ویزای کانادا

فرقی نمی‌کند انگیزه شما از سفر به کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی باشد؛ با هر هدف و انگیزه‌ای که بخواهید وارد این کشور شوید، شما ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید. هم‌چنان این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر توریستی، ادامه تحصیلی و زندگی مطرح باشد. مجموعه مانا مهاجرت با بیش از یک دهه تجربه در زمینه خدمات مهاجرت همراه شما برای دریافت این ویزا خواهد بود و سعی دارد اطلاعات کاملی برای شما در این زمینه فراهم آورد.

برنامه را مشاهده کنید ارزیابی رایگان
ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کند. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای بازدید تجاری، سوپر ویزای والدین و غیره است .به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به سه دسته تقسیم بندی می‌شود

سوپر ویزای والدین

سوپر ویزای والدین

سوپر ویزای والدین، نوعی ویزای توریستی است که مخصوص والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ‌های افراد مقیم کانادا صادر می شود. تسهیلات و خدمات این ویزا به دلیل تکریم و بزرگداشت والدین شهروندان کانادا، خاص بود و به همین دلیل به آن Super Visa می گویند.والدین برای دریافت سوپرویزا باید در ابتدا باید نسبت خود با فرزندانشان را اثبات کنند و پس از آن مدارک لازم برای احراز تمکن مالی ارائه دهند. مدت زمان اقامت سوپرویزای والدین 2 سال بوده و داوطلب می تواند آن را تمدید کند. حداکثر مدت تمدید دوره‌ سوپر ویزای کانادا به مدت ۱۰ سال می باشد . نقطه قوت دیگر این نوع ویزا در آن است که در زمان نسبتاً کوتاهی تأیید می شود.

ویزای بازدید تجاری

ویزای بازدید تجاری

کانادا کشور مهمی در حوزه اقتصاد و بازرگانی محسوب شده و از اینرو همه ساله افراد زیادی از سراسر جهان تبادلات تجاری به کشور کانادا سفر می کنند. ویزای بازدید تجاری کانادا نوعی ویزای کوتاه مدت است که ویژه تجار بین المللی صادر می شود. این متقاضیان اجازه دارند از شرکتها و صنایع بازدید کنند، درباره معاملات تجاری گفتگو کنند، قرارداد بنویسند و پیشنهادات تجاری ارائه دهند. ویزای تجاری کانادا کوتاه مدت است و دارندگان آن برای مدت زمان محدودی می توانند در کانادا بمانند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری توریستی با نقاط گردشگری زیبایی چون آبشار نیاگارا، پارک ملی فوندی، سنت جان (St. John’s)، پارک ملی جاسپرو ... بوده و علاوه بر آن یکی از قطبهای تجاری آمریکای شمالی محسوب می شود. متقاضیان ویزای توریستی کانادا با اخذ این ویزا، می‌توانند برای اهدافی چون گردشگری، تجارت و یا دیدار خانواده و دوستان وارد کانادا شوند.ویزای توریستی کانادا یک سند رسمی است که به پاسپورت ضمیمه و در سه نوع سینگل، مالتیپال و سوپر ویزا صادر می‌شود که هر کدام اعتبار زمانی و مزایای خاص خود را دارند.

چگونه برای ویزای کانادا درخواست کنیم ؟

با توجه به سیستم یکپارچه دولت کانادا برای ورود مهاجران به این کشور، نحوه اخذ ویزای کانادا دارای یک روال کاملا مشخص بوده و فرآیند درخواست آن به صورت آنلاین انجام می‌شود.

اخذ ویزای کانادا تضمینی و فوری یکی از پر درخواست ترین ویزاها برای ایرانیان شده است. ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه به قوانین کشور مقصد اخذ آن کمی متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما قصد سفر به کشور ترکیه را داشته باشید. در فرودگاه ترکیه ویزای این کشور را اخذ خواهید کرد. اما اگر بخواهید به کشورهای اروپایی سفر کنید باید از قبل ویزای این کشور ها را داشته باشید. بنابراین که چگونه ویزای یک کشور را اخذ کنید تا حدود زیادی به قوانین سفارت آن کشورها بستگی دارد. طبیعی است که تمام این ها به روابط سیاسی و دیپلماتیک کشورها نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، برای مسافرت به کشور ارمنستان حتی نیاز به اخذ ویزا هم ندارید. اما برای ورود به کانادا باید ویزای این کشور را داشته باشید. این کار در حقیقت به افراد مختلف این امکان را می دهد تا بتوانند به خاک این کشور وارد شوند.

همین امروز فرم ارزیابی را پر کنید.
Particle element
ویزای کانادا
انواع ویزا
ویزای توریستی

گزینه های تحصیل در کانادا را ارزیابی کنید

چه کسی واجد شرایط است؟

افرادی که ملیت خارجی دارند، با داشتن شرایط زیر می‌توانند ویزای کار بگیرند:

 • همسر یا پارتنر نیروهای کار موقت باشند
 • همسر یا پارتنر دانشجویان بین‌المللی باشند
 • دانشجویانی که از موسسات آموزشی معینی فارغ‌التحصیل شده‌اند
 • متقاضیان اقامت دائم که در فرآیند حمایت همسر(inland spousal sponsorship process) هستند
 • برخی از نیروهای جوانی که در برنامه‌های تجربه‌ی کانادا(IEC) اپلای کرده‌اند
 • پناهندگان، مدعیان پناهندگی، افراد حمایت شده و اعضای خانواده آن‌ها

اطلاعات دقیق‌تر بسته به اینکه شما جزو کدام گروه از افراد گفته‌شده هستید متفاوت است.

5/5 - (43 امتیاز)

مسیرهای اخذ اقامت دائم برای دانشجویان

دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات دانشگاهی‌ را در کانادا گذرانده‌اند می‌توانند از مزایای کاری و اخذ اقامت دائم استفاده کنند.

بعد از اتمام تحصیلات، ویزای اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی(PGWP) به شما این فرصت را می‌دهد که تا سه سال در کانادا کار کنید. تحصیل در کانادا در مسیر اقامت دائم مزیت ویژه‌ای محسوب می‌شود.

پس از اینکه ویزای PGWP را گرفتید،  می‌توانید برای برنامه‌های زیر اپلای کنید:

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری یک سیستم الکترونیکی است که IRCC از آن استفاده می‌کند تا درخواست‌ اقامت دائم افراد را مدیریت کند. متقاضیان در این سیستم براساس سن، زبان، سابقه کار و سایر عوامل ارزیابی می‌شوند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا می‌توانند در برنامه‌ی کلاس تجربه‌ی کانادایی(CEC) اپلای کنند و پس از یک سال اشتغال، ویزای دائم بگیرند.

 

برنامه‌ی مهاجرت استانی(PNP)

این برنامه، نیروهای کار را براساس نیازهای اقتصادی هر استان انتخاب می‌کند و در صورت واجد شرایط بودن به آن‌ها نامزدی استانی اعطا می‌کند. بر این اساس متقاضیان نمره‌ی بیشتری در مسیر اخذ اقامت دائم به دست می‌آورند.

برنامه‌ی مهاجرتی کِبِک

برنامه‌ی استان کبک با سایر برنامه‌های دولت فدرال متفاوت است. استان کبک مقصد موردعلاقه‌ی بسیاری از دانشجویان برای دستیابی به اقامت دائم کاناداست.

سایر برنامه‌های فدرال

دولت فدرال برنامه‌های متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. برای مثال: برنامه‌ی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی آتلنتیک(که جزئی از برنامه‌ی مهاجرتی آتلنتیک است) و پایلوت مهاجرتی روستانی و شمالی.

5/5 - (43 امتیاز)

دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا

تعداد دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات آموزشی که IRCC تعیین کرده است زیاد است. این موسسات تحت عنوان موسسات آموزشی تعیین‌شده(DLIs) شناخته می‌شوند.

در ادامه اسامی برخی از این دانشگاه‌ها را می‌بینید:

 • دانشگاه McGill
 • دانشگاه McMaster
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کالگری (Calgary)
 • دانشگاه مونترآل
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو

کانادا بیشتر از 150 دانشگاه برای دانشجویان برتر دارد. برنامه‌های دانشگاهی معمولا عملی‌تر هستند و به دانشجویان کمک می‌کنند که شغل مربوط به رشته‌شان را پیدا کنند.

اگر در مسیر پیدا کردن موسسات تعیین‌شده‌ی IRCC به کمک نیاز داشتید، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

مزایای تحصیل در کانادا

کشور کانادا سالانه از دانش‌آموزان بین‌المللی دعوت می‌کند تا در مسیر مهاجرت قرار بگیرند. در شرایط پاندمی کووید-19 دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین تحصیل کنند و ویزای PGWP بگیرند.

این ویزا به فارغ‌التحصیلان این امکان را می‌دهد تا با سابقه‌ی کاری شانس اقامت دائم را افزایش دهند. ویزای PGWP بین 1 تا 3 سال اعتبار دارد.

مهاجرت از طریق تحصیل مزایای زیادی دارد:

 • حتی در شرایط پاندمی هم می‌توانید از برنامه‌های کانادا و ویزای PGWP استفاده کنید.
 • برخی از دوره‌های دانشگاه‌های کانادا 100% آنلاین برگزار می‌شوند.
 • درحالیکه تحصیل در کانادا از سایر کشورها مثل آمریکا، انگلستان و استرالیا ارزان‌تر است، تحصیل آنلاین نیز هزینه‌های شما را به شدت کاهش می‌دهد.
 • با ویزای تحصیلی می‌توانید هفته‌ای 20 ساعت کار کنید و در فصول غیرتحصیلی هم امکان کار تمام وقت را خواهید داشت.
 • مدرک تحصیلی کانادایی شانس شما را در بازار کار این کشور و برنامه‌های مهاجرتی افزایش می‌دهد.
 • مهارت زبان‌تان ارتقا می‌یابد و با فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شوید.

5/5 - (43 امتیاز)

اگر با تقاضای ویزای تحصیلی موافقت نشود، آیا می‌توانم دوباره اپلای کنم؟

بله، متقاضی می‌تواند درخواست‌اش را دوباره ثبت کند.

5/5 - (43 امتیاز)

اگر مدارکم کامل نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

متقاضی باید تمام مدارک موردنیاز را کامل کند. اگر یکی از مدارک را فراموش کنید، درخواست شما ممکن است بدون شانس جبران آن مدرک بررسی شود.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم همزمان با تحصیل، کار کنم؟

بله تا زمانی که ویزای تحصیلی شما معتبر باشد می‌توانید در محیط دانشگاه یا خارج از دانشگاه، به عنوان کارآموز و یا کمک به همسر و پارتنرتان کار کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا بدون ویزای تحصیلی می‌توانم در کانادا درس بخوانم؟

اگر از برنامه‌ای استفاده می‌کنید که کمتر از 6 ماه به طول می‌انجامد نیازی به ویزای تحصیلی ندارد، با اینحال باید ویزای موقت(TRV) و ویزای الکترونیکی سفر(eTA) را تضمین کنید.

اگر برنامه‌ی موردنظر شما بیشتر از 6 ماه به طول بیانجامد باید ویزای تحصیلی داشته باشید.

حتی اگر نیازی به ویزای تحصیلی ندارید هم داشتن آن برای شما امتیاز محسوب می‌شود.

5/5 - (43 امتیاز)

اگر بخواهم دوباره ویزای تحصیلی بگیرم یا در برنامه‌های تحصیلی تمام‌وقت دانشگاه‌ها شرکت کنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

در اینصورت بهتر است در کانادا بمانید و دوباره درخواست ویزای تحصیلی کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

سوالات متداول تحصیل در کانادا

ویزای اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی(PGWP) چیست؟

PGWP یک ویزای کاری است که به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا اجازه می‌دهد بدون نیاز به جاب آفر مشغول به کار شود. شرایط هر برنامه براساس استان و الزامات خودش متفاوت است.

5/5 - (43 امتیاز)

تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟

شما نه تنها می‌توانید در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید، بلکه در صورتی که سابقه‌ی کار هم به دست آورید می‌توانید اعضای خانواده‌تان را هم به کانادا بیاورید.

5/5 - (43 امتیاز)

چه زمانی باید برای ویزای تحصیلی اپلای کنم؟

به محض دریافت نامه‌ی پذیرش اقدام کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم آموزشگاه یا برنامه‌ام را عوض کنم؟

بله می‌توانید. با این حال باید IRCC را در جریان این تغییرات بگذارید.

5/5 - (43 امتیاز)

پس از فارغ‌التحصیلی چه مدت می‌توانم در کانادا بمانم؟

درصورت داشتن ویزای کار و PGWP تا پایان اعتبار ویزا می‌توانید در این کشور بمانید.

5/5 - (43 امتیاز)

چرا بهتر است در کانادا درس بخوانم؟

دانشجویان بین‌المللی به دلایل متنوعی کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند:

 • کیفیت بالای آموزش
 • امکان اشتغال همزمان با تحصیل
 • فرصت ارتقای مهارت‌ زبان
 • حضور در جامعه‌ی چند فرهنگی
 • هزینه‌های کمتر نسبت به سایر کشورها

5/5 - (43 امتیاز)

کانادا چند دانشجوی بین‌المللی دارد؟

تا پایان سال 2019، بیشتر از 640000 دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل کرده‌اند و این رقم هرسال افزایش می‌یابد. کانادا کشور بسیار محبوبی برای تحصیل و اشتغال است.

5/5 - (43 امتیاز)

دانشجویان کانادا از کدام کشورها می‌آیند؟

کانادا هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی از نزدیک به 200 کشور مختلف است.

کانادا دانشجویان کشورهای هند، کره‌ی جنوبی، فرانسه، چین، ویتنام، آمریکا، ایران، نیجریه و مکزیک را با آغوش باز می‌پذیرد.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم خانواده‌ام را با خودم بیاورم؟

بله، شما می‌توانید همسر، پارتنر و فرزندان وابسته‌تان را به کانادا بیاورید.

5/5 - (43 امتیاز)

بهترین شهر برای دانشجویان کجاست؟

مزایایی مثل آموزش با کیفیت، محیط چندملیتی و امنیت در تمام شهرهای کشور وجود دارند.

برای تصمیم‌گیری بهتر است این موارد را در نظر بگیرید:

 • برنامه و رشته‌ی تحصیلی
 • فرصت‌های شغلی
 • زبان آن شهر (انگلیسی یا فرانسوی)
 • فعالیت‌های فرهنگی
 • بودجه‌ی شما

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم پس از تحصیل در کانادا بمانم؟

ممکن است شرایط ویزای PGWP را داشته باشید و با سابقه‌ی کار بتوانید در کشور بمانید. البته راه‌های دیگری هم برای اقامت دائم کانادا وجود دارند.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم پس از پایان تحصیلاتم اقامت دائم بگیرم؟

راه‌های متنوعی برای اخذ اقامت دائم وجود دارد. مثلا برنامه‌های کلاس تجربه‌ی کانادایی، نیروی متخصص فدرال و برنامه‌ی مشاغل فنی فدرال که همگی در سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شوند.

برنامه‌های نامزد استانی، سرمایه‌گذاران مهاجر کبک و برنامه‌ی مهاجرتی آتلنتیک هم جزو گزینه‌های شما هستند.

5/5 - (43 امتیاز)

ویزای اشتغال پس از تحصیل چیست (PGWP)؟

این ویزا که به PGWP شهرت دارد، به فارغ‌التحصیلان کانادا اجازه می‌دهد تا با داشتن ویزای کار در این کشور بمانند.  اعتبار این ویزا با پایان تحصیلات شما به اتمام می‌رسد و بین 8 ماه الی 3 سال معتبر است.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا شرایط ویزای PGWP را دارم؟

برای اخذ این ویزا باید در یک برنامه‌ی حداقل 8 ماهه‌ی تحصیلی، در یکی از موسسات آموزشی تعیین‌شده(DLIs) ثبت نام کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا دانشجویان می‌توانند همزمان کار کنند؟

بله، ممکن است شرایط کار خارج یا داخل دانشگاه را داشته باشید. بعد از شروع برنامه‌ی موردنظرتان فقط در کانادا می‌توانید کار کنید.

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید در محیط دانشگاه کار کنید:

 • دانشجوی تمام وقت هستید.
 • شماره‌ی بیمه‌ی اجتماعی (SIN)دارید.

برای اینکه بتوانید خارج از دانشگاه کار کنید باید ویزای کاری بگیرید. در اینصورت باید:

 • برنامه‌ی موردنظرتان نیاز به شغل داشته باشد.
 • ویزای تحصیلی‌تان معتبر باشد.
 • نامه‌ی دانشگاه بگوید که تمام دانشجویان باید شاغل باشند.
 • شغل خارج از دانشگاه یا کارآموزی حداکثر 50% از برنامه باشد.

درصورتیکه کلاس انگلیسی یا فرانسوی می‌روید یا دوره‌های موردعلاقه‌تان را می‌گذرانید نمی‌توانید خارج از محیط دانشگاه کار کنید.

چنانچه مایل به کار خارج از دانشگاه هستید، ویزای شما باید این مورد را قبول داشته باشد. همچنین داشتن شرایط زیر الزامی است:

 • دانشجوی تمام وقت باشید.
 • در یک برنامه‌ی دانشگاهی ثبت نام کنید.
 • برنامه‌ای را انتخاب کنید که کمتر از 6 ماه به طول بیانجامد و به شما مدرک یا گواهی اعطا کند.
 • شماره‌ی بیمه‌ی اجتماعی (SIN)داشته باشید.

اگر دانشجوی پاره وقت هستید و می‌خواهید خارج از دانشگاه کار کنید:

 • شرایط گفته شده را داشته باشید.
 • پاره وقت بودن شما به دلایل زیر باشد:
 1. ترم آخر هستید و نیازی نیست تمام وقت درس بخوانید.
 2. فقط تا پایان ترم آخر دانشجوی تمام وقت کانادا بوده‌اید.

5/5 - (43 امتیاز)

با ویزای تحصیلی چند ساعت می‌توانم کار کنم؟

ویزای تحصیلی به شما امکان کار در کانادا را می‌دهد. در روزهای تحصیلی مجاز هستید که 20 ساعت در هفته را خارج از دانشگاه کار کنید و فقط در تعطیلات مجاز به کار تمام وقت هستید.
در مورد کار داخل دانشگاه محدودیت ساعت وجود ندارد.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا می‌توانم بورسیه‌ی تحصیلی کانادا بگیرم؟

بله شما می‌توانید بورسیه‌ی دانشگاهی یا اشخاص ثالت بگیرید.

5/5 - (43 امتیاز)

برای تحصیل در کانادا به چقدر پول نیاز دارم؟

شهریه و هزینه‌ها براساس هر استان متفاوت است. تحصیل در شهرهای بزرگ‌تر طبیعتا هزینه‌ی بیشتر دارد.

با اینحال تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای اروپایی، آمریکا و انگلستان ارزان‌تر است. برخی موسسات آموزشی سالانه کمتر از 15000$ شهریه می‌گیرند.

در کنار شهریه‌، باید هزینه‌ی زندگی خود و خانواده‌تان در سال اول را نظر بگیرید.

هزینه‌ی زندگی در همه‌ی شهرها به جز کِبِک به صورت زیر است:

میزان بودجه مورد نیاز در سال (به استثنای شهریه)
خود شما10000دلار کانادا
اولین نفر خانواده4000 دلار کانادا
به ازای هر فرد اضافه3000 دلار کانادا

در صورتیکه قصد تحصیل در کبک را دارید، جدول زیر حداقل هزینه‌ها را برای شما به تصویر می‌کشد:

میزان بودجه مورد نیاز در سال (به استثنای شهریه)
خود شماCAD $11,000
اولین نفر خانواده(بالای 18 سال)CAD $5,100
اولین عضو خانواده (زیر 18 سال)
CAD $3,800
به ازای هر فرد اضافه (بالای 18 سال)CAD $5,125
به ازای هر فرد اضافه (زیر 18 سال)CAD $1,903

5/5 - (43 امتیاز)

شرایط جریان مستقیم دانشجویی(SDS) به چه صورت است؟

برای اینکه شرایط SDS را داشته باشید، باید:

 • دانشجوی رسمی یکی از کشورهای چین، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال یا ویتنام باشید
 • در عرض دو سال مدرک زبان بگیرید ( آیلتس 6 یا بالاتر، یا نمره‌ی TEF معادل، CLD 7 یا بالاتر)
 •  حداقل 10000دلار گواهی سرمایه‌ی تضمین‌شده(GIC) داشته باشید که شرکت بیمه‌ی سپرده‌ی کانادا(CDIC) آن را تایید کرده باشد. GIC شما باید معیارهای لازم را داشته باشد.
 • پرداخت شهریه‌ی یکسال را تضمین کنید.
 • نامه‌ی پذیرش از دانشگاه داشته باشید.
 • متن تحصیلات دانشگاهی (بعد از دبیرستان) را داشته باشید.
 • اگر از شما خواسته شده، باید قبل از اپلای تست پزشکی بدهید( اگر در کشورهایی که کانادا تعیین کرده است زندگی کنید یا به آنها سفر کرده باشید، باید تست پزشکی بدهید. همچنین ممکن است رشته‌ی دانشگاهی شما الزام‌آور این تست باشد.)
 • در صورت نیاز گواهی پلیس را داشته باشید ( پلیس مهاجرت راهنمایی‌های لازم را به شما می‌دهد.)

5/5 - (43 امتیاز)

جریان مستقیم دانشجویی (SDS) چیست؟

SDS برنامه‌ای است که فرایند اخذ ویزای تحصیلی را سرعت می‌بخشد. برای اپلای در این برنامه باید در یکی از این کشورها زندگی کنید:

 • آنیتگوا و بربودا
 • برزیل
 • کلمبیا
 • کاستاریکا
 • چین
 • پاکستان
 • پرو
 • فیلیپین
 • هند
 • مراکش
 • سنت وینسنت و گرنادین
 • سنگال
 • ترینیداد و توباگو
 • ویتنام

5/5 - (43 امتیاز)

چطور دانشجوی واجد شرایط جریان مستقیم دانشجویی(SDS) شوم؟

 • دانشجوی قانونی یکی از کشورهای آنیتگوا و بربودا، برزیل، کلمبیا، کاستاریکا، چین، پاکستان، پرو، فیلیپین، هند، مراکش، سنت وینسنت و گرنادین، سنگال، ترینیداد و توباگو یا ویتنام باشید.
 • نمره‌ی آیلتس 6 به بالا، TEF 7 یا بالاتر داشته باشید.
 • حداقل 10000دلار گواهی سرمایه‌ی تضمین‌شده(GIC) داشته باشید که شرکت بیمه‌ی سپرده‌ی کانادا(CDIC) آن را تایید کرده باشد. GIC شما باید معیارهای لازم را داشته باشد.
 • پرداخت شهریه‌ی یکسال را تضمین کنید.
 • نامه‌ی پذیرش از دانشگاه داشته باشید.
 • متن تحصیلات دانشگاهی (بعد از دبیرستان) را داشته باشید.
 • اگر از شما خواسته شده، باید قبل از اپلای تست پزشکی بدهید( اگر در کشورهایی که کانادا تعیین کرده است زندگی کنید یا به آنها سفر کرده باشید، باید تست پزشکی بدهید. همچنین ممکن است رشته‌ی دانشگاهی شما الزام‌آور این تست باشد.)
 • در صورت نیاز گواهی پلیس را داشته باشید ( پلیس مهاجرت راهنمایی‌های لازم را به شما می‌دهد.)

5/5 - (43 امتیاز)

محدودیت سنی تحصیل در کانادا چقدر است؟

محدودیتی وجود ندارد.

5/5 - (43 امتیاز)

آیا برای تحصیل در کانادا باید آزمون زبان بدهم؟

احتمالا دانشگاهی که انتخاب می‌کنید درخواست نمره‌ی زبان خواهد داشت، اما برای ویزای تحصیلی به آن احتیاج ندارید.

5/5 - (43 امتیاز)

مسئولیت‌های یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا چیست؟

دولت کانادا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهد که:

 • در موسسه‌ی آموزشی تعیین‌شده بمانند(DLIs)
 • شرایط ویزای تحصیلی‌شان را رعایت کنند
 • در صورت نقض دستورات ویزای تحصیلی، باید به تحصیلتان پایان دهید.
 • پس از انقضای ویزای تحصیلی کانادا را ترک کنید. مگر اینکه ویزای موقت یا ویزای اقامت دائم داشته باشید.

5/5 - (43 امتیاز)

فرایند ویزای تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟

زمان اخذ،ویزای تحصیلی شما به ماموران ویزا و کشور مبدا شما بستگی دارد.

5/5 - (43 امتیاز)

تفاوت سطوح تحصیلی، دانشگاه‌، کالج و سایر موسسات آموزشی تعیین‌شده چیست؟

 • دانشگاه: شما می‌توانید در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دریافت گواهینامه و یا دیپلم تحصیل کنید.
 • کالج: معمولا دوره‌های با اعطای مدرک، دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند.
 • کالج‌های فنی حرفه‌ای: این مراکز به آموزش‌های عملی در راستای ارتقای شغلی تمرکز می‌کنند.
گواهینامهمیانگین زمانیتوضیحات
گواهینامه ها ودیپلم‌ها1 الی 2 سالبرنامه‌های حرفه محور که به بزرگسالان در جهت ارتقای اعتبار شغلی کمک می‌کنند.
کاردانی2سالشبیه به دو سال اول مدرک لیسانس.
لیسانس3-4 سالمعمولا 4 ساله‌است، اما در برخی استان‌ها مثل کبک 3 ساله است. نسبت به برنامه‌های کالج تئوری‌تر است.
کارشناسی ارشد(Postgraduate diplomas1-2 سالمدرک اختصاصی بعد از پایان دوره‌ی لیسانس.
کارشناسی ارشد(Master\’s degrees)1-2 سالبه دو صورت پژوهش محور و غیر پژوهش محور وجود دارد.
PhD’s4-8 سالمعمولاً شامل ترکیبی از کار درسی در ابتدای دکترا و به دنبال آن تکمیل پایان نامه‌ای است که باید دفاع شود.
پست دکتریبدون محدودیت زمانی
برنامه‌های پژوهشی پس از پایان دکتری.

5/5 - (43 امتیاز)

محدودیت زمانی DLI های کانادا چقدر است؟

هر موسسه‌ی آموزشی ددلاین مخصوص به خودش را دارد و بسته به برنامه و دانشکده‌ای که اپلای می‌کنید متفاوت است. این قبیل اطلاعات را می‌توانید در وبسایت رسمی یا شبکه‌های اجتماعی موسسات پیدا کنید.

5/5 - (43 امتیاز)

سالانه چند دانشجوی بین المللی اقامت دائم کانادا (PR) را دریافت می کنند؟

حصیل در کانادا یکی از راه‌های رسیدن به اقامت دائم این کشور است. بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی برای دانشجویان نمره‌ی ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند. براساس آمارهای IRCC و دولت فدرال سالانه بیش از 50000 دانشجوی بین‌المللی موفق می‌شوند که اقامت خود را در این کشور دائمی کنند.

5/5 - (43 امتیاز)

چطور والدینم را برای تحصیل در کانادا راضی کنم؟

بستگی دارد که والدین شما چه نگرانی از این بابت داشته باشند، اما به طور کلی می‌توانید موارد زیر را با آن‌ها در میان بگذارید:

کیفیت: کانادا یکی از با کیفیت‌ترین آموزش‌های دنیا را ارائه می‌دهد و برخی دانشگاه‌های این کشور جزو 100 دانشگاه برتر دنیا هستند.

امنیت: کانادا کشور بسیار امنی است و سالانه افراد زیادی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند.

فرصت‌های رشدی: دانشجویان بین‌المللی شانس زیادی برای شغل‌های خوب و حرفه‌ای در این کشور دارند

تحصیلات مقرون به صرفه: تحصیل در کشور کانادا نسبت به آمریکا، انگلستان و استرالیا ارزان‌تر است.

اداره‌ی مهاجرت کانادایی: IRCC از تمام دانشجویان بین‌المللی حمایت می‌کند تا اقامت دائم بگیرند.

محیط چند فرهنگی: کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد دنیا برای مهاجران است. شما با افرادی از کشورهای مختلف و زبان‌ها و فرهنگ‌های متنوع ارتباط برقرار می‌کنید.

5/5 - (43 امتیاز)
5/5 - (43 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes