آیا می‌توان با ویزای توریستی اقامت دائم کانادا گرفت؟

اگر با ویزای توریستی به کانادا سفر کرده‌اید باید بدانید که به سختی می‌توانید از طریق این ویزا در کانادا اقامت دائم دریافت کنید. در بیشتر موارد، افرادی که با اهداف گردشگری در کانادا برای دوره کوتاهی زندگی می‌کنند، دارای شرایط لازم برای دریافت اقامت نیستند.

در برخی موارد مانند اعلام پناهندگی، یا شروع رابطه با یک شهروند کانادایی می تواند به افراد در گرفتن اقامت دائم با چنین شرایطی کمک کند. با این حال، اگر رابطه جدیدی را در کانادا شروع کرده‌اید و می‌خواهید به خاطر شریک زندگی‌تان به کانادا مهاجرت کنید، ممکن است بتوانید از طریق روش‌های زیر، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

دریافت اقامت دائم کانادا

شما می‌توانید در حین سفر خود به کانادا با استفاده از دو گزینه زیر، اقدام به دریافت اقامت دائم کنید:

گزینه یک: دریافت مجوز کار کانادا

اولین گزینه‌ای که می‌توانید به آن فکر کنید، امکان کار در کانادا است. کانادا به متقاضیان واجد شرایط، مجوز کار می‌دهد و متقاضیان می تواند از طریق مجوز کار خود به کانادا مهاجرت کنند و پس از صرف مدت زمان لازم و کسب شرایط مهم اقامت دائم بگیرند. در بسیاری موارد‌، دریافت ویزای کار به عنوان اولین قدم برای دریافت اقامت دائم کانادا تلقی می‌شود.

شما می‌توانید از زمانی که در کانادا به عنوان توریست زندگی می‌کنید، استفاده کنید و در شرکت‌های مختلف به دنبال گزینه‌ها و فرصت‌های شغلی متعدد باشید.

با این حال تا زمان دریافت مجوز کار ممکن است مجبور شوید به کشور خود بازگردید؛ زیرا معمولا ممکن است صدور ویزای کار شما کمی به طول بیانجامد. برای اخذ مجوز کار، شما باید از کارفرمایی در شهر مورد نظرتان پیشنهاد کار داشته باشید.

گزینه دوم: دریافت مجوز تحصیلی کانادا

گزینه دومی که می تواند به شما در دریافت اقامت کمک کند، درخواست ویزای تحصیلی و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا است. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، این گزینه‌ می‌تواند برای شما مناسب باشد.

کشور پهناور کانادا، یکی از مراکز معتبر علمی در جهان محسوب می‌شود و دارای دانشگاه‌های بین‌المللی با سطح آموزشی بالا است. با دریافت مدرک دانشگاهی در یکی از این دانشگاه‌های معتبر می‌توانید شانس زیادی برای استخدام در مشاغل مناسب به دست آورید. علاوه بر این با داشتن مجوز کار حین تحصیل می‌توانید شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم داشته باشید.

برای دریافت مجوز تحصیلی، ابتدا باید درخواست خود را ارائه دهید و سپس توسط یکی از دانشگاه‌ها در کانادا پذیرفته شوید. در مدتی که در کانادا هستید، می توانید از دانشگاه‌های متعدد دیدن و در مورد رشته و برنامه تحصیلی مورد علاقه‌تان تحقیق کنید.

اگر در دانشگاه پذیرفته شدید می‌توانید درخواست مجوز تحصیلی خود را ارائه دهید. درست مانند مجوز کار، ممکن است مجبور شوید تا زمان صدور مجوز تحصیلی، به کشور خود بازگردید.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes