کارآفرینی مانیتوبا

مهاجرانی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در خاک کانادا را دارند می توانند با استفاده از برنامه کارآفرینی مانیتوبا اقدام کنند. این استان برای متقاضیان کارآفرینی شرایط خوب و قابل تأملی ارائه می دهد و کارآفرینان از سراسر جهان می توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت کرده و پس از مدتی اقامت کانادا را دریافت نمایند.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
کارآفرینی مانیتوبا

کارآفرینی مانیتوبا

مهاجرانی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در خاک کانادا را دارند می توانند با استفاده از برنامه کارآفرینی مانیتوبا اقدام کنند. این استان برای متقاضیان کارآفرینی شرایط خوب و قابل تأملی ارائه می دهد و کارآفرینان از سراسر جهان می توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت کرده و پس از مدتی اقامت کانادا را دریافت نمایند.

کارآفرینی مانیتوبا

استان مانیتوبا یکی از استان های سرسبز کانادا است که در حدود 120هزار نفر  جمعیت دارد. منیتوبا از نظر جغرافیایی در شرق استان انتاریو (تورنتو)، در غرب استان ساسکاچوان و در شمال آمریکا (داکوتای شمالی و مینسوتا) واقع شده است.

اقتصاد این استان پررونق بوده و  در بخش های کشاورزی، حمل و نقل، تولید، معدن، جنگل، انرژی و توریسم در آن بسیار فعال است.وینیپگ مرکز مانیتوبا، هشتمین شهر بزرگ کانادا است  که دارای 4 دانشگاه معتبر ، مراکز ورزشی و فرهنگی شاخص است.

برای افرادی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در خاک کانادا را دارند مانیتوبا گزینه مناسبی خواهد بود. این استان برای متقاضیان کارآفرینی شرایط خوب و قابل تأملی ارائه می دهد و  کارآفرینان از سراسر جهان می توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت نمایند و پس از مدتی اقامت کانادا را دریافت نمایند.

جدیدترین تغییرات در برنامه کارآفرینی مانیتوبا

برنامه کارآفرینی مانیتوبا که قبلاً MPNP-B نامیده می‌شد، در سال 2018 به Enterpreneur Pathway تغییر نام یافت و تغییراتی در شرایط آن ایجاد شد که از جمله آن می توان به حذف سپرده یکصد هزار دلاری در زمان امضای قرارداد عملکرد با افسر مهاجرت استانی اشاره کرد.

افزایش حداقل دارایی متقاضی از 350 هزار دلار به 500 هزار دلار، افزایش حداقل سرمایه گذاری از 150 هزار دلار به 250 هزار دلار از دیگر تغییرات به وجود آمده است که در ادامه جزئیات این برنامه را می خوانید.

مزایای کارآفرینی در مانیتوبا

مانیتوبا در مرکز و قلب کانادا واقع شده و تمام راه های ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب در کانادا از این منطقه می گذرد. از سوی دیگر مانیتوبا دارای معادن طبیعی گسترده، زمین های حاصلخیز، جنگل های انبوه و مناطق بکر بسیاری است که شرایط کاری خوبی را برای کسب و کار فراهم می آورند چنانکه این منطقه رتبه سوم کانادا را در این بخش از آن خود کرده است.

شرایط اقتصادی منطقه مانیتوبا دارای ویژگی های خوبی بوده و در حال رشد است. نرخ رشد اقتصادی منطقه بالا و نرخ بیکاری در آن پایین بوده و اقتصاد منطقه بیشتر بر پایه کشاورزی و استفاده از منابع طبیعی است.

بر این اساس، دور از ذهن نیست که افراد زیادی وارد این منطقه شده و برای کار یا زندگی آن را انتخاب می کنند. آخرین سرشماری ها نشان داده است که بیش از 361 هزار نفر از ساکنین این منطقه به زبان مادری خود(غیر انگلیسی)صحبت می کنند و این خود نشان دهنده مهاجر بودن اغلب ساکنین آن است. با توجه به مواردی که در بالا بیان شد برنامه کارآفرینی مانیتوبا شرایطی خوبی را فراهم می آورد که افراد علاقه مند برای زندگی در آن، بتوانند وارد این منطقه شده و کسب درآمد نمایند.

مراحل درخواست برنامه کارآفرینی مانیتوبا

برای اینکه شما بتوانید از برنامه کارآفرینی مانیتوبا استفاده نمایید لازم است تا مراحل زیر را دنبال نمایید:

متقاضی در این مرحله می تواند شرایط خود را با توجه به پیش نیازهای مورد نیاز برنامه عنوان شده بسنجد و اقدام به تکمیل فرم های مربوطه نماید. این فرم شامل سؤالات متعددی درباره تحصیلات، مهارت ها و … بوده و با توجه به پاسخ، امتیازی برای وی در نظر گرفته می شود. حداکثر امتیاز یک متقاضی از این فرم می تواند عدد 150 باشد.

توصیه می شود تا همواره قبل از ارسال فرم فوق حتماً یک بار به استان مانیتوبا سفر کرده و شرایط منطقه را بررسی نمایید. در این صورت راحت تر می توانید در خصوص کسب و کاری که قرار است راه اندازی کنید، تصمیم بگیرید. پس از انجام این مرحله می توانید فرم های موجود در برنامه MONP را تکمیل نموده و ارسال کنید. این فرم ها شامل برگه های خود ارزیابی،آیین نامه ها، فرم های کسب و کار و فرم محتوا است. MPNP یه EOI از طریق ایمیل پاسخ می دهد. در این ایمیل شما می توانید متوجه شوید که آیا دارای حداقل امتیازهای لازم برای مهاجرت می باشید یا خیر.

افراد متقاضی که درخواست خود را ارسال می نمایند، رتبه بندی می گردند. افراد برتر  نامه LLA را دریافت می نمایند. در این مرحله بسیار مهم است که برنامه کامل کارآفرینی خود را ارسال نمایند. از این رو مدارک مورد نیاز و توضیح کامل طرح دارای اهمیت بسیار است. البته باید در نظر داشت که پس از دریافت دعوتنامه مذکور شما حدود 120 روز وقت دارید تا مدارک کامل را تکمیل نموده و ارسال کنید.

در این مرحله از برنامه کارآفرینی مانیتوبا درخواست و مدارک شما به صورت کامل بررسی می شود. در برخی موارد مشاهده شده است که فرد برای ارائه توضیحات بیشتر به مصاحبه حضوری دعوت شده است. اگر احیانا در مدارک شما مشکلی وجود داشته باشد حتما از طریق ایمیل با شما مکاتبه خواهد شد و درصورت تایید درخواست نیز از طریق ایمیل توافقنامه برای شما ارسال می شود.

در این مرحله شما دارای اقامت موقت کانادا خواهید بود و فرصت دارید تا ظرف مدت 24 ماه یا دو سال فعالیت خود را گسترش داده و به سودرسانی برسانید.

اگر شما بتوانید به تمام تعهدات خود در برنامه کارآفرینی مانیتوبا عمل نمایید، می توانید برنامه نامزدی این استان را دریافت کنید و از اقامت دائم کانادا بهره مند شوید.

شرایط لازم برای اخذ برنامه کارآفرینی مانیتوبا

شاید برای شما جای سؤال باشد که جهت دریافت برنامه کارآفرینی مانیتوبا، لازم است که چه شرایطی داشته باشید؟ این موارد شامل بندهای زیر است:

 • برای این منظور باید دارای حداقل 5 سال سابقه کاری در حوزه مدیریت  یا مالکیت کسب و کار مذکور باشید. اگر شما دارای تجربه مالکیت باشید به نسبت مدیریت کسب و کار دارای امتیاز بیشتری دارید.
 • در صورت مالکیت کسب و کار می بایست حداقل 33 درصد سهامدار باشید.
 • دارای نمره حداقل 5 از آزمون CLB باشید.
 • باید حداقل دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشید.
 • بهترین سن برای کارآفرینی بین 25 تا 49 سال است.
 • اگر کسب و کار شما در بخش مرکزی مانیتوبا و نزدیک شهر وینیپگ باشد، لازم است که حداقل 250 هزار دلار سرمایه در اختیار داشته باشید. در سایر مناطق می توانید با 150 هزار  دلار نیز فعالیت خود را استارت بزنید.
 • فعالیت شما باید کاملا قانونی باشد.
 • در کسب و کار شما باید حداقل 1 فرصت شغلی برای افراد کانادایی یا مقیم این کشور ایجاد نماید. در نظر داشته باشید که افراد خانواده شما در این بین نمی توانند به حساب آیند.
 • لازم است تا حتما برنامه کسب و کار خود را به صورت شفاف بیان دارید.
 • متقاضی می بایست قبل از ارسال فرم MPNP یک بار سفر کاری به مانیتوبا داشته تا شرایط کاری و اقتصادی را بررسی نماید. اگر سفر شما یک سال قبل از تکمیل فرم EOI باشد، گزینه بهتری است.
 • بهتر است تا در برنامه کارآفرینی مانیتوبا دارای حداقل سرمایه شخصی 500 هزار دلار باشید.
 • پس از اینکه کسب و کار وی تایید و توافقنامه تجاری امضا شد ، متقاضی می تواند نمونه PDF آن را در از طریق وبسایت مشاهده کند.

مدارک مورد نیاز در برنامه کارآفرینی مانیتوبا

برای اینکه در این برنامه شرکت نمایید، به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • ارائه پاسپورت و تاریخچه سفرهای انجام شده به استان.
 • ارائه مدارک تحصیلی و کاری.
 • ارائه مدارک مربوط به 3 سال سابقه کاری مرتبط در 5 سال گذشته.
 • ارائه مدارک مربوط به دارای بودن سرمایه مورد نیاز جهت آغاز فعالیت.
 • ارائه مدارک مربوط به آزمون CLB/NCLC

نحوه امتیازبندی در برنامه کارآفرینی مانیتوبا

در برنامه کارآفرینی مانیتوبا مهارت ها، تجارب، سرمایه و … امتیاز بندی می شوند و افرادی که بالاترین امتیازها را کسب کنند موفق به شرکت در برنامه کارآفرینی می شوند. جزئیات نحوه امتیاز بندی در برنامه کارآفرینی مانیتوبا به شرح زیر است:

حداکثر امتیاز این بخش، 10 نمره است.

سن متقاضیامتیاز
کمتر از 20 سال0
بین 25 تا 30 سال4
بین 31 تا 35 سال6
بین 36 تا 45 سال10
46 سال8
47 سال6
48 سال4
49 سال2
بیشتر از 50 سال0

بر اساس تحصیلات نیز فرد می تواند نهایتا 10 امتیاز اخذ نماید.

 

تحصیلاتامتیاز
فوق دیپلم4
لیسانس6
فوق لیسانس8
مدرک دکتری یا PHD10
فاقد مدرک0

این فاکتور در برنامه کارآفرینی مانیتوبا بسیار مهم است و حداکثر 30 نمره به آن تخصیص داده شده است.

تجربه کاری در زمینه مالکیت کسب و کارامتیاز
11 سال یا بیشتر30
7 تا 10 سال25
3 تا 6 سال20
تجربه کاری در زمینه مدیریت و اداره کسب و کارامتیاز
7 سال یا بیشتر10
بین 3 تا 6 سال0

فرد متقاضی در این بخش می تواند 25 امتیاز دریافت نماید اما نباید بیش از 2 سال از آزمون های وی گذشته باشد.

سطح زبانامتیاز
نمره 5 در CLB/NCLC10
نمره 6 در CLB/NCLC15
نمره 7 در CLB/NCLC20
نمره 8 یا بالاتر در CLB/NCLC25

در این بخش از برنامه کارآفرینی مانیتوبا شما می توانید نهایت 10 امتیاز اخذ نمایید. البته توجه داشته باشید که میزان دارایی های همسر و فرزندان شما نیز در نظر گرفته می شود.

 

سرمایه شخصی متقاضیامتیاز
500 هزار تا 1 میلیون دلار کانادا5
1 میلیون تا 1 میلیون و 500 هزار دلار کانادا6
1 میلیون و 500 هزار دلار تا 2 میلیون دلار کانادا7
2 میلیون تا 2 میلیون و 500 هزار دلار کانادا8
2 میلیون و 500 هزار دلار تا 3 میلیون دلار کانادا9
بالاتر از 3 میلیون دلار کانادا10

در این بخش شما می توانید با توجه به مبلغ سرمایه گذاری نهایت 15 امتیاز دریافت نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که حداقل میزان سرمایه گذاری در پایتخت این استان 250 هزار دلار و خارج از آن حدود 150 هزار دلار است.

سرمایه‌گذاری در کسب و کارامتیاز
200 هزار تا 500 هزار دلار کانادا10
500 هزار تا 900 هزار دلار کانادا12
بالاتر از 900 هزار دلار کانادا15
هیچکدام از موارد فوق0

بر اساس نوع کسب و کار و اولویت اقتصادی آن شما می توانید نهایتاً 5 امتیاز دریافت نمایید. از همین رو کسب و کاری که معرفی می شود باید بر روی رشد اقتصاد تأثیر مثبت داشته و فرصت اشتغال زایی فراهم آورد. البته باید در نظر داشته باشید اگر که شما بتوانید خارج از پایتخت فعالیت کنید، می توانید امتیاز بیشتر به دست آورید. از سوی دیگر بسیار مهم است که فرصت 1 شغل کاری را فراهم آورید.

اگر فرد برای استفاده از برنامه کارآفرینی مانیتوبا، قبل از ارسال فرم به این استان سفر نموده و تحقیقات لازم را انجام دهد می تواند 20 امتیاز را دریافت کند. البته سفر 5 روزه ایشان دارای 10 امتیاز و سفر 10 روزه کاری به منظور بررسی شرایط اقتصادی دارای 20 امتیاز از سوی این استان است. البته باید در نظر داشته باشید که جهت دریافت این امتیاز، روزهای حضور شما می بایست پشت سر هم باشد.

شما حداقل 5 روز متوالی از مانیتوبا بازدیدکرده و تجارت مربوطه را انجام داده اید10 امتیاز
شما حداقل 10 روز متوالی یا بیشتریک یازدید طولانی از تحقیقات تجاری به پابان رسانده اید20 امتیاز

در این بخش از برنامه کارآفرینی مانیتوبا شرایط خانواده (همسر و فرزندان) متقاضی بررسی می شود. اگر شما بتوانید تمام شرایط را داشته باشید، می توانید 25 امتیاز دریافت نمایید. جزئیات دریافت امتیاز از این بخش به قرار زیر است:

 

فاکتورهای سازگاریامتیاز
همسر متقاضی نمره 5 یا بالاتر CLB /NCLC داشته باشد.10
همسر متقاضی نمره 5 یا بالاتر CLB /NCLC در زبان رسمی دوم کانادا یعنی فرانسه داشته باشد.10
متقاضی، بستگان نزدیکی با بیش از یک سال اقامت در مانیتوبا داشته باشد. منظور از بستگان نزدیک خواهر، برادر، عمه، خاله، دایی، عمو، خواهرزاده و یا برادرزاده، والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ است که شهروند کانادا هستند و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند.5
متقاضی، فرزندی داشته باشد که در 6 ماه قبل از ارسال EOI در یکی از مراکز و مؤسسه‌های آموزشی معتبر در مانیتوبا در حال تحصیل باشد.5
همسر متقاضی یکی از این شرایط را داشته باشد: همسر متقاضی حداقل یک سال در مانیتوبا در یکی از مراکز و مؤسسه‌های آموزشی معتبر تحصیل کرده باشد و مدرک آن را ارائه دهد. توجه داشته باشید که همسر متقاضی باید این تحصیل را بعد از 17 سالگی انجام داده باشد و یا همسر متقاضی سابقه کاری در مانیتوبا برای حداقل 6 ماه را داشته باشد.5

برنامه کشاورزی مانیتوبا Farm Investor Pathway

برنامه کشاورزی مانیتوبا(FIB) ویژه افرادی است که تجربه مزرعه داری و سرمایه کافی برای سرمایه گذاری کشاورزی دارند و قصد دارند یک مزرعه را در روستاهای مانیتوبا راه اندازی و اداره کنند.

کشاورزان موفق با تولید محصولات اصلی منطبق با صنعت کشاورزی استان، می توانند یک بیزنس کشاورزی درمناطق مانیتوبا ایجاد کنند. نوع عملیات و سرمایه گذاری باید با آمارهای استانی مرتبط باشد و مربوط به صنعت مانیتوبا باشد. عملیات بازرگانی کشاورزی که محصولات اصلی تولید نمی کند ممکن است تحت عنوان کارآفرین واجد شرایط باشد.

شرایط برنامه کشاورزی مانیتوبا

حداقل سه سال تجربه مالکیت و بهره برداری از مزرعه  در کشور مبدا که توسط اسناد قابل اثبات باشد .

این برنامه  توانایی های زبانی را در هر دو زبان رسمی کانادا به رسمیت می شناسد. این یک مهارت سازگاری مهم است که توانایی شما را برای استقرار اقتصادی در مانیتوبا، تسریع می کند.

اگر از شما برای شرکت در مصاحبه FIP دعوت شده است، لازم است مصاحبه را به دو زبان فرانسوی یا انگلیسی انجام دهید.

میزان این سرمایه گذاری در مشاغل مزرعه حداقل 300.000  دلار کانادا است . سرمایه گذاری های مشاغل کشاورزی باید در دارایی های مشهود واجد شرایط باشد که توسط MPNP تعریف شده است.

داشتن یک بیزنس پلن بسیار مهم است و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه است.

دارایی متقاضی باید500هزار دلار کانادا باشد که توسط مؤسسات مرتبط تأیید شده باشد.

شخص متقاضی باید برای تحقیق درباره کار خود یک سفر تحقیقاتی از استان را داشته باشد

.

نکات مهم در تدوین فرم محتوای کسب و کار

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد شما باید قبل از ارسال فرم EOI یک سفر کاری به این استان داشته باشید تا شرایط کاری را بررسی نمایید در این سفر به راحتی می توان فرم محتوای کسب و کار خود را تکمیل نمود. البته در تکمیل فرم مذکور بسیار مهم است تا موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • پتانسیل کاری منطقه به خوبی توصیف شود.
 • منابع و فرصت شغلی به خوبی شرح داده شود.
 • نحوه استفاده از مهارت و سوابق کاری برای توسعه کسب و کار بیان شود.
 • نحوه بازاریابی، مزیت های فعالیت بیان شود.
 • میزان سرمایه و موقعیت فعالیت بیان شود.
 • منابع مورد نیاز، تجهیزات، توزیع کنندگان و … مشخص شده باشند.
 • جدول زمانبندی ارائه و اجرای کسب و کار بیان شود.
 • ریسک های موجود لیست شود.
 • مزایا و جوانب مثبت فعالیت بیان شود.

سوالات متداول

برای دریافت ویزای کارآفرینی در مانیتوبا چه میزان زمان نیاز است؟

این استان جزء استان هایی در کانادا می باشد که سریعا مدارک را بررسی می نماید لذا بیش از 4 ماه به طول نمی انجامد.

5/5 - (101 امتیاز)

برای اینکه بتوان در مانیتوبا اقدام به کارآفرینی نمود، هزینه درخواست ویزا چقدر است؟

به صورت متوسط هزینه اخذ درخواست ویزا حدود 2500 دلار کانادا می باشد البته در صورت رد درخواست شما این مبلغ برگشت داده نمی شود.

5/5 - (101 امتیاز)

برای شرکت در برنامه کارآفرینی مانیتوبا به چه میزان سرمایه نیاز دارید؟

حداقل میزان سرمایه برای شروع فعالیت و کسب و کار در این منطقه حدود 500 هزار دلار کانادا می باشد.

5/5 - (101 امتیاز)

رای اینکه در برنامه کارآفرینی مانیتوبا پذیرفته شوید، نهایتا تا چه میزان می توانید امتیاز کسب نمایید؟

حداکثر امتیاز مورد نیاز 150 امتیاز می باشد.

5/5 - (101 امتیاز)

چگونه می توان از طریق کارآفرینی وارد مانیتوبا شد؟

این استان در کانادا ابتدا دارای یک برنامه مهاجرتی به نام MPNP-B بود که به دلیل شرایطی که داشت مورد توجه قرار نگرفت. اما این بین در سال 2017 یک برنامه جایگزین با نام MPNP معرفی گردید که به نسبت برنامه قبلی علاقه مندان بیشتری را به سمت خود جلب کرد و همین مورد نیز موجب گردید تا افراد بیشتری برای ورود به این استان از برنامه مذکور استفاده نموده و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. ذکر این مورد نیز مهم است که از طریق برنامه فوق می توان اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کرد. برای این مورد نیز دولت کانادا پس از اینکه فرد به مدت 24 ماه فعالیت خود را اداره نمود و به سودرسانی رساند، اقدام به ارائه اقامت دائم می نماید.

5/5 - (101 امتیاز)

شرایط بستگان متقاضی در برنامه کارآفرینی مانیتوبا چیست؟

اگر خانواده شما دارای ویژگی های زیر باشد، گزینه مثبتی برای این برنامه به شمار خواهد رفت:

 • داشتن حداقل نمره زبان 5 در یکی از آزمون های CLB یا NCLC توسط همسر
 • کسب نمره 5 به بالا در  CLB  توسط همسر که دومین زبان رسمی (فرانسه) محسوب می شود.
 • اگر بستگان همسر در مانیتوبا بیش از 1 سال سابقه اقامت داشته باشند.
 • فرزند شما 6 ماه قبل از ارسال فرم EOI در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی مانیتوبا پذیرفته شده باشد.
 • همسر شما دارای حداقل 6 ماه سابقه کاری در استان مانیتوبا باشد.
 • همسر شما پس از 14 سالگی در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی این استان تحصیل نموده باشد.

5/5 - (101 امتیاز)
5/5 - (101 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes