کارآفرینی انتاریو

برنامه کارآفرینی انتاریو، مورد استقبال مهاجرانی است که قصد راه‌اندازی یا خرید یک بیزنس در کانادا را دارند. متقاضیان مستعد به کمک این برنامه می‌توانند موفق به اخذ ویزای مهاجرت استانی انتاریو شوند و سپس آن را به اقامت دائمی کانادا تبدیل کنند. «استان انتاریو» در شرق کشور کانادا قرار دارد، و پایتخت آن «تورنتو» است. این استان، یکی از قطب های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کانادا بوده و سالانه حدود 8000 مهاجر موفق به کسب اقامت دائم کانادا از طریق این استان می شوند. متقاضیانی که قصد استفاده از برنامه‌ کارآفرینی انتاریو را دارند، باید به این نکته توجه کنند که بیزنس‌ آنها می بایست برای این استان مزایای اقتصادی داشته باشد و تنها در صورت رعایت این شرط می‌توانند برای اقامت دائم کشور کانادا درخواست دهند، همچنین متقاضیان کارآفرینی باید شرایط انطباق پذیری در استان انتاریو را از طریق این برنامه داشته باشند. اگر قصد اخذ اقامت دائمی کانادا را از طریق این برنامه دارید، باید ضمن ارائه مدارک موردنیاز، مراحل این پروسه را برای اخذ ویزای کارآفرینی به دقت طی نمایید.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
کارآفرینی در انتاریو

کارآفرینی انتاریو

برنامه‌ی کارآفرینی انتاریو، موردعلاقه‌‌ی مهاجرانی است که قصد راه‌اندازی یا خرید یک بیزنس در کانادا را دارند. مهاجران مستعد به کمک این برنامه می‌توانند مهاجرت استانی انتاریو را دریافت، و سپس آن را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنند.

کارآفرینی انتاریو

انتاریو یکی از استان های شرق کشور کانادا است و بین استان‌های کبک و مانیتوبا قرار دارد. مرکز استان انتاریو شهر تورنتو است و اتاوا پایتخت کانادا نیز در این استان قرار دارد.
انتاریو برای جذب مهاجر و رفع نیازهای اقتصادی و جمعیتی خود برنامه های متفاوتی اجرا می کند؛ برنامه کارآفرینی یکی از زیر مجموعه های این برنامه ها است که با هدف جذب مهاجر و افزایش رونق اقتصادی شکل می گیرد.
کارآفرینان می توانند در این استان کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند و یا یک کسب و کار راه اندازی شده از قبل را به دست بگیرند و به گسترش و توسعه آن بپردازند. مهم ترین فاکتوری که باید در راه اندازی کسب و کار در استان انتاریو به آن توجه کرد این است که باید آن کسب و کار و تجارت برای منطقه مورد نظر مفید واقع شود و شرایط اقتصادی بهتری را نسبت به قبل به وجود آورد.
برنامه کارآفرینی در انتاریو یکی از برنامه های اقتصادی کشور کانادا بوده و در راستای جذب کارآفرینان از سراسر جهان اجرا می شود.

دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در انتاریو

مهاجران با شرکت در برنامه کارآفرینی انتاریو می توانند اقامت دائم این کشور و استان را بگیرند. این برنامه برای افراد خارج از انتاریو در نظر گرفته شده و متقاضیان باید در سطح استانی به انتاریو معرفی شوند و سپس با توجه به شرایط لازم، از طریق اداره مهاجرت کشور کانادا برای اقامت دائم اقدام نمایند. متقاضی پس از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت در این استان و راه اندازی کسب و کار خود، اقامت موقت در این استان را دریافت کرده و با رونق کسب و کار و فعالیت های اقتصادی، می تواند اقامت دائمی را دریافت کنید.

روش های کارآفرینی در انتاریو

شما می توانید از دو روش خرید یا راه اندازی یک کسب و کار و تجارت در انتاریو، فعالیت اقتصادی و کارآفرینی خود را در این استان آغاز کنید. برای خرید و یا راه اندازی کسب و کار در این استان از کانادا لازم است تا شرایط ویژه ای را بدانید. در این قسمت به بررسی شرایط راه اندازی یک کسب و کار جدید و کارآفرینی در انتاریو می پردازیم

مراحل درخواست کارآفرینی در انتاریو

کسب عنوان کارآفرین موفق در استان انتاریو و دریافت اقامت دائم در این استان کار آسانی نبوده و اگر متقاضی استفاده از این برنامه هستید باید دارای یکسری از ویژگی ها و شرایط برای راه اندازی کسب و کار در این استان باشید که در ادامه به مراحل لازم مهاجرت، راه اندازی کسب و کار و اقامت دائم در انتاریو می پردازیم:

 1. در ابتدا باید به صورت آنلاین علاقه خود را در قالب یک ایمیل ابراز کنید. (Expression of Interest). پس از ثبت این درخواست به آدرس ایمیل شما یک فرم فرستاده می شود.
 2. اداره مهاجرت کانادا استان انتاریو به یک برنامه تجاری از سوی شما نیاز دارد. این اداره با بررسی این برنامه به شما رتبه و امتیازات لازم را می دهد. اگر مورد قبول واقع نشوید؛ پیغامی با عنوان عدم واجد شرایط (not eligible) دریافت خواهید کرد. این بدین معنی است که شرایط مدارک و اهداف شما مورد قبول واقع نیست و باید ارتقا داده شود.
 3. نیاز است تا فرم علاقه مندی خود را در برنامه نامزد استانی انتاریو (OINP) ثبت نمایید.
 4. اگر درخواست شما مورد تأیید واقع شود برای ارائه درخواست به طور کامل دعوت می شوید زیرا  دعوت شدن بر اساس میزان رتبه و امتیازات شما خواهد بود.
 5. در زمان ارسال درخواست کامل باید تمامی مدارک لازم و هزینه های مورد نیاز را ارسال و پرداخت کنید.
 6. پس از تأیید مدارک لازم است تا برای یک مصاحبه به صورت حضوری در محل مورد نظر حاضر شوید. تمامی هزینه هایی که باید در زمان مصاحبه حضوری پرداخت شود بر عهده خودتان است و در صورت عدم پرداخت این هزینه ها ممکن است درخواست شما رد شود.
 7. در زمان مصاحبه حضوری شما یک قرارداد که شامل تمام موارد همکاری و سرمایه گذاری است را امضا می کنید. قرارداد شما شامل شرحی از کسب و کار، مقادیر سرمایه گذاری، مشاغل و موقعیت هایی که باید در کسب و کار خود راه اندازی کنید، اهداف و دستاوردهای کسب و کار، دوره و زمان انجام تعهدات شما و غیره است.
 8. پس از موارد فوق یک اجازه کار موقت در کانادا دریافت خواهید کرد.
 9. پس از دریافت اجازه موقت حداکثر 20 ماه زمان دارید تا کسب و کار خود را اجرایی کنید. در این زمان باید گزارشی از کسب و کار خود را به اداره مهاجرت انتاریو ارسال نمایید.
 10. در مرحله آخر کارآفرینی در انتاریو و پس از طی کردن مراحل لازم و تأیید شدن توسط این استان، به عنوان نامزد استانی انتخاب خواهید شد.
 11. پس از انتخاب شدن به عنوان نامزد استانی و طی کردن تمامی مراحل کارآفرینی در انتاریو گواهی و نامه نامزدی را دریافت می کنید که می توانید با آنها برای اقامت دائم در این کشور و استان اقدام کنید.

مراحل دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی انتاریو

مراحل دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی انتاریو دارای دو مرحله میباشد.

 • ارسال اظهارنامه‌ی علاقه‌مندی به صورت آنلاین(EOI)  (پس از ثبت این درخواست به آدرس ایمیل شما یک فرم فرستاده می شود.)
 • ثبت فرم EOI با برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو(OINP)
 • در صورتیکه دعوت به اپلای شدید، درخواست‌تان را آماده کنید.
 • ارسال درخواست کامل، تکمیل مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه‌ی فی.
 • شرکت در مصاحبه.
 • در صورت پذیرش در مراحل بالا، باید قرارداد اجرایی را امضا کنید و بیزنسی مطابق با شرایط OINP راه‌اندازی کنید.
 • دریافت ویزای کار موقت برای کار با اداره‌ی مهاجرت کانادا (IRCC)
 • ورود به انتاریو با ویزای کار موقت
 • 20 ماه فرصت دارید تا بیزنس پلن خود را پیاده کنید.
 • اگر بیزنس شما با توافق اجرایی که امضا کرده بودید مطابقت داشته باشد، به عنوان نامزد استانی معرفی می‌شوید.
 • 6 ماه فرصت دارید تا از اداره‌ی مهاجرت کانادا درخواست اقامت دائم کنید.

شرایط لازم برای برنامه‌ی کارآفرینی انتاریو

 • متقاضیان باید حداقل 2 سال سابقه‌ی کار تمام‌وقت داشته باشند.
 • اگر بیزنس شما داخل شهر تورنتو و دورهام، هالتون، یورک و پیل باشد، ارزش دارایی شما باید معادل 800000 دلار کانادا باشد.
 • اگر بیزنس شما در خارج از شهر تورنتو (منطقه‌ی GTA) باشد، حداقل ارزش دارایی‌تان باید 400000 دلار کانادا باشد.
 • اگر بیزنس شما در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و ارتباطات دیجیتال است، صرف نظر از مکان راه اندازی بیزینس، حداقل ارزش دارایی شما باید معادل 400000 دلار کانادا باشد.
 • یک ارائه دهنده‌ی خدمات مجاز(qualified vendor) باید ارزش خالص دارایی متقاضی را تائید کند.

کارآفرینان باید سرمایه‌گذاری‌های شخصی ضروری برای راه‌اندازی یک بیزنس را انجام دهند؛ این‌ها مواردی مثل پول نقد، معادل‌های نقدی، سرمایه در گردش یا دستمزد پرداختی فرد متقاضی یا اعضای خانواده را شامل نمی‌شود.

 • اگر مکان بیزنس شما در شهر تورنتو (منطقه GTA ) باشد، شما باید 600000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری شخصی داشته باشید.
 • اگر مکان بیزنس شما خارج از منطقه‌ی GTA باشد، شما باید 200000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری شخصی داشته باشید.
 • بیزنس‌های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و ارتباطات دیجیتال(فارغ از مکان بیزنس)، به200000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری شخصی نیاز خواهید داشت.
 • متقاضیان برنامه‌ی کارآفرینی انتاریو باید حداقل یک سوم از سهم بیزنس پیشنهادی را مدیریت کنند.
 • متقاضیان بیزنس‌های پیشنهادی باید نقش برجسته‌ای در مدیریت کسب‌وکارشان داشته باشند و هدف اولیه از بیزنس باید کسب سود از فروش کالا یا خدمات باشد.

کسب و کاری که توسط متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی درانتاریو پیشنهاد می شود باید به صورت حداقلی دارای شرایط زیر باشد:

 • متقاضی باید طرح کامل کسب و کار خود را اراده نماید.
 • هدف از کسب و کار باید سودآوری از طریق فروش محصولات و یا ارائه خدمات باشد.
 • درآمد اصلی کسب و کار باید به صورت درآمد فعال باشد.
 • کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید باید الزامات قانونی منطقه خود را رعایت کرده و تمامی مجوزهای قانونی را داشته باشد؛ هم چنین باید تمامی قوانین کارگری کانادا مانند استانداردهای استخدام، و قوانین کار را رعایت کند.
 • ضروری است که قصد شما از راه اندازی یک کسب و کاردر کانادا فعالیت کاری دائمی در انتاریو باشد.

متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی انتاریو باید مدارکی دال بر اثبات هدف خود ارائه دهد:

 • مدرک زبان: متقاضیان باید یکی از مدارک زبان IELTS، CELPIP، TEF و یا TCF را که معادل CLB=4 است را ارائه کنند.
 • حضور در انتاریو: بهتر است مالک کسب و کار 9 ماه از سال را در مکان کسب و کار حضور داشته باشد.
 • سابقه کار: متقاضی باید در 5 سال گذشته حداقل حدود 2 سال سابقه مدیریت در یک کسب و کار را داشته باشند.
امتیازاتمدت زمان مدیریتسابقه مدیریت
واجد شرایط نیستکمتر از 24 ماهسابقه مالکیت کسب و کار
1324 تا 47 ماه
1948 تا 59 ماه
25بیشتر از 60 ماه
یا
واجد شرایط نیستکمتر از 24 ماهسابقه مدیریت ارشد
1324 تا 47 ماه
1948 تا 59 ماه
25بیشتر از 60 ماه
25کل امتیازات
 • تصمیم گیری ارشد: متقاضی کسب و کار باید در زمینه های  فروش، مالی، بازاریابی، توزیع، منابع انسانی و تحقیق و توسعه تصمیم گیری کند.
 • مدارک تحصیلی: مدارک تحصیلی در راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در انتاریو اجباری ندارد و مدارک کارشناسی به بالا حداکثر 10 امتیاز برای شما لحاظ می کنند.
امتیازاتمدرک تحصیلی
0نداشته باشد
5فوق دیپلم
10کارشناسی و یا بالاتر
10کل امتیازات
 • پس از آن که ابراز علاقه آنلاین خود را انجام دادید بهتر است تا طی 1 سال پس از آن، از مکانی که می خواهید در آن کسب و کار را شروع کنید بازدید کنید.
 • کسب و کاری که خریداری می کنید باید در 5 سال گذشته توسط مالک آن به طور مستمر و مداوم فعالیت داشته باشد.
 •  مالک قبلی کسب و کار قبلاً متقاضی برنامه کارآفرینی استانی انتاریو نبوده و گواهی انتخاب استانی از طریق آن کسب کرده باشد.
 • تمام سهم کسب و کار باید به مالکان و یا مالک جدید منتقل شود و هیچ یک از مالکان قبلی سهمی در آن ندارند.
 • مالک جدید باید تمامی شرایط تجارت قبلی اعم از شغل های دائمی، حداقل دستمزد و شرایط کارکنان را حفظ کند.
 • اگر مکان راه اندازی کسب و کار شما در داخل تورنتو باش باید کسب و کار شما حداقل دو شغل به صورت تمام وقت برای مهاجران و یا مقیمان کانادا ایجاد کند و اگر مکان راه اندازی کسب و کار شما در خارج از تورنتو باشد، باید کسب و کار شما حداقل یک شغل به صورت تمام وقت برای مهاجران و یا مقیمان کانادا ایجاد کند.
 • پس از خریداری کسب  و کار باید حداقل 10 درصد از سرمایه خود را صرف توسعه و رونق کسب و کار بکنید.
 • کسب و کار مورد نظر برای خرید باید توسط یک شخص و یا گروه مشخص اداره شده باشد.

پتانسیل ایجاد شغل برای بیزنس پیشنهادی

 • اگر بیزنس شما در شهر تورنتو یا همان منطقه‌ی GTA باشد باید حداقل دو رده‌ی شغلی تمام وقت برای کانادایی‌ها یا افراد دارای اقامت دائم این کشور فراهم کند.
 • اگر بیزنس شما خارج از شهر تورنتو قرار دارد، باید یک رده‌ی شغلی تمام وقت ایجاد کند.
 • بیزنس‌های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و ارتباطات دیجیتال(فارغ از مکان بیزنس)، باید یک رده‌ی شغلی تمام وقت ایجاد کند.

شرایط خرید یک کسب و کار موجود (از قبل راه اندازی شده)

 • پس از آن که ابراز علاقه آنلاین خود را انجام دادید بهتر است تا طی 1 سال پس از آن، از مکانی که می خواهید در آن کسب و کار را شروع کنید بازدید کنید.
 • کسب و کاری که خریداری می کنید باید در 5 سال گذشته توسط مالک آن به طور مستمر و مداوم فعالیت داشته باشد.
 •  مالک قبلی کسب و کار قبلاً متقاضی برنامه کارآفرینی استانی انتاریو نبوده و گواهی انتخاب استانی از طریق آن کسب کرده باشد.
 • تمام سهم کسب و کار باید به مالکان و یا مالک جدید منتقل شود و هیچ یک از مالکان قبلی سهمی در آن ندارند.
 • مالک جدید باید تمامی شرایط تجارت قبلی اعم از شغل های دائمی، حداقل دستمزد و شرایط کارکنان را حفظ کند.
 • اگر مکان راه اندازی کسب و کار شما در داخل تورنتو باش باید کسب و کار شما حداقل دو شغل به صورت تمام وقت برای مهاجران و یا مقیمان کانادا ایجاد کند و اگر مکان راه اندازی کسب و کار شما در خارج از تورنتو باشد، باید کسب و کار شما حداقل یک شغل به صورت تمام وقت برای مهاجران و یا مقیمان کانادا ایجاد کند.
 • پس از خریداری کسب  و کار باید حداقل 10 درصد از سرمایه خود را صرف توسعه و رونق کسب و کار بکنید.
 • کسب و کار مورد نظر برای خرید باید توسط یک شخص و یا گروه مشخص اداره شده باشد.

کسب و کارهای غیر مجاز در برنامه کارآفرینی در انتاریو

برنامه کارآفرینی در انتاریو از مشاغل و کسب و کارهایی که نفعی در اقتصاد و رونق منطقه ندارند حمایت نمی کند؛ پس باید پیش از راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در انتاریو به مجاز و یا غیر مجاز بودن آن کسب و کار توجه کنید. پس در این قسمت با مانا مهاجرت همراه باشید تا شما را با انواع کسب و کارهای غیر مجاز کارآفرینی در انتاریو بیشتر آشنا کنیم:

کسب و کارهای  غیر مجاز  در برنامه کارآفرینی محدوده تورنتوی بزرگ شامل ردیف های شغلی زیر است:

 • فرانشیزی که در آنتاریو وجود دارد (فرانشیز خارجی که در آنتاریو وجود ندارد، مجاز است)
 • پمپ بنزین
 • بازیافت لاستیک
 • بازیافت ضایعات فلزات
 • کارگزاران بازرگانی
 • شرکت های هلدینگ
 • کارواش مکانیزه
 • خشکشویی
 • مراکز پرداخت وام و مشاغل مرتبط به آن
 • بازیافت لاستیک
 • بازیافت ضایعات فلزات
 • کارگزاران بازرگانی
 • شرکت های هلدینگ
 • کارواش های مکانیزه
 • خشکشویی
 • مغازه و سوپر مارکت محلی.
 • مغازه های اجاره فیلم و دی وی دی.
 • پمپ بنزین.
 • خشکشویی شخصی.
 • سالن سولاریوم بدن.

امتیازات لازم برای کارآفرینی در انتاریو

عوامل متعددی بر نحوه امتیازدهی برنامه کارآفرینی در انتاریو تأثیر گذار هستند؛ اگر علاقه مند هستید تا امتیاز دقیق خود را در این برنامه محاسبه کرده و شرایط خود را بررسی نمایید به شما پیشنهاد می کنیم تا از جدول های زیر استفاده کنید؛ به طور کلی عواملی همچون سابقه کاری، مدرک زبان، میزان سرمایه، مدرک تحصیلی، تجریبات کاری شما و یک سری پارامترهای کلی در این سیستم امتیازدهی نقش پر رنگی دارند.

متقاضی بعد از دعوت باید تمامی مدارک لازم جهت اثبات واجد شرایط بودن حداقل های این برنامه و امتیازهای ادعا شده در EOI ارایه نماید.

پس از بررسی جداول زیر در صورتی که به راهنمایی و مشاوره بیشتری احتیاج داشتید می توانید از مشاورین رسمی مانا مهاجرت کمک گرفته و فرم ارزیابی را در وب سایت ما تکمیل نمایید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

امتیازاتبخش امتیازدهی
80عوامل سرمایه انسانی
46عوامل سرمایه گذاری
74ماهیت کسب و کار
200مجموع امتیازات

حداقل معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی انتاریو به شرح زیر است

امتیازاتمدت زمان مدیریتسابقه مدیریت
واجد شرایط نیستکمتر از 24 ماهسابقه مالکیت کسب و کار
1324 تا 47 ماه
1948 تا 59 ماه
25بیشتر از 60 ماه
واجد شرایط نیستکمتر از 24 ماهسابقه مدیریت ارشد
1324 تا 47 ماه
1948 تا 59 ماه
25بیشتر از 60 ماه
25کل امتیازات

 

امتیازاتمدرک زبان
0بدون مدرک زبان یا CLB کمتر از 3
5CLB=4
10CLB بیشتر از 5
10کل امتیازات

 

حداکثر تعداد امتیازات برای این فاکتور 25 امتیاز است و حداقل سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط باید از دارایی خالص شخصی متقاضی حاصل شود.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای واجد شرایط بودن در برنامه کارآفرینی استان انتاریو وجود دارد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 600.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
به علاوه، متقاضی می بایست یک سوم از کسب و کار پیشنهادی را دارا باشد.

 

نمونه هایی از هزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط عبارتند از:
–    خرید یک کسب و کار فعال در استان انتاریو به همراه موجودی انبار آن
–    خرید تجهیزات جدید
–    خرید موجودی انبار جدید مربوز به طرح توسعه مورد نظر
–    بهبود مال الاجاره
–    هزینه های جدید بازاریابی
برای اینکه این هزینه ها به عنوان مبلغ سرمایه گذاری واجد شرایط  کسب و کار محاسبه شود، این هزینه ها می بایست برای طرح توسعه و بهبود کسب و کار خریداری شده ضروری باشد.
متقاضی می بایست حداقل 10 % مبلغ سرمایه گذاری خود را صرف گسترش و بهبود کسب و کار خریداری شده کند.
هزینه هایی مانند دستمزد کارکنان،  اجاره، قبض آب و برق، یا حفظ همان سطح هزینه های بازاریابی یا تبلیغات ، هزینه های حقوقی یا حرفه ای، پروانه های کسب و کار و غیره به عنوان هزینه های بهبود و گسترش کسب و کار محاسبه نمی شوند.

 

امتیازاتمبلغ سرمایه گذاری
واجد شرایط نیستکمتر از 600.000 دلار کانادااگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در تورنتو باشد
10بین 600.000 تا 1.499.999 دلار کانادا
15بین 1.500.000 تا 2.999.999 دلار کانادا
20بیشتر از 3.000.000 دلار کانادا
واجد شرایط نیستکمتر از 200.000 دلار کانادااگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج از تورنتو بوده و یا در زمینه فناوری و ارتباطات دیجیتال باشد
15بین 200.000 تا 499.999 دلار کانادا
20بین 500.000 تا 799.999 دلار کانادا
25بیشتر از 800.000 دلار کانادا
25کل امتیازات
 • عوامل سرمایه گذاری

حداکثر امتیازات بخش عوامل سرمایه گذاری 46 امتیاز است.

متقاضی می تواند بر اساس دارایی های خود و همسرش حداکثر 15 امتیاز دریافت کند. دارایی های متقاضی می بایست به صورت قانونی به دست آمده باشند و با مدارک کامل قابل تشخیص باشند. این دارایی ها شامل پول نقد، موجودی حساب های بانکی، حساب های بلند مدت، ملک، بورس اوراق بهادار، سرمایه گذاری در کسب و کار و بیمه عمر و حقوق بازنشستگی است.
حداقل میزان دارایی برای واجد شرایط بودن در برنامه کارآفرینی استان انتاریو وجود دارد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 800.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
–    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.

امتیازاتدارایی های شخصی
واجد شرایط نیستکمتر از 800.000 دلار کانادااگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد
5بین 800.000 تا 2.499.999

دلار کانادا

10بیشتر از 2.500.000 دلار کانادا
یا
واجد شرایط نیستکمتر از 400.000 دلار کانادااگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد و یا در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد
10بین 400.000 تا 999.999 دلار

کانادا

15بیشتر از 1.000.000 دلار کانادا
15کل امتیازات
امتیازاتمدرک تحصیلی
0بدون مدرک
5فوق دیپلم
10کارشناسی و بالاتر
10کل امتیازات
امتیازاتتجربه گذشته
0بدون تجربه
15دارای یک تجربه گذشته
25دارای دو تجربه گذشته
35دارای سه تجربه گذشته
35کل امتیازات

عوامل مربوط به ماهیت کسب و کار

بخش ماهیت کسب و کار مانند خلاصه ای اجرایی است که اطلاعات سطح بالایی را در مورد برنامه کاری پیشنهادی شما ارائه می دهد. حداکثر امتیازات برای بخش عوامل مربوط به ماهیت کسب و کار 74 امتیاز است.متقاضی می بایست حداقل 37 امتیاز از این 74 امتیاز را دریافت کند تا واجد شرایط ورود به استخر مجازی این برنامه بشود.

امتیازاتبخش امتیازدهی
80عوامل سرمایه انسانی
46عوامل سرمایه گذاری
74ماهیت کسب و کار
200مجموع امتیازات
امتیازاتسفر اکتشافی مرتبط به انتاریو
0خیر
6بله
6کل امتیازات

چگونگی مصاحبه برنامه کارآفرینی در انتاریو

متقاضی برنامه کارآفرینی انتاریو در دفاتر OINP به مصاحبه حضوری دعوت خواهد شد و باید در ساعت و مکان مشخص در آنجا حاضر شود. هدف از این مصاحبه این است که کارشناسان OINP درک بهتری از طرح کسب کار شما به دست آورند و بتوانند تجربیات کاری و اطلاعات شما در زمینه کسب و کار پیشنهادی را بررسی نمایند.

جمع بندی اقدامات و شرایط لازم برای کارآفرینی در انتاریو

 • پیش از آن که برای اقامت دائم و راه اندازی کسب و کار در انتاریو اقدام کنید باید بدانید که آن کسب و کار برای آن منطقه مفید است، سبب افزایش رونق اقتصاد این استان شده و گامی در جهت پیشرفت منطقه است.
 • پیش از اقدام و ثبت نام تمامی مهارت ها، مدارک لازم و شرایط مورد نیاز را فراهم کنید تا با عدم واجد شرایط بودن روبرو نشوید.
 • لازم است تا سرمایه و هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود را آماده کنید.
 • پس از تأیید شما و شرایط  تان با اجرای دقیق بند های قرارداد می توانید نامه و تأییدیه نامزد استانی انتاریو را دریافت کنید و پس از آن اقامت موقت خود را به اقامت دائم انتاریو تبدیل کنید؛ توجه داشته باشید که پس از اجرای تمامی این موارد به برنامه کارآفرینی در انتاریو دست یافته اید.
 • برای دریافت راهنمای جامع کارآفرینی در انتاریو می توانید از وبسایت manamohajerat.com کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا در این روش سفر تحقیقی الزامی است؟

خیر، ولی امتیاز دارد.

5/5 - (68 امتیاز)

برنامه کارآفرینی انتاریو چیست؟

برنامه مهاجرت استانی انتاریو که به اختصار OINP نامیده می شود برنامه های مهاجرتی استانی خود را برای جذب مهاجر و با توجه به نیازهای جمعیتی و اقتصادی خود اجرا می کند. برنامه کارآفرینی انتاریو یکی از زیر مجموعه های همین برنامه های مهاجرتی است که توسط استان انتاریو اجرا می شود.

این برنامه برای کسانی مناسب است که می خواهند یک کسب  کار در انتاریو خریداری کرده و  یا راه اندازی کنند؛ این افراد با ویزای کار وارد کانادا می شوند و سپس آن را به ویزای اقامت دائم کانادا تبدیل می کنند.

5/5 - (68 امتیاز)

دریافت ویزای کارآفرینی در آنتاریو چه مدت زمانی طول می کشد؟

برسی EOI شما کمتر از 30 روز طول خواهد کشید و بررسی درخواست کامل ارسالی شما بعد از دعوت، بستگی به پیچیدگی پرونده شما خواهد داشت.

5/5 - (68 امتیاز)

منظور از سیستم EOI در برنامه کارآفرینی انتاریو چیست؟

فرم علاقه مندی یا EOI اولین گام برای ثبت نام در برنامه کار آفرینی انتاریو است. دقت کنید که EOI یک اپلیکیشن نیست و در واقع ابراز تمایل شما برای کار آفرینی در انتاریو است که ثبت آن به هزینه ای نیاز ندارد.

5/5 - (68 امتیاز)

دریافت ویزای کارآفرینی آنتاریو چقدر تجربه کاری لازم دارد؟

حداقل تجربه کاری برای دریافت ویزای کارآفرینی آنتاریو ۲۴ ماه است و باید در ۶۰ ماهه گذشته این تجربه را کسب کرده باشید.

5/5 - (68 امتیاز)

فرصت راه اندازی کسب و کار در برنامه کارآفرینی آنتاریو چقدر است؟

بعد از دریافت اقامت موقت کانادا ۲۰ ماه فرصت دارید تا کسب وکار پیشنهادی را راه اندازی کرده و تعهدات قرارداد اجرایی خود را انجام دهید.

5/5 - (68 امتیاز)

هزینه درخواست ویزای کارآفرینی در آنتاریو چقدر است؟

هزینه ای که باید برای درخواست برنامه کارآفرینی در آنتاریو پرداخت کنید ۳۵۰۰ دلار است که هزینه بررسی و تحقیق درخواست شما خواهد بود. اگر درخواست شما نیز رد شود این مبلغ برگشت داده نخواهد شد.

5/5 - (68 امتیاز)

گزارش تأیید دارایی در برنامه کارآفرینی انتاریو چیست؟

حداقل دارایی شخصی شما برای کار آفرینی در انتاریو باید 800 هزار دلار کانادا در صورت راه اندازی کسب و کار در داخل تورنتو و 400 هزار دلار کانادا در صورت راه اندازی کسی و کاردر خارج از تورنتو است.

هنگام اپلای لازم است تا گزارشی از دارایی خالص خود تهیه کنید تا نشان دهید که واجد شرایط این برنامه هستید. گزارش تأیید دارایی که به آن گزارش شخص ثالث نیز گفته می شود باید توسط یک ارائه دهنده خدمات مجاز در کانادا تهیه شود.

جای هیچ نگرانی نیست زیرا در ایمیلی که در زمان دعوت به اپلای دریافت می کنید لیستی از  مراکز مجاز برای شما ارسال خواهد شد.

5/5 - (68 امتیاز)

دریافت ویزای کارآفرینی در انتاریو چه مدت طول می کشد؟

بررسی EOI کمتر از 30 روز طول خواهد کشید و بررسی درخواست کامل ارسالی بعد از دعوت بستگی به نوع پرونده شما خواهد داشت.

5/5 - (68 امتیاز)

هزینه درخواست ویزای کارآفرینی در انتاریو چقدر است؟

هزینه درخواست برنامه کارآفرینی در انتاریو 3500 دلار است که مربوط به بررسی و تحقیق درخواست شما خواهد بود؛ در نظر داشته باشید که اگر درخواست شما رد شود این مبلغ برگشت داده نخواهد شد.

5/5 - (68 امتیاز)

حداقل تجربه کاری برای درخواست ویزای کارآفرینی در انتاریو چقدر است؟

حداقل تجربه کاری 24 ماه است و باید در 60 ماهه قبل این تجربه را کسب کرده باشید.

5/5 - (68 امتیاز)

برای راه اندازی کسب و کار در برنامه کارآفرینی انتاریو چه مدت زمانی فرصت وجود دارد؟

بعد از دریافت اقامت موقت کانادا 20 ماه فرصت دارید تا کسب وکار پیشنهادی خود را راه اندازی کرده و موارد ذکر شده در قرارداد اجرایی خود را انجام دهید.

5/5 - (68 امتیاز)
5/5 - (68 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes