سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا, مسیری برجسته برای تجار، بازرگانان، و صاحبان کسب ‌وکارها که به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری و کارآفرینی هستند، می باشد. این افراد اغلب از شانس بالایی برای کسب اقامت دائم کانادا برخوردار هستند. دولت کانادا با ارائه طیف وسیعی از گزینه‌های مهاجرتی به سرمایه‌ گذاران، نه تنها به رشد اقتصادی خود کمک می‌کند بلکه فرصت‌های مناسبی را نیز برای توسعه و گسترش کسب ‌وکارهای سرمایه ‌گذاران و کارآفرینان بین‌المللی فراهم می‌آورد. این رویکرد متقابل، به نفع هر دو طرف، یعنی کانادا و سرمایه ‌گذاران بین‌المللی است، چرا که به تقویت پیوندهای اقتصادی و افزایش نوآوری و رقابت‌پذیری درسطح جهانی منجر می‌شود.

برنامه ها مشاوره تخصصی
سرمایه گذاری در کانادا

برنامه سرمایه گذاری در کانادا

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرو درعرصه‌های اقتصادی و تکنولوژی جهان شناخته شده است و با توجه به نقش آن به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکای اقتصادی ایالت‌‌‌‌های متحده آمریکا، می‌‌تواند فرصت‌های گسترده‌ای برای سرمایه گذاری ارائه دهد و به مقصدی ایده‌ آل برای گسترش فعالیت‌های کسب و کار تبدیل شود. یکی از مهم ‌ترین فواید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه ‌گذاری، بهره‌مندی از اقتصادی آزاد و پویا است؛ که نه تنها برای متقاضی این امکان را فراهم می‌آورد تا در این محیط رشد کند، بلکه به او و اعضای خانواده‌اش این فرصت را می‌دهد تا از اقامت دائم کانادا بهره‌مند شوند.

ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ

امروزه بسیاری از مردم در سراسر جهان به ویژه کشور ایران، برای بهبود شرایط زندگی خود به کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی مانند کانادا مهاجرت می کنند. ویزای استارتاپ کانادا، یکی از مهمترین و بهترین ویزاهای سرمایه گذاری و مهاجرت برای کسب اقامت کانادا است زیرا نیازی به سرمایه گذاری کارآفرین ندارد. این ویزا نوعی ویزای سرمایه گذاری ویژه افراد خلاق و کارآفرینی است که با ارائه یک ایده و فکر تجاری خلاقانه و کاملاً نو، زمینه ایجاد یک کسب و کار نوپا را در کشور کانادا فراهم کنند.

انتقال درون شرکتی

انتقال درون شرکتی

برنامه مهاجرتی انتقال درون شرکتی کانادا یا Intra company transfer به اختصار ICT یکی از روش های آسان، محبوب و سریع برای مهاجرت و اقامت دائم در کانادا است. با استفاده از این برنامه می توانید به راحتی به عنوان یک مدیر اجرایی، مدیر ارشد و یا کارمند متخصص یک شرکت بین المللی به کانادا وارد شوید. این افراد پس از پایان زمان اقامت خود می توانند از طریق سیستم Express Entry یا Owner Operator برای اخذ اقامت دائم اپلای کنند.

برنامه مالک مجری

برنامه مالک مجری

برنامه Owner Operator ، مالک مجری یا مالک گرداننده برنامه ای برای سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور است. به این برنامه ثبت شرکت نیز گفته می شود و متقاضی شرکت در آن می بایست مدیریت کسب و کار راه اندازی شده توسط خود را در دست بگیرد؛ استفاده از این روش اخذ اقامت دائمی در کانادا را تسهیل می کند زیرا محدودیتی در سرمایه گذاری نداشته و رقابتی نیست.

سرمایه گذاری کبک

سرمایه گذاری کبک

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر است که سالانه نظر طیف وسیعی از مهاجران را به خود جلب می کند. برای اخذ ویزای دائمی این کشور روش های گوناگونی وجود داشته که یکی از آنها از طریق برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در کبک است به واسطه این برنامه داوطلبان می توانند با سرمایه گذاری در این ایالت زیبا و پررونق، اقامت دائم کانادا را به دست آوردند؛ یکی از مزایای استفاده از آن ریسک پایین در پذیرش داوطلب است.

گزینه های سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا مزایای زیادی به همراه داشته و مهاجران می توانند با سرمایه گذاری در کانادا و دریافت شهروندی در این کشور از مزایایی چون استفاده از سیستم سلامت ملی، تحصیلات عالی و سیستم بازنشستگی ملی بهره مند شوند و هنگام بازنشستگی درآمد سالانه بالایی دریافت کنند. مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا را می توان اینچنین نام برد:

 • دریافت اقامت دائم کانادا به همراه اعضای خانواده وی (همسر و فرزندان زیر 22 سال)
 • دسترسی آزاد به بازارهای آزاد جهانی
 • عدم نیاز به مهارت بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلات دانشگاهی
 • بهره مندی از امکانات رفاهی، تحصیلی کشوری پیشرفته
 • زندگی در کشوری متمدن و آرام، به دور از تعصبات نژادی و قومیتی
 • منابع طبیعی گسترده
 • سیستم مالی سالم
 • ارز قوی
 • هزینه ها و ریسک پایین

5/5 - (41 امتیاز)

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شامل سابقه کاری، دارا بودن مدرک تحصیلی، سن متقاضی، میزان تسلط به زبان با توجه به محدوده جغرافیایی موردنظر متفاوت است.

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی، باید بر اساس سیستم امتیاز بندی آن استان امتیاز کافی را کسب کنید. در جدول زیر امتیازبندی برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف کانادا شرح داده شده است.

سرمایه مورد نیازسابقه کاریمدرک تحصیلیسنمدرک زبانمحدوده شهر
800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز

و غیر الزامی

بدون محدودیت سنیCLB 4داخل شهر تورنتو
400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال

در 5 سال گذشته

دارای امتیاز

و غیر الزامی

CLB 4خارج شهر تورنتو
600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک

فوق دیپلم

(اگر متقاضی نشان دهد که 100% مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفایت می کند)

دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4بدون محدودیت در شهر
300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
شهرهای خیلی کوچک

با جمعیت کم

600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB 5شهرهای شمال کانادا

5/5 - (41 امتیاز)

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا، نیازمند ارائه مدارک هویتی و مالی است که بسته به نوع برنامه تغییراتی در آن

الف) مدارک شناسایی

جهت درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری در کانادا ارائه مدارک شناسایی و هویتی سرپرست و تمامی اعضای خانواده الزامی است.

 

ب) مدارک شغلی

برای کسب اقامت کانادا از روش سرمایه گذاری، ارائه مدارک شغلی داوطلب و همراهان او، جهت اخذ ویزا لازم بوده و جزئیات مدارک موردنیاز باتوجه به تجارب و سوابق شغلی هر فرد، متفاوت است.

 

ج) مدارک تحصیلی

ارائه آخرین مدرک تحصیلی عموماً برای این برنامه کافی است اما با توجه به نوع سرمایه گذاری شاید نیاز به اطلاعات دقیقتری باشد.

 

د) اثبات تمکن مالی

اثبات تمکن مالی یکی از مهمترین مدارک در برنامه سرمایه گذاری است. ارائه مدارک مالی و ملکی سرپرست و دیگر اعضای خانواده برای اثبات آن، با توجه به روش سرمایه‌گذاری امکان پذیر است.

 

ه) فرم اطلاعات فردی:

فرم‌های درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) بسته به شرایط هر برنامه باید تکمیل و ارسال شود.

5/5 - (41 امتیاز)

انواع سرمایه گذاری در کانادا

 • راه اندازی استارتاپ در کانادا

راه اندازی استارتاپ با هدف پیاده سازی ایده های جدید و فناورانه و  یا پیوند دادن ایده خود به یک بیزنس یکی از انواع سرمایه گذاری در کانادا است.

 

 • خرید کسب و کار موجود در کانادا (owner operator)

خرید یک کسب و کار موجود و فعال در کانادا، یکی از راه‌ های ورود به این کشور است، اما استفاده از این برنامه شرایط خاص خود را می طلبد. خرید بیزینس های کانادایی کمی مشکل بوده و ریزه کاری های بسیاری دارد از جمله اینکه باید بدانید که معمولا بیزینس هایی که برای فروش تبلیغ می شوند ارزش خرید ندارند! و درصد کمی از بیزینس های فروشی درآمد معقولی دارند. در خرید بیزینس باید دقت کنید که بیزینس مربوطه بدهی مالیاتی، خلاف مالیاتی یا شکایتی نداشته باشد، پتانسیل پیشرفت داشته باشد و بتوانید از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

 

 • خود اشتغالی کانادا(self employed)

این برنامه مختص هنرمندان و ورزشکاران است تا با راه اندازی کسب و کار شخصی خود اقامت کانادا را نیز دریافت کنند.

 

شرایط خوداشتغالی در کانادا

در این روش شرایط سرمایه گذار بر اساس سیستم امتیازدهی محاسبه می شود و حداقل امتیازات باید به عدد ۳۵ برسد. معیار های امتیازدهی عبارت هستند از:

 •  تجربه مدیریتی و مهارت کافی
 •  سطح تحصیلات
 •  سن متقاضی
 • مهارت های زبانی
 • معیار انطباق پذیری

5/5 - (41 امتیاز)

ثبت شرکت در کانادا (intra company transferee)

با ثبت شعبه‌ای از شرکت خود در کانادا یا ثبت شرکتی جدید با ارائه بیزینس پلن مناسب می توانید کارت اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

در این روش یک شرکت کانادایی توسط شما ثبت شده و مبلغ سرمایه در حساب ایالت سپرده می شود. پس از راه اندازی کسب و کار، باید به طور متوالی گزارش هایی را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده و روند پیشرفت کار را گزارش کنید. ویزای شما در مدت این دوسال ویزای کار کانادا بوده و می توانید از بیمه و مزایای بین المللی و تحصیل فرزندان (به عنوان یک خارجی) استفاده کنید. روش های ثبت شرکت در کانادا شامل انواع زیر است:

1-Corporation

این روش ثبت شرکت شبیه ثبت شرکت به روش سهامی خاص یا عام در ایران است، بیزینس ثبت شده مانند یک شخصیت حقوقی تلقی می شود. لذا مسئولیت بیزینس به شرکت ختم شده و نه به صاحبان آن. در این شیوه حداقل 2 نفر عضو نیاز است در صورت ورشکستی، صاحبان آن در رزومه خود ورشکسته تلقی نمی شوند.

2-Sole proprietorships

در این روش کار آزاد به اسم فرد ثبت شده و در چنین حالتی فرد مسئولیت کامل را برعهده می گیرد. ایراد این روش جمع شدن درآمد شرکت با درآمد شخصی فرد است، که باعث افزایش مالیات خواهد شد. لذا چنانچه شرکت ورشکست بشود ممکن است صاحب آن کل دارایی اش را از دست بدهد. در کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که آثار خوبی برای تاجر نخواهد داشت. این شیوه ثبت شرکت در کانادا، بسیار آسان است.

3-Partnership

این مدل ثبت شرکت شبیه به مدل Sole proprietorships بوده با این تفاوت که درآمد یا ضرر بیزینس بین شرکا تقسیم می شود. در روش Partnership دو یا چند نفر با یکدیگر شراکت می کنند. معمولاَ این شیوه را (به دلیل مسائل حقوقی پیچیده اش) کسانی مانند زن و شوهرها انجام می دهند. شرکت ثبت شده از حقوق و تعهداتی مشابه یک فرد حقیقی برخوردار است. هنگامی که یک شرکت ثبت می شود وضعیت قانونی مجزایی ایجاد می شود و دارایی، حقوق و تعهدات شرکت تا زمان انحلال آن همچنان وجود خواهند داشت. حتی در صورت فوت سهامداران و مدیران شرکت، دارایی، تعهدات و حقوق شرکت از بین نمی رود. ثبت بیزینس به این شیوه کمی مشکل تر از شیوه قبل است.

5/5 - (41 امتیاز)

مزایای ثبت شرکت در کانادا

 • مالیات کمتر به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته
 • سرمایه گذاری مطمئن به دلیل سوددهی بالا و ثبات اقتصادی کانادا
 • امکان انحصار ورثه در صورت فوت سرمایه گذار

5/5 - (41 امتیاز)

شرایط ثبت شرکت در کشور کانادا

 • ارائه طرح کسب و کار(بیزنس پلن)
 • اثبات مفید بودن و سودآوری شرکت برای کشور کانادا
 • رعایت شرایط و قوانین ایالتی برای ثبت شرکت
 • دارا بودن مهارت زبان خارجی بنا به شرایط برنامه (انگلیسی، فرانسوی یا هر دو)
 • مدرک تحصیلی
 • متعهد شدن به تعهدات قانونی در رابطه با شرکت ظرف مدت تقریبا ۳ سال
 • تعهد درقبال عمل به شرایط تأسیس شرکت
 • دارا بودن 3 سال سابقه مدیریتی

5/5 - (41 امتیاز)

سرمایه گذاری با برنامه های کارآفرینی استانی

دولت کانادا مسیر کارآفرینی برنامه های مهاجرت استانی کانادا را برای جذب سرمایه ‌گذاران و کارآفرینان خارجی ارائه داده است.

 

 1. شرایط سرمایه گذاری در آلبرتا
 •  شرایط سرمایه گذاری در آلبرتا
 •  ۳ سال سابقه مالکیت کسب و کار یا 5 سال سابقه مدیریت
 • مدرک تحصیلی امتیاز محسوب می شود
 •  مدرک زبان امتیاز محسوب می شود
 •  سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار دلاری در آلبرتا و دارایی ۵۰۰ هزار دلاری (حداقل)

 

2- شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 •  سرمایه گذاری حداقل 200هزاردلار کانادا در بریتیش کلمبیا
 •  آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل با CLB 4
 •  حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۴ سال گذشته
 •  داشتن سفر به کانادا حداقل یکبار(سفر اکتشافی)
 •  سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری و دارایی ۳۰۰ هزار دلاری(در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا)
 •  سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری و دارایی ۶۰۰ هزار دلاری (در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا)
 •  ارائه مدرک تحصیلی
 •  محدودیت سنی (زیر ۶۴ سال امتیازی ندارد)

 

3- حداقل شرایط سرمایه گذاری در مانیتوبا

 •  ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته
 •  دارابودن حداقل مدرک زبان معادل CLB 5
 •  مدرک تحصیلی دیپلم(حداقل)
 • محدودیت سنی (سن بین ۲۵ تا ۴۹ سال)
 • سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلاری و دارایی ۵۰۰ هزار دلاری(در شهرهای کوچک منیتوبا)
 •  سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلاری و دارایی ۵۰۰ هزار دلاری (در شهرهای بزرگ منیتوبا)

 

4- شرایط سرمایه گذاری در نیوبرانزوییک

 •  حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته
 •  محدودیت سنی (سن زیر ۵۹ سال)
 •   اخذ مدرک زبان در درجه  CLB 5
 •  دارابودن تجربه سفر به کانادا
 •  سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰ هزار دلار در نیوبرانزوییک و دارایی ۵۰۰ هزار دلاری

 

5- شرایط سرمایه گذاری در نوااسکوشیا

 • حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته
 •  محدودیت سنی (سن بین ۲۱ تا ۵۵ سال)
 •  حداقل مدرک زبان CLB 5
 •  حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 •  حداقل سرمایه گذاری در نوااسکوشیا ۱۵۰ هزار دلار و حداقل دارایی ۶۰۰ هزار دلار

 

6- شرایط سرمایه گذاری در انتاریو

 • دارا بودن ۲سال سابقه مدیریت یا 5 سال سابقه مالکیت کسب و کار
 • حداقل مدرک زبان CLB 4
 • عدم وجود محدودیت سنی برای سرمایه گذار
 • حداقل سرمایه گذاری در کل استان انتاریو (به جز تورنتو) ۲۰۰ هزار دلار و حداقل دارایی ۴۰۰ هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در تورنتو ۶۰۰ هزار دلار و حداقل دارایی ۸۰۰ هزار دلار
 • برخورداری از نقش مستقیم در تصمیم گیری ها و مدیریت کسب و کار مورد نظر

 

7- شرایط سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد

 • حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته
 • محدودیت سنی (سن بین ۲۱ تا ۵۹ سال)
 • حداقل مدرک زبان CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • حداقل سرمایه گذاری در جزیزه پرنس ادوارد ۱۵۰ هزار دلار و حداقل دارایی ۶۰۰ هزار دلار

 

8- شرایط سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

 • حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در زمینه کشاورزی
 • حداقل مدرک زبان CLB 4
 • نیاز به مدرک تحصیلی نیست
 • محدودیت سنی (سن بین ۲۰ تا ۵۴ سال)
 • سفر کردن حداقل یکبار به کانادا
 • حداقل سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری و دارایی ۵۵۰ هزار دلاری (در شهرهای کوچک ساسکاچوان)
 • حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ ساسکاچوان ۳۰۰ هزار دلار و حداقل دارایی ۵۵۰ هزار دلار

9- شرایط سرمایه گذاری در یوکان کانادا

 •  حداقل ۳ سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته
 • حداقل مدرک زبان CLB 4

 

10- شرایط سرمایه گذاری در کبک

 • نداشتن سوء پیشینه
 •  دارابودن ۲ سال تجربه مفید مدیریت کسب و کار در ۵ سال گذشته
 •  سکونت در استان کبک
 •  اثبات تمکن مالی
 • انجام آزمایشات پزشکی

5/5 - (41 امتیاز)

حداقل میزان سرمایه گذاری در کانادا

متقاضیان شرکت در طرح سرمایه گذاری کانادا با هزینه ای درحدود ۱۰۰هزار تا ۳۵۰ هزار دلار (کانادا) می توانند برای اخذ ویزای کانادا از طریق این برنامه اقدام کنند.

برای اقدام به سرمایه گذاری در کانادا، باید اثبات کنید که دارایی لازم جهت اقامت سرمایه گذاری کانادا را با توجه به ایالت مورد انتخابتان دارید. مثلاً در ایالت مانیتوبا برای شهر وینی پگ، مبلغ ۲۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه لازم بوده اما در شهرهای واقع در 50کیلومتری وینی پگ مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیز کافی است.

حداقل سرمایه گذاری در کانادا (دلار)مبلغ قابل اثبات (دلار)نام ایالت
ا میلیون و 200 هزار2 میلیونکبک
300 هزار500 هزارآلبرتا
300 هزار ( شهرهای کوچک 200 هزار )550 هزارساسکاچوان 
200 هزار ( شهرهای کوچک 100 هزار )600 هزار ( شهرهای کوچک 300 هزار )بریتیش کلمبیا
200 هزار ( تورنتو 600 هزار )400 هزار ( تورنتو 800 هزار )انتاریو 
250 هزار ( شهرهای کوچک 150 هزار )500 هزارمنیتوبا 
150 هزار600 هزارنوا اسکوشیا
250 هزار600 هزارنیوبرانزویک 
200 هزار500 هزارنیوفاندلند و لابرادور
150 هزار600 هزارپرنس ادوارد

5/5 - (41 امتیاز)

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا وابسته به انواع روش های سرمایه گذاری است اما به طور کلی معمولاً به اخذ مدرک زبان و نمره آیلتس جنرال در حد نمره ۵ نیاز دارد. برخی از برنامه ها نیازمند مدرک لیسانس هستند. همچنین نیازمند سابقه کار و مدیریت یک بیزینس است.

اغلب برنامه های اقامت سرمایه گذاری نیازمند اثبات تمکن مالی در حدود 350هزار دلار بوده و ارائه مدارک شغلی، ارائه جواز کسب، سوابق شغلی، آگهی روزنامه رسمی تغییرات شرکت و … برای تکمیل پرونده ویزا مفید است.

5/5 - (41 امتیاز)

نحوه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

در برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، امکان اخذ اقامت به طور مستقیم وجود ندارد، یعنی داوطلب به محض ورود به خاک کانادا نمی تواند اقامت دائم دریافت کند. سرمایه گذار باید در قدم اول ویزای سرمایه گذاری کانادا را اخذ نماید و به مدت ۲ سال در ایالت مورد نظر حضور داشته باشد و پس از دو سال بتواند اقامت دائم کانادا را اخذ نماید. در دو سالی که در ایالت مذکور ساکن هستید، لازم نیست کسب و کار سود دهی را اداره نمایید. اما باید به طور مرتب به اداره مهاجرت و اداره ایالتی گزارش کسب و کار خود را بدهید.

5/5 - (41 امتیاز)

بهترین صنایع کانادا برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا در اغلب صنایع مختلف امکان پذیر بوده و متقاضیان برنامه کارآفرینی می بایست با توجه به شرایط، تجارب خود و نیاز استان های انتخابی اقدام به سرمایه گذاری کنند. برخی از مهم ترین زمینه های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

 •  تکنولوژی
 •  تولید پیشرفته
 •  منابع طبیعی
 • سرگرمی و رسانه ها
 • تجارت های وابسته به کشاورزی و علوم غذایی
 •  تکنولوژی های پاک
 •   علوم زیستی
 •  وسایل حمل و نقل الکترونیکی و باتری (EV)

5/5 - (41 امتیاز)

سفر اکتشافی در برنامه سرمایه گذاری در کانادا

سفر اکتشافی یا Exploratory Visit، سفری چند روزه با هدف آشنایی با محیط کسب و کار و ملاقات با متخصصان امر است. سرمایه گذاری در کانادا برای بعضی از استان ها نیازمند سفر اکتشافی بوده. و در این سفر سرمایه گذار با ظرفیت ها، مزیت ها و چالش های کاری ایالت مربوطه آشنا می شود. همچنین می‌تواند با افراد متخصص مصاحبه داشته باشد. این سفر باید حداقل 5 روز کامل کاری که شامل روزهای تعطیل نمی‌شود، طول بکشد. البته متقاضی باید این سفر را تا یک سال پس از دریافت نامه مصاحبه انجام دهد. جهت مصاحبه نیز شخص متقاضی فقط به همراه خانواده می‌تواند حضور داشته باشد.

نیاز به انجام سفر اکتشافی (تحقیقاتی) در هر یک از استان ها به تفکیک شیوه کارآفرینی یا سرمایه گذاری به شرح زیر است:

استان کاناداروشهای سرمایه گذاریشرط سفر تحقیقاتی 
کبککارآفرینیخیر
سرمایه گذاریخیر
نیوبرانزویککسب و کاربله
نیوفاندلند و لابرادورکارآفرینان بین المللیخیر
فارغ التحصیلان بین المللی کارآفرینخیر
آلبرتاکشاورزان خود اشتغالخیر
پرنس ادواردمالکیت 100% کسب و کارخیر
مالکیت جزئی کسب و کارخیر
مجوز کارخیر
نوا اسکوشیاکارآفرینیبله – اگر متقاضی قصد خرید کسب و کار موجود در نوا اسکوشیا را دارد باید یک بازدید از این کسب و کار داشته باشد.
کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللیخیر
مانیتوباکارآفرینیبله – سفر اکتشافی نباید بیش از 1 سال قبل از ثبت درخواست باشد.
کشاورزیبله – درصورت داشتن سفر اکتشافی 15 امتیاز کسب می کند.
کارآفرینی دانشجویان

بین المللی

خیر
اقدام راحت برای کارآفرینیبله – این برنامه جدید است و از تابستان سال 1398 اجرا می شود.
انتاریوشرکتخیر- سفر اکتشافی اختیاری است.
یک بازدید در یک سال گذشته 2 امتیاز و دو یا بیش از دو بازدید در یک سال گذشته 5 امتیاز دارد.
کارآفرینیبله
بریتیش کلمبیاکارآفرینیخیر
برنامه کارآفرینی آزمایشی منطقه ایبله
ساسکاچوانکارآفرینیخیر – سفر اکتشافی برای کارآفرینی ساسکاچوان به مدت حداقل 5 روز کاری 15 امتیاز دارد.
کشاورزیبله

5/5 - (41 امتیاز)

پرسش‌های متداول سرمایه گذاری در کانادا

بهترین گزینه های سرمایه گذاری در کانادا در چه بخش هایی است؟

میزان تمکن مالی و هدف از سرمایه گذاری مهمترین معیارها برای انتخاب بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در کانادا است، از خرید املاک و مستغلات گرفته تا برنامه ریزی برای آینده تحصیلی فرزندتان یا تضمین دوران بازنشستگی، انتخاب ایده آل ترین شرایط برای داوطلبان متفاوت خواهد بود.
خرید سهام، اوراق قرضه، ETF ها و صندوق های متقابل، مشاور املاک، معادل های نقدی، پیشنهادات اولیه سکه (ICO) و … بهترین پیشنهادات برای سرمایه گذاری در کانادا خواهند بود.

5/5 - (41 امتیاز)

حداقل سرمایه لازم سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا می تواند از حداقل ۱۰۰ هزار دلار تا ۸۰۰ هزار دلار متغیر باشد. واضح است که هر چه بیزنس مورد نظر به شهرهای بزرگتر و مراکز شهر مثل تورنتو ونکوور نزدیک تر باشد، رقم حداقل سرمایه لازم بالاتر خواهد رفت.
به عنوان مثال، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای دریافت ویزای استارتاپ مبلغ ۷۵هزار دلار تعیین شده است که این مبلغ از طرف سازمان های مورد تأیید تأمین خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این سازمان ها می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما در مانا مهاجرت در تماس باشید.

5/5 - (41 امتیاز)

محدودیت سنی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا چگونه است؟

بله در برخی از برنامه های سرمایه گذاری محدودیت سنی وجود دارد و در واقع سن مناسب می تواند یک معیار امتیاز آور برای سرمایه گذار باشد.
شرایط سنی داوطلب یکی از عواملی است که بر اساس آن داوطلبان می توانند امتیاز بیشتری در برنامه های مهاجرتی کسب کنند، به عنوان مثال، برای برنامه سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا کانادا برخورداری از حداقل سن ۲۱ سال، یکی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است. همچنین، در برنامه سرمایه گذاری یوکان کانادا نیز، شرط سنی به عنوان یکی از شرایطی در نظر گرفته شده است که به موجب آن، امتیاز بیشتری به متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا تعلق می گیرد.

5/5 - (41 امتیاز)

هزینه ثبت شرکت در کانادا چقدر است؟

هزینه های ثبت شرکت در کانادا با توجه به نوع شرکت و مکان جغرافیایی آن متفاوت است. در این روش بر خلاف برنامه کارآفرینی کانادا، حداقل میزان سرمایه گذاری تعیین نشده و باید به صورت کامل تجزیه و تحلیل شود که بیزینس مورد نظر در کانادا چه مقدار هزینه بر است…

5/5 - (41 امتیاز)

آیا با ثبت شرکت می توان اقامت دائم کانادا گرفت؟

فقط با ثبت یک شرکت نمی توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید و باید شرایط اولیه را دارا باشید، یعنی امتیازات ثبت شرکت افزون بر امتیازاتی که خودتان دارید می تواند شما را به اقامت دائم کانادا برساند.

5/5 - (41 امتیاز)

آیا می توان از طریق خرید ملک در کانادا سرمایه گذاری کرد و اقامت گرفت؟

در برخی کشورهای دنیا با خرید ملک می توان اقامت گرفت اما قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملاً متفاوت می باشد. خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد و عرصه و عیان در اختیار آنان قرار می گیرد. در حالی که بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند. اما خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب تابعیت و پاسپورت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.
همچنین مالکانی که شهروند و مقیم کانادا محسوب نمی شوند باید در زمان فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند.

5/5 - (41 امتیاز)

سرمایه گذاری از طریق خرید فرانچایز در کانادا چگونه است؟

خرید فراچایز(حق امتیاز) به معنای گرفتن مجوز راه اندازی کسب و کار شخصی دیگر با استفاده از مارک تجاری او بر اساس استاندارها و قوانین است. خرید و سرمایه گذاری در فرانچایز یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا بوده و مدت زمان استفاده از آن بین 5 تا 10 است. خرید فرانچایز نسبت به شروع یک کسب و کار راه ساده تری است و درواقع فروشنذه، ارزش برند تجاری و دانش مرتبط با سیستم کسب و کار خود را به خریدار می فروشد.

شرایط استفاده ازاین طرح اینگونه است که فرانچایز گیرنده باید مبلغی بین 15هزار تا 100هزار دلار کانادا را به عنوان حقوق اولیه و بین 5 تا 8 درصد از فروش ناخالص خود را به فرانچایز گیرنده پرداخت کند.

در هنگام خرید فراچایز (حق امتیاز) باید به نکات زیر توجه کنید:

 • شناخت علایق و مهارت های فردی
 • بررسی و تحقیق درباره چندین فرنچایز قابل خرید
 • مشورت با سایر صاحبان امتیاز
 • بررسی شهرت برند و دسترسی به بازاریابی
 • مشاوره با با یک وکیل مجرب در این حوزه

5/5 - (41 امتیاز)

سرمایه گذاری در کانادا چه معایبی می تواند داشته باشد؟

هرچند مهاجرت به کانادا با مزایای بسیار زیادی همراه است اما این اقدام نیز مانند هر تصمیمی شاید با چالش هایی وابسته به شرایط افراد همراه باشد که در ادامه به مواردی ازاین قبلی اشاره می کنیم:

 • مسافت طولانی

فاصله مسافتی بین کشور کانادا و ایران کمی زیاد است و این امر ممکن است برای افرادی که تمایل به رفت و آمد بین دو کشور را دارند، کمی مشکل ساز باشد.

 • کمبود روش های سرمایه گذاری

با توجه به قوانین کانادا، انواع روش های اقدام برای سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. به طور نمونه روش خودحمایتی که از پراستقبال ترین روش های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی است، در کشور کانادا تعریف نشده است.

 • قوانین سختگیرانه

دولت کانادا بر روی سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، بخصوص شرکت های خصوصی، کمی سختگیرانه تر از کشورهای اروپایی عمل می کند.

5/5 - (41 امتیاز)

کلاس تجاری کانادایی چیست؟

کلاس تجاری کانادا به مهاجرت‌هایی گفته می شود که توسط آن افراد با دارا بودن تجربیات تجاری یا مدیریتی موفق به اخذ ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) می شوند. این کلاس دارای بخش های چون سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، افراد خوداشتغال است.

5/5 - (41 امتیاز)

روش اثبات قانونی بودن دارایی‌ ها برای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

متقاضی باید اثبات کند، دارایی و ثروت خود را به طور قانونی کسب کرده است؛ ارائه اظهارنامه‌ مالیاتی، برگه‌های پرداخت، اسناد خرید و فروش، ارزیابی‌های املاک تجاری و مسکونی، گواهی انحصار وراثت  و… . باید نشان داده شود دارایی‌های داوطلب کاملاً سالم و شفاف کسب شده و موضوعاتی مثل پولشویی و اختلاس و … در میان نیست.

5/5 - (41 امتیاز)
5/5 - (41 امتیاز)
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes