اقامت دائم پس از تحصیل: برنامه‌ کبک و کلاس خانواده

اقامت دائم پس از تحصیل: برنامه‌ کبک و کلاس خانواده
دانشجویان پس از تحصیل در کانادا می‌توانند با توجه‌ به مزایا و مهارت‌هایی که به دست آورده‌اند در این کشور اقامت دائم بگیرند. بیشتر افراد از طریق برنامه‌های استانی و سیستم اکسپرس انتری به دنبال دریافت اقامت دائم هستند. اما به غیر از این دو سیستم، کانادا بیش از ۸۰ برنامه مهاجرتی مختلف دارد که دانشجویان می‌توانند با توجه به شرایط خود در این برنامه‌ها شرکت کنند. در این مطلب برنامه‌ مهاجرت به کبک و کلاس خانواده را معرفی می‌کنیم.

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرت کبک

استان کبک عملکرد مستقلی در زمینه برنامه‌های مهاجرت اقتصادی دارد. این استان با داشتن سیاست‌های اختصاصی برای مهاجرت خود را از دیگر برنامه‌های مهاجرت فدرال و برنامه‌های انتخاب استانی جدا کرده است. فارغ‌التحصیلان کالج‌ها و دانشگاه‌های کبک که  دارای مهارت خوبی در زبان فرانسه و سابقه کار در این استان هستند می‌توانند از طریق برنامه رده تجربه کبک درخواست اقامت دائم کنند. این استان همچنین از طریق برنامه نیروی کار متخصص کبک، که دارای سیستم ابراز تمایل است، اقدام به انتخاب نیروی کار مورد نیاز خود می‌کند. در این برنامه، متقاضیان از طریق سیستم ابراز تمایل آمادگی خود را برای مهاجرت به کبک اعلام می‌کنند و براساس معیارهای مختلفی امتیاز دریافت می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. به طور کلی برنامه‌های مهاجرت کبک مناسب آن دسته از دانشجویانی است که از استان کبک فارغ‌التحصیل شده باشند.

اقامت دائم کانادا از طریق کلاس خانواده

این برنامه مناسب افرادی است که همسر یا شریک زندگی آنها در کانادا اقامت دائم دارند و در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کنند. از آنجا که دانشجویان خارجی در کانادا زندگی کرده‌اند و در حین تحصیل و پس از فارغ‌التحصیل شدن توانسته‌اند سابقه کار به دست بیاورند، ممکن است شرایط لازم برای دریافت اقامت در کانادا را از طریق کلاس خانواده داشته باشند. سه مزیت مهم این برنامه برای متقاضیان عبارت‌اند از:
  • متقاضی می‌تواند به واسطه همسر یا شریک زندگی کانادایی‌ خود، بدون شرکت در سیستم اکسپرس انتری و برنامه‌های انتخاب استانی اقامت دائم بگیرد.
  • از آنجا که متقاضی هنگام درخواست برای شرکت در این برنامه، در کانادا حضور دارد می‌تواند تا زمان دریافت نتیجه، به کار خود ادامه دهد.
  • مدت زمان بررسی درخواست در کلاس خانواده برای برنامه‌های اسپانسرشیپ همسر یا شریک زندگی از دو سال به یک سال کاهش پیدا کرده است.
متقاضی باید برای شرکت در این برنامه شرایط زیر را داشته باشد:
  • همسر یا شریک زندگی او باید اقامت دائم کانادا داشته یا شهروند کانادا باشد.
  • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
  • در کانادا زندگی کند
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes