ویزای کار با LMIA

Labour Market Impact Assessment یا به اختصار LMIA یکی از مجوزهای لازم برای کار در کانادا است که می بایست توسط کارفرمای کانادایی قبل از پیشنهاد شغل JOB OFFER به نیروی کار خارجی از سازمان کار و امور اجتماعی کانادا اخذ کند. اخذ مجوز LMIA برای بسیاری از انواع ویزای کار در کانادا لازم و ضروری است اما در برخی موارد دریافت این تأییده ضرورتی ندارد که در ادامه نگاهی به شرایط کار در کانادا بدون مجوز LMIA خواهیم داشت.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
ویزای کار با LMIA
Work visa with LMIA
ویزای کار بدون LMIA
Labour Market Impact Assessment یا به اختصار LMIA یکی از مجوزهای لازم برای کار در کانادا است که می بایست توسط کارفرمای کانادایی قبل از پیشنهاد شغل JOB OFFER به نیروی کار خارجی از سازمان کار و امور اجتماعی کانادا اخذ کند. اخذ مجوز LMIA برای بسیاری از انواع ویزای کار در کانادا لازم و ضروری است اما در برخی موارد دریافت این تأییده ضرورتی ندارد که در ادامه نگاهی به شرایط کار در کانادا بدون مجوز LMIA خواهیم داشت.

ویزای کار با LMIA

به طور کلی کارفرمایان کانادایی که قصد دارند نیروی کار خارجی استخدام کنند، عموماً به تأییدیه LMIA نیاز خواهند داشت، اما در برخی از موارد می‌توان از LMIA چشم‌پوشی کرد.
مشاغل در کشور کانادا برای کارگران خارجی به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ مشاغلی که نیاز به تأییدیه LMIA دارند و مشاغل معاف از LMIA.
به طور خلاصه، نیروی کار خارجی که نیازمند به LMIA باشد تحت شرایط برنامه نیروی کار موقت خارجی یا همان TFW قرار می‌گیرد. در مقابل، نیروهای معاف از LMIA، مشمول برنامه جابجایی بین‌المللی یا به طور مخفف IMP می‌باشد.
LMIA که مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment و به معنای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی است نوعی مجوز و تأییدیه است که کارفرمایان کانادایی برای جذب نیروی خارجی به آن نیاز دارند. یعنی متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، تنها مجوز فعالیت در مشاغلی را دارند که تأییدیه LMIA را داشته باشند و در برخی موارد شغل انتخابی جزء مشاغل معاف از LMIA خواهد بود.
LMIA در یک تعریف دیگر گزارشی مستند است که توسط دولت کانادا و سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی این کشور صادر می‌شود و کارمندان و افسران تأیید کننده ویزای کاری فرد متقاضی با مطالعه این گزارش متوجه تأثیراتی که با تأیید درخواست متقاضی یا کارفرما ممکن است در بازار کار کانادا ایجاد شود خواهند شد و به این ترتیب با آگاهی بیشتری درباره تأیید یا عدم تأیید ویزای درخواستی تصمیم خواهند گرفت.
سازمان های ذیربط جذب نیرو در کانادا ابتدا تابعین و شهروندان کشور خود را در اولویت قرار می‌دهند بنابراین زمانی که کارفرما تصمیم به جذب نیرو می‌گیرد سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا شرایط شهروندان این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهد تا به این نتیجه برسد که آیا در میان افراد بومی این کشور شخصی با شرایط درخواستی کارفرما وجود دارد یا خیر، در صورت وجود چنین شخصی LMIA منفی شده و کارفرما اجازه استخدام افراد خارجی را نخواهد داشت، چرا که شهروندان کانادا در اولویت هستند. اما در صورت عدم وجود چنین شخصی پاسخ LMIA مثبت شده و کارفرما می‌تواند هر فردی با هر تابعیت و ملیتی که دارد را به عنوان نیروی فعال استخدام کند.

مجوز یا ویزای کار با LMIA چیست؟

برای آشنایی با ویزای کار با LMIA ابتدا باید بدانید که LMIA چیست؟ LMIA در واقع مخفف عبارت The Labour Market Impact Assessment است که این مجوز قبلاً با نام LMO نامگذاری می شد. یک کارفرمای کانادایی برای آن که بتواند یک نیروی کار خارجی را به استخدام درآورد، باید در اکثر موارد از این مجوز استفاده نماید. این مجوز را «نهاد ESDC» که در واقع همان نهاد اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا است، صادر می کند. هدف از این مجوز ارزیابی تأثیر استخدام یک نیروی کار خارجی بر بازار کار کشور کانادا است.

از این مجوز به نام نامه ی تاییدیه نیز یاد می شود که در صورت مثبت بودن آن، نهاد مربوطه اعلام می کند که هیچ شخصی از شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، توانایی انجام کار مربوطه را ندارند و تنها این شغل به واسطه ی یک فرد خارجی صورت خواهد پذیرفت. در صورت منفی بودن این مجوز هم در واقع نهاد مربوطه اعلام می دارد که موقعیت شغلی مورد نظر از طریق نیروهای کانادایی و مقیمان دائم این کشور قابل اخذ بوده و نیازی به استخدام نیروی خارجی نیست.

بنابر قانون فوق، برای استخدام، افراد شهروند و مقیم دائم کشور کانادا بر خارجی ها ارجح تشخیص داده می شوند.

نکات مهم در صدور ویزای کار با LMIA

هنگام صدور ویزای کار با LMIA، مواردی باید توسط کارفرما و اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا مورد بررسی قرار گیرد.

در ابتدا این کارفرما است که باید موقعیت شغلی مورد نظر را تعریف کرده و سپس اطلاعات زیر را در مورد آن ارائه دهد:

 • تعداد نیروهای کار داخلی که برای فرصت شغلی مذکور درخواست داده اند.
 • تعداد نیروهای کار داخلی که برای چنین موقعیت شغلی مورد مصاحبه واقع شده اند.
 • در آخرین مرحله نیز باید کارفرما گزارشی کامل ارائه دهد و در آن به تفصیل دلایل محکمه پسندی مبنی بر عدم استخدام نیروهای داخلی ارائه کند.

اما اداره استخدام و توسعه تأمین اجتماعی کانادا به چه مواردی دقت کرده و چگونه بررسی های خود را انجام می دهد؟

 • تحقیق در مورد وجود یا عدم وجود حتی یک داوطلب پذیرش شغل مورد نظر که شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا باشد.
 • تحقیق در مورد حقوق پیشنهادی به نیروی کار خارجی و تطابق آن با میانگین درآمد مشاغل مشابه در منطقه جغرافیایی مورد نظر
 • بررسی تطابق شرایط کار پیشنهادی با قوانین کار کشور کانادا و قراردادها و توافق نامه ها
 • تحقیق در مورد واقعی بودن کمبود نیروی کار داخلی برای فرصت شغلی مورد نظر در منطقه خود
 • بررسی هر گونه تبعیض به صورت خاص و اختلاف طبقاتی بین عناوین شغلی در کسب و کار مربوطه
 • بررسی دست داشتن کارفرمای کانادایی در تسهیل امور شهروندی یا اقامت دائم یک فرد به قصد استخدام وی
 • بررسی توانایی فرد خارجی مورد نظر در انتقال مهارت ها و تخصص های خاص وی به شهروندان کانادایی
 • بررسی حول موضوع تأثیر استخدام نیروی خارجی در حفظ مشاغل کانادایی ها و افزایش نرخ کارآفرینی
 • تحقیق در مورد آن که استخدام نیروی خارجی مذکور آیا باعث افزایش نرخ بیکاری شهروندان کانادایی می شود یا خیر؟
 • اطمینان از آن که نیروی کار خارجی به عنوان کارمند کارفرمای کانادایی مشغول به کار شده و به صورت تمام وقت با دستمزدی مشخص و از قبل مشخص شده به کار خود ادامه دهد.
 • حصول اطمینان از حقوق و مزایای دریافتی نیروی کار خارجی و تطابق آن با استانداردهایی که استان و دولت فدرال مشخص کرده اند.

با توجه به نکاتی که ذکر کردیم، می توان گفت که دریافت ویزای کار با LMIA، در شهرهای بزرگ کانادا آسان تر از شهرهای کوچک و کم جمعیت آن است.

شرایط نیروی کار برای اخذ ویزای کار با LMIA

 •   کسانی موفق به اخذ ویزای کار با LMIAخواهند شد که ترک کردن کشور کانادا پس از اتمام تاریخ اعتبار مجوز را به افسر مهاجرت ثابت کنند.
 • تمکن مالی این افراد نیز اهمیت زیادی دارد. تمکن مالی بدان معنا است که می توانند هزینه های زندگی را برای خودشان و اعضای خانواده خود تأمین کنند.
 • برای اخذ این مجوز نیاز به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و عدم فعالیت های مجرمانه است.
 • امنیت کشور و دولت کانادا نباید توسط چنین افرادی تهدید شود.
 • سلامتی کامل نیز از جمله شرایط مورد نیاز برای چنین مجوزی به شمار آمده و بدین منظور باید معاینات پزشکی لازم ارائه شود.
 • فرد متقاضی نباید قصد آن را داشته باشد که برای کارفرمایان فاقد شرایط دولت کانادا کار کند.
 • فرد متقاضی نباید قصد آن را داشته باشد که برای کارفرمایان غیر مجاز کار کند.
 • فرد متقاضی باید آمادگی کامل برای ارائه ی هر گونه مدرک تکمیلی که توسط اداره ی مهاجرت کانادا درخواست می شود را داشته باشد.

روش اخذ مجوز کار کانادا LMIA

روش اخذ مجوز کار کانادا یا LMIA یک فرایند دو مرحله ای است. این فرایند باید توسط کارفرمایان و نیروهای کار خارجی طی شود. مرحله اول مربوط به ارسال درخواست متقاضی به سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا (ESDC) مبنی بر ارزیابی تأثیر بازار کار است و مرحله دوم نیز به درخواست برای صدور مجوز کار اصلی از طریق اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تحت عنوان «CIC» خواهد بود.

توجه داشته باشید که صدور مجوز کار LMIA، توسط ESDC صورت گرفته و پس از آن که عوامل مختلفی را در راستای محافظت از بازار کار کانادا در نظر گرفت، اقدام به صدور مجوز می کند. اما این روند دریافت و صدور مجوز ، تحت تأثیر حقوق دریافتی نیروی کار نیز متفاوت است. لذا نیروی کار خارجی را در دو دسته حقوق پایین با حقوقی کمتر از میانگین استانی و حقوق بالا با حقوقی بیش تر از میانگین استانی دسته بندی می کنند که هر یک قوانین و روند خاص خود را  در صدور مجور دارد.

به منظور استخدام یک نیروی کار خارجی با حقوق بالا، کارفرمایان کانادایی ملزم به ارائه طرح انتقال می باشند. به عنوان مثال، سرمایه گذاری در حوزه آموزش تخصصی و در پی آن استخدام کارآموزان کانادایی نوعی طرح انتقال محسوب می شود. هدف از این گونه طرح ها، ارائه مدرکی به وزارت کار کانادا در راستای کاهش وابستگی به نیروی کار خارجی در آینده است که با برنامه ریزی و روندی زمان بندی شده صورت می گیرد. در ادامه نیز برای آن که از حسن نیت کارفرما و حرکت وی در مسیر طرح انتقال اطمینان حاصل شود بازرسی هایی از سوی اداره کار کانادا صورت می گیرد.

بنابراین باید گفت که آخرین و محدودکننده ترین راهی که برای رفع نیازهای بازار کار کانادا به صورت موقتی و سریع به کار گرفته می شود، همین استخدام نیروی کار خارجی با حقوق بالا می باشد. لذا در صورت عدم وجود متقاضی داخلی و مقیم دائم کانادا این فرصت شغلی در اختیار خارجی ها قرار خواهد گرفت.

دقت داشته باشید که به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نیروی کار داخلی در فرصت شغلی مربوطه برای شغل های حقوق بالا، کارفرما موظف به ثبت آگهی در سه مرجع مختلف است. مراجع اعم از سایت ها و روزنامه ها می باشند.

در مورد نیروهای خارجی با حقوق پایین، نیاز به ارائه طرح انتقال نیست. اما دستورالعمل ها و قوانین دیگری در این حوزه اعمال می شود. لذا دولت کانادا در راستای ارجحیت نیروی کار داخلی بر نیروی کار خارجی محدودیت هایی را اعمال می کند. اولین قانون آن است که همه مشاغل حقوق پایین از شرایط اخذ مجوز LMIA بهره مند نیستند. لذا تنها کارفرمایانی که نسبت به استخدام 10 کارمند یا بیشتر اقدام می کنند، می توانند تنها سهمی ده درصدی از پرسنل خود را از میان خارجیان انتخاب نمایند. سپس باید نکات تکمیلی زیر را نیز در نظر گیرند:

هزینه های رفت و آمد نیروی کار خارجی به عهده کارفرما است.

کارفرما باید از امکان تهیه مسکن ارزان برای کارمند خارجی با حقوق پایین خود مطمئن شود.

در زمانی که نیروی کار خارجی مذکور هنوز تحت پوشش خدمات درمانی و بهداشتی استان محل زندگی خود نیست، هزینه های درمانی وی به عهده ی کارفرما می باشد.

کارفرما موظف است تا نیروی کار خارجی با حقوق پایین خود را در هیئتی تحت عنوان «هیئت ایمنی استان محل سکونت» ثبت نام کند.

انعقاد یک قرارداد رسمی و معتبر میان کارفرما و کارمند ضروری است.

دقت داشته باشید که به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نیروی کار داخلی در فرصت شغلی مربوطه برای شغل های حقوق پایین کارفرما موظف به ثبت آگهی در پنج مرجع مختلف است.

مدارک نیروی کار برای اخذ ویزای کار با LMIA

 • پاسپورت متقاضیان بعد از ورود به کانادا باید بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • نیاز به دو قطعه عکس جدید با اندازه مناسب برای گذرنامه.
 • صلاحیت های حرفه ای و شغلی فرد مانند سابقه ی کار باید اثبات شود.
 • مدرک زبان انگلیسی IELTS 5 یا مدرکی معادل آن الزامی است.
 • ارائه مدارکی که نشانگر بهره مندی از تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه های شخص و خانواده اش در زمان اقامت در کانادا باشد.
 • مدارک معاینه پزشکی که توسط بیمارستان های معین شده از سوی دولت کانادا صادر شده است.
 • پرداخت کامل هزینه های روند صدور مجوز.
 • اثبات عدم قصد ماندگاری در کانادا و اثبات خروج از این کشور پس از پایان اعتبار مجوز.

شرایط کارفرمایان برای دریافت مجوز کار کانادا

 • برای حصول اطمینان از رعایت قوانین استخدام نیروهای خارجی از کارفرمایان کانادایی بازرسی به عمل می آید.
 • این کارفرمایان باید همه قوانین کسب و کار را رعایت کرده و مجوزهای رسمی و معتبر را اخذ کرده باشند.
 • این کارفرمایان باید دارای فعالیت هایی در زمینه کالا یا خدمات باشند.
 • توانایی مالی پرداخت حقوق کارمندان خارجی توسط چنین کارفرمایانی باید ثابت شود.
 • به استخدام نیروی خارجی نیاز واقعی وجود داشته و به هیچ وجه هیچ نیروی داخلی قادر به انجام آن کار نباشد.
 • این کارفرمایان تا 12 ماه قبل از آن که اقدام به اخذ مجوز کنند، نباید کارمندی را اخراج کرده باشند.
 • حداقل چهار هفته قبل از درخواست مجوز باید طبق قوانینی خاص، فرصت های شغلی مورد نظر را آگهی نماید.
 • آگهی های کارفرمایان باید در بانک مشاغل کانادا یا Canada Job Bank ثبت شده و حداقل با دو روش دیگر هم آگهی شود. تمرکز تبلیغاتی نیز باید روی گروه های داخلی کانادایی باشد که دارای معلولیت یا مشکلاتی از این دست هستند.
 • کارفرمایان باید دقت داشته باشند که اکثر آگهی های شغلی آن ها تنها 28 روز اعتبار دارند. اما دولت فدرال لازم می داند تا حداقل یکی از آگهی های کارفرما تا زمان تأیید مجوز در سایت های کاریابی فعال باقی بماند.

مراحل صدور ویزای کار با LMIA

 • اولین مرحله مربوط به اقدام کارفرما و درخواست اخذ مجوز کار LMIA است. بدین منظور همان طور که گفته شد مراحل اثبات عدم وجود نیروی داخلی مناسب باید طی شود.
 • پس از موافقت با درخواست کارفرما، وی موظف است تا جزئیات شغلی را همراه یک نسخه کپی شده از مدرک LMIA برای نیروی کار خارجی مربوطه ارسال کند و فرصت شغلی مورد نظر را به صورت کامل به وی معرفی نماید.
 • حال نوبت آن است که نیروی کار خارجی برای دریافت مجوز کار موقت، درخواست خود را ارائه دهد.
 • متقاضیان کار در استان کبک کانادا باید علاوه بر مدارک مذکور، مدرک CAQ را نیز در دست داشته باشند.  در آخرین مرحله نیز پس از ورود نیروی کار به کانادا، ویزای کار با LMIA برای وی صادر می شود.

مدت زمان دریافت مجوز کار ELMIA در کانادا

گرچه زمان اخذ مجوز کار کانادا در جدول بالا ارائه شده است، اما شرایطی وجود دارد که سبب تسریع در اخذ مجوز شده و تنها 10 روز کاری به طول می انجامد.

مشاغلی که تقاضای بالایی دارند: این گونه مشاغل که اغلب دستمزد بالایی هم دارند، جز مشاغل حرفه ای و حیاتی برای رشد اقتصادی کانادا به شمار می آیند. چرا که به توسعه زیرساخت های کشور و استخراج منابع طبیعی مرتبط هستند.

مشاغل کوتاه مدت: این گروه شغلی شامل مشاغلی در زمینه تعمیرات و ساخت تجهیزات می شود. البته ضمانت کار نیز می تواند در این حوزه قرار گیرد. کارفرمایان بدین منظور می توانند در صورتی که در مدت کوتاهی (120 روز تقویمی یا کمتر) نیاز به نیروی کار داشته باشند و فرصت شغلی مورد نظر نیز دستمزدی بالاتر از متوسط استانی داشته باشد، نیروی کار خارجی درخواست کنند. در این صورت شانس دریافت مجوز 10 روزه خواهند داشت.

مشاغلی با حداکثر درآمد: این مشاغل به مواردی گفته می شود که در کمترین حالت، دستمزد آن ها 10 درصد بیشتر از دستمزد سایر مشاغل باشد. بدین ترتیب سندی مبنی بر آن ارائه می شود که فرصت شغلی مورد نظر توسط نیروهای داخلی قابل کسب نیست و حتماً به نیروی کار خارجی موقت نیاز است.

میانگین مدت زمان بررسی

(روز کاری)

نوع تقاضا
۳۴مسیر کارکنان با حقوق بالا
۳۱مسیر کارکنان با حقوق پایین
۱۶مسیر مهاجرتی کشاورزی
۱۶مسیر اقامت دائم PR
۱۵پرستاران خانگی
۹مسیر مهاجرت استعدادهای بین‌المللی GTS
۸برنامه مهاجرتی کارگران فصلی کشاورزی

جدول زیر نشان دهنده متوسط درآمد به تفکیک شغل و استان در کانادا است:

 

متوسط درآمد
ساعتی در سال ۲۰۱۹
(دستمزدهای پس از 11 می 2020)(دلار)
متوسط درآمد
ساعتی در سال ۲۰۱۸(دستمزدهای قبل از 11 می 2020)(دلار)
ایالت
۲۷.۲۸۲۶.۶۷آلبرتا
۲۵۲۳.۹۸بریتیش کلمبیا
۲۱.۶۰۲۱مانیوتابا
۲۰.۱۲۲۰نیوبرانزویک
۲۳۲۲نیوفاندلند و لابرادور
۳۴.۳۶۳۴مناطق شمال غربی
۲۰۲۰نوا اسکوشیا
۳۲۳۰نوناووت
۲۴.۰۴۲۳.۰۸اونتاریو
۲۰۱۹.۴۹جزیره پرنس ادوارد
۲۳.۰۸۲۲کبک
۲۴.۵۵۲۴.۵۲ساسکاچوان
30۳۰منطقه یوکان
نوع درخواستهزینه
ارزیابی میزان تاثیر بر بازار کار کانادا LMIA1000 دلار کانادا
هزینه انطباق کارفرما یا Employer compliance fee230 دلار کانادا

مجوز کار LMIA کانادا برای استان کبک

توجه داشته باشید که استان کبک در کانادا در بخش های مختلف دارای خودمختاری های زیادی می باشد. لذا قوانین و سیاست های این استان برای مهاجران نیز متفاوت است. لذا هنگام اخذ ویزای کار با LMIA نیز این استان چند قانون متفاوت دارد. لازم به ذکر است که فرایند اخذ مجوز در این استان کمی تسهیل شده و کارفرمایان نیازی به ارائه مدارک ندارند تا ثابت کنند که تلاشی مبنی بر استخدام نیروهای داخلی داشته اند.

اقدامات لازم پس از تایید مجوز کار LMIA کانادا

برای دریافت مجوز کار در کانادا، ابتدا متقاضیان درخواست اخذ ویزای کار با LMIA را ارائه داده و سپس نسبت به صدور رأی اقدام می شود. در صورتی که پاسخ به درخواست مجوز مثبت باشد، کارفرما قادر به استخدام نیروی خارجی است و اگر منفی باشد صلاحیت وی تأیید نشده و استخدام خارجی ها در دستور کار قرار نمی گیرد. اما مجوز هایی که مثبت اعلام می شوند، تنها 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارند. بنابراین کارفرما موظف است تا دریافت آن را به سرعت به تبعه خارجی اعلام کند چرا که در غیر این صورت فرد خارجی زمان کافی برای دریافت ویزا و مجوز کار نخواهد داشت.

سوالات متداول

چرا برای کار در کانادا باید ویزای کار با LMIA دریافت کرد؟

دولت کانادا به منظور آن که استخدام نیروی کار خارجی سبب تأثیر منفی روی بازار کار و نرخ بیکاری این کشور نشود، هنگام استخدام نیروهای خارجی اقدام به بررسی ها و صدور مجوز می کند. این مجوز کار LMIA نام دارد.

5/5 - (31 امتیاز)

آیا مجوز کار با ویزای کار با LMIA کانادا دائمی است؟

خیر، این مجوز تنها 6 ماه اعتبار دارد و در صورتی که در این مدت متقاضی نتواند ویزا و مجوز کار خود را دریافت کند، لزوماً باید دوباره تقاضای دریافت LMIA بدهد.

5/5 - (31 امتیاز)

آیا LMIA با مجوز کار تفاوت دارد؟

بله، در واقع باید گفت که دریافت LMIA بخشی از مدارکی است که برای دریافت مجوز کار باید ارائه شود. اما برای دریافت ویزای کار با LMIA این مدرک ضروری می باشد.

5/5 - (31 امتیاز)

آیا از طریق کسب مجوز کار و LMIA می توان برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟

در ابتدا امر، برای اخذ مجوز LMIA باید ثابت شود که فرد متقاضی کار، قصد اقامت دائم در کانادا را ندارد. اما پس از دریافت آن و شروع فعالیت شغلی در گروهای شغلی NOC A یا B یا O آن هم برای 12 ماه تمام وقت، می توان از طریق CEC برای اخذ اقامت دائم هم اقدامات لازم را به عمل آورد. (به جای 12 ماه تمام وقت می توان از معادل پاره وقت آن هم استفاده کرد.)

5/5 - (31 امتیاز)

آیا با وجود صدور LMIA در یک سال گذشته باید باز هم برای دریافت آن درخواست دیگری ارائه شود؟

بله، چرا که این مجوز تنها برای 6 ماه اعتبار دارد و اگر کارفرما قصد تمدید قرارداد خود را با نیروی کار خارجی داشته باشد باید دوباره نسبت به دریافت LMIA اقدام کند.

5/5 - (31 امتیاز)

آیا از طریق LMIA می توان برای مجوز کار آزاد اقدام کرد؟

مجوز کار آزاد برای تبعه های خارجی در کانادا تنها در صورت معافیت های LMIA صادر می شود. اما در برنامه های مهاجرتی پیش بینی شده که یک تبعه خارجی می تواند حین ورود یا پس از ورود به کانادا نسبت به دریافت مجوز کار آزاد در خارج از کانادا اقدام کند.

5/5 - (31 امتیاز)

با دریافت مجوز کار LMIA چند امتیاز در CRS کسب می شود؟

CRS در واقع قوانین و مقررات سیستم جامع رده بندی کانادا است. کاندیداهای واجد شرایط برای استخدام در کانادا برای فرصت های شغلی که در حوزه مدیریتی ارشد باشد، می توانند بین 50 تا 200 امتیاز کسب کنند. LMIA از جمله مدارکی است که واجد شرایط بودن یک فرد را اثبات می کند.

5/5 - (31 امتیاز)

تمدید مجوز کار LMIA تا چند نوبت امکان پذیر است؟

این مجوز در تعداد دفعات تمدید محدودیتی ندارد.

5/5 - (31 امتیاز)

پس از صدور LMIA مثبت چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

پس از اخذ این مجوز باید صدور آن از سوی کارفرما به نیروی کار خارجی در اسرع وقت اطلاع داده شده و نیروی کار نیز باید به سرعت تقاضای ویزا و مجوز کار خود را ارائه دهد.

5/5 - (31 امتیاز)
فرم ارزیابی

مانا مهاجرت یک شرکت حقوقی مهاجرتی پیشرو در کانادا است که همه چیزهایی را که برای زندگی کردن رویاهای خود نیاز دارید، دارد. لطفا چند دقیقه ای را صرف تکمیل فرم ارزیابی انتخابی خود کنید. پس از تکمیل فرم، اداره مهاجرت مانا برای ارائه کمک های بیشتر با شما تماس خواهد گرفت.

5/5 - (31 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes