برنامه انتقال درون شرکتی کانادا ( ویزای ICT )

آیا به دنبال روش مهاجرتی هستید که نیازی به تاییدیه LMIA و ارائه مدرک زبان نداشته باشد ؟ روش انتقال درون شرکتی یا ICT یکی از زیر شاخه های برنامه پویای بین الملی (IMP) است. ICT مخفف عبارت Intra-company Transferee می باشد، در این روش شما با ویزای کار موقت وارد کانادا می شوید و پس از میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در واقع، روش ICT به صاحبان شرکت‌‌‌ ها واجد شرایط اجازه می‌دهد تا کسب و کار خود را به کانادا منتقل کرده و مجوز کار دریافت کنند. همچنین کسب و کارهای بین المللی که یک شرکت وابسته در کانادا دارند، می‌توانند از طریق ویزای ICT کارکنان کلیدی و عالی‌رتبه را از کشور خود به کشور کانادا انتقال دهند. ویزای ICT نیز مانند تمام زیر شاخه های برنامه IMP ، به LMIA نیاز ندارد ولی باید از شرکت کانادایی جاب آفر بگیرید.

مشاوره تخصصی
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا, ویزای ICT کانادا
Intra company transfer
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا
روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود داشته و در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا بسیار رایج و مورد استقبال است. در این روش از مهاجرت، موقعیت شغلی و نوع کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا (ICT) از روش های مهاجرتی است که در رده جابجایی بین المللی قرار دارد. یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کانادا، از طریق کسب و کار افراد خارجی شاغل در شرکت های کانادایی است زیرا با LMIA نیاز ندارد.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود داشته و در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی کانادا بسیار رایج و مورد استقبال است. در این روش مهاجرتی، موقعیت شغلی و نوع کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

برنامه انتقال درون شرکتی (ICT) یکی از روش های مهاجرتی آسان برای مهاجرت به کاناداست زیرا به LMIA نیاز ندارد.

اگر شرکت شما در کشور کانادا دارای شعبات اصلی و وابسته یا حتی شعبه مادر باشد؛ می توانید برای کارکنان اصلی خود در شعبات خارج از کانادا در خواست اقامت موقت کاری دهید؛ در واقع این روش به نیروهای کار خارجی با مهارت بالا اجازه می‌ دهد تا از طریق انتقال‌ درون شرکتی ICT، به طور موقت در کانادا مشغول به کار شوند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در واقع شرکت هایی می توانند کارکنان خود را به کانادا منتقل کنند که اهداف شرکت آنها امتیاز مثبتی برای کشور کانادا داشته باشد. 

شرایط لازم برای اخذ ویزای ICT و انتقال درون شرکتی کانادا

برنامه انتقال درون شرکتی برای جذب شرکت‌های معتبر از سراسر جهان و گسترش فعالیت‌های  آن ها در کانادا طراحی شده است. 3 دسته از افراد می‌توانند از روش ICT بهره مند شوند:

 1. صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سهامداران شرکت‌های موفق که در حال حاضر سمت‌های اجرایی در شرکت دارند و قصد انجام کارهای مشابه آن در کانادا را دارند.
 1. مدیران ارشد و مدیران اجرایی که در حال حاضر در یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و قصد دارند سمتی مشابه در کانادا داشته باشند.
 1. کارمندان کلیدی یک کسب و کار که دانش تخصصی پیشرفته و منحصر به فرد دارند.

ویژگی های شرکت برای استفاده برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

 • در ابتدا باید نشانی دفتر کار شرکت در کانادا مشخص گرددشرکت اصلی باید حداقل 12 ماه (در حالت ایده‌آل حداقل 3 سال) قبل از توسعه به کانادا فعال باشد.شرکت اصلی باید از نظر مالی توامند باشد و توانایی پشتیبانی از عملیات خارجی در کانادا را داشته باشد.شرکت اصلی باید با شرکت کانادا به عنوان یک شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته در ارتباط باشد.فعالیت شرکت در کانادا باید با دوام بوده و منجر به ایجاد شغل برای کانادایی‌ها شود.شرکت باید از درآمد کافی برای پوشش هزینه‌های خود برخوردار باشد.(تمکن مالی ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار دلار)

قوانین برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

برخورداری از مزایای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، به 4 قانون کلی نیاز دارد؛ در واقع رعایت و اجرای این قوانین در برنامه های خود برای انتقال ضروری است و باید مطابق آنها پیش روید تا موفق شوید.

منتقل شوندگان باید حداقل در همان سِمَت خود به مدت یک سال فعالیت داشته باشند. فعالیت آنها باید در شرکت کانادایی وابسته به طور مداوم و بی وقفه باشد؛ در واقع باید به صورت تمام وقت در زمینه کاری خود فعالیت داشته باشند. همانطور که اشاره شد تنها 3 دسته از افراد واجد شرایط بهره مندی از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا خواهند شد و سایر افراد و کارکنان شرکت، نمی توانند برای مهاجرت و انتقال به کانادا مشمول این برنامه شوند.

یک شخص حقوقی باید حداقل به مدت 1 سال و نیم به طور منظم و مداوم به کسب و کار خود مشغول باشد و با آن کسب و کار به ارائه خدمات، تولید محصول و رونق اقتصاد و سایر جنبه ها مشغول باشد. فعالیت های شرکت می تواند با اساسنامه، اظهار نامه، گزارش سود و زیان شرکت، توافق نامه های مرتبط با شرکت اثبات شود.(سرمایه گذاری در کانادا)

یک شخص حقوقی باید در این شرکت مشغول به فعالیت و کسب و کار باشد. فعالیت های آن شرکت باید در راستای همان فعالیت های شرکت جاری در خارج از کانادا باشد.

ارتباط میان دو شرکت کانادایی و خارجی باید در قالب همکاری باشد. باید شرکت خارجی مقیم کانادا به صورت منظم و پیوسته فعالیت های خود را در شرکت کانادایی بر اساس قوانین و مقررات آن کشور پیش ببرد.

مدارک و اسناد لازم برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

برای دریافت ویزای ICT و اقدام برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا لازم است تا در مراحل اولیه مدارک و اسناد لازم را آماده کنید.

 • مدارکی که اثبات کند منتقل شوندگان در مدت زمان لازم در شرکت بین المللی فعالیت داشته است.
 • برای فرد منتقل شونده باید مدارک و اسنادی مانند فیش حقوقی و یا قرارداد وجود داشته باشد تا فعالیت او را در سه سال گذشته در سِمَت خود اثبات کند. همچنین فرد باید در سه سال اخیر درخواست خود، حداقل به مدت 1 سال به طور تمام وقت و بی وقفه در شرکت خارجی در همان سمت خود فعالیت داشته باشد.
 • مدارکی مبنی بر وضعیت شغلی اجرایی یا مدیریتی فرد منتقل شونده باید ارائه شود. این مدارک باید مواردی مانند موقعیت شغلی، جایگاه، عنوان شغلی و شرح وظایف ذکر و معرفی کند.
 • مدارک و اسنادی که مهارت و تخصص فرد را اثبات کند نیز مورد نیاز است.
 • ارائه دعوتنامه برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا نیز ضروری است.
 • مدارک زبان مورد نیاز با امتیازات قابل قبول نیز باید ارائه شود.
 • مدارکی که طرح ها و برنامه های تجاری شما را به صورت شفاف و دقیق ارائه دهد.
اعتبار ویزای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

به طور کلی مدت زمان ویزای  ICT کانادا معمولا برای 1 تا 2 سال صادر می‌شود. اگر  افراد توسط یک شرکت تازه تاسیس استخدام شوند، اجازه کار فقط برای 1 سال معتبر خواهد بود.

در زمان تمدید ویزا موضوعی که حائز اهمیت است این است که؛ مدارکی ارائه شود که ارتباط و تعامل میان شرکت کانادا و شرکت مبدأ همچنان برقرار است. همچنین دفتر و شرکت در کشور کانادا باید فعالیت مستمر و موفق داشته باشد. علاوه بر این موارد؛ شرکت کانادایی باید در مدت یکساله تمامی نیازها و خواسته های کارکنان منتقل شده خود را برآورده کند

مزایای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا
بی شک این برنامه مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت این نوع ویزای کاری نیازی به تاییدیه LMIA ندارد
 • این روش به نسبت سایر روشهای سرمایه گذاری پروسه سریع تر می باشد
 • محدودیت سنی ندارد.
 • نیازی به مدرک زبان ندارد.
 • همسر و فرزندان زیر 22 سال می‌توانند متقاضی را همراهی کنند.
 • همسر متقاضی اجازه کار و فرزندان اجازه تحصیل رایگان در مدارس کانادا را دارند.
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا بعد از یکسال وجود دارد.
دلایل عدم تأیید برنامه انتقال درون شرکتی کانادا
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن متقاضی کامل نبوده و فعالیت‌های شرکت به صورت واضح مشخص نشده است
 • متقاضی نتوانسته تمکن مالی خود را اثبات کند.
 • شرکت فرد متقاضی در ایران از گردش مالی کافی برخوردار نبوده است. 
 • عدم ارتباط میان شرکت مبدا و شعبه آن در کشور کانادا
 • شرکت ایجاد شده دارای مزایای قابل توجه (significant Benefit) برای کشور کانادا نبوده است.
 • شرکت مانا مهاجرت با بیش از صد ها پرونده موفق در این زمینه و بهرمندی از متخصصان این حوزه، از ابتدای این مسیر تا دریافت ویزای کار در همراه شما خواهد بود.
نحوه تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

همانطور که گفته شد، ویزای انتقال درون شرکتی نوعی ویزای اقامت موقت بوده اما اغلب افرادی که برای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یا همان ویزای ICT کانادا اقدام می نمایند قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند در ادامه به آن می پردازیم.

پس از اخذ مجوز کار از طریق ویزای انتقال درون شرکتی و گذراندن یک سال از تجربه کاری خود در کانادا این اماکن را خواهید یافت تا برای دریافت اقامت دائم کانادا، از طریق سیستم EXPRESS ENTRY اقدام کنید. در صورتیکه بتوانید امتیازهای مورد نیاز این نوع ویزا را به دست آورید، می تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

افرادی که در کانادا کار کرده اند در صورتی که بتوانند یک پیشنهاد شغلی نیز داشته باشند، می توانند به راحتی امتیازات EXPRESS ENTRY را بدست آورند. همچنین در صورتی که داوطلب در یک شرکت کانادایی سهامدار باشد نیز می تواند از امتیاز خوبی برای اخذ ویزای کار برخوردار شده و اقامت دائم کانادا را بدست آورد.

Image
مشاوره رایگان

سوالات متداول

آیا با دریافت ویزای انتقال درون شرکتی می توان برای گرفتن ویزای اعضای خانواده اقدام کرد؟

بله اگر موفق به دریافت ویزای انتقال درون شرکتی شدید، می توانید برای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه بدهید.

4.9/5 - (49 امتیاز)

چه میزان مهارت زبان برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی نیاز است؟

برای دریافت این نوع ویزا حداقل نمره آیلتس 6.5 لازم است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان اشتغال برای همسر دارنده‌ ویزای ICT کانادا وجود دارد؟

بله، همسر این افراد می‌توانند با گرفتن ویزای کار اشتغال پیدا کنند و فرزندان آن‌ها هم امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا را دارند.

4.9/5 - (49 امتیاز)

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا چند سال امکان تمدید دارد؟

در یک بار اقدام برای تمدید ویزای ICT، امکان تمدید برای ۲ تا ۳ سال وجود دارد و به صورت کلی تا ۷ سال امکان تمدید وجود دارد. البته برای تمدید آن شرایط خاصی نیاز است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

ویزای انتقال درون شرکتی بعد از مدت زمانی صادر می شود؟

در حدود ۲ تا ۱۰ هفته زمان لازم است تا با ویزای ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی موافقت شود.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان تمدید ویزای انتقال درون شرکتی وجود دارد؟

بله اعتبار اصلی ویزای برنامه انتقال درون شرکتی به مدت 1 سال بوده و  مجوز کار ICT را می توان برای 2-3 سال در یک درخواست و در مجموع تا 7 سال تمدید کرد، البته برای تمدید طولانی شروطی مانند داشتن دفتر در کانادا، استخدام حداقل 1 کارمند مقیم یا شهروند لازم است.

4.9/5 - (49 امتیاز)

آیا امکان تغییر شغل پس از دریافت ویزای انتقال درون شرکتی ICT وجود دارد؟

خیر. با ویزای ICT کانادا تنها می توانید برای شرکت اصلی خود در کانادا کار کنید و حق کار کردن در سایر شرکت ها را ندارید.

4.9/5 - (49 امتیاز)

دستیابی به اهداف تعیین شده در بیزینس پلن برای ویزای انتقال درون شرکتی ICTالزامی است؟

عملیاتی کردن اهداف تعیین شده در بیزینس پلن الزام آور نیست و صاحبان کسب و کار در صورتی که نتوانند به اهداف تعیین شده در طرح تجاری خود دست یابند، اخراج نخواهند شد.

4.9/5 - (49 امتیاز)
4.9/5 - (49 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes