تحصیل در اروپا

اروپا با دارا بودن نظام آموزشی قوی، مدارس و دانشگاه های تراز اول و مجهز، امکان اشتغال به کار حین تحصیل برای دانشجویان، سطح زندگی استاندارد و رفاه بالا و همچنین امکان تحصیل رایگان و با کمترین هزینه ها، مکانی جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی بوده و کشورهای آلمان، هلند، اتریش، نروژ، فرانسه، رومانی و … از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل ایرانیان هستند.

برنامه را مشاهده کنید ارزیابی رایگان
تحصیل در اروپا

مزایای تحصیل در اروپا

روپا با دارا بودن نظام آموزشی قوی، مدارس و دانشگاه های تراز اول و مجهز، امکان اشتغال به کار حین تحصیل برای دانشجویان، سطح زندگی استاندارد و رفاه بالا و همچنین امکان تحصیل رایگان و با کمترین هزینه ها، مکانی جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی بوده و کشورهای آلمان، هلند، اتریش، نروژ، فرانسه، رومانی و … از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل ایرانیان هستند.

تحصیل در دانشگاه های اروپا

تحصیل در دانشگاه های اروپا

تحصیل در دانشگاه های اروپا به دلیل دارا بودن بالاترین سطح علمی آموزش عالی، هزینه های مناسب تحصیلی، امکان اشتغال و اخذ اقامت اروپا، تنوع فرهنگی، کیفیت مناسب زندگی همواره مورد استقبال دانشجویان سراسر جهان بوده است. امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی همچون آلمان، فرانسه، رومانی این قاره پهناور را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی مبدل کرده است.دانشجویان سراسر جهان حتی با دارا بودن سطح پایین آشنایی با زبان های خارجی می توانند براحتی در دانشگاه های معتبر بیش از 20 کشور توسعه یافته مشغول به تحصیل شده و ویزای اقامت اروپا را کسب کنند.

تحصیل در مدارس اروپا

تحصیل در مدارس اروپا

تحصیل در اروپا در سال های اخیر بیش از پیش مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است و این قاره با دارا بودن کشورهای پیشرفته، دانشگاه های مشهور، استانداردهای بالای آموزشی و امکان اشتغال بعد از تحصیل به مقصد مناسبی برای تحصیل تبدیل شده است.کیفیت مناسب دوره های آموزشی استاندارد در اروپا و افزایش شانس تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا از مهم‌ترین دلایل والدین برای تحصیل فرزندانشان در مدارس اروپایی محسوب می‌شود.نظام آموزشی با کیفیت در کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اتریش، هلند، فرانسه، نروژ، رومانی، انگلستان و ... باعث شده است تا مدارس کشورهای اروپایی یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانش آموزان باشند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

میزان تسلط به زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های اروپا چقدر است؟

دارا بودن نمره آیلتس 6 برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی، آیلتس 6 و نیم در مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس 7 در مقطع دکتری لازم است. در برخی از کشورها مانند فنلاند و مجارستان، شرط نمره آیلتس وجود ندارد و با نشان دادن سطح زبان مناسب می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کرد اما در برخی از کشورهای اروپایی باید مدرک زبان رسمی آن کشور را ارائه داد. هرچند امکان تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در برخی نقاط وجود دارد، ولی برای تضمین دریافت ویزای تحصیلی اروپا ارائه مدرک زبان الزامی بوده و شانس صدور ویزا را افزایش می دهد.

5/5 - (58 امتیاز)

مدت زمان تحصیل در دانشگاه های اروپا چقدر است؟

مدت زمان تحصیلی در دانشگاه های اروپا در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین ۱ تا ۲ سال متغیر است.

5/5 - (58 امتیاز)

در کدام کشورهای اروپای می توان در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

در اغلب دانشگاه های غیردولتی اروپایی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. برخی از کشورهای اروپای شرقی پیشنهاد ویژه دوره هایی را به زبان انگلیسی در زمینه پزشکی ( پزشکی انسانی ، دامپزشکی و دندانپزشکی ) ارائه داده اند، به ویژه در مورد لهستان ، مجارستان و رومانی صدق می کند.

5/5 - (58 امتیاز)

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل کجا است؟

از نظر طح علمی و بهترین کیفیت دانشگاه ها، بریتانیا را می‌توان بهترین کشور اروپا برای تحصیل دانست، اما متأسفانه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور تقریباً بسیار بالا است، انتخاب‌های بعدی آلمان، هلند، فرانسه و سوئد خواهد بود.

5/5 - (58 امتیاز)

محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های اروپا چگونه است؟

شرایط سنی برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های اروپا در حدود 36 سال است.

5/5 - (58 امتیاز)

سوالات متداول تحصیل در کانادا

آیا داشتن کارشناسی ارشد برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های اروپایی الزامی است؟

اگر می خواهید در مقع دکتری و برای Ph.D مشغول به تحصیل شوید، دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا شرطی لازم است . البته اگر دوره کارشناسی شما چهار سال یا بیشتر باشد در برخی دانشگاه ها شرط داشتن کارشناسی ارشد وجود ندارد.

5/5 - (58 امتیاز)

تحصیل در کدام یک از دانشگاه های اروپایی رایگان است؟

به طور کلی تحصیل به زبان اصلی و برمی در برخی کشورها چون آلمان و فرانسه و … رایگان است. دانشگاه های صنعتی مونیخ ، Teubingen ، Humboldt برلین ، دانشگاه هامبورگ و … در کشور آلمان ؛ دانشگاههای هلسینکی ، Jyvaskyla ، Turku ، Lapland و … در کشور فنلاند ؛ دانشگاههای اسلو ، Bergen ، Tromso و … در کشور نروژ ؛ دانشگاههای Lund ، Uppsala ، استکهلم ، Karolinska و … در کشور سوئد ؛ دانشگاههای صنعتی دانمارک ، کپنهاگ ، آرهوس ، Roskilde و … در کشور دانمارک از جمله دانشگاههای رایگان  در اروپا هستند.

5/5 - (58 امتیاز)

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای دانش آموزی در اروپا چیست؟

ارائه مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و همچنین تمکن مالی برای اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس اروپا و همچنین اخذ ویزای دانشجویی مود نیاز است.

5/5 - (58 امتیاز)

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل در مدارس اروپا چیست؟

دانش آموزان در صورت داشتن معدل بالا و شرایط تحصیلی ممتاز می توانند برای بورسیه تحصیلی شانس خود را امتحان کنند، این شرایط در کشور انگلستان ایده آل تر از سایر کشورهاست.

5/5 - (58 امتیاز)

آیا تحصیل در مدارس اروپا نیاز به مدرک زبان دانش آموز دارد؟

دارا بودن مهارت زبان برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال معمولاً الزامی نیست اما داشتن دانش کافی زبان در فرآیند اخذ پذیرش نقش مهمی دارد.

5/5 - (58 امتیاز)
5/5 - (58 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes