کارآفرینی نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا، طرح مهاجرتی است که به کارآفرینان و مدیران ارشد این امکان را می دهد که بتوانند کسب و کار خود را در این استان پررونق راه اندازی کرده و به راحتی موفق به اخذ اقامت دائم کانادا به همراه خانواده هایشان شوند. شرکت در برنامه کارآفرینی نیازمند سرمایه گذاری 150هزار دلاری در کسب و کار انتخابی بوده و متقاضی با رعایت برخی شرایط و مراحل می تواند تأییدیه نهایی و اقامت دائم کشور کانادا را از طریق مهاجرت به اسکوشیا به دست آورد.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
کارآفرینی نوا اسکوشیا

کارآفرینی نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا، طرح مهاجرتی است که به کارآفرینان و مدیران ارشد این امکان را می دهد که بتوانند کسب و کار خود را در این استان پررونق راه اندازی کرده و به راحتی موفق به اخذ اقامت دائم کانادا به همراه خانواده هایشان شوند. شرکت در برنامه کارآفرینی نیازمند سرمایه گذاری 150هزار دلاری در کسب و کار انتخابی بوده و متقاضی با رعایت برخی شرایط و مراحل می تواند تأییدیه نهایی و اقامت دائم کشور کانادا را از طریق مهاجرت به اسکوشیا به دست آورد.

کارآفرینی نوا اسکوشیا

کانادا برای افرادی که علاقه مند به توسعه و بهبود شرایط زندگی خود هستند، گزینه مناسبی برای کسب و کار و سکونت است. یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا در کوتاه ترین زمان ممکن، اخذ ویزای کارآفرینی است. شرکت در برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا یکی از متداول ترین برنامه ها برای اخذ اقامت در کانادا است.

شرایط مساعد اقتصادی، جغرافیایی و ارتباطی این استان، بسیاری از مدیران با تجربه صنایع، کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای خارجی را ترغیب کرده تا برای کارآفرینی، کار و زندگی، مهاجرت به این استان را انتخاب کنند.

در طی سالهای اخیر وضعیت اقتصادی اسکوشیا با رشد 2 درصدی مواجه شده است، که این مسئله تمایل اخذ ویزا با برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا را در میان مردم کشور بیشتر کرده است.

نگاهی به برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا ( NSNP)، برای افرادی که تمایل به راه اندازی کسب و کار در کانادا را دارند، گزینه مناسبی بوده و می توان از طریق شرکت در این برنامه، اقامت دائم کانادا را اخذ کرد. این طرح بیشتر برای مدیران ارشد کسب و کارهای موفق اختصاص داده شده است تا بتوانند در یکی از استان های عالی کانادا به صورت دائم ساکن شوند.

افرادی که از طریق ویزای کار در کانادا اقامت موقت گرفته اند اما موفق به اقامت دائمی نشده اند، می توانند به راحتی از طریق این برنامه، کسب و کار خود را در اسکوشیا راه اندازی کرده و طی مدت زمان کوتاهی اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

برای شرکت در برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا، لازم است مراحلی طی شود. شخص متقاضی باید تمامی شرایط لازم برای استفاده از این طرح را داشته باشد، در غیر این صورت درخواست او تأیید نشده و یا در ادامه اقامت دائمی دریافت نمی کند.

معرفی استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا یکی از چهار استان معروف آتلانتیک در جنوب شرقی کشور کانادا به شمار می رود. این استان با دارابودن یک میلیون نفر جمعیت، از شرایط اقتصادی مطلوبی برخوردار بوده و  بیش از 3800 جزیره ساحلی دارد. هلیفکس، با جمعیت تقریبی 400 هزار نفر، پایتخت و بزرگترین شهر استان است.

نوا اسکوشیا به همراه انتاریو، کبک و نیو برانزویک، اولین استانهایی بودند که به کنفدراسیون کانادا پیوستند.

بندرهای این استان خوش آب و هوا، محل مناسب برای دسترسی به اقیانوس اطلس بوده و معمولاً اقتصاد نوا اسکوشیا بر پایه مشاغلی همچون معدن زغال سنگ، تولید، ماهیگیری و … استوار است، در حالی که این منطقه از بهترین مناطق کشاورزی و جنگلداری مدرن نیز برخوردار است.

در طی دهه های اخیر اسکوشیا اقدام به استفاده از سکوهای نفتی و گازی نیز نموده که این مسئله در رونق اقتصادی آن بی تأثیر نبوده است. البته باید بگوییم گردشگری نیز در این استان رونق بسیار بالایی دارد که باعث توسعه اقتصادی آن شده است. هر ساله بیش از یک میلیون نفر گردشگر به این استان سفر می کنند و تقریباً یک چهارم آنها گردشگران خارجی هستند.

تمامی این عوامل منجر شده است تا بسیاری از مهاجران شرایط را برای مهاجرت به این استان مساعد ببینید. از این رو به سراغ مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا می روند تا بتوانند به راحتی به این استان مهاجرت و سکونت دائم نمایند.

ثبت نام در برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا

برای این که بخواهید از طریق اخذ ویزای کارآفرینی نوا اسکوشیا به این استان مهاجرت کنید، باید چند مرحله ثبت نام را طی کنید.

در مرحله اول طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا لازم است ابتدا یک انگیزه نامه یا EOI برای اداره مهاجرت نوا اسکوشیا ارسال کنید و در این نامه هدف و قصد خود از مهاجرت به این استان را بیان کنید. اگر تمایل به اشتغال زایی دارید، باید در نامه قید کنید اگر با هدف دیگری تمایل به مهاجرت دارید نیز، باید در متن انگیزه نامه به آن اشاره نمایید.

در این مرحله انگیزه نامه شما برای اخذ ویزا با برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که هدف شما از مهاجرت به اندازه کافی قانع کننده باشد، به شما اجازه ثبت نام اولیه برای اخذ ویزا داده خواهد شد.

در صورت کسب اجازه ثبت نام اولیه، باید اطلاعات کامل خود را در سامانه اینترنتی برنامه های مهاجرت به استان اسکوشیا وارد کنید. برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا در کانادا Entrepreneur Program و کاریابی کانادا Work Permit دو سامانه مناسب برای دریافت برنامه های مهاجرت به اسکوشیا هستند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، به پرونده شما امتیاز دهی خواهد شد و وارد لیست انتظار برای انتخاب شدن خواهید شد.

شرایط لازم در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

تنها افرادی می توانند از این برنامه استفاده کنند که دارای شرایط کلی زیر باشند :

 • داشتن دارایی شامل حساب های بانکی، املاک و … حداقل به میزان 600 هزار دلار کانادایی( دارایی همسر شخص متقاضی نیز می تواند ملاک قرار گیرد) .
 • داشتن حداقل 21 سال سن .
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم به بالا. لازم است تمامی مدارک ارسالی توسط اداره اعتبار سنجی تحصیلات کانادا مورد تأیید واقع شوند. لازم است تأییده تحصیلی برای اخذ ویزا با طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا طی 5 سال پیش از ثبت درخواست ارائه شده باشد.
 • داشتن 150 هزار دلار کانادا برای راه اندازی اولیه بیزینس و سرمایه گذاری در اسکوشیا .
 • کسب نمره آیلتس ریدینگ 4 در زبان فرانسوی یا انگلیسی و نمره 5 در دیگر مهارت های چهارگانه زبان .
 • داشتن تجربه 3 ساله به عنوان مالک بیزینس و تجربه مدیریت یا ریاست کسب و کار با حداقل سهم مالکیت 33% یا بیش از 5 سال به عنوان مدیر اجرایی بیزینس.
 • دریافت گواهی مشروع بودن منابع مالی توسط اداره مهاجرت اسکوشیا و حسابرسان .
 • تمایل به زندگی در نیو اسکوشیا و قبول تمامی شرایط زندگی و کار در استان به صورت دائم .
 • ارائه طرح جامع اقتصادی برای احداث یک کسب و کار جدید در اسکوشیا با تمامی جزئیات.
 • عدم نیاز به پیشنهاد شغلی.

شرایط راه اندازی کسب و کار در طرح کارآفرینی نوا اسکوشیا (NSNP)

افرادی که متقاضی استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا هستند، لازم است حداقل شرایط لازم را برای راه اندازی کسب و کار در این استان داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

 • شخص متقاضی باید فردی مؤثر و فعال در اداره کسب و کار خود باشد. این مدیریت باید روزانه بوده و از نزدیک نظارت شود. به هیچ عنوان مدیریت کسب و کار از راه دور یا از دیگر استان های کانادا قابل قبول نیست.
 • کسب و کار پیشنهاد شده توسط شخص متقاضی باید برای بقای دائمی احداث شود. یعنی کسب و کارهایی که به صورت موقت راه اندازی می شوند، نمی توانند از برنامه مهاجرتی کارآفرینی در نوا اسکوشیا بهره مند شوند.
 • حداقل سهم شخص متقاضی برای کسب و کار خریداری نموده یا راه اندازی کرده باید برابر با 33% باشد. (یک سوم سهام)
 • لازم است کسب و کار راه اندازی شده ماهیت انتفاعی داشته باشد. یعنی هدف از راه اندازی آن کسب درآمد از طریق ارائه محصول و فروش آن در بازار باشد.
 • کسب و کار راه اندازی شده باید مطابق با قوانین مورد نظر استان نوا اسکوشیا باشد.
 • مبنای اصلی راه اندازی یک کسب و کار در اسکوشیا، باید سودآوری باشد. به گونه ای که مدیر و کارآفرین باید مالیات بر سود حاصل از فعالیت اقتصادی خود را بپردازد. در صورت عدم پرداخت مالیات بر سود حاصله، این کسب و کار توسط اداره مهاجرت کارآفرینی در نوا اسکوشیا تأیید نخواهد شد.
 • کسب و کارهایی که راه اندازی می شوند، لازم است برای بهبود و رونق شرایط اقتصادی در اسکوشیا مناسب باشند. یعنی این کسب و کارها باید دارای شرایط ویژه ای باشند. از جمله:
 1. رفاه را برای قشر ضعیف و آسیب پذیر اسکوشیا ایجاد کند.
 2. منجر به افزایش صادر استان شود.
 3. منجر به احداث مراکز توریستی جدیدی شود.
 4. روش های سنتی در صنایع را با روش های مدرن بهینه سازی نماید.
 5. منجر به بهبود علوم و تحقیقات و تکنولوژی های نوین تجاری سازی شود.
 6. دانش و تکنولوژی جدیدی با این کسب و کار وارد استان اسکوشیا شود.
 • کسب و کار پیشنهاد شده در طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا، باید حداقل 1 فرصت شغلی را برای شهروندان و افرادی که در این منطقه دارای اقامت دائم هستند ایجاد کند. این فرصت شغلی نباید به هیچ عنوان به نزدیکان شخص متقاضی داده شود. در ضمن باید دارای شرایط خاصی نیز باشد همچون:
 1. میزان دستمزد و مزایای آن باید طبق عرف استان اسکوشیا باشد.
 2. شغل جدید باید شرایط بهتری نسبت به شغل قدیمی برای کارمند مهیا کند.
 3. کارمندان باید در حوزه مربوط به شغل استخدام شوند.

شرایط خرید کسب و کار موجود در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

برای خریدن یک کسب و کار در حال بهره برداری، طرح اقتصادی متقاضی این مسیر مهاجرتی، باید شرایط زیر را نیز داشته باشند:

 • کسب و کاری که قصد خرید آن در طرح اقتصادی آمده است باید در ۵ سال قبل از ارسال طرح در مالکیت فروشنده باشد.
 • متقاضیان باید سفر تحقیقاتی به استان، بازدید از منطقه پیشنهادی برای خرید کسب و کار و ملاقات حضوری با مالک قبلی و فروشنده کسب و کار را داشته باشند.
 • متقاضی باید دلایل قانع کننده بیاورد که خرید کسب و کار به قیمت عرف و منطقی انجام می شود.
 • کسب و کار باید فعال باشد و در دست ضبط بانکی یا ضمانت بانکی نباشد.
 • متقاضی خرید کسب و کار و مهاجرت کار آفرینی، باید نیروهای شاغل در آن کسب و کار را حفظ کند و حتی شرایط کاری و حقوقی آنها را بهبود بخشد، و فرصت های کاری جدید نیز بوجود بیاورد.

مراحل اقدام برای برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

زمانی که تمایل دارید برای استفاده از برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا اقدام نمایید، لازم است ابتدا بدانید باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید.

در مرحله اول لازم است فرم خود اظهاری خود را به دپارتمان مهاجرت استان اسکوشیا ارسال نمایید. در پروفایل فرم خود اظهاری لازم است نمره مدرک زبان، مدرک تحصیلی، تعداد سال های تجربه کاری، خلاصه ای از برنامه کسب و  کاری خود و … را به ثبت برسانید.

پس از ارسال فرم خوداظهاری و مدارک اولیه، با توجه به اطلاعاتی که وارد کردید، امتیاز می گیرید. هر چه میزان امتیاز دریافتی شما بالاتر باشد، سریعتر می توانید دعوتنامه اپلای را دریافت کنید. پس از دریافت دعوتنامه شما حداکثر 3 ماه زمان دارید تا درخواست کامل خود را برای استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا ارسال نمایید.
لازم است در این مرحله، اطلاعات کامل خود ازجمله فرم درخواست، گزارش تأیید دارایی، بیزینس پلن و تمام مدارک و مستندات لازم را قرار دهید.

در صورت پذیرفته شدن در مرحله قبلی و تأیید تمامی مدارک ارسال شده، متقاضی یک دعوت نامه برای مصاحبه حضوری دریافت می کند. حال نوبت به انجام مصاحبه حضوری شما در استان اسکوشیا می رسد. پس از مصاحبه شما باید یک توافقنامه با استان اسکوشیا برای اجرای کسب و کار مورد نظر خود منعقد نمایید. پس از امضای این توافق نامه، نامه ای برای شما ارسال خواهد شد که به شما به عنوان کارآفرین طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا تأییده می دهد.

پس از آنکه تأییده را دریافت نمودید، شما حداکثر 2 ماه زمان دارید که برای دریافت اجازه کار، اپلای نمایید. آنگاه می توانید به کشور کانادا وارد شوید. زمانی که شما اجازه کار در کشور کانادا را دریافت نمایید، می توانید همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را نیز به همراه ببرید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر با برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا اجاره کار دریافت کرده اید، باید حتما پس از ورود به این استان بیزینس خود را راه اندازی کنید.

تنها 6 ماه برای راه اندازی کسب و کار به شما فرصت داده می شود تا بیزینس خود را پس از ورود به این استان راه اندازی کنید. لازم است به این مسئله نیز اشاره کنیم که پس از دریافت اجازه کار در اسکوشیا، باید پس از ورود به این استان حداقل به مدت یک سال اقدام به مدیریت و اداره کسب و کار خود نمایید. پس از طی این دوره می توانید گواهی نامزدی درخواست کنید.

اگر تمامی شرایط توافقنامه ای که پس از دریافت اجازه کار امضا کردید، در بیزینس شما رعایت شده باشد، نامه تأییدیه گواهی نامزدی دریافت می کنید. این گواهی به صورت مستقیم برای اداره مهاجرت کانادا ارسال خواهد شد. در نهایت نیز پس از ارسال مدارک به اداره مهاجرت کانادا می توانید پس از 11 ماه، ویزای اقامت دائم کانادا را با طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا دریافت کنید و شهروند این کشور شوید.

نحوه امتیازگیری در طرح کارآفرینی نوا اسکوشیا

در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا برای افرادی که متقاضی شرکت در برنامه و مهاجرت دائم به اسکوشیا هستند، دعوتنامه اپلای صادر می شود. این افراد اصولاً اشخاصی هستند که در سیستم امتیاز بندی، موفق شده اند بالاترین امتیاز را کسب کنند. مهمترین فاکتورها برای امتیاز گیری در برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا، عبارتند از:

 • میزان تحصیلات .
 • برنامه کسب و کار یا بیزینس پلن .
 • میزان سن
 • میزان تطبیق پذیری .
 • میزان تجربه کاری شخص متقاضی .
 • میزان دارایی شخص متقاضی .
 • سطح و امتیاز زبان خارجه .
 • میزان سرمایه گذاری شخص متقاضی .

یکی از معیارهای مهم برای دریافت امتیاز و رتبه کارآفرینی در نوا اسکوشیا، میزان تحصیلات شخص متقاضی است. داشتن حداقل 2 سال تحصیلات بعد از دبیرستان باید برای این شخص وجود داشته باشد. پس از آن نیز هر چه میزان مدرک تحصیلی او بالاتر باشد، امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد.

تحصیلات امتیاز
دیپلم8
فوق دیپلم19
کارشناسی21
کارشناسی ارشد23
دکتری25
برنامه کسب و کار یا بیزینس پلنامتیاز
راه اندازی بیزینس خارج از مرکز استان اسکوشیا5
راه اندازی بیزینس صادرات محور در اسکوشیا5
راه اندازی بیزینس جانشین محور( یعنی کسب و کارهایی که مدیریت آن قابل انتقال به گروهی از کارمندان یا یک کارمند باشد).

این کسب و کارها با این هدف راه اندازی می شوند که در صورت بازنشسته شدن افراد مهم شرکت، فعالیت شرکت همچنان پابرجا باشد.

5
سنامتیاز
21 تا 24 سال5
25 تا 327
33 تا 3910
40 تا 447
45 تا 555
56 سال به بالا0
تطبیق پذیریامتیاز
داشتن اقوام در استان اسکوشیا( افراد متقاضی برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا که در استان اسکوشیا دارای فامیل نزدیک هستند و حداقل به مدت 1 سال در این استان اقامت دائم دارند. فامیل نزدیک باید حداقل سن

19 سال داشته باشد و در گروه خواهر، برادر، خواهرزاده، عمو، دایی، خاله، عمه، والدین بزرگ، برادرزاده باشد).

5
سابقه قبلی تحصیلی در نوا اسکوشیا10
داشتن سابقه کار همسر در اسکوشیا( اگر شخص متقاضی دارای همسری باشد که به مدت حداقل 12 ماه با مجوز قانونی و مجوز کار در اسکوشیا مشغول به کار بوده باشد، می تواند امتیاز لازم را دریافت کند).5
سابقه تحصیل همسر در استان اسکوشیا( این میزان سابقه باید در یک دوره بیش از 2 سال تمام وقت باشد؛ آن هم در مقطع تحصیلی بالاتر از دبیرستان. به گونه ای که همسر شخص متقاضی بیش از 15 ساعت در هفته در استان مورد نظر تحصیل داشته باشد).5
داشتن سابقه کار در اسکوشیا( لازم است شخص متقاضی طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا حداقل 1 سال به مدت 12 ماه کار تمام وقت در استان اسکوشیا داشته باشد. این سابقه کار اولاً باید قانونی بوده باشد و دوماً باید در سطح 0، A یا B صورت گرفته باشد).10
داشتن مهارت زبان انگلیسی همسر( اگر همسر متقاضی دارای حداقل نمره قبولی در زبان انگلیسی و فرانسوی معادل CLB 4 و دیگر مهارت های چهارگانه زبان باشد).5
تجربه کاری امتیاز
بین 3 تا 5 سال تجربه مالکیت کسب و کار در 10 سال اخیر( دارای حداقل ⅓ سهام)20
بیش از 5 سال تجربه کار به عنوان مدیر رده بالای کسب و کار در 10 سال اخیر20
تجربه مالکیت کسب و کار بیش از 5 سال در 10 سال اخیر( دارای حداقل ⅓ سهام)35
میزان دارایی به دلار کاناداامتیاز
کمتر از 600 هزار دلارفاقد صلاحیت
از 600 تا 1 میلیون دلار5
از 1 تا 1.5 میلیون دلار10
بیش از 1.5 میلیون دلار20

صولاً افرادی که متقاضی استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا هستند، باید در یکی از آزمون های معتبر زبان فرانسوی یا انگلیسی نمره مناسب را کسب کرده باشند. این دسته از افراد می توانند در یکی از سه آزمون IELTS gt، CELPIP gt و آزمون TEF فرانسوی شرکت کنند. در صورتی که امتیازی کمتر از نمره CLB 5 گرفته باشند، مردود هستند.

 

مهارت و سطح زبانامتیاز یا نمره آیلتس
نوشتننمره 5 => 5 امتیاز

نمره 5.5 => 6 امتیاز

نمره 6 => 7 امتیاز

خواندننمره 4 => 5 امتیاز

نمره 5 => 6 امتیاز

نمره 6 => 7 امتیاز

گوش کردننمره 5 => 5 امتیاز

نمره 5.5 => 6 امتیاز

نمره 6 => 7 امتیاز

صحبت کردننمره 5 => 5 امتیاز

نمره 5.5 => 6 امتیاز

نمره 6 => 7 امتیاز

میزان سرمایه گذاری به دلار کاناداامتیاز
کمتر از 150 هزار دلارفاقد صلاحیت
بین 150 تا 300 هزار دلار10
بالاتر از 300 هزار دلار15

افراد فاقد صلاحیت در طرح کارآفرینی اسکوشیا

در میان تمام افرادی که می توانند از این طرح برای مهاجرت دائم به کشور کانادا استفاده کنند، برخی افراد وجود دارند که به هیچ عنوان صلاحیت استفاده از برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا را ندارند. این دسته از افراد دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که ممنوع الورود به کشور کانادا هستند.
 • افرادی که دارای اطلاعات دقیق تشخیص هویت نیستند.
 • اشخاصی که مدعی بوده اند پناهنده کشور کانادا هستند.
 • افرادی که به صورت غیرقانونی وارد کشور کانادا شده اند.
 • اشخاصی که برای سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس در اسکوشیا مشارکت محدودی داشته و مدیریت فعال و مستمری نداشته اند.
 • افرادی که توسط IRCC یا آژانس خدمات برون مرزی کانادا دستور اخراجشان صادر شده باشد.

تمکن مالی لازم در طرح کارآفرینی نوا اسکوشیا

باید بگوییم کشور کانادا برای این که افراد دارای صلاحیت و تمکن مالی لازم را برای استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا انتخاب کند، چند مشخصه را تعیین نموده است. از جمله:

 • ارزش خالص دارایی های متقاضی همچون ملک، حساب، سرمایه گذاری و … حداقل 600 هزار دلار کانادایی باشد.
 • میزان هزینه معادل سازی مدرک تحصیلی متقاضی تقریباً 300 دلار کانادایی باشد.
 • شخص متقاضی لازم است حتماً برای سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا دارای حداقل دارایی 150 هزار دلار برای سرمایه گذاری باشد.
 • لازم است شخص متقاضی برای انجام محاسبه با استفاده از ویزای توریستی، مبلغی معادل 185 دلار کانادا بپردازد.
 • تهیه گزارش تأیید دارایی شخص متقاضی هزینه ای بین 4800 تا 6500 دلار در بر می گیرد.
 • قابلیت پرداخت هزینه آزمون زبان .
 • قادر به پرداخت هزینه اداره مهاجرت کانادا برای صدور ویزای اقامت دائم بودن .
 • قادر به پرداخت هزینه اداره مهاجرت کانادا برای بررسی کردن مدارک و صدور ویزای کار بودن .

مزایای استفاده از برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا

به طور کلی باید بگوییم افرادی که از طرح کارآفرینی برای اقدام به مهاجرت استفاده می کنند، می توانند از برخی مزایای طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا بهره مند شوند. از جمله:

 • عدم نیاز به امتیاز بالای آیلتس .
 • عدم نیاز به جاب آفر .
 • ورود با ویزای کار به کشور کانادا، امکان تحصیل رایگان برای همسر و فرزندان را فراهم می کند.
 • هزینه پردازش درخواست توسط اداره مهاجرت اسکوشیا رایگان خواهد بود.
 • می توان تنها با صرف هزینه ای معادل 150 هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه گذاری نموده و اقامت دائم را برای خود و خانواده خود به دست آورد.
 • هیچ گونه محدوده سنی برای استفاده از برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا وجود ندارد.
 • به دست آوردن امکان زندگی در استان خوش آب و هوا و فوق العاده زیبای نوا اسکوشیا و شهر هالیفاکس.
 • عدم نیاز به دریافت ویزای توریستی برای آغاز فرایند رسیدگی به پرونده.
 • عدم نیاز به پرداخت ودیعه برای گرفتن ویزای کار اسکوشیا.

زمان بندی مناسب در طرح کارآفرینی اسکوشیا

لازم است حتماً در پروسه اپلای با دقت به زمان بندی برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا توجه نمایید. در صورتی که شما قادر نباشید مدارک لازم را در زمان تعیین شده ارسال نمایید، بدون تردید با شکست مواجه خواهید شد و موفق به اخذ ویزای کار نوا اسکوشیا نخواهید شد. از زمانی که شما دعوتنامه اپلای را از سوی اداره مهاجرت کانادا دریافت می کنید، زمان بندی زیر را باید در نظر بگیرید:

 • 20 روز مهلت دارید به شرکت حسابداری مراجعه نموده و گزارش تأیید دارایی را تهیه کنید و پس از آن این گزارش را به دپارتمان مهاجرت اسکوشیا اعلام نمایید.
 • 90 روز زمان خواهید داشت تا به صورت کامل درخواست خود را با تمام جزئیات ارسال نمایید.
 • 180 روز زمان خواهید داشت تا گزارش تأیید دارایی های خود را ارسال نمایید.

در صورتی که این مدت زمانبندی ها را در استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا رعایت کنید، می توانید با موفقیت پروسه اپلای را به اتمام برسانید.

منظور از گزارش تأیید دارایی همان گزارشی است که باید یک سازمان حسابرسی اقدام به بررسی میزان دارایی های شما نموده و میزان آن را تأیید نماید. همانطور که پیش از این بیان نمودیم لازم است شخص متقاضی بیش از 600 هزار دلار دارایی داشته باشد تا بتواند از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا استفاده کند.

کسب و کارهای غیرمجاز در نوا اسکوشیا

به طور کلی هر کسب و کاری که بتواند سود مناسب را از سرمایه گذاری به همراه داشته باشد، می تواند انتخابی مناسب برای بیزینس پلن به شمار رود. اما برخی از بیزینس پلن ها با هدف کسب سود از سرمایه گذاری راه اندازی نمی شوند. این دسته از کسب و کارها در برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا پذیرفته نمی شوند. از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • راه اندازی مشاغل خانگی .
 • راه اندازی موسسات اعتباری .
 • فعالیت هایی که به اجاره ملک و لیزینگ مربوط است.
 • مشاغلی از قبیل چنج پول و …
 • راه اندازی کارگزاری املاک و مستغلات و ساخت و ساز ، نوسازی و دلالی املاک، واسطه در بیمه ها و … (تنها در صورتی چنین طرح هایی قابل ارائه هستند که متقاضی دلایل قانع کننده ای مبنی بر سود آوری کسب و کار برای استان نوا اسکوشیا را بیاورد.)
 • کسب و کارهایی که به صورت دور کاری، از خارج استان یا کشور کانادا، اداره یا انجام می شوند.
 • مشاغلی که به صورت خود اشتغالی و وابسته به توانایی های شخصی انجام می شوند.
 •  نزول دهی، دلالی پول، شر خری، قمار خانه، صرافی و…
 •  طرح کسب و کاری که یک متقاضی دیگر این برنامه مهاجرتی اعلام کرده باشد.
 •   مشاغلی که وابسته به تولید، نشر و فروش محصولات مستهجن و غیر اخلاقی باشند.
 • هرگونه کسب و کاری که برای استان نوا اسکوشیا سود آور نباشد و یا مضراتی ایجاد کند.

شرایط خرید کسب و کار موجود در نوا اسکوشیا

افراد متقاضی شرکت در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا می توانند به جای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار جدید در نوا اسکوشیا، اقدام به خرید یک کسب و کار موجود در منطقه کرده و مدیریت آن را در دست بگیرند. برای این کار شرایط خاصی تعیین شده است که باید به آن توجه نمود.

 • کسب و کار مورد نظر باید در 5 سال گذشته توسط صاحب قبلی فعال بوده باشد. (کسب و کار نباید در ضمانت بانکی بوده و یا در ضبط بانک باشد.)
 • متقاضی می بایست شواهد و دلایل قانع کننده ای بیاورد که خرید این کسب و کار طبق قیمت عرف و منطقی انجام شده است.
 • کسب و کار می بایست مشغول به کار و فعالیت باشد.
 • متقاضی می بایست شرایط کاری و درآمد کارکنان فعلی این کسب و کار را حفظ کند.
 • متقاضی باید تمامی نیروهای کار سابق را در این کسب و کار حفظ کرده و حتی شرایط کاری و حقوقی آنها را نیز بهبود بخشیده و فرصت های کاری جدیدی برای آنها مهیا نماید.
 • متقاضی می بایست یک سفر اکتشافی به استان نوااسکوشیا داشته و با فروشنده ملاقات حضوری داشته باشد.

سوالات متداول

استفاده از طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا برای چه کسانی مناسب است؟

این برنامه برای افرادی طراحی شده است که تمایل دارند در این استان کسب و کاری راه اندازی نموده، یا خریداری کنند. آنها در نهایت می توانند پس از راه اندازی کسب و کار و یا خرید کسب و کار در این استان، اقامت دائم استان نوا اسکوشیا را به دست آورند. به طور کلی این طرح برای مدیران ارشد و با تجربه کسب و کارها اختصاص داده شده است که تمایل دارند در استان اسکوشیا زندگی کنند و در آنجا کسب و کار خود را مدیریت نمایند.

5/5 - (34 امتیاز)

آیا برای استفاده از طرح کارآفرینی شرط سنی وجود دارد؟

بله. لازم است افرادی که قصد دارند از این طرح استفاده کنند، حداقل 21 سال داشته باشند. اما برای آنها هیچ سقف سنی خاصی در نظر گرفته نشده است.

5/5 - (34 امتیاز)

میزان تمکن مالی افراد متقاضی طرح کارآفرینی اسکوشیا باید چقدر باشد؟

طبق گزارش های اعلام شده افراد متقاضی طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا باید حداقل دارای خالص دارایی معادل 600 هزار دلار کانادا باشند. علاوه بر آن نیز باید حداقل 150 هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری داشته باشند تا بتوانند از این طرح برای خرید بیزینس و یا راه اندازی کسب و کار استفاده کنند.

5/5 - (34 امتیاز)

پروسه اخذ اقامت دائم از طریق طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا چقدر به طول می انجامد؟

در این روش لازم است افراد متقاضی ابتدا با استفاده از ویزای کاری وارد کشور کانادا شده، سپس یک سال بعد در استان اسکوشیا کسب و کار خود را راه اندازی نموده و اقامت دائم این کشور را به دست آورند. البته پس از راه اندازی کسب و کار، 11 ماه طول می کشد تا این افراد بتوانند اقامت دائم خود را از اداره مهاجرت کانادا به دست آورند.

5/5 - (34 امتیاز)

آیا سکونت در نوا اسکوشیا، در طرح کارآفرینی الزامی است؟

تا زمانی که کسب و کار خود را تأسیس می کنید و اقامت دائم کشور کانادا را به دست می آورید، لازم است که در استان اسکوشیا زندگی و سکونت نمایید. اما پس از دریافت اقامت دائم کشور کانادا می توانید در هر استانی که دوست دارید و مد نظرتان است زندگی کنید.

5/5 - (34 امتیاز)

آیا لازم است حتماً برای برنامه کارآفرینی اسکوشیا سفر تحقیقی انجام داد؟

خیر. سفر تحقیقی اجباری نبوده و تنها در صورتی که تمایل به خرید کسب و کاری در استان اسکوشیا داشته باشید نیاز به انجام این سفر خواهد بود.

5/5 - (34 امتیاز)

چه زمانی لازم است اقدام به سرمایه گذاری نمود؟

شخص متقاضی برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا، لازم است پیش از امضای توافقنامه تجاری و دریافت اجازه کار، هیچ نوع فعالیت سرمایه گذاری نداشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت این کار با خود شخص خواهد بود. به این صورت که هر نوع فعالیت و صرف هزینه ای قبل از امضای توافقنامه تجاری، به هیچ عنوان مدرک سرمایه گذاری شناخته نمی شود.

5/5 - (34 امتیاز)

در صورتی که بعد از ثبت نام پروفایل، دعوتنامه اپلای برای من صادر نشود چه باید کنم؟

افرادی که اقدام به ارسال اظهارنامه علاقه مندی آنلاین به دپارتمان مهاجرت نوا اسکوشیا می نمایند، وارد لیست انتظار می شوند. در صورتی که از تاریخ ثبت پروفایل آنها 12 ماه سپری شود، یعنی دعوتنامه اپلای برای آنها صادر نشده است و می توانند اقدام به ثبت یک پروفایل آنلاین جدید نمایند.

5/5 - (34 امتیاز)

شرایط سنی فرزندان متقاضی کارآفرینی در نوا اسکوشیا برای اقامت چگونه است؟

فرزندان مجرد تا سن کمتر از 22 سال می توانند از این طرح استفاده کنند. در صورتی که زیر 18 سال سن داشته باشند می توانند به صورت رایگان در مدارس کشور کانادا به تحصیل بپردازند. اما در صورتی که بین 18 تا 22 سال سن داشته باشند، تنها با دریافت اجازه تحصیلی و پرداخت شهریه قادر خواهند بود در دانشگاه های بین المللی کانادا به تحصیل مشغول شوند.

5/5 - (34 امتیاز)

حداقل میزان امتیاز لازم برای پذیرش در برنامه کارآفرینی چقدر است؟

به طور کلی استان اسکوشیا هیچ امتیاز مشخصی را برای پذیرش در طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا اعلام نکرده است. اما می توانیم بسته به سیستم امتیاز بندی این برنامه، حداقل میزان امتیاز را امتیازی بالاتر از 120 امتیاز بیان کنیم. در جدول زیر به برخی از اشخاص که در طی سالهای گذشته موفق شده اند دعوتنامه اپلای دریافت کنند اشاره خواهیم کرد.

کمترین میزان امتیاز برای دریافت دعوتنامه اپلایتعداد دعوتنامه های صادر شده تاریخ 
11227آپریل سال 2019
11043ژوئن سال 2019
11227می سال 2019
11820نوامبر سال 2019
11346سپتامبر سال 2019
11527فوریه سال 2020
12028سپتامبر سال 2021
12234دسامبر سال 2021
11842فوریه سال 2021

5/5 - (34 امتیاز)

خدمات لازم برای مهاجرت از طریق کارآفرینی چه هستند؟

هر شخصی برای آنکه بتواند اقدام به دریافت اقامت دائم از مسیر کارآفرینی در نوا اسکوشیا نماید، لازم است برخی اقدامات لازم را انجام دهد. این اقدامات که معمولا از طریق مانامهاجرت به افراد متقاضی ارائه می شوند، عبارتند از:

 • مدیریت و برنامه ریزی دقت زمان.
 • درخواست نامه های متعدد و نگارش انگیزه نامه و نامه نگاری های رسمی و غیر رسمی .
 • آمادگی برای دریافت تماس های تلفنی و مصاحبه حضوری در اسکوشیا .
 • انجام یک سفر توریستی برای بررسی و تحقیق در صورت خرید بیزینس در اسکوشیا.
 • نقل و انتقال مالی کلان و خرد در طی چند مرحله .
 • دریافت ویزای توریستی برای انجام سفر تحقیقاتی .
 • مستندسازی و جمع آوری مدارک مالی و ارائه گزارش های حسابداری مالی .
 • نگارش و ارسال گزارش های متعدد به اداره مهاجرت استان اسکوشیا .
 • رسمی کردن و جمع آوری مستندات شخصی .

این موارد تنها بخشی از خدماتی است که در اختیار افراد متقاضی برنامه کارآفرینی در نوا اسکوشیا قرار می گیرد.

5/5 - (34 امتیاز)

آیا می توان از طریق برنامه اسکوشیا پدر و مادر را نیز با خود به کانادا برد؟

طبق قانون طرح کارآفرینی، افراد متقاضی تنها می توانند اعضای خانواده خود همچون همسر عرفی یا قانونی، فرزندان وابسته که زیر 22 سال سن دارند و فرزند خواندگان وابسته را با خود به کانادا ببرند. از این رو پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده نمی توانند در طرح کارآفرینی در نوا اسکوشیا، همراه شخص متقاضی مهاجرت نمایند. لازم است برای بردن آنها پس از دریافت اقامت دائم، از طریق روش های دیگر همچون سوپرویزای والدین اقدام نمود.

5/5 - (34 امتیاز)
5/5 - (34 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes