تحصیل در دانشگاه های اروپا

تحصیل در دانشگاه های اروپا به دلیل دارا بودن بالاترین سطح علمی آموزش عالی، هزینه های مناسب تحصیلی، امکان اشتغال و اخذ اقامت اروپا، تنوع فرهنگی، کیفیت مناسب زندگی و … همواره مورد استقبال دانشجویان سراسر جهان بوده است. امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی همچون آلمان، فرانسه، رومانی این قاره پهناور را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی مبدل کرده است.دانشجویان سراسر جهان حتی با دارا بودن سطح پایین آشنایی با زبان های خارجی می توانند براحتی در دانشگاه های معتبر بیش از 20 کشور توسعه یافته مشغول به تحصیل شده و ویزای اقامت اروپا را کسب کنند.

مشاهده برنامه ها ارزیابی رایگان
تحصیل در دانشگاه های اروپا

دانشگاه های اروپا

تحصیل در بسیاری از دانشگاه های اروپایی در صورت تسلط به زبان رایج آن کشور، بدون پرداخت شهریه خواهد بود که دانشگاه های آلمان، فرانسه و رومانی از جمله آنها هستند. تحصیل رایگان در اروپا در تمامی مقاطع امکانپذیر است و دانشجویان باید با توجه به مقطع انتخابی مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه نماید.

تحصيل در دانشگاه های اتريش

تحصيل در دانشگاه های اتريش

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بوده و این کشور با داشتن اقتصادی قوی، کیفیت ایده آل زندگی، تنوع فرهنگی و بهترین دانشگاه های جهان به عنوان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای تحصیل و مهاجرت شناخته می شود.

تحصيل در دانشگاه های هلند

تحصيل در دانشگاه های هلند

تحصیل در هلند با توجه به کیفیت بالای آموزشی، امنیت و شرایط مطلوب زندگی یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در اروپا است. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هلند با شرایط بهتری نسبت به بسیاری از کشورها روبرو خواهند شد و از این رو این کشور مورد استقبال دانشجویان بین المللی از 160 کشور جهان است.

تحصيل در دانشگاه های آلمان

تحصيل در دانشگاه های آلمان

آلمان کشوری جذاب برای تحصیل است، زیرا علاوه بر داشتن سیستم آموزشی قوی و شرایط اجتماعی مناسب و اقتصادی قدرتمند، امکان تحصیل رایگان به زبان آلمانی و تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند.

تحصيل در دانشگاه های فرانسه

تحصيل در دانشگاه های فرانسه

فرانسه سومین کشور بزرگ قاره اروپا بوده و جزو پیشرفته ترین کشورهای جهان در بعد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... است. فرانسه سیستم آموزشی بسیار قوی و معتبری داشته و هر سال بیش از 23% بودجه ملی خود را به موضوع آموزش اختصاص می دهد.

تحصيل در دانشگاه های نروژ

تحصيل در دانشگاه های نروژ

نروژ یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی اروپا را دارا بوده و امکان تحصیل رایگان در اکثر دانشگاه هایی این کشور فراهم است. کیفیت استاندارد زندگی، فرصت های شغلی مناسب و نرخ پایین بیکاری، نروژ را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

تحصيل در دانشگاه های رومانى

تحصيل در دانشگاه های رومانى

کشور رومانی یکی از کشورهای جنوب قاره اروپا بوده و پایتخت این کشور شهر بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. رومانی جز اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است و زبان رسمی مردم این کشور رومانیایی است.

چه گزینه‌هایی برای تحصیل در اروپا پیش روی شماست؟

مزایای تحصیل در اروپا چیست

 •  کیفیت بالای آموزش 

کیفیت بالای تحصیل در دانشگاه های اروپا و انطباق با استانداردهای آموزشی یکی از مزایای تحصیل در اروپاست. دارا بودن دانشگاه های معروف و باسابقه از نقاط قوت مراکز آموزشی این قاره متمدن بوده به طوریکه اغلب دانشگاه های اروپایی جزو بهترین مراکز تحصیلی در سیستم رتبه بندی دانشگاه های دنیا محسوب می شوند.

 • بهره بردن از سبک زندگی استاندارد

یکی از نقاط قوت تحصیل در اروپا، بهره بردن از سبک زندگی استاندارد و مناسب حین تحصیل است.

 

 • هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه

تحصیل در بسیاری از دانشگاه های اروپایی مقرون به صرفه است و با توجه به کیفیت بالای آموزشی نسبت به بسیاری دانشگاه های هم رده خود شهریه پایین تری را نیاز دارد.

 

 • امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه

امکان تحصیل رایگان و استفاده از بورسیه تحصیلی در برخی دانشگاه های اروپایی مهیا است. به طور مثال نروژ، سوئد و اتریش امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده اند. همچنین دانشگاه های اروپایی شرایط جذب دانشجویان فعال و با استعداد را با ارائه بورس و کمک هزینه های تحصیلی مهیا می کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی نیز شهریه تحصیل نسبت به کشورهایی مانند آمریکا بسیار کمتر است.

 • تنوع زبان

تنوع زبانی در اروپا بالا بوده و درحدود 24 زبان رسمی در اتحادیه اروپا موجود است، در کنار این تنوع زبانی، اکثر کشورهای اروپایی آموزش به زبان انگلیسی را در برنامه خود دارند  و امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا به زبان انگلیسی وجود دارد.

 •   الزامی نبودن مدرک زبان

برخی از دانشگاه های اروپایی الزامی به دارا بودن مدارک زبان ندارند و دانشجویان می توانند حین تحصیل نسبت به اخذ مدرک زبان اقدام کنند .

 •  فرصت تحقیق و پژوهش

تحصیل در دانشگاه های اروپا فرصت تحقیق و پژوهش را در اختیار علم آموزان قرار می دهد و در این راستا امکانات خوبی را به دانشجویان ارائه می کند.

 • کارآموزی حین تحصیل

کارآموزی در حین تحصیل یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های اروپا است و دانشجو می تواند همزمان در شرکت های معتبر بین المللی کسب تجربه کند.

 

 • تنوع رشته های تحصیلی

تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های اروپا بالا بوده و امکان تحصیل در رشته های متنوع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد .

 • اشتغال حین تحصیل

امکان کار دانشجویی حین تحصیل در دانشگاه های اروپا فراهم است و دانشجویان می توانند ضمن کسب تجربه امکان اقامت خود را در کشورهای محل تحصیل فراهم کنند  .

 • اخذ ویزا برای خانواده

امکان اخذ ویزا برای خانواده دانشجو در اغلب کشورهای اروپایی فراهم است.

 

 • افزایش شانس اشتغال در اروپا

با تحصیل در دانشگاه های بنام اروپا و کسب دانش و مهارت آکادمیک، فرصت خوبی برای دریافت پیشنهادات شغلی از شرکت های بزرگ اروپایی و اخذ اقامت کانادا را پیدا می کنید.

 

 • بورسیه تحصیلی

به دلیل اهمیت بالای توسعه آموزش در اروپا، امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به طور گسترده‌ای فراهم است.

5/5 - (88 امتیاز)

تحصیل رایگان در اروپا و شرایط مهاجرت تحصیلی رایگان به اروپا

شاخص توسعه انسانی که مشتمل بر؛ دستیابی به آموزش، کیفیت بهداشت، امید به زندگی  و درآمد سرانه است، در این کشورها در سطح بالایی قرار دارد.

کشورهای اروپایی با داشتن صنایع عظیم و تکنولوژی های نوین از نظر علمی و اقتصادی از برترین کشورهای جهان به شمار می آیند که این پیشرفت چشمگیر مرهون رشد دانش و فناوری در این کشورها است.

دانشگاه های معتبر اروپایی حائز بالاترین رتبه های علمی بوده و با ارائه برترین خدمات آموزشی همواره مورد توجه دانشجویان سراسرجهان هستند. امکان تحصیل رایگان یکی از نکات جذاب تر تحصیل در دانشگاه های اروپاست و دانشجویان می توانند با کمترین هزینه آینده تحصیلی و شغلی خود را تضمن کنند.

بسیاری از کشورها از جمله آلمان و فرانسه شرایط مناسبی برای تحصیل رایگان فراهم کرده و در صورت تسلط به زبان های بومی می توان براحتی از خدمات دانشگاه های دولتی آن بدون پرداخت شهریه استفاده کرد. تحصیل رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه های اروپایی امکانپذیر بوده و در برخی کشورها می توان پس از گذراندن یک دوره یک ساله زبان و تعیین سطح، به تحصیل رایگان در دانشگاه موردنظر پرداخت.

در کنار تحصیل رایگان در اروپا، دانشجویان متأهل می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزا اخذ کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تا حداکثر دو سال، فرصت یافتن شغل مرتبط با تخصصشان را داشته و پس از آن با دریافت ویزای کاری می توانند اقامت کشور محل تحصیل خود را اخذ کند.

5/5 - (88 امتیاز)

شرایط تحصیل در دانشگاه های اروپا

برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل رایگان در دانشگاه های این قاره، با توجه به اینکه کدام کشور را برای تحصیل انتخاب می کنید، شرایط متفاوتی را باید داشته باشید، اما به طور کلی اخذ موارد زیر معمولاً الزامی است:

 • تسلط به زبان رسمی کشور محل تحصیل برای تحصیل رایگان و اخذ ویزای تحصیلی
 •  داشتن دیپلم 12 ساله برای تحصیل در مقطع لیسانس
 • دارا بودن حداقل نمره آیلتس مناسب برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه در برخی رشته ها و کشورها
 • داشتن معدل، نمرات بالا
 • دارا بودن شرایط سنی مناسب

5/5 - (88 امتیاز)

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا

برای ارسال مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های اروپا می بایست ضمن مکاتبه با دانشگاه مورد نظر برای اپلای از جزئیات مدارک لازم و مورد درخواست هر دانشگاه اطلاع یافت. به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های اروپا مدارک زیر باید ارسال شود:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • آخرین مدرک تحصیلی معتبر
 • ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • مدرک قبولی در آزمون دانشگاه مورد نظر
 • مدرک زبان معتبر
 • انگیزه نامه (هدف دقیق و مدت اقامت را توضیح دهید)
 • پاسپورت (با حداقل ۱۲ ماه اعتبار)
 • مدارک شناسایی و هویتی (شناسنامه، کارت ملی،  …)
 • ۳ قطعه عکس پاسپورتی با توجه به مشخصات بیومتریک
 • اثبات تمکن مالی
 • اسناد مربوط به رزرو بلیط و …
 • بیمه درمانی سفر از زمان سفر تا تاریخ ثبت نام در دانشگاه ( تقریبا ۳ ماه )

5/5 - (88 امتیاز)

هزینه تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل در قاره اروپا وابسته به اینکه کدام کشور و شهر را برای تحصیل نتخاب می کنید متفاوت است. به طور کلی هزینه های تحصیلی اروپا با توجه به سطح بالای کیفیت آموزش بسیار مناسب و اقتصادی است. البته  هزینه تحصیل در رشته پزشکی و برخی از رشته‌های مهندسی در اروپا بیشتر از سایر رشته‌ها است که در تمامی کشورهای جهان نیز نمونه بارز آن موجود است. نکته مثبت اینکه امکان تحصیل رایگان در اروپا وجود داشته و اگر به زبان کشور مورد نظر خود تحصیل کنید، هزینه تحصیل شما رایگان خواهد بود. کشور آلمان و فرانسه از جمله این کشورها هستند.

به طور حدودی هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 8 تا 10 هزار یورو شهریه لازم داشته و به این مبلغ هزینه اخذ ویزا و هزینه های متعارف زندگی نیز اضافه می شود.

در جدول زیر هزینه زندگی در برخی از کشورهای اروپایی برای یک دانشجوی تنها و یک خانواده چهار نفری نشان داده شده است:

هزینه زندگی برای هر نفر(یورو) کشور
1,425.93سوئیس
1,088.70ایسلند
1,019.28نروژ
908.06دانمکارک
351.80اوکراین
852.77سوئد
748.22آلمان
914.10اتریش
835.80فرانسه
891.30فنلاند

5/5 - (88 امتیاز)

بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل

بریتانیا با توجه به آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان دارای بهترین دانشگاه ها است؛ بریتانیا با چهار دانشگاه در بین  ۱۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۸ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، همچنان پرچم دار اروپا است. در این میان، دانشگاه آکسفورد در جایگاه چهارم جهان قرار دارد. دانشگاه کمبریج نیز با اختلاف کم در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

دو دانشگاه سوئیس نیز در بین ۲۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. مؤسسه فناوری فدرال زوریخ در جایگاه ششم و مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان در جایگاه هجدهم هستند.

دانشگاه پی‌اس‌ال (PSL) فرانسه (رتبه ۵۳ جهان) و پلی‌تکنیک پاریس (رتبه ۶۰). دانشگاه فناوری دلفت هلند (رتبه ۵۰). دانشگاه کپنهاگ دانمارک (رتبه ۷۲). دانشگاه فنی مونیخ آلمان (رتبه ۵۵) از دیگر دانشگاه‌های برتر اروپا هستند.

برخی از بهترین دانشگاه های اروپا که امکان تحصیل رایگان در آنها وجود دارد شامل موارد زیر هستند:

  دانشگاه های رایگان نروژ:

The University of Oslo

University of Bergen

University of Stavanger

Norwegian University of Life Sciences) UMB)

University of Agder) UiA)

the University of Nordland

 

دانشگاه های رایگان سوئد

Lund University

Halmstad University

Uppsala University

Stockholm University

Stockholm School of Economics

Jonkoping University

Uppsala University

 

دانشگاه های رایگان آلمان

دانشگاه های موجود در کشور آلمان در طی چندین سال اخیر، اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی را مشروط به پرداخت شهریه نموده اند و هم اکنون تنها برخی از دانشگاه های موجود در برخی از ایالات این کشور تنها دارای شهریه ای حدود 500 یورو در سال می باشند. دانشگاه های رایگان آلمان برای تحصیل رایگان در اروپا عبارتند از:

Ludwig Maximilian University

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

Humboldt University of Berlin

University of Hamburg

 

دانشگاه های رایگان دانمارک

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه آلبورگ

دانشگاه تکنولوژی دانمارک

دانشگاه لیلبرت

 

دانشگاه های رایگان فنلاند

University of Kiel

 

 دانشگاه های رایگان اتریش

University of Vienna

Medical University of Vienna

University of Innsbruck

Vienna University of Technology

5/5 - (88 امتیاز)

پرسش‌های متداول

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های اروپا چقدر است؟

دارا بودن نمره آیلتس 6 برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی، آیلتس 6 و نیم در مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس 7 در مقطع دکتری لازم است. در برخی از کشورها مانند فنلاند و مجارستان، شرط نمره آیلتس وجود ندارد و با نشان دادن سطح زبان مناسب می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کرد اما در برخی از کشورهای اروپایی باید مدرک زبان رسمی آن کشور را ارائه داد. هرچند امکان تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در برخی نقاط وجود دارد، ولی برای تضمین دریافت ویزای تحصیلی اروپا ارائه مدرک زبان الزامی بوده و شانس صدور ویزا را افزایش می دهد.

5/5 - (88 امتیاز)

مدت زمان تحصیل در دانشگاه های اروپا چقدر است؟

مدت زمان تحصیلی در دانشگاه های اروپا در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین ۱ تا ۲ سال متغیر است.

5/5 - (88 امتیاز)

در کدام کشورهای اروپای می توان در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

در اغلب دانشگاه های غیردولتی اروپایی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. برخی از کشورهای اروپای شرقی پیشنهاد ویژه دوره هایی را به زبان انگلیسی در زمینه پزشکی ( پزشکی انسانی ، دامپزشکی و دندانپزشکی ) ارائه داده اند، به ویژه در مورد لهستان ، مجارستان و رومانی صدق می کند.

5/5 - (88 امتیاز)

بهترین زمان برای ثبت نام در دانشگاه‌های اروپا از چه موقعی است؟

بهترین زمان ثبت نام دانشگاه‌های اروپا  با توجه به شروع سال تحصیلی در هر کشوری متفاوت است. اما بیشتر کشورها در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر دانشجویان را ثبت نام می‌کنند.

5/5 - (88 امتیاز)

بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل رشته های مهندسی کدامند؟

سطح علمی دانشگاه های اغلب کشورهای اروپایی در تمامی رشته ها بالا بوده و از اعتبار جهانی برخوردارند. دانشگاه صنعتی دلفت در کشور هلند، دانشگاه صنعتی مونیخ در کشور آلمان، دانشگاه KU Leuven در کشور بلژیک، دانشگاه Ecole Polytechnique در کشور فرانسه ، دانشگاه KTH Royal در کشور سوئد بهترین دانشگاه های فنی مهندسی اروپاست.

5/5 - (88 امتیاز)

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل کجا است؟

از نظر طح علمی و بهترین کیفیت دانشگاه ها، بریتانیا را می‌توان بهترین کشور اروپا برای تحصیل دانست، اما متأسفانه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور تقریباً بسیار بالا است، انتخاب‌های بعدی آلمان، هلند، فرانسه و سوئد خواهد بود.

5/5 - (88 امتیاز)

آیا داشتن کارشناسی ارشد برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های اروپایی الزامی است؟

اگر می خواهید در مقع دکتری و برای Ph.D مشغول به تحصیل شوید، دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا شرطی لازم است . البته اگر دوره کارشناسی شما چهار سال یا بیشتر باشد در برخی دانشگاه ها شرط داشتن کارشناسی ارشد وجود ندارد.

5/5 - (88 امتیاز)

محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های اروپا چگونه است؟

شرایط سنی برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های اروپا در حدود 36 سال است.

5/5 - (88 امتیاز)

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی اروپا چقدر است؟

رسیدگی به درخواست متقاضی شش تا هشت هفته طول خواهد کشید و به شما توصیه می کنیم که قبل از شروع تحصیلات خود ، درخواست خود را اعمال کنید.

5/5 - (88 امتیاز)

ارزانترین کشور اروپایی برای تحصیل کدام است؟

از ارزانترین کشورهای اروپایی می‌توان به نروژ (هزینه زندگی به نسب بالا است، اما مزایای دانشجویی بسیار مناسب است) اشاره کرد.

آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، لوکزامبورگ، فنلاند، آلمان، ایتالیا ، لیتوانی و مجارستان به دلیل تحصیل به زبان بومی و یا اخذ بورسیه گزینه های مناسبی هستند.

5/5 - (88 امتیاز)

تحصیل در کدام یک از دانشگاه های اروپایی رایگان است؟

به طور کلی تحصیل به زبان اصلی و برمی در برخی کشورها چون آلمان و فرانسه و … رایگان است. دانشگاه های صنعتی مونیخ ، Teubingen ، Humboldt برلین ، دانشگاه هامبورگ و … در کشور آلمان ؛ دانشگاههای هلسینکی ، Jyvaskyla ، Turku ، Lapland و … در کشور فنلاند ؛ دانشگاههای اسلو ، Bergen ، Tromso و … در کشور نروژ ؛ دانشگاههای Lund ، Uppsala ، استکهلم ، Karolinska و … در کشور سوئد ؛ دانشگاههای صنعتی دانمارک ، کپنهاگ ، آرهوس ، Roskilde و … در کشور دانمارک از جمله دانشگاههای رایگان  در اروپا هستند.

5/5 - (88 امتیاز)
5/5 - (88 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes