متقاضیان مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم به ارائه اطلاعات بیومتریک نیاز دارند

در حال حاضر تمامی مراکز خدماتی کانادا، آماده دریافت اطلاعات بیومتریک از تمام متقاضیانی هستند که درخواست اقامت دائم کرده‌اند. قبل از تاریخ سوم دسامبر، تنها متقاضیانی که درخواست اقامت دائم خود را از خارج از کانادا ارسال می‌کردند، نیاز به ارائه این مشخصات داشتند اما حالا همه خارجی‌ها برای اینکه بتوانند اقامت دائم بگیرند، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه کنند. به غیر از برخی از متقاضیانی که از ارائه این اطلاعات معاف هستند، همه متقاضیان باید برای دریافت موارد زیر، اطلاعات بیومتریک خود را ارائه کنند:
  • دریافت و تمدید مجوز کار
  • دریافت و تمدید مجوز تحصیل
  • گرفتن و تمدید ویزای توریستی
  • اقامت دائم
متقاضیان همچنین برای تمدید مجوز کار، مجوز تحصیل و ویزای توریستی خود، به ارائه اطلاعات بیومتریک نیاز دارند. افرادی که دارای مجوز و ویزای معتبری هستند و قبلا اطلاعات بیومتریک ارائه نداده‌اند نیز باید این کار را انجام دهند. این افراد می‌توانند برای اطلاعت از وضعیت بیومتریک خود، اینجا کلیک کنند. لیست ۵۳ مرکز خدمات تعیین شده در کانادا برای ارائه اطلاعات بیومتریک در وب سایت اداره مهاجرت (IRCC) موجود است. در بیانیه ای، وزیر جدید مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، گفت که این برنامه جدید بیومتریک “باعث افزایش کارایی و یکپارچگی” سیستم مهاجرت کانادا می شود. وی گفت: اثر انگشت و عکس یکی از مطمئن‌ترین را‌ه‌ها برای شناسایی افراد است و تقریبا در بیش از ۷۰ کشور جهان از این روش برای شناسایی افراد استفاده می‌شود.

چه کسانی باید اطلاعات بیومتریک بدهند؟

کانادا از ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ شروع به جمع‌آوری مشخصات بیومتریک از متقاضیان اقامت موقت و دائم کرد. اداره مهاجرت کانادا، در این راستا ابزار آنلاینی را فراهم کرده است که در آن کاربران پرسشنامه‌ای را پر می‌کنند تا مشخص شود که آیا نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک خود برای یک برنامه مهاجرتی دارند یا خیر. به همین ترتیب، افراد بین ۱۴ تا ۷۹ سال باید برای کلیه‌ برنامه‌های مهاجرتی در دسته مهاجرت خانواده، مهاجرت اقتصادی و پناهندگی، اثر انگشت و عکس خود را ارائه کنند. این مسئله حتی در مورد کسانی که در گذشته این مشخصات را ارائه داده‌اند نیز صدق می‌کند. این افراد نیز باید برای درخواست ویزای توریستی، مجوز کار یا تحصیل یا دریافت اقامت دائم، اثر انگشت و عکس خود را ارائه دهند. در ضمن، شهروندان کانادا و افرادی که قبلا اقامت دائم خود را دریافت کرده‌اند، نیازی به ارائه این اطلاعات ندارند.

مراحل ارائه بیومتریک چگونه است؟

افرادی که باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهند باید برای ارائه اثر انگشت و عکس خود، وقت قبلی بگیرند. آنها سپس نامه دستورا‌لعمل بیومتریک (BIL) را دریافت می‌کنند که در آن فهرستی از مراکز خدمات جمع‌آوری بیومتریک مشخص شده است. متقاضیان می‌توانند یکی از این مراکز را بسته به شرایط خود انتخاب کنند. متقاضیان همچنین باید نامه دستورالعمل بیومتریک (BIL) خود را به صورت حضوری، ظرف مدت ۳۰ روز به مرکز خدمات بیومتریک، ارائه دهند تا اطلاعات بیومتریک آنها بررسی شود. افرادی که قصد دارند به خارج از کشور کانادا سفر کنند نیز می‌توانند بیومتریک خود را در یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) در کشور مقصد ارائه دهند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes