مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار
آیا شما در کشور خود حسابدار هستید و رویای مهاجرت به کانادا را در سر دارید؟ ما برای شما خبرهای خوبی داریم. دولت کانادا در جستجوی افرادی است که تجربه و تخصص حسابداری دارند. موقعیت‌های مختلفی برای شغل حسابداری در کانادا وجود دارد و دولت برای رفع کمبود نیروی کار در این بخش سعی دارد نیروهای کار ماهر مانند حسابرس و حسابدار مالی، تکنسین‌های حسابداری، دفتریاران و کارمندان مرتبط با حسابداری و نمایندگان فروش را به کانادا جذب کند.

توصیف شغل حسابداری در کانادا

حسابداران با استفاده از تحصیلات و تجربیات خود، صحت و درستی صورت‌های مالی یک شرکت یا شخص را بررسی می‌کنند. مسئولیت اصلی یک حسابدار محافظت از صحت اسناد مالی و انطباق آنها با قوانین و مقررات مرتبط است. متوسط حقوق یک حسابدار در کانادا سالانه تقریبا ۶۰ هزار دلار است. بسته به میزان تخصص درآمد کارمندان این بخش می‌تواند متغیر باشد. برای مثال نیروی کار مبتدی حدود سالانه ۳۵ هزار دلار، و نیروی کار متخصص سالانه تقریبا ۹۰ هزار دلار درآمد دارند.

شغل حسابداری در دسته‌بندی ملی مشاغل کانادا

 •  کد ۱۱۱۱ :حسابرسان مالی و حسابداران
 • کد ۱۳۱۱: تکنسین‌های حسابداری و دفتریاران
 • کد ۱۴۳۱: متصدیان حسابداری و کارمندان مرتبط
 • کد ۶۴۱۱: نمایندگان فروش- تجار عمده فروش (غیر فنی)

شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

 • برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار، شما باید جواز یا پروانه رسمی حسابداری را داشته باشید. معمولا متقاضیان کار در این بخش از طریق توافق نامه شناخت متقابل (MRA) یا قرارداد عضویت متقابل (RMA)‌، به رسمیت شناخته می‌شوند.
 • داشتن مدرک دانشگاهی نیز از دگر الزامات کار در کانادا به عنوان حسابدار است. اگر مدرک تحصیلیتان را از دانشگاه‌های خارج از کانادا گرفته‌اید، باید برای آن ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) بگیرید تا مدارکتان با مدرک کانادایی معادل سازی شود.

مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار

گزینه‌ها و برنامه‌های مهاجرتی زیادی برای مهاجرت به کانادا به عنوان حسابدار وجود دارد:

سیستم اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری منبع اصلی جذب نیروی متخصص خارجی است. این سیستم از سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد و متقاضیان را تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی زیر مدیریت می‌کند:
 • برنامه نیروی متخصص فدرال
 • رده تجربه کانادایی
 • برنامه تجارت حرفه‌ای فدرال
متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه باید در سیستم جامع رتبه‌بندی حداقل امتیاز لازم را کسب کنند تا بتوانند وارد مجموعه انتظار شوند. سیستم جامع رتبه‌بندی، بر اساس معیارهای مختلفی به متقاضیان امتیاز می‌دهد و آنها را رتبه‌بندی می‌کند. مهمترین معیارهای دریافت امتیاز عباتند از:
 • سن
 • سطح تحصیلات
 • سطح مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سابقه کار
پس از اینکه متقاضیان در فراخوان اکسپرس انتری دعوت‌نامه دریافت کردند باید درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت ارسال کنند. بررسی درخواست اقامت دائم در سیستم اکسپرس انتری معمولا ۶ ماه زمان می‌برد.

برنامه انتخاب استانی

هر یک از استان‌های‌ کانادا برنامه‌ مهاجرتی مخصوصی به نام برنامه‌های انتخاب استانی (PNP) برای جذب نیروی کار مورد نیاز خود دارند. برنامه انتخاب هر استانی به علت تأمین نیازهای آن استان با برنامه‌ استان‌های دیگر متفاوت است. افرادی که بتوانند در انتخاب استانی پذیرفته شوند در سیستم جامع رتبه‌بندی ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت می‌کنند و این امتیاز بیشتر شانس آنها را برای دریافت دعوت‌نامه در سیستم اکسپرس انتری افزایش می دهد.

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک

استان‌های آتلانتیک شامل نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا با هم متحد شده‌اند تا برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک را راه‌اندازی کنند. این برنامه آزمایشی یک مسیر مهاجرت اختصاصی برای تامین نیاز به نیروی کار متخصص استان است. این طرح در سه دسته موجود است:
 • برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی آتلانتیک:
برای واجد شرایط این برنامه بودن، باید یک حسابدار با تجربه بوده یا کارشناسی ارشد خود را در یکی از موسسات آتلانتیک در کانادا گرفته تمام کرده باشید.
 • برنامه تخصصی آتلانتیک:
اگر در یکی از استان‌های آتلانتیک پیشنهاد شغلی داشته باشید، واجد شرایط این برنامه هستید. پیشنهاد کار باید حداقل برای یک سال و تمام وقت باشد.
 • برنامه نیمه تخصصی ​​آتلانتیک:
این برنامه مناسب افرادی است که پیشنهاد شغلی دارند که به دیپلم دبیرستان و آموزش در دوره‌های شغلی نیاز دارد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نیاز شغلی حسابداری فقط در آتلانتیک كانادا وجود دارد. در حالی که این آمار، حسابرسان و دفترداران را كه به عنوان مشاغل جداگانه تبلیغ می‌شوند، را شامل نمی‌شود. مهاجرت به کانادا یک روند ساده نیست. قوانین تا حدودی پیچیده است و به همین دلیل باید با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید تا به شما کمک کند. پس اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا هستید، همین امروز با مانا مهاجرت تماس بگیرید. تمام درخواست‌ها توسط متخصصان باتجربه رسیدگی می‌شوند. این متخصصان متشکل از وکلا، دستیاران حقوقی مجاز و مشاورانی است که بالاترین استانداردهای خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهند. برای قدم بعدی آماده‌اید؟ هم اکنون با مشاوران ما تماس بگیرید یا فرم ارزیابی مانا مهاجرت را پر کنید. ما شرایط شما را بررسی می‌کنیم و در عرض ۲۴ ساعت به شما خبر می‌دهیم.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes