استان آلبرتا در طی فراخوان جدیدی به متقاضیان دعوت‌نامه ارسال کرد

استان آلبرتا در دو فراخوان خود در ماه اکتبر ۴۰۱ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد تا برای دریافت اقامت دائم کانادا، در برنامه انتخاب استانی شرکت کنند. متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه حداقل باید ۳۰۰ امتیاز داشتند. در یکی از فراخوان‌ها که در تاریخ ۲۴ اکتبر برگزار شد، این استان برای ۳۷۲ متقاضی دارای پروفایل اکسپرس انتری دعوت‌نامه ارسال کرد. در مجموعه سیستم اکسپرس انتری متقضیان در سه دسته مهاجرتی مدیریت می‌شوند. این سه دسته مهاجرت اقتصادی عبارتند از:
  • کلاس نیروی کار متخصص فدرال
  • کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال
  • رده تجربه کانادایی

برنامه انتخاب استانی آلبرتا

آلبرتا یکی از ۹ استان کانادا است که برنامه نامزدی استانی دارد. این برنامه به استان‌ها اجازه می دهد تا بتوانند برای نیروی کار مورد نیاز خود را هر ساله دعوت‌نامه ارسال کنند. از این طریق متقاضیان می‌توانند شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشند. در هر برنامه انتخاب استانی حداقل یک جریان وجود دارد که به استان‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا نیروی کار مورد نیاز خود را از مجموعه اکسپرس انتری انتخاب کنند. متقاضیان اکسپرس انتری که در انتخاب استانی پذیرفته شوند، می توانند ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت کنند. این ۶۰۰ امتیاز بیشتر به طور قابل توجهی شانس آنها را برای دریافت دعوت نامه اقامت دائم افزایش می‌دهد. این امتیاز از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System (CRS)) به متقاضیان داده می‌شود. متقاضیان اکسپرس انتری که در تاریخ ۲۴ اکتبر دعوت‌نامه دریافت کردند، باید حداقل ۳۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت می‌کردند. در فراخوان ۳۰ اکتبر نیز برای ۲۹ متقاضی با حداقل امتیاز ۳۵۰ دعوت‌نامه ارسال شد. مطمئنا صرفا داشتن ۳۰۰ یا ۳۵۰ امتیاز نمی‌تواند تضمین کند که حتما متقاضیان می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند اما کسب ۶۰۰ امتیاز بیشتر ازطریق برنامه انتخاب استانی می‌تواند دریافت اقامت دائم را برای متقاضیان تضمین کند. برای پذیرفته شدن در انتخاب استانی، از طریق جریان اکسپرس انتری آلبرتا، متقاضیان باید واجد شرایط لازم برای شرکت در یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری باشند. آنها همچنین باید یک پروفایل معتبر در مجموعه اکسپرس انتری داشته باشند.

شرایط لازم برای شرکت در جریان اکسپرس انتری آلبرتا

آلبرتا در سیستم اکسپرس انتری خود، پروفایل‌هایی را از مجموعه انتخاب می‌کند که دارای وابستگی‌های زیادی به استان آلبرتا هستند یا می‌توانند نقش موثری در توسعه اقتصادی و اهداف تنوع سازی استان داشته باشند. افرادی که به این ترتیب انتخاب می‌شوند، می توانند درخواست خود را از طریق جریان اکسپرس انتری برای شرکت در انتخاب استانی ارسال کنند. متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه، به داشتن پیشنهاد شغلی در استان آلبرتا نیازی ندارند اما کاندیدا‌هایی که دارای شرایط زیر هستند، شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه خواهند داشت:
  • داشتن پیشنهاد شغلی و/یا سابقه کار در استان آلبرتا
  • فارغ‌التحصیل شدن از یکی از موسسات آموزش عالی در کانادا
  • داشتن بستگان در استان آلبرتا؛ مانند والدین، فرزند، خواهر یا برادر
این موارد شانس متقاضیان را برای دریافت دعوت‌نامه کاهش می دهد:
  • به پایان رسیدن اعتبار پروفایل اکسپرس انتری در طی سه ماه
  • داشتن شغل در مشاغلی که مورد نیاز استان نیستند. همینطور داشتن شغلی که در لیست مشاغل پر درآمد یا کم درآمد هستند.
  • داشتن شغلی که متقاضیان زیادی دارد.
 
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes