شرایط زندگی در استان آلبرتا چگونه است؟

شرایط زندگی در استان آلبرتا چگونه است؟
اگر به زندگی در استان آلبرتا علاقه دارید، آشنا شدن با این استان و کسب اطلاع در مورد شرایط زندگی در آن می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کند.

 شرایط زندگی در استان آلبرتا چگونه است؟

شرایط جغرافیایی و آب‌ و هوایی استان آلبرتا

آلبرتا استانی است که در غرب کانادا واقع شده و مساحت ۶۶۱.۴۸۴ کیلومتر مربع است. این استان بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. بیشتر مردم فقط در دو شهر بزرگ کلگری و ادمونتون زندگی می‌کنند. آلبرتا از غرب به بریتیش کلمبیا، از شمال با قلمرو شمال غربی و از شرق به ساسکاچوان، در جنوب به مونتانا، ایالات متحده آمریکا محدود شده و یکی از دو استانی است که کاملاً در خشکی است. آلبرتا توسط کوه‌های راکی احاطه شده و پوشیده از جنگل‌های سرسبز است، در حالی که منطقه جنوبی جای خود را به چمنزارهای بی‌پایان می‌دهد. این منطقه با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و سفید که گاهی می‌تواند به زیر ۴۰ درجه سانتیگراد برسد، این استان را به مکانی زیبا برای بازدید تبدیل می‌کند. آلبرتا از فرهنگ‌ها و جوامع مختلفی تشکیل شده است که خدمات و امکانات خوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. زندگی در آلبرتا فرصت‌های زیادی را برای شما و خانوادتان فراهم می‌کند.

مخارج زندگی در استان آلبرتا

درآمد بیشتر:مردم آلبرتا معمولاً درآمد بیشتری نسبت به سایر مناطق کانادا دارند. طبق نظرسنجی درآمد کانادایی ۲۰۱۸، مردم آلبرتا با احتساب مالیات، حدود ۹۸.۴۰۰ دلار درآمد دارند. در حالی که میانگین درآمد خانوارهای کانادایی حدود ۸۴.۹۰۰ دلار است.هزینه پایین:آلبرتا گزینه‌های زیادی برای کاهش مخارج زندگی دارد، مانند:
 • هزینه‌ای برای حق بیمه بهداشت و درمان در این استان از مردم گرفته نمی‌شود.
 • در این استان مالیات بر فروش وجود ندارد.
 • تخفیفات مالیاتی و اعتبارات زیادی برای کمک و حمایت مالی مردم ارائه می‌شود.
 • این استان کمترین مالیات بر بنزین را دارد.
 • آلبرتا با متوسط هزینه املاک حدود ۴۰۳.۰۰۰ دلار کمترین مالیات بر دارایی را دارد.

اقتصاد و محیط زیست:

حفظ محیط زیست در آلبرتا بسیار مهم است. امروزه آلبرتا با داشتن منابع طبیعی فراوان و فرصت‌های شغلی زیادی در جنگلداری و کشاورزی، قو‌ی‌ترین اقتصاد کانادا به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر، صنعت انرژی فسیلی منجر به رونق اقتصادی و رشد بخش تولیدی این استان شده است. نرخ بیکاری در آلبرتا حدود ۵.۵٪ یعنی بسیار کمتر از میانگین ملی ۶.۸٪ است. وجود نرخ کم بیکاری، رشد کم جمعیت و شغل زیاد، موجب ایجاد فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران در استان می‌شود. به دلیل فراوانی مشاغل پردرآمد در زمینه‌های نفت، دارایی و گردشگری، آلبرتا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجران است. این فرصت‌های امیدوارکننده و مزایای بزرگ باعث می‌شود آلبرتا مکانی شگفت انگیز برای شروع زندگی جدید مهاجران باشد. پنج بخش اصلی اشتغال (بر اساس صنعت) عبارتند از:
 • فناوری
 • تجارت کشاورزی
 • تولید
 • خدمات مالی
 • حمل و نقل و لجستیک

جمعیت و مذهب:

جمعیت آلبرتا در سال‌های اخیر به سرعت رشد کرده است. مهاجرت نقش اساسی در شکل‌گیری آلبرتا داشته است. بیش از نیم میلیون مهاجر در دهه گذشته محل سکونت خود را در آلبرتا انتخاب کرده‌اند، بیشتر افراد تازه وارد، مردان جوانی هستند که به دنبال فرصت‌های شغلی بهتر هستند. در سال ۲۰۱۰، جمعیت مهاجر کلگری تقریباً ۳۰۴.۰۰۰ نفر یا تقریباً ۳۰ درصد از کل جمعیت این استان بود.آلبرتا به عنوان یک جامعه چند فرهنگی، اقوام و مذاهب مختلفی را از کشورهای مختلف مانند هند، چین، ایران، فیلیپین، انگلستان، آلمان و فرانسه و غیره را در خود جای داده است. از نظر مذهبی، آلبرتا به طور مساوی بین کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها تقسیم شده است. اکثر آلبرتایی‌ها خود را مسیحی می‌دانند. اما بیشتر مردم این استان سکولار است. این استان همچنین محل زندگی بسیاری از مردم هندو، مسلمان، سیک، یهود و بودایی است. قدیمی‌ترین مسجد در آمریکای شمالی، در ادمینتون واقع شده است.

جامعه و سبک زندگی:

جوامع و سبک زندگی مردم، آلبرتا را به محلی عالی برای زندگی تبدیل کرده است. مکان‌های مختلفی برای زندگی در استان آلبرتا وجود دارد، از شهرهای کوچک روستایی تا ۲ شهر بزرگ کلگری و ادمونتون، هر کدام دارای ویژگی منحصر به فرد و فرصت‌های شغلی متفاوتی هستند. در حالی که نرخ اجاره مسکن از شهری به شهر دیگر نیز متفاوت است، آلبرتا معمولاً دارای کمترین نرخ اجاره بها در کشور است.

خدمات بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و درمان آلبرتا امکانات زیر را در اختیار مردم قرار می‌هد
 • بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مجهز
 • انواع خدمات پشتیبانی اجتماعی
 • پزشکان باتجربه و کارکنان کادر سلامت

آموزش و پرورش در استان آلبرتا

 • کودکستان تا کلاس ۱۲:
سیستم آموزشی آلبرتا بسیار پیشفته است، و شهروندان مختلف با زبان یا مذهب متفاوت، مانند کاتولیک و فرانکوفون، امکان تحصیل در این استان را دارند. تحصیل در مدارس این استان، از مهد کودک تا کلاس ۱۲ یعنی از ۶ تا ۱۶ سالگی رایگان است. معلمان، حس رهبری و مدیریت را در دانش آموزان تقویت و عشق به یادگیری را در آنها نهادینه می‌کنند. آنها همچنین اعتماد به نفس و غرور را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند.آمار و سطح آزمون‌های استانی، بالاترین استانداردهای آموزشی را در این استان نشان می‌دهد. این آزمون‌ها میزان یادگیری و نحوه عملکرد دانش‌آموزان را در اختیار معلمان و والدین قرار می‌دهد.
 • تحصیلات تکمیلی و دانشگاه‌ها در استان آلبرتا
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها:آلبرتا با داشتن ۲۶ دانشگاه و کالج، گزینه‌های زیادی برای تحصیلات تکمیلی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. آلبرتا مکانی جذاب برای دانشجویان است و فرصت‌های شگفت انگیز آموزشی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. دانشگاه آلبرتا یکی از معتبرترین موسسات یادگیری کانادا است. این دانشگاه در شهر ادمونتون واقع شده است و بیش از ۳۹.۰۰۰ دانشجو دارد که بیشتر آنها از ۱۵۰کشور جهان به این دانشگاه آمده‌اند، که در بیش از ۴۰۰ رشته کارشناسی تحصیل کنند. دانشگاه‌های آلبرتا کمک‌ هزینه‌های مالی مختلفی را ارائه می‌کنند که معمولاً هزینه‌های شهریه و جاری زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهد. میزان این هزینه، در هر استان متفاوت است. همه موسسات، هزینه‌های تحصیل را در وب سایتهای خود قرار می‌دهند.آموزش فنی:تحصیلات تکمیلی در آلبرتا شامل موسسات پلی تکنیک مانند موسسه فناوری جنوب آلبرتا در کلگری و موسسه فناوری شمال آلبرتا در ادمونتون است. این موسسات گواهینامه، دیپلم، مدارک علمی کاربردی، کارآموزی و برنامه‌های آموزش مداوم مربوط به حرفه‌ها و کارهای فنی را ارائه می‌دهند.آموزش بین‌المللیبسیاری از دانشجویان خارجی، آلبرتا را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری:

گذراندن وقت و لذت بردن از فضای باز در منطقه‌ای زیبا مانند کوه‌های راکی، از جاذبه‌های زندگی در آلبرتا هستند. بسیاری از ساکنان برای پیاده‌‌روی و دوچرخه سواری در امتداد دریاچه معروف مورین، به این کوه‌های مسحورکننده می‌روند. این دریاچه یخی، به مکانی محبوب برای قایقرانی، شنا و ماهیگیری در تابستان تبدیل شده است و به خاطر یخ زدگی دریاچه و لایه‌های برف روی کوه‌ها، محل مناسبی برای عکس‌برداری در زمستان است.جدا از ذخایر طبیعی، کوه‌ها و دریاچه‌های زیادی که در این استان وجود دارد. آلبرتا منطقه‌ای است که هر سال، جشنواره غرب وحشی را برگزار می‌کند. هر ماه ژوئیه میزبان بزرگترین مسابقات گاوچرانی در آمریکای شمالی است که به عنوان کلگری استمپید شناخته می‌شود و بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد. بازدید کنندگان می‌توانند از مسابقات سنتی کارناوال‌، سوارکاری‌، مسابقات گاوبازی غرب وحشی، رژه، مسابقات خانوادگی و کنسرت لذت ببرند. هزاران بازدید کننده، این جشنواره را به عنوان یکی از بهترین رویدادهای استان می‌دانند. کلگری همچنین میزبان جشنواره‌های سالانه موسیقی محلی، جشنواره بین المللی فیلم، جشنواره کمدی و بسیاری دیگر از رویدادهای فرهنگی و قومی است.آلبرتا به دلیل کیفیت زندگی و فرصت‌های اقتصادی زیاد، یکی از محبوب‌ترین شهرهای کانادا است که سالانه تعداد زیادی از مهاجران را به خود جذب می‌کند. قبل از مهاجرت شما می‌توانید با استفاده از برنامه استانی آلبرتا شغل و نوع اقامت خود را تعیین کنید. مانا مهاجرت با مشاوران متخصص و با تجربه، شما را در رسیدن به هدفتان راهنمایی و حمایت می‌کنند. رویای شما با مانا مهاجرت به حقیقت تبدیل می‌شود. 
5/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes