زمانی یا حداقل زمانی در این رابطه مشخص نشده است. زمانی که متقاضی اصلی و یا همسر وی به امتیاز و شرایط لازم برای یکی از برنامه های اقامتی دست پیدا کنند، می توانند نسبت به انجام این کار اقدام نمایند.

5/5 - (55 امتیاز)

آیا می توان از طریق شرکت کانادایی که متعلق به اقوام درجه یک، برای اخذ ویزای Owner Operator اقدام کرد؟

خیر. تنها در صورتی می توانید از این برنامه استفاده کنید که خودتان مالک کسب و کار مذکور باشید.

5/5 - (55 امتیاز)

آیا برای کسب و کارهای خانگی که انجام آن در منزل هم امکان پذیر است نیز می توان برای ویزای مالک مجری Owner Operator اقدام کرد؟

خیر، شما برای استفاده از این برنامه باید حتما صاحب یک واحد تجاری باشید و کسب و کارتان را در آن واحد دایر نمایید.

5/5 - (55 امتیاز)

آیا در صورتی که فردی دارای مهر طراحی پایه دو باشد، اما فاقد شرکت بوده و مشغول به کار در یک دفتر طراحی باشد، می تواند اقدام به ثبت شرکت در این روش کند؟

چنین فردی تحت یک سری شرایط می تواند نسبت به خرید بیزینس اقدام نماید.

5/5 - (55 امتیاز)

در صورتی که یکی از بستگان فرد که در کانادا زندگی می کند، نسبت به ثبت یک شرکت طراحی گرافیک و ساخت انیمیشن اقدام نماید و برای فرد و همسر او که در حال حاضر در ایران مشغول به فعالیت در این زمینه هستند، جاب آفر بدهد، آیا این فرد و همسرش می توانند اقامت دائم کانادا بگیرند؟

نیازی به انجام اقدامی از سوی اقوام فرد نبوده و خود وی یا وکیل حقوقی او می تواند کل پروسه را انجام دهد.

5/5 - (55 امتیاز)

پیشنهاد شما برای فردی 40 ساله که لیسانس عمران داشته و از 10 سال سابقه کار به عنوان مدیر فنی با بیمه در دو شرکت تولید مصالح ساختمانی برخوردار است، برای مهاجرت به کانادا چیست؟

لازم است چنین فردی نسبت به تکمیل فرم ارزیابی انتخاب بهترین روش مهاجرت اقدام نماید.

5/5 - (55 امتیاز)

فردی 45 ساله به همراه همسر 42 ساله و فرزند 5/5 ساله شان قصد دارند از طریق کارآفرینی از اتریش به کانادا مهاجرت نمایند. آیا امکان اقدام در این زمینه با وجود نداشتن سابقه مدیریت یا بیزینس در گذشته میسر می باشد؟

در بعضی از برنامه های تجاری کانادا برخورداری از سوابق مدیریتی الزامی نیست.

5/5 - (55 امتیاز)

فردی که دانشجوی کانادا است و شرکتی را به همراه یکی از آشنایان در این کشور به ثبت رسانده است، آیا با وجود این که عضو هیئت مدیره شرکت است، می تواند ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار این کشور تبدیل نماید؟ آیا پدر این فرد می تواند با این عنوان که برای انجام کار در شرکت به وی نیاز دارند، ویزای کار کانادا بگیرد؟

در کانادا هیچ ویزایی قابل تبدیل به ویزای دیگر نیست. باید نسبت به اخذ ویزای جدید اقدام نموده و توضیح دهید که به چه دلیل می خواهید از تحصیل انصراف دهید. لازم به ذکر است که این کار دارای ریسک ها و قوانین خاصی است.

5/5 - (55 امتیاز)
5/5 - (55 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes