ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا نوعی ویزای موقت توریستی است که زمینه انجام برخی فعالیت های اقتصادی را برای تجار و بازرگانان بین المللی فراهم می کند. یک بازدیدکننده تجاری اجازه کاردر کانادا را نداشته و ویزای او برای دستیابی به اهدافی همچون شرکت در کنفرانس ها و جلسات، خرید محصولات و آشنایی با خدمات و… وارد خاک کانادا شده و اجازه 6ماه اقامت در کانادا را پیدا می کند.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا نوعی ویزای موقت توریستی است که زمینه انجام برخی فعالیت های اقتصادی را برای تجار و بازرگانان بین المللی فراهم می کند. یک بازدیدکننده تجاری اجازه کاردر کانادا را نداشته و ویزای او برای دستیابی به اهدافی همچون شرکت در کنفرانس ها و جلسات، خرید محصولات و آشنایی با خدمات و... وارد خاک کانادا شده و اجازه 6ماه اقامت در کانادا را پیدا می کند.

ویزای بازدید تجاری کانادا

کانادا یکی از اقتصاد‌های برتر جهان و عضوی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه G8 است. این کشور با دارا بودن ظرفیت های اقتصادی بزرگ در حوزه منابع طبیعی، صنعت و انرژی در بازار بین المللی فعالیت‌های گسترده ای داشته و صاحب حق امضای توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی است.
کشور کانادا رشد اقتصادی بالایی را طی سال های اخیر کسب کرده و براین اساس همه ساله تجار و بازرگانان بین المللی برای انجام مقاصد تجاری وارد این کشور شوند.
ویزای بازدید تجاری کانادا، نوعی ویزای توریستی است که به کارآفرینان و تجار خارجی اجازه می‌دهد تا جهت انجام فعالیت های کسب و کاری خود وارد کانادا شوند.
بازدید کننده تجاری (Business Visitors)، فردی است که برای مشارکت در فعالیت‌های تجاری و توسعه کسب و کار به کانادا سفر کرده ولی وارد بازار کار این کشور نمی‌شود.
ویزای بازدید تجاری کانادا یا ویزای بیزینس کانادا که با عنوان بیزینس ویزیتور ویزا هم شناخته می‌شود نوعی ویزای موقت برای اقامت در کانادا است که مدت اعتبار آن حداکثر 6 ماه است.
در واقع ویزای بازدید تجاری برای اهدافی همچون شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات کاری، حضور در نمایشگاه‌های تجاری، سرمایه گذاری، بهبود رابطه تجاری، خرید کالا یا خدمات کانادا، خدمات پس از فروش، کسب آموزش های کسب و کاری در زمینه های تجهیزات و خدمات و … صادر می شود.

شرایط دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا

برای اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا باید نکاتی را در نظر گرفت و مدارکی را تهیه کرد تا بدون دردسر و در کوتاهترین زمان ممکن موفق به اقامت در کانادا و اخذ ویزای بیزینس کانادا شود؛ بازدیدکننده تجاری برای این منظور باید موارد زیر را به درستی رعایت کند:

 • برنامه اقامت در کانادا کمتر از 6 ماه باشد.
 • اثبات کند که وارد بازار کار کانادا نشده و رقیب کانادایی ها محسوب نمی شود.
 • محل اصلی کسب و کار، منبع درآمد و سود در خارج از کانادا باشد.
 • اسناد معتبر سفر همانند پاسپورت را داشته باشند.
 • اثبات تمکن مالی برای اقامت و بازگشت به وطن خود.
 • فرد سوابق جنایی، امنیتی یا ریسک های بهداشت و سلامت برای مردم کانادا نداشته باشد.

مدارک لازم برای ورود به کانادا با ویزای بازدید تجاری

یک بازدیدکننده تجاری برای ورود به خاک کانادا، نیازمند ارائه مدارک و اثبات هدف خود از سفر به کانادا است تا با احراز شرایط لازم، موفق به دریافت ویزای بازدید تجاری شود که جزئیات آن به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای بیزینس از وب سایت سفارت یا کنسولگری کانادا (Canadian Embassy or consulate website) و یا وب سایت IRCC
 •    مدارک هویتی و گذرنامه یا سند مسافرتی که تاریخ آن تا زمان خروج از کانادا معتبر باشد.
 • ویزای توریستی معتبر (در صورتی که شهروند کشورهای خاص نباشد).
 • دعوتنامه از طرف شرکت مادر و شرکت میزبان.
 • اسناد دیگر مانند ضمانت نامه یا موافقت نامه های مربوط به ارائه خدمات یا قراردادهایی که به بازدید شما مرتبط است.
 • اطلاعات تماس مربوط به شرکت میزبان کسب و کار شما در کانادا.
 • مدارک مالی اثبات استطاعت مالی برای دریافت ویزای کانادا و بازگشت به کشور خود .
 • مدارک گواهی اشتغال به کار.
 • ارائه برنامه سفر، رزرو هتل و بلیت های رفت و برگشت در صورت نداشتن دعوت نامه.
 • گواهی مربوط به واکسیناسیون بیماری کرونا.
 • پرداخت هزینه‌های قانونی مربوط به اخذ ویزای تجاری-توریستی کشور کانادا.
 • مدارک مالی معتبر از جمله نامه تمکن بانکی به زبان انگلیسی که مهر امور بین‌الملل بانک بر آنها درج شده باشد؛ به همراه گزارش گردش حساب در چهار ماه اخیر برای نشان
 • دادن درآمد ماهیانه متقاضی.
 • در صورت لزوم می‌توانید گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، اجاره نامه و یا گواهی سپرده‌ بلند مدت خود را نیز ارائه دهید.
 • ترجمه اسناد ملکی که متعلق به متقاضی می‌باشد.
 • پرداخت هزینه‌های قانونی مربوط به دریافت ویزای توریستی کانادا.

سفارت کانادا از متقاضی می‌خواهد که مدارک مربوط به آن را نیز ضمیمه پرونده سازد. گواهی اشتغال به کار برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و طبق جدول زیر باید تهیه شوند:

 

مدارک شغلی برای کارمندان:

۱.گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر، رئیس یا سوپروایزر، درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی با اشاره به دلیل سفر به کانادا.

۲. ترجمه‌ فیش حقوقی ۳ ماه آخر.

۳. ترجمه سوابق بیمه شغلی‌.

۴. ترجمه حکم کارگزینی.

 

مدارک شغلی برای کارفرمایان:

۱. ترجمه «آگهی تأسیس »، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت که در روزنامه‌های رسمی کشور به چاپ رسیده‌اند.

۲. ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان.

۳. ترجمه آخرین فهرست مالیاتی پرداخت شده.

۴. نامه‌ تمکن مالی از بانک برای شرکت به همراه ریز پرینت ۴ ماه آخر به زبان انگلیسی.

 

مدارک شغلی برای تاجران:

۱. ترجمه کارت بازرگانی.

۲. ترجمه گواهی اتاق بازرگانی.

۳. ترجمه آخرین فهرست مالیاتی پرداخت شده.

۴. ترجمه سوابق پرداخت بیمه شغلی.

 

مدارک شغلی برای پزشکان:

۱. ترجمه پروانه دائم طبابت.

۲. ترجمه پروانه مطب.

۳. ترجمه کارت نظام پزشکی.

۴. ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده.

۵. ترجمه فهرست پرداخت بیمه شغلی.

 

مدارک شغلی برای مهندسان:

۱. ترجمه پروانه نظام مهندسی.

۲.ترجمه جواز ساخت و ساز.

۳.ترجمه قرار داد شرکتی.

۴.آخرین فهرست حساب مالیاتی.

۵.ترجمه کلیه سوابق بیمه شغلی.

 

پرستاران:

۱.ترجمه کارت نظام پرستاری.

۲.ترجمه حکم کارگزینی.

۳.آخرین حساب مالیاتی.

۴. ترجمه کلیه سوابق بیمه شغلی.

 

هنرمندان:

۱.ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور.

۲.مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)

۳. ترجمه کلیه سوابق بیمه شغلی.

 

وکلای دادگستری:

۱.ترجمه پروانه وکالت.

۲.ترجمه دفترچه وکالت.

۳.ترجمه گواهی اشتغال به کار از کانون وکلا.

۴.آخرین حساب مالیاتی.

۵. ترجمه کلیه سوابق بیمه شغلی.

 

مدارک شغلی برای کارخانه‌ داران یا صاحبان مشاغل آزاد:

۱. ترجمه پروانه بهره‌ برداری.

۲. ترجمه جواز کسب.

۳. ترجمه آخرین فهرست مالیاتی پرداخت شده.

۴. ترجمه لیست پرداخت بیمه شغلی.

مدارک شغلی برای بازنشستگان.

۱. ترجمه حکم بازنشستگی.

۲. ترجمه فیش حقوقی۳ ماه اخیر بازنشستگی.

توجه: در صورت افزایش حقوق ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز باید ارائه شود.

اعتبار زمانی ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری در ابتدا به صورت Single Entry یا یک بار ورود صادر می شود و تا حداکثر 6 ماه اجازه حضور در کانادا را به متقاضی می دهد.
اگر بازدیدکننده تجاری در طی مدت اقامت خود از قوانین کانادا تخطی نکند و دلیلی برای سفرهای متعدد کاری به کانادا داشته باشد، سفارت کانادا می تواند برای درخواست های آتی متقاضی، ویزای بیزینسیMultiple Entry یا چند بار ورود با اعتبار 3 تا 10 ساله صادر نماید. در این شرایط دارنده ویزای بیزینس کانادا اجازه دارد تا در مدت زمان اعتبار قید شده به دفعات، و هر بار تا حداکثر 6 ماه به کانادا سفر کرده و اقامت داشته باشد.

سوالات متداول

ویزای بازدید تجاری و ویزای توریستی کانادا چه تفاوتی با هم دارند؟

ویزای بازدید تجاری یا بیزینس ویزیتور نوعی ویزای توریستی محسوب می شود اما تفاوت آن با ویزای توریستی کانادا معمولی در هدف از سفر به کانادا است.
هدف از ویزای دیداری معمولی سفر تفریحی، بازدید از کانادا و یا دیدار با اقوام است اما ویزای بیزینس ویزیتور نیازی به دعوت نامه ندارد و افراد می توانند تا ۶ ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشند و هدف از سفر بازدید از قسمت های تجاری کشور کانادا است.

5/5 - (66 امتیاز)

چه کسانی بازدیدکننده تجاری محسوب نمی شوند؟

در صورتی که اعضای تیم تجاری برای اجرای یک پروژه حقوق از کانادا دریافت کنند، فاقد معیارهای لازم یک بازدیدکننده تجاری از کانادا می شوند و برای ورود به بازار کار کانادا نیازمند یک مجوز کار موقت هستند. سایر افرادی که به صورت کوتاه مدت و تحت شرایط خاصی در کانادا کار می کنند می تواند بدون مجوز کار در کانادا کار کنند و به عنوان بازدیدکننده تجاری نیز در نظر گرفته نشوند.
به طور مثال اگر یک کارفرمای کانادایی نیاز به دریافت سرویس هایی از یک شرکت غیرکانادایی پیدا کند، کارمند شرکت خارجی که این خدمات را برای شرکت کانادایی ارائه می کند، نیازمند یک مجوز کار کانادا است. این مورد، جزو شرایطی است که در اکثر توافقنامه های تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) به وقوع می پیوندد.
اگر سرویس دهندگان به طور مستقیم از منابع کانادایی دستمزد دریافت کنند، به عنوان بازدید کننده تجاری محسوب نخواهند شد. از آنجایی که بین شرکت کانادایی و کارفرمای فرد استخدام شده، قراردادی بسته شده است، فرد وارد بازار کار کانادا می شود و چون کارفرمای خارجی برای خدماتی که ارائه می دهد، پول دریافت می کند، فرض بر این است که نیروی کار از یک منبع کانادایی حقوق دریافت کند. در نتیجه نیروی کار را نمی توان به عنوان یک بازدیدکننده تجاری محسوب کرد.

5/5 - (66 امتیاز)

چه افرادی برای بازدید تجاری کانادا نیاز به دریافت ویزا ندارند؟

شهروندان کشورهای معاف از دریافت ویزای توریستی کانادا بدون نیاز به دریافت ویزا می توانند به عنوان بیزینس ویزیتور وارد این کشور شوند.
همچنین افرادی که گرین کارت آمریکا را در اختیار داشته باشند می توانند بدون اخذ ویزای بازدید تجاری برای حضور موقت در کانادا اقدام کنند.

5/5 - (66 امتیاز)

آیا با استفاده از ویزای بازید تجاری کانادا می توان در این کشور به عنوان توریست اقامت کرد؟

اگر پس از بازدید تجاری خاک کانادا را ترک کرده باشید اما ویزای شما همچنان اعتبار داشته باشد، می توانید برای تفریح نیز وارد کانادا شوید به شرط آن که ویزای صادر شده برای شما اجازه ورود چند گانه را داشته باشد. در غیر این صورت باید بار دیگر برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

5/5 - (66 امتیاز)

چه میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا کافی است؟

ارائه مدارکی مبتنی بر داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزای بازدید تجاری کانادا از نکات لازم و ضروری است. بازدیدکننده تجاری با ارائه این اسناد، به دولت کانادا اثبات می کند که قادر به پرداخت هزینه های خود در زمان حضور در کانادا است. میزان تمکن مالی بسته به نوع ویزای کانادا متفاوت است اما با این حال داشتن تمکن مالی بیشتر، شانس دریافت ویزای کانادا را افزایش می دهد. برای دریافت ویزای توریستی، متقاضی می بایست حداقل تمکن مالی بین ۸ الی ۱۰ هزار دلار را دارا باشد، البته در صورت داشتن دعوتنامه می توان از تمکن مالی کمتری برخوردار بود و ویزا گرفت.

5/5 - (66 امتیاز)

دلایل ریجکت ویزای بازدید تجاری کانادا چیست؟

ریجکت ویزای بازدید تجاری کانادا به دلایل متفاوتی صورت می گیرد، بی توجهی به شرایط لازم و ارسال دقیق مدارک و اسناد مورد نیاز یکی از رایج‌ترین اتفاقات برای دریافت ویزای کانادا می‌باشد. عمده دلایلی که باعث ریجکت ویزای بازدید تجاری کانادا می شوند، عبارتند از شبهه درباره بازگشت متقاضی ویزای بازدید تجاری کانادا پس از اتمام دوره اقامت، دلایل مالی، سو پیشینه، مشارکت در موارد نقض حقوق بشر، مشارکت در جرایم سازمان یافته، ارائه اطلاعات غیر واقعی و یا نادرست، عدم وابستگی به کشور خود و ….

5/5 - (66 امتیاز)

آیا با دریافت ویزای تجاری کانادا می‌توان اقامت دائم گرفت؟

ویزای تجاری کانادا یکی از انواع ویزای توریستی بوده و بنابراین نمی‌توان با داشتن آن برای اقامت دائمی کانادا اقدام نمود. برای اخذ اقامت دائمی کانادا می توان از روش‌های دیگر مانند اخذ ویزای سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، استارتاپی، تحصیل و کار استفاده کرد.

5/5 - (66 امتیاز)

مدت زمان صدور ویزای بازدید تجاری کانادا چقدر است؟

صدور ویزای بازدید تجاری کانادا بین 1 تا 6 هفته کاری زمان لازم دارد. برای دریافت ویزای بیزینسی در کوتاهترین زمان ممکن باید به ارسال دقیق مدارک و فرم های مربوطه توجه داشت زیرا در صورت علت ناقص یا نادرست بودن مدارک، درخواست شما ریجکت شده و پرونده شما به تعویق خواهد افتاد.

5/5 - (66 امتیاز)
5/5 - (66 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes