دانشجویان خارجی چگونه می‌توانند اقامت دائم کانادا بگیرند؟

دانشجویان خارجی چگونه می‌توانند اقامت دائم کانادا بگیرند؟
هدف بسیاری از دانشجویان خارجی در کانادا بعد از فارغ‌التحصیلی دریافت اقامت دائم است. خوشبختانه برنامه‌های زیادی برای گرفتن اقامت دائم برای دانشجویان فارغ‌‌التحصیل وجود دارد. اولویت پذیرش مهاجران در این برنامه‌های مهاجرتی با کسانی است که ارتباط خاصی با کانادا یا یکی از استان‌ها داشته باشند؛ این ارتباط خاص می‌تواند سابقه کاری، سابقه تحصیلی یا فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های کانادا باشند. دانشجویان واجد شرایطی که قصد اقامت دائم دارند، می‌توانند از تمام یا قسمتی از این مزایا برخوردار شوند.

برنامه‌های مهاجرتی کانادا برای دانشجویان خارجی:

برنامه‌های مهاجرتی بسیاری برای دانشجویان خارجی وجود دارد. این برنامه‌ها شرایط و ویژگی‌هایی دارند که مسیر اقامت دائم را برای فارغ التحصیلان، سریع‌تر می‌کنند.انواع برنامه‌های مهاجرتی کانادا برای دانشجویان خارجی شامل موارد زیر است:
  • رده تجربه کانادایی
  • برنامه نیروی کار متخصص فدرال
  • برنامه نامزد انسانی
  • گزینه‌های مهاجرت کبک
  • مجوز کار فارغ‌التحصیلان
بیشتر این برنامه‌ها از طریق سیستم اکسپرس انتری و توسط دولت فدرال اداره می‌‌شوند.

رده تجربه کانادایی:

برنامه رده تجربه کانادایی (CEC) یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا است که از طریق سیستم مهاجرت اکسپرس انتری مدیریت می‌شود، یکی از سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا است. براساس این برنامه، مهاجران برای دریافت اقامت دائم باید واجد شرایطی مانند سن، مهارت زبان و سطح تحصیلات باشند. ویژگی مهم دیگر این برنامه این است که متقاضیان باید در سه سال قبل، ۱۲ ماه تجربه کار مداوم، تمام وقت یا نیمه وقت ماهرانه در کانادا را داشته باشند. اگر یک دانشجوی خارجی واجد این شرایط کاری باشد، این برنامه برای او یک گزینه عالی مهاجرت به شمار می‌آید. اما باید به این نکته توجه کرد که که سابقه کاری به دست آماده در طول دوران تحصیل، در این ۱۲ ماه حساب نمی‌شود. بنابراین، دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل، می‌توانند مجوز کار فارغ‌التحصیلان بگیرند، تا سابقه کار مورد نیاز برای این برنامه را در آینده به دست آورند.

برنامه نیروی کار متخصص فدرال:

برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSW) یکی از برنامه‌های سیستم اکسپرس انتری است. این برنامه نیز گزینه مناسبی برای فارغ‌التحصیلان خارجی باتجربه و ماهر محسوب می‌شود. بر خلاف رده تجربه کانادایی، این برنامه نیازی به تجربه کار در کانادا ندارد، بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای دانشجویان فارغ‌التحصیلانی باشد که در خارج از کانادا سابقه کار تخصصی دارند. در برنامه نیروی متخصص فدرال، متقاضیان بر اساس معیارهای سیستم جامع رتبه‌بندی شده و امتیاز دریافت می‌کنند. افرادی که بتوانند بیشترین امتیاز را بگیرند، از طریق فراخوان‌های اکسپرس انتری دعوت‌نامه اقامت دائم دریافت می‌کنند.

برنامه‌های انتخاب استانی:

هر یک از استان‌های‌ کانادا برنامه‌ مهاجرتی مخصوصی به نام برنامه‌های انتخاب استانی (PNP) برای جذب نیروی کار مورد نیاز خود دارند. برنامه انتخاب هر استانی به علت تأمین نیازهای آن استان با برنامه‌ استان‌های دیگر متفاوت است.

گزینه‌های مهاجرت کبک:

استان کبک سیستم مهاجرتی خاص خود را با شرایط و رویه‌های متفاوت از سایر استان‌ها اجرا می‌کند. با این حال، مانند بقیه استان‌های کانادا، برنامه مهاجرت کبک به گونه ‌ای طراحی شده است که دانشجویان بین المللی هنگام درخواست اقامت دائم از مزایای آن برخوردار شوند. دو برنامه اصلی اقامت دائم کبک، برای دانشجویان خارجی شامل موارد زیر است:برنامه تجربه کبک(PEQ):این برنامه شامل دانشجویانی می‌شود که تحصیل خود را تمام کرده یا ۶ ماه از اتمام تحصیلات آنها در کبک می‌گذرد. یکی از شرایط مهم برای پذیرفته شدن در این برنامه داشتن دانش پیشرفته یا حداقل متوسط در زبان فرانسه است.نیروی کار متخصص کبک (QSW):این برنامه یک گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که در کبک فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا در حال اتمام تحصیلات خود هستند. بر خلاف برنامه تجربه کبک، این برنامه نیاز به مهارت در زبان فرانسوی ندارد، اما داوطلبان باید حداقل نمره قبولی را در این برنامه کسب کنند.

مجوز کار فارغ التحصیلان:

مجوز کار فارغ‌التحصیلان برنامه اقامت دائم مستقیم نیست. با این حال، این برنامه این امکان را در اختیار بیشتر دانشجویان خارجی می‌گذارد که اگر از یکی از موسسات آموزشی منتخب فارغ‌التحصیل شده‌اند، پس از دوره تحصیل، در کانادا بمانند و کار کنند. این تجربه کاری، می‌تواند اولین قدم برای گرفتن اقامت دائم کانادا باشد. دانشجویانی که ستبقه کار لازم را به دست بیاورند می‌توانند از طریق برنامه رده تجربه کانادایی (CEC) یا یکی از برنامه‌های انتخاب استانی (PNP) برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنند. فراموش نکنید که همه رشته‌های تحصیلی در مؤسسات آموزشی منتخب، شامل برنامه مجوز کار فارغ‌التحصیلان نیستند. سفر به عنوان یک دانشجوی خارجی می‌تواند اولین قدم موثر برای گرفتن اقامت دائم باشد. ما می‌توانیم در تمام مراحل مهاجرت، از انتخاب دانشگاه، تا درخواست مجوز تحصیل به شما کمک کنیم. در تمام مراحل مهاجرت تا پذیرش در یک دانشگاه معتبر در کانادا روی ما حساب کنید. بعد از فارغ‌التحصیل شدن نیز با ارائه مشاوره تخصصی شما را در مسیر دریافت شهروندی کانادا قرار خواهیم داد. با وجود برنامه‌ها و امکانات زیاد تحصیل در کانادا، پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای شما سخت و وقت‌گیر است. در مانا مهاجرت، مشاوران نیازها، اهداف و رویاهای شما در کانادا را کشف کرده و بهترین گزینه را به شما معرفی می‌کنند.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes