با افزیش مهارت در زبان انگلیسی و فرانسه، شانس خود را برای زندگی در کانادا افزایش دهید

همه ما می‌دانیم که افرادی که دارای مهارت بالایی در زبان انگلیسی یا فرانسه هستند، شانس بیشتری برای ادغام در بازار کار و جامعه کانادا دارند. این حقیقت در استاندارد‌های مهارت زبان سیستم مهاجرت کانادا، برای دریافت اقامت دائم و شهروندی کانادا، کاملا منعکس شده است.

مهارت در زیان انگلیسی و فرانسه در سیستم اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری یکی از نمونه‌های واضحی است که می‌تواند ضرورت یادگیری و مهارت زبان انگلیسی و فرانسه را برای مهاجرت به کانادا نشان دهد. این سیستم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و متقاضیان مهاجرت را در مجموعه‌ای در سه برنامه مهاجرت اقتصادی (کلاس نیروی کار متخصص، کلاس تجارت حرفه‌ای و رده تجربه کانادایی) مدیریت می‌کند. در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان بر مبنای معیارهای سرمایه انسانی سیستم جامع رتبه‌بندی امتیاز دریافت می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. برخی از مهمترین این معیارها عبارتند از: سن، سطح تحصیلات، سابقه کار و مهارت در زبان. تحت سیستم جامع رتبه بندی، متقاضیان مجردی که دارای مهارت بالایی در ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی و فرانسه هستند، می‌توانند تا ۲۹۰ امتیاز دریافت کنند.در طول سال ۲۰۱۹، متقاضیان برای دریافت دعوت به اقدام برای اقامت دائم کانادا، می‌بایستی حدود ۴۶۰ امتیاز دریافت می‌کردند. این به آن معنا است که مهارت در زبان می‌تواند تا ۶۳ درصد امتیاز مورد نیاز متقاضیان را تامین کند. گفتن این نکته خالی از لطف نیست که علاوه بر پذیرفته شدن در برنامه نامزدی استانی (۶۰۰ امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه‌بندی) یا داشتن یک پیشنهاد شغلی (۵۰ یا ۲۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی)‌، کسب امتیاز بالا در آزمون زبان نیز می‌تواند برگ برنده برای ورود به کانادا تحت سیستم اکسپرس انتری باشد.

مهارت در زبان امتیازی برای دانشجویان خارجی برای دریافت اقامت دائم کانادا

هم اکنون کانادا نزدیک به ۶۰۰ هزار دانشجوی خارجی دارد و نظر سنجی‌ها نشان می‌دهند که بیش از نیمی از این رقم می‌خواهند از پس از تحصیل، اقامت دائم کانادا دریافت کنند. دانشجویان خارجی باید برای درخواست مهاجرت تحت برنامه‌های فدرال یا استانی‌، در معیار زبان کانادایی (CLB) حداقل نمره ۷ (از ۱۲) را کسب کنند. البته این نمره در برنامه‌های مختلف ممکن است متفاوت نیز باشد. برای مثال در برخی از برنامه‌های استانی، دانشجویان به نمره ۴ نیاز دارند و حتی در بعضی از برنامه‌های دیگر، نیازی به نمره زبان ندارند (برای مثال، دانشجویان خارجی که پیشنهاد کار معتبری در کانادا دارند). با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان خارجی که برای تحصیل به کانادا می‌آیند، حداقل نمره ۷ را در CLB دارند یا پس از ورود به کانادا،‌ مهارت زبان خود را افزایش می‌دهند، واجد شرایط لازم نیز برای مهاجرت به کشور هستند. گزارش اکسپرس انتری دولت فدرال در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که ۲۵ درصد افرادی که در سال ۲۰۱۸ دعوت‌ به اقدام دریافت کردند، دانشجویان خارجی بودند که در کانادا مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده بودند.

مهارت در زبان انگلیسی و فرانسه موجب یکپارچگی اقتصادی می‌شود

استانداردهای بالای زبان در کانادا نشانگر اهمیت مهارت در زبان انگیسی و فرانسه در ادغام مهاجران در بازار کار و اقتصاد این کشور پهناور است. یک گزارش آماری در سال ۲۰۱۵ در کانادا نشان داد که داشتن مهارت در زبان یکی از بهترین فاکتورها برای دریافت اقامت دائم در کوتاه مدت است. این بدان معناست که مهاجرانی که بیشتر بر زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط دارند (از جمله دانشجویان خارجی فاغ‌التحصیل) به احتمال بیشتری می‌توانند در سال‌های اولیه اقامت خود درآمد بیشتری داشته باشند. این شواهد نقش مهمی در شکل گیری معیارهای انتخاب فدرال و استانی ایفا می‌کنند.

نمره ۴ در معیار زبان کانادایی برای دریافت شهروندی

در کانادا، دریافت شهروندی، به عنوان بخشی از روند ادغام مهاجران در جامعه تلقی می‌شود. در سال ۲۰۱۸، سازمان توسعه و عملکرد اقتصادی (OECD)، عنوان کرد که ۹۱ درصد مهاجران کانادا که حداقل ۱۰ سال در این کشور زندگی کرده‌اند، توانسته‌اند شهروند کانادا شوند. از سال ۲۰۱۰ تا‌کنون، کانادا مهارت در زبان را به عنوان یکی از معیارهای اصلی برای دریافت شهروندی، قلمداد کرد و تلاش کرد تا از این طریق مهاجران را تشویق کنند تا سطح مهارت زبان خود را افزایش دهند. در حال حاضر متقاضیانی که بین سن ۱۸ تا ۵۴ سال قرار دارند، باید  برای پذیرفته شدن، حداقل نمره ۴ را در معیار زبان کانادایی کسب کنند.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes