رویای زندگی در کانادا

رویای زندگی در کانادا
زندگی در کانادا و دریافت اقامت دائم رویای بسیاری از مهاجران است. اما برای اینکه تجربه خوب و مثبتی از مهاجرت داشته باشید، بهتر است اطلاعات اولیه در این زمینه به دست بیاورید. اگر در کانادا تنها باشید، ممکن است با مشکلات و چالش‌های زیادی رو به رو شوید. برای رهایی از این مشکلات می‌توانید از تجربه زندگی دیگران استفاده کنید و بفهمید آنها در مهاجرت خود با چه چالش‌ها و مشکلاتی روبرو بودند. در زیر برخی از بایدها و نبایدها مهاجرت به کانادا آورده شده است تا رویای سفر به کانادای برای شما به کابوس تبدیل نشود.بایدها و نبایدها زندگی در کانادا

مقایسه نکنید

تجربه سفر یا مهارت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. سفر هرکس منحصر به فرد است. ممکن است دوست شما شرایط شما را داشته باشد، اما سفر شما و تجربه تان متفاوت باشد. تجربه سفر برای همه متفاوت است.ممکن است شما در کار خودتان متخصص و خبره باشید، اما مهارت خاصی که در محل کار قبلی شما مهم نبوده، در شرکت‌های کانادا از اهمیت بالایی برخوردار باشد. به عنوان مثال، اگر همیشه مکاتبات اداری‌تان را دستیار یا منشی شما تنظیم می‌کرد، شاید لازم باشد که امروز خودتان نامه تجاری را بنویسید. پس مهارت و تجربه کاری و سفر خود را هرگز با کسی مقایسه نکنید.

شرایط مالی اولیه

برای شروع زندگی در کانادا باید حتما حداقل سرمایه‌ای برای گذران زندگی و تامین هزینه‌های خود داشته باشید. هزینه مهاجرت به کانادا بسته به روش مهاجرتی می‌تواند متفاوت باشد و در این زمینه می‌توانید از مشاوران ما در مانامهاجرت راهنمایی بخواهید. علاوه بر هزینه‌های اولیه مهاجرت، دولت کانادا از شما می‌خواهد تا ثابت کنید که توانایی کافی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهان‌تان را دارید.

مکان زندگی

انتخاب محل زندگی، به معیارهایتان بستگی دارد. اگر مجرد یا متاهل هستید، می‌توانید یک مکان کوچک و یا مد روز را برای زندگی انتخاب کنید. اما اگر بچه دارید، شاید بخواهید نزدیک به مدرسه یا امکانات رفاهی دیگر مثل پارک‌ها و سوپرمارکت‌ها زندگی کنید. انتخاب یک آپارتمان در حومه شهر ارزان‌تر از وسط شهر است، اما باید هزینه زیادی را برای رفت و آمد بپردازید. اگر واجد شرایط خاصی باشید، می‌توانید از بلیط‌های مخصوص افراد کم درآمد هم استفاده کنید. اما حواستان باشد که با شنیدن کلمه «کم درآمد» ناراحت و ناامید نشوید. این می‌تواند یک نقطه شروع برای شما باشد که پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید.

پیدا کردن کار

هر کاری با ارزش و شریف است. پس هرگز از نوع کارتان خجالت نکشید. شغل شما هر چه که باشد، هزینه خرج و گذران زندگی شما را تامین می‌کند. جستو‌جوی کار می‌تواند مثبت و هیجان انگیز یا منفی و ناامید کننده باشد. نکته مهم درباره پیدا کردن کار، نوشتن یک رزومه خوب است. قبل از اینکه رزومه خود را بنویسید، مطمئن باشید که آن را طبق قوانین آمریکای شمالی می‌نویسید. مانا مهاجرت می‌تواند برای نوشتن یک رزومه خوب به شما کمک کند. حتما باید یک ایمیل خوب و حرفه‌ای نیز داشته باشید. اگر آدرس ایمیل فعلی شما چیزی مانند [email protected] یا [email protected] است، حتما باید آن را عوض کنید تا بتوانید تصویر حرفه‌ای از خودتان و مهارت‌تان نشان دهید. مراقب آنچه در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید نیز باشید. کارفرمایان حرفه‌ای فقط بهترین رزومه را از در نظر نمی‌گیرند. آنها پروفایل و سوابق شما را نیز بررسی می‌کنند.

هزینه‌های خود را اولویت بندی کنید

این امر به ویژه برای کسانی که هنوز کار پیدا نکرده‌اند، بسیار مهم است. پس باید بتوانید نیا‌زهای مهم خود را اولویت بندی کنید و آنها را از خواسته‌های خود متمایز کنید. شما هنوز دنبال کار یا ابتدای راه هستید. پس باید از تجملات و ریخت و پاش‌های اضافی پرهیز کنید. می‌توانید بعضی از کالاهای خود را از فروشگاه‌های ارزان بخرید تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. اگر هزینه اینترنت را ندارید، می‌توانید از نزدیک‌ترین کتابخانه محل خود استفاده کنید. در کتابخانه‌های محلی می‌توانید از کامپیوتر به صورت محدود و اینترنت رایگان استفاده کنید. اما خیلی هم خسیس نباشید. شما باید در زندگی سرگرمی و تفریح نیز داشته باشید. پس بعضی مواقع برای خود قهوه یا خوراکی بخرید یا مناسبت‌ها و روزهای خاصی را جشن بگیرید.

تنها و افسرده نباشید

بی حوصلگی می‌تواند بسیار سخت باشد مخصوصاً وقتی تنها هستید. برای حل این چالش می توانید: تحقیق کنید: قبل از اقامت دائم، ذهن خود را برای پذیرش یک سرزمین نا آشنا آماده کنید. شما باید اول با مردم، فرهنگ و آداب و رسوم کانادا آشنا شوید تا بتوانید مثل خانه خود در آنجا زندگی کنید.
  • به کتابخانه عمومی بروید: در کتابخانه، علاوه بر جلسات و کارگاه‌های کامپیوتر و اینترنت، مطالب سمعی و بصری زیادی برای مطالعه وجود دارند.
  • پیاده روی کنید: پیاده روی کنید تا محله و همسایه‌های خود را بشناسید.
  • میانه رو باشید: هر کشور فرهنگ و آداب و رسوم متفاوتی دارد. برای فرهنگ خود ارزش قائل باشید، اما قوم گرایانه رفتار نکنید.
  • فرهنگ جدید را بپذیرید: فرهنگ جدید را با وجود تفاوت‌ها بپذیرید. به عبارت دیگر، فقط با هموطنان خود یا افرادی که فرهنگ شما را دارند، در ارتباط نباشید. از این مواجهه فرهنگی به عنوان فرصتی استفاده کنید تا زندگی و دنیا را از دیدگاه دیگران ببینید و از تجربه زندگی آدم‌های مختلف استفاده کنید.

روابط اجتماعی معجزه می‌کند

شما نمی‌دانید چه کسی پل رسیدن شما به رویای شغلی یا رویای زندگی شخصیتان خواهد بود. کتابخانه‌ها یا مراکز اجتماعی می‌توانند نقطه شروع خوبی برای ایجاد روابط اجتماعی و پیدا کردن دوستان و آشنایان جدید باشند.

خوشبین باشید

باید برای خود انگیزه ایجاد کنید تا بتوانید در شرایط سخت خوشبین بمانید. اگر احساس می‌کنید که مثبت ماندن برای شما سخت است و فکر می‌کنید نمی‌توانید خوشبین باشید، بدانید که منفی نگری اثرات مضری برای شما به همراه خواهد داشت. پس چرا می‌خواهید زندگی سختی داشته باشید؟ به تمام مشکلات زندگی لبخند بزنید تا بتوانید از هر لحظه زندگی لذت ببرید. بعد از مدت کوتاهی این لبخندهای کوچک به خنده‌ای دلچسب تبدیل می‌شوند. توماس ادیسون قبل از اختراع لامپ ۱۰ هزار آزمایش انجام داد و سرانجام گفت «من شکست نخوردم، بلکه ده هزار راه را پیدا کردم که اشتباه بود.» سفر شما در کانادا دقیقاً مانند آن لامپ است. اگر در مرحله اول روشن نشد، دوباره امتحان کنید. با اولین مانع ناامید نشوید. رویایتان را ناتمام رها نکنید و مسیر دیگری را امتحان کنید. ما در مانا مهاجرت نیز به شما کمک می‌کنیم تا رویای خود را زندگی کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes