تحصیل در مدارس اروپا

تحصیل در اروپا در سال های اخیر بیش از پیش مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است و این قاره با دارا بودن کشورهای پیشرفته، دانشگاه های مشهور، استانداردهای بالای آموزشی و امکان اشتغال بعد از تحصیل به مقصد مناسبی برای تحصیل تبدیل شده است.کیفیت مناسب دوره های آموزشی استاندارد در اروپا و افزایش شانس تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا از مهم‌ترین دلایل والدین برای تحصیل فرزندانشان در مدارس اروپایی محسوب می‌شود.

مشاهده برنامه ها ارزیابی رایگان
تحصیل در مدارس اروپا

مدارس اروپا

کیفیت مناسب دوره های آموزشی استاندارد در اروپا و افزایش شانس تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا از مهم‌ترین دلایل والدین برای تحصیل فرزندانشان در مدارس اروپایی محسوب می‌شود.

تحصيل در مدارس اتريش

تحصيل در مدارس اتريش

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بوده، کیفیت زندگی در این کشور بسیار عالی و فرهنگ مردمان آن غنی است. این کشور با ثبات سیاسی و اقتصادی، شرایط تحصیلی مناسبی را برای دانش آموزان بین المللی فراهم کرده و فارغ التحصیلان مدارس اتریش می توانند در آینده از امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اتریش بهره مند شوند.

تحصيل در مدارس هلند

تحصيل در مدارس هلند

کشور هلند یکی از بهترین سیستم های آموزشی مدارس اروپا را داشته و تحصیل در مدارس دولتی آن برای افراد مقیم رایگان است. دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در هلند باید در مدارس خصوصی یا بین المللی پذیرش شوند که مشمول دریافت شهریه تحصیلی است. زبان هلندی و زبان انگلیسی زبان های رایج در این کشور هستند و تحصیلات اجباری در هلند از سن 5 سالگی آغاز شده و تا 16 سالگی ادامه دارد.

تحصيل در مدارس آلمان

تحصيل در مدارس آلمان

سیستم آموزشی مدارس آلمان از استاندارهای بین المللی تبعیت کرده و مورد تأیید نهادهای معتبر اروپا و آمریکای شمالی است. زبان تحصیلی در اغلب مدارس خصوصی آلمان، انگلیسی است و زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی و... نیز در این مدارس تدریس می شود.

تحصيل در مدارس فرانسه

تحصيل در مدارس فرانسه

فرانسه سومین کشور بزرگ قاره اروپا بوده و جزو پیشرفته ترین کشورهای جهان در بعد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... است. تحصیل در مدارس فرانسوی از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و دانش آموزان با پرداخت شهریه های مناسب می توانند در بهترین مدارس این کشور تحصیل کنند و آینده روشنی را برای خود رقم بزنند.

تحصيل در مدارس نروژ

تحصيل در مدارس نروژ

سیستم آموزشی مدارس نروژ، استاندارد و باکیفیت بوده و یکی از برترین سیستم های آموزشی اروپا است. تحصیل در اکثر مدارس و دانشگاه های این کشور برای افراد مقیم رایگان بوده و علاوه بر مدارس دولتی، مدارس خصوصی و بین المللی با بهترین کیفیت، به دانش آموزان بین المللی آموزش ارائه می کند.

تحصيل در مدارس رومانى

تحصيل در مدارس رومانى

کشور رومانی یکی از کشورهای جنوب قاره اروپا بوده و زبان رسمی مردم این کشور رومانیایی می باشد.تحصیل در مدارس رومانی برای شهروندان این کشور رایگان بوده و سیستم آموزش و پرورش در رومانی شبیه به سیستم آموزشی فرانسه است.

چه گزینه هایی برای تحصیل در مدارس اروپا پیش روی شماست؟

مزایای تحصیل در مدارس اروپا چیست

 • استفاده از سیستم آموزشی با کیفیت و استانداردهای بالا
 •  سهولت دریافت ویزای تحصیلی مدارس نسبت با سایر ویزاها
 • ایجاد علاقه و کشف استعدادهای دانش آموزان با روش های آموزشی مدرن
 •  افزایش شانس ورود به دانشگاه‌های برتر دنیا پس از فارغ‌التحصیلی
 • ترسیم  آینده شغلی مطمئن
 • کسب تجربیات بین المللی و چشم اندازهای نو برای آینده
 • تقویت و آموزش زبان های خارجی از سنین پایین

5/5 - (45 امتیاز)

هزینه تحصیل در مدارس اروپا

هزینه تحصیل دانش آموزان در مدارس اروپایی بسته به نوع مدرسه و کشور مقصد بسیار متفاوت است، مدارس برخی کشورها مانند آلمان و سوئیس هزینه های پذیرش بالاتری دارند و یا به دلیل گران بودن زندگی در آنها مبالغ بیشتری را در برمی گیرند و در مقابل کشورهایی چون رومانی و اتریش، هزینه های معقولتری را برای تحصیل لازم دارند.

شایان ذکر است، محصلان در مدارس اروپا می بایست علاوه بر شهریه تحصیلی، هزینه های زندگی از جمله خوابگاه، تغذیه و … را نیز بپردازند البته شرایط تحصیل در مدارس دولتی بسیار متفاوت بوده و تقریباً رایگان است اما اخذ پذیرش در این مدارس دشواری های خاص خود را دارد.

به طور متوسط شهریه مدارس دولتی و خصوصی اروپایی به طور میانگین از حدود 800 یوروآغاز می شود که شرح آن در جدو زیر آمده است. البته این مبالغ بدون احتساب هزینه های زندگی ، خوابگاه و … است.

 

نوع مدرسهشهریه (سالیانه)
مدارس دولتی۷۵۰ یورو الی ۱۵۰۰ یورو
مدارس خصوصیبالای ۱۰ هزار یورو

5/5 - (45 امتیاز)

شرایط تحصیل رایگان در مدارس اروپا

تحصیل رایگان در اروپا و یا استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، از رویاهایی است که هر دانش آموزی آرزوی آن را دارد. شهریه تحصیلی و هزینه‌های بالای زندگی در برخی از کشورهای اروپایی، متقاضیان را برای تحصیل رایگان ترغیب می‌کند.

تحصیل رایگان در مدارس اروپا مختص دانش آموزان مدارس دولتی است. این مدارس، ویژه شهروندان، افراد مقیم و یا دانش آموزانی است که قیم قانونی در کشور اروپای مورد نظر دارند. پذیرش در مدارس دولتی، برای دانش آموزان خارجی به دلیل پایین بودن ظرفیت پذیرش بسیار رقابتی بوده و با بررسی نمرات و رزومه تحصیلی، سابقه حضور در المپیادها، مهارت زبان و … صورت می گیرد.

دانش آموزان برگزیده با پذیرش در این مدارس، می توانند رایگان تحصیل کنند و با هزینه های اندک از مزایا و امکانات حین تحصیل برخوردار شوند. همچنین این مدارس به دانش آموزان ممتاز با معدل بالا بورسیه تحصیلی رایگان برای مقطع دبیرستان اهدا می کند تا این دانش آموزان با آسودگی خیال در بقیه مقاطع ادامه تحصیل دهند.

5/5 - (45 امتیاز)

شرایط دریافت ویزای تحصیل در مدارس اروپا

شرایط تحصیل در مدارس اروپا در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. از آنجا که سن دانش آموزان کمتر از ۱۸ سال است، والدین نیاز به معرفی فردی به عنوان قیم فرزندشان را دارند و در صورت نبود اقوام و آشنایان، مدیران مدارس شبانه روزی و خوابگاه ها مسئولیت دانش آموزان را به عهده می گیرند. البته در برخی از کشورهای اروپایی امکان اقامت والدین به همراه دانش آموز وجود داشته که شرایط بهتری را برای خانواده ها فراهم می کند.

نکته مورد توجه اینکه برای تحصیل در مدارس اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان برای دانش آموز نبوده و در واقع محصلان در حین تحصیل دوره های زبان خود را تکمیل می کنند. برای اخذ پذیرش در مدارس اروپا دارابودن سابقه تحصیلی مناسب و اثبات تمکن مالی والدین برای پرداخت هزینه های تحصیلی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی و دانش آموزی خواهد بود.

5/5 - (45 امتیاز)

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی اروپا

دانش آموزان پس از اخذ پذیرش در مدارس اروپا باید برای دریافت ویزای مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر را تهیه کنند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی استاندارد دانش آموز
 •  اصل و کپی تأییدیه پذیرش
 •   گواهی اثبات تمکن مالی
 •  انگیزه نامه تحصیلی
 • ریز نمرات مدارک سه سال آخر تحصیلی به همراه ترجمه
 •   گواهی پزشکی
 • ارائه مدارک واکسیناسیون

5/5 - (45 امتیاز)

پرسش‌های متداول

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس اروپا برای دانش آموزان وجود دارد؟

بله این امکان میسر است اما تنها در مدارس ملی یا دولتی و یا در برخی موارد با اخذ بورسیه برای دانش آموزان ممتاز. دانش آموزان خارجی می توانند در صورت داشتن قیم قانونی (مدرسه یا والدین) برای تحصیل رایگان در برخی مدارس اقدام نمایند.

5/5 - (45 امتیاز)

آیا تحصیل در مدارس اروپا نیاز به مدرک زبان دانش آموز دارد؟

دارا بودن مهارت زبان برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال معمولاً الزامی نیست اما داشتن دانش کافی زبان در فرآیند اخذ پذیرش نقش مهمی دارد.

5/5 - (45 امتیاز)

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل در مدارس اروپا چیست؟

دانش آموزان در صورت داشتن معدل بالا و شرایط تحصیلی ممتاز می توانند برای بورسیه تحصیلی شانس خود را امتحان کنند، این شرایط در کشور انگلستان ایده آل تر از سایر کشورهاست.

5/5 - (45 امتیاز)

هزینه های تحصیل در مدارس اروپا چگونه است؟

هزینه تحصیل در مدارس دولتی(ملی) و خصوصی(بین المللی) بسیار متفاوت است. تحصیل در مدارس خصوصی باتوجه به خدماتی که به دانش آموزان می شود بالای 15هزار یورو هزینه نیاز دارد و شهریه تحصیل در مدارس دولتی از 800 تا 1500یورو متغیر است.

5/5 - (45 امتیاز)

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای دانش آموزی در اروپا چیست؟

ارائه مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و همچنین تمکن مالی برای اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس اروپا و همچنین اخذ ویزای دانشجویی مود نیاز است.

5/5 - (45 امتیاز)
5/5 - (45 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes