برنامه انتقال درون شرکتی کانادا(ویزای ICT )

روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود داشته و در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ویزای ICT کانادا) بسیار رایج و مورد استقبال است. در این روش از مهاجرت، موقعیت شغلی و نوع کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.(ثبت شرکت در کانادا) برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا (ICT) از روش های مهاجرتی است که در رده جابجایی بین المللی قرار دارد.سرمایه گذاری در کانادا یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کانادا، از طریق کسب و کار افراد خارجی شاغل در شرکت های کانادایی است زیرا با LMIA نیاز ندارد. اگر شرکت شما در کشور کانادا دارای شعبه، شرکت های فرعی، شرکت های وابسته و یا حتی شرکت مادر باشد؛ می تواند برای کارکنان خارج از کانادا اقامت بگیرد؛ در واقع این روش به نیروهای کار خارجی با مهارت بالا اجازه می‌ دهد تا از طریق انتقال‌ درون شرکتی ICT، به طور موقت در کانادا مشغول به کار شوند.

ارزیابی رایگان با ما تماس بگیرید
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا,ویزای ICT کانادا
Intra company transfer
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا
روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود داشته و در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا بسیار رایج و مورد استقبال است. در این روش از مهاجرت، موقعیت شغلی و نوع کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا (ICT) از روش های مهاجرتی است که در رده جابجایی بین المللی قرار دارد. یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کانادا، از طریق کسب و کار افراد خارجی شاغل در شرکت های کانادایی است زیرا با LMIA نیاز ندارد.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود داشته و در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا بسیار رایج و مورد استقبال است. در این روش از مهاجرت، موقعیت شغلی و نوع کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا (ICT) از روش های مهاجرتی است که در رده جابجایی بین المللی قرار دارد. یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کانادا، از طریق کسب و کار افراد خارجی شاغل در شرکت های کانادایی است زیرا به LMIA نیاز ندارد.

اگر شرکت شما در کشور کانادا دارای شعبه، شرکت های فرعی، شرکت های وابسته و یا حتی شرکت مادر باشد؛ می تواند برای کارکنان خارج از کانادا اقامت بگیرد؛ در واقع این روش به نیروهای کار خارجی با مهارت بالا اجازه می‌ دهد تا از طریق انتقال‌ درون شرکتی ICT، به طور موقت در کانادا مشغول به کار شوند.

نکته مهمی که باید در این امر به آن توجه کنید این است که شرکت های بین المللی که در راستای توسعه کانادا و بهبود اقتصاد آن گام بر می دارند؛ مشمول این برنامه خواهند شد. در واقع شرکت هایی می توانند کارکنان خود را به کانادا منتقل کنند که شرکت و اهداف آن امتیاز مثبتی برای آن کشور و منطقه داشته باشند.(سرمایه گذاری در کانادا)

شرایط لازم برای اخذ ویزای ICT و انتقال درون شرکتی کانادا

ویزا مهم ترین بخش برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا است. صدور ویزا یعنی اجازه ورود شما به کشور کانادا صادر شده است. برای اخذ این ویزا لازم است تا کارمندان و مهاجران قوانین و شرایط ویژه ای را در نظر بگیرند و آن ها را اجرا کنند. موارد زیر شرایط لازم را برای اخذ ویزای ICT شامل می شود:

 • کارکنانی که برای انتقال انتخاب می شوند؛ باید در 3 سال گذشته کاری خود، حداقل 1 سال سابقه حضور و فعالیت در شرکت خارجی وابسته به شرکت مبدأ را داشته باشند.
 • کارکنانی که برای انتقال به کانادا انتخاب می شوند؛ باید همان فعالیت خود را که در شرکت انجام می دادند؛ در شرکت خارجی ادامه دهند. این افراد نمی توانند برای فعالیت و کار دیگری خارج از حیطه شغلی و زمینه فعالیت خود انتقال یابند.

ویزای انتقال درون شرکتی برای 3 نوع ردیف شغلی صادر می شود:

مدیران ارشد: این مدیران، مدیریت تمام یا یک بخشی از شرکت را بر عهده دارند؛ مدیریت و نظارت بر سایر مدیران، کارکنان و کارمندان از وظایف آنها است.(سرمایه گذاری در کانادا)

مدیران اجرایی: این مدیران، مدیریت و نظارت بر بخش عمده ای از شرکت یا بخش تابع آن را بر عهده دارند. مدیران ارشد و مدیران سطوح بالاتر بر این دسته از مدیران نظارت خواهند داشت.

نیرو های ماهر و متخصص: این دسته از کارکنان دارای تخصص بسیار بالا و ماهرانه در زمینه فعالیت خود هستند. حتی دانش تخصصی این نیروها در سطح بین المللی است. مهارت ها و تخصص این نیروها به پیشرفت و پیشبرد اهداف شرکت در کانادا کمک خواهد کرد.

ویژگی های شرکت برای استفاده برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

 • موقعیت جغرافیایی: در وهله اول شرکت شما باید در خاک کانادا شعبه ای داشته باشد. همچنین فضای مناسب را برای ارائه خدمات و یا تولید محصول داشته باشد.
 • پلن تجاری: شرکت باید تمامی برنامه ها و اهداف کاری خود را برای کوتاه مدت و بلند مدت ارائه دهد.
 • تأمین مالی: شرکت باید توانایی مالی برای احداث شعبه در کانادا را داشته باشد. همچنین باید از پس هزینه های مالی کارکنان خود در کانادا بر بیاید.
 • رعایت قوانین: کارکنان و افرادی که قرار است انتقال یابند، باید به تمامی قوانین کانادا واقف باشند و آن ها را رعایت کنند.
 • اعلام نشانی: شرکت باید نشانی دفتر و شرکت خود را به کانادا اعلام کند و مکان مشخصی برای آن در نظر بگیرد.
 • انتخاب نیروهای متخصص: شرکت باید کارکنان و کارمندان ماهر و با تجربه خود را که صلاحیت حضور در آن کشور را دارند، انتخاب کرده و منتقل کند.

قوانین برنامه انتقال درون شرکتی کاناد

برخورداری از مزایای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، به 4 قانون کلی نیاز دارد؛ در واقع رعایت و اجرای این قوانین در برنامه های خود برای انتقال ضروری است و باید مطابق آنها پیش روید تا موفق شوید.

منتقل شوندگان باید حداقل در همان سِمَت خود به مدت یک سال فعالیت داشته باشند. فعالیت آنها باید در شرکت کانادایی وابسته به طور مداوم و بی وقفه باشد؛ در واقع باید به صورت تمام وقت در زمینه کاری خود فعالیت داشته باشند. همانطور که اشاره شد تنها 3 دسته از افراد واجد شرایط بهره مندی از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا خواهند شد و سایر افراد و کارکنان شرکت، نمی توانند برای مهاجرت و انتقال به کانادا مشمول این برنامه شوند.

یک شخص حقوقی باید حداقل به مدت 1 سال و نیم به طور منظم و مداوم به کسب و کار خود مشغول باشد و با آن کسب و کار به ارائه خدمات، تولید محصول و رونق اقتصاد و سایر جنبه ها مشغول باشد. فعالیت های شرکت می تواند با اساسنامه، اظهار نامه، گزارش سود و زیان شرکت، توافق نامه های مرتبط با شرکت اثبات شود.(سرمایه گذاری در کانادا)

یک شخص حقوقی باید در این شرکت مشغول به فعالیت و کسب و کار باشد. فعالیت های آن شرکت باید در راستای همان فعالیت های شرکت جاری در خارج از کانادا باشد.

ارتباط میان دو شرکت کانادایی و خارجی باید در قالب همکاری باشد. باید شرکت خارجی مقیم کانادا به صورت منظم و پیوسته فعالیت های خود را در شرکت کانادایی بر اساس قوانین و مقررات آن کشور پیش ببرد.

مدارک و اسناد لازم برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

برای دریافت ویزای ICT و اقدام برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا لازم است تا در مراحل اولیه مدارک و اسناد لازم را آماده کنید.

 • مدارکی که اثبات کند منتقل شوندگان در مدت زمان لازم در شرکت بین المللی فعالیت داشته است.
 • برای فرد منتقل شونده باید مدارک و اسنادی مانند فیش حقوقی و یا قرارداد وجود داشته باشد تا فعالیت او را در سه سال گذشته در سِمَت خود اثبات کند. همچنین فرد باید در سه سال اخیر درخواست خود، حداقل به مدت 1 سال به طور تمام وقت و بی وقفه در شرکت خارجی در همان سمت خود فعالیت داشته باشد.
 • مدارکی مبنی بر وضعیت شغلی اجرایی یا مدیریتی فرد منتقل شونده باید ارائه شود. این مدارک باید مواردی مانند موقعیت شغلی، جایگاه، عنوان شغلی و شرح وظایف ذکر و معرفی کند.
 • مدارک و اسنادی که مهارت و تخصص فرد را اثبات کند نیز مورد نیاز است.
 • ارائه دعوتنامه برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا نیز ضروری است.
 • مدارک زبان مورد نیاز با امتیازات قابل قبول نیز باید ارائه شود.
 • مدارکی که طرح ها و برنامه های تجاری شما را به صورت شفاف و دقیق ارائه دهد.
مراحل اقدام برای برنامه انتقال درون شرکتی اروپا

پس از آنکه تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز و همچنین ویزای ICT را تهیه کردید؛ لازم است تا مراحلی را برای ثبت درخواست خود برای انتقال انجام دهید.(برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت manamohajerat.com مراجعه کنید.)

 • در مرحله اول باید به وب سایت اداره مهاجرت ایران مراجعه کنید و مراحل لازم را طی کنید.
 • پس از آن باید مراحل Work –> Get a work permit –> Temporary workers –> Apply for a work permit را پیش بروید.
 • برای خود یک حساب کاربری یا همان اکانت را بسازید. در میان گزینه ها، گزینه Intra Company Transfer را انتخاب کنید.
 • در اپلیکیشن آنلاین به سؤالات لازم پاسخ دهید و در همان اپلیکیشن فرم های لازم را دریافت کنید و آن ها را به طور دقیق پر کنید.
 • مدارک و اسنادی را که آماده کرده اید و در فرم از شما خواسته شده است را به ترتیب در سایت بار گذاری و آپلود کنید.
 • هزینه های لازم مانند انگشت نگاری و غیره را پرداخت کنید.
 • پس از آن باید در یکی از سفارت های کانادا در کشورهای همسایه ایران برای انگشت نگاری زمان بگیرید و انگشت نگاری را در تاریخ معین شده انجام دهید.
 • پس از آن ویزای ICT را دریافت کنید و پاسپورت خود را برای درج لیبل ویزا آماده و پیکاپ کنید.

پس از آنکه اقدامات لازم و اولیه را انجام دادید، به طور کلی مدت دو الی ده هفته زمان می برد تا ویزای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا شما آماده شود. این زمان به عوامل مختلفی مانند میزان شلوغی اداره مهاجرت بستگی دارد.

اعتبار ویزای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

به طور کلی مدت زمان اعتباری که برای ویزای ICT کانادا در نظر گرفته شده است، 1 سال است. پس از این مدت زمان می توانید ویزای خود را دوباره تمدید کنید. به شرط آنکه در زمان تمدید اعتبار؛ مدارکی دال بر پیشرفت کسب و کار خود و تلاش های خود را ارائه دهید. همچنین باید در زمان تمدید، دفتر دار و مسئول اداره مهاجرت را قانع کنید که در 1 سال گذشته حداکثر استفاده و تلاش خود را برای کسب و کار خود کرده اید.

در زمان تمدید ویزا موضوع دیگری که حائز اهمیت است این است که؛ مدارکی ارائه شود که ارتباط و تعامل میان شرکت کانادا و شرکت مبدأ همچنان برقرار است. همچنین دفتر و شرکت در کشور کانادا باید فعالیت مستمر و موفق داشته باشد. علاوه بر این موارد؛ شرکت کانادایی باید در مدت یکساله تمامی نیازها و خواسته های کارکنان منتقل شده خود را برآورده کند.

مزایای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

بی شک استفاده از این برنامه برای مهاجرت مزایای بسیار زیادی را سر راه شما قرار خواهد داد. موارد زیر برخی مزایای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا است.

 • شما می توانید به راحتی ویزای ICT کانادا را بدون نیاز به مجوز LMIA دریافت کنید.
 • با استفاده از این برنامه مهاجرتی و کسب و کاری، پروسه و زمان شما برای اقدام به دریافت ویزا کوتاهتر خواهد شد.
 • در این برنامه می توانید با کمک استراتژی مهارت های جهانی، مدت زمانی که برای صدور ویزای شما در نظر گرفته می شود را کوتاهتر کنید. در واقع از آنجایی که هدف شما از انتقال و مهاجرت، توسعه کسب و کار و ایجاد تحول در کشور کانادا است؛ پس می توان پروسه اولیه را برای مهاجرت کوتاه کرد.
 • توسط این برنامه و با دریافت ویزای انتقال می توانید خانواده خود را در این راه، راهی کنید.
 • از طریق این برنامه مهاجرتی درون شرکتی به کشور کانادا، به مهارت و مدارک سطح بالای زبان نیاز نخواهید داشت و این مورد برای شما محدودیت و مانعی ایجاد نخواهد کرد.
 • به کمک ویزای این برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، می توانید به راحتی برای اقامت دائم خود در کشور کانادا اقدام کنید. یعنی به راحتی می توان با داشتن ویزای کار درون شرکتی کانادا، ویزای دائم را نیز دریافت کرد.
انواع ویزای انتقال درون شرکتی

دریافت ویزای انتقال درون شرکتی از طریق 2 نوع ویزا صورت می گیرد که افراد می توانند از یکی از این طریق اقدام نمایند.:

اگر توسط یک کارفرما دعوت به کار شده باشید می توانید برای این نوع ویزا درخواست دهید. برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی باید مجوز کار برای بیشتر از 12 ماه را داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا درخواست نمایید.

این نوع ویزا برای انتقال فرد متقاضی برای تکمیل یک برنامه آموزشی تکمیلی برای بخش های مدیریتی و یا تخصصی می باشد. فرد متقاضی باید حداقل 3 ماه قبل از درخواست این ویزا از فرد کارفرما تاییدیه دریافت کرده باشد.

دلایل عدم تأیید برنامه انتقال درون شرکتی کانادا
 • عدم ارتباط میان شرکت مبدا و شعبه آن در کشور کانادا
 • عدم وجود یک ارتباط موثر و هدفمند میان کارمند منتقل شده و کارفرمای آن
 • موقعیت شغلی و کسب و کار صلاحیت خود را از دست بدهد و یا در جهت قوانین و خواسته های کشور کانادا نباشد.
هزینه لازم برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

به طور کلی در ابتدای کار و راه اندازی شعبه شرکت در کانادا باید بالغ بر حدود 100 تا 150 هزار دلار هزینه اولیه داشت. همچنین شرکت باید در یکسال اولیه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، تمامی هزینه های شرکت و کارکنان خود را تأمین کند. هزینه ها شامل استخدام کارمند کانادایی، پرداخت حقوق و پاداش، اجاره و یا خرید دفتر شرکت، بازاریابی و …. است.

نحوه تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

همانطور که گفته شد، ویزای انتقال درون شرکتی نوعی ویزای اقامت موقت بوده اما اغلب افرادی که برای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یا همان ویزای ICT کانادا اقدام می نمایند قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند در ادامه به آن می پردازیم.

پس از اخذ مجوز کار از طریق ویزای انتقال درون شرکتی و گذراندن یک سال از تجربه کاری خود در کانادا این اماکن را خواهید یافت تا برای دریافت اقامت دائم کانادا، از طریق سیستم EXPRESS ENTRY اقدام کنید. در صورتیکه بتوانید امتیازهای مورد نیاز این نوع ویزا را به دست آورید، می تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

افرادی که در کانادا کار کرده اند در صورتی که بتوانند یک پیشنهاد شغلی نیز داشته باشند، می توانند به راحتی امتیازات EXPRESS ENTRY را بدست آورند. همچنین در صورتی که داوطلب در یک شرکت کانادایی سهامدار باشد نیز می تواند از امتیاز خوبی برای اخذ ویزای کار برخوردار شده و اقامت دائم کانادا را بدست آورد.

Image

سوالات متداول

آیا با دریافت ویزای انتقال درون شرکتی می توان برای گرفتن ویزای اعضای خانواده اقدام کرد؟

بله اگر موفق به دریافت ویزای انتقال درون شرکتی شدید، می توانید برای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه بدهید.

4.9/5 - (49 امتیاز)

چه میزان مهارت زبان برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی نیاز است؟

برای دریافت این نوع ویزا حداقل نمره آیلتس 6.5 لازم است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان اشتغال برای همسر دارنده‌ ویزای ICT کانادا وجود دارد؟

بله، همسر این افراد می‌توانند با گرفتن ویزای کار اشتغال پیدا کنند و فرزندان آن‌ها هم امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا را دارند.

4.9/5 - (49 امتیاز)

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا چند سال امکان تمدید دارد؟

در یک بار اقدام برای تمدید ویزای ICT، امکان تمدید برای ۲ تا ۳ سال وجود دارد و به صورت کلی تا ۷ سال امکان تمدید وجود دارد. البته برای تمدید آن شرایط خاصی نیاز است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

ویزای انتقال درون شرکتی بعد از مدت زمانی صادر می شود؟

در حدود ۲ تا ۱۰ هفته زمان لازم است تا با ویزای ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی موافقت شود.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان تمدید ویزای انتقال درون شرکتی وجود دارد؟

بله اعتبار اصلی ویزای برنامه انتقال درون شرکتی به مدت 1 سال بوده و  مجوز کار ICT را می توان برای 2-3 سال در یک درخواست و در مجموع تا 7 سال تمدید کرد، البته برای تمدید طولانی شروطی مانند داشتن دفتر در کانادا، استخدام حداقل 1 کارمند مقیم یا شهروند لازم است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان تغییر شغل پس از دریافت ویزای انتقال درون شرکتی ICT وجود دارد؟

خیر. با ویزای ICT کانادا تنها می توانید برای شرکت اصلی خود در کانادا کار کنید و حق کار کردن در سایر شرکت ها را ندارید.

4.9/5 - (49 امتیاز)

دستیابی به اهداف تعیین شده در بیزینس پلن برای ویزای انتقال درون شرکتی ICTالزامی است؟

عملیاتی کردن اهداف تعیین شده در بیزینس پلن الزام آور نیست و صاحبان کسب و کار در صورتی که نتوانند به اهداف تعیین شده در طرح تجاری خود دست یابند، اخراج نخواهند شد.

4.9/5 - (49 امتیاز)
4.9/5 - (49 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes