پیش‌بینی مشاغل برتر فنی در کانادا برای سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی می‌شود که دولت کانادا در سال ۲۰۲۰ به نیروی فنی بیشتری برای رفع نیاز بازار کار به نیروی متخصص دارد. کمبود نیروی کار در بخش فناوری بازار کار باعث شده است تا استان‌هایی مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو، برنامه‌هایی را برای جذب و استخدام نیروی متخصص در این زمینه در نظر بگیرند. در سال ۲۰۱۹، استان بریتیش کلمبیا برنامه انتخاب استانی خود را راه‌اندازی کرد و قصد دارد این طرح را تا ژوئن سال ۲۰۲۰ نیز ادامه دهد. به همین ترتیب، استان انتاریو نیز فرخوان‌هایی را از طریق برنامه انتخاب استانی خود برگزار می‌کند تا متقاضیان دارای تخصص و سابقه کار در بخش فناوری را جذب کند. به گفته رئیس شرکت کاریابی رندستاد کانادا، کانادا نیروی کار متخصص کافی برای رفع نیاز خود در بخش فناوری ندارد. به طور قطع یکی از ویژگی‌های مهم مهاجران باید داشتن تخصص فنی باشد . این امر اهمیت بسیار زیادی دارد.

پیش‌بینی شرکت رنداستاد برای مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰

رنداستاد، شرکت مشاوره در زمینه منابع انسانی، پیشبینی خود را برای مشاغل فنی، تخصص‌های مورد نیاز و درآمدها در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. بر اساس این پیش‌بینی، مشاغل مربوط به بخش فناوری دارای رقابتی‌ترین درآمدها در کانادا هستند. متوسط درآمد سالانه برای سال ۲۰۲۰، ۸۱۷۵۰ دلار پیش‌بینی شده است. همچنین پیشبینی می‌شود که متوسط کمترین درآمد ۵۵ هزار دلار و بیشترین درآمد ۱۴۰ هزار دلار به صورت سالیانه باشد. مشاغل بخش فناوری دارای بیشترین تقاضا به خصوص در شهر‌های بزرگی مانند تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. اگر در مشاغل فنی (مخصوصا در برنامه نویسی جاوا، پایتون و انواع زبان‌های برنامه نویسی مبتنی بر C) تخصص داشته باشید،‌‌ می‌توانید در بزرگترین شهرهای کانادا مشغول به کار شوید.

مشاغل مورد نیاز بخش فناوری

توسعه دهندگان و برنامه نویسان
یکی از نیرو‌های کار پر تقاضا در کانادا، مربوط به مشاغل برنامه نویسی است. کارفرمایان تقریبا در سراسر کانادا به دنبال نیروی کار متخصصی هستند که دارای مهارت بالا در برنامه نویسی، بخصوص در زبان‌های برنامه نویسی مانند جاوا، پایتون و NET هستند.
مدیر پروژه IT
تقاضا برای این موقعیت شغلی از سال گذشته در کانادا افزایش یافته است. کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که دارای مهارت‌های مدیریت پروژه به خصوص در PMP ،‌PMI یا Agile هستند.
تحلیلگر تضمین کیفیت
یکی دیگر از مشاغل و موقعیت‌های شغلی مورد نیاز در کانادا در سال ۲۰۲۰، تحلیلگران تضمین کیفیت هستند. تحلیلگران تضمین کیفیت، تضمین می‌کنند که نرم افزاری کاربر پسند و بدون اشکال است.
تحلیلگر داد‌ها
وظیفه تحلیل‌گر داده، دریافت داده‌های خام و تبدیل آن‌ها به دانشی است که بتواند در اختیار مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف قرار گیرد تا این افراد با استفاده از دانش جدید بتوانند تصمیمات مناسب‌تری اتخاذ کرده و باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد و در نتیجه سوددهی بیشتر کسب و کار شوند.
تحلیلگر کسب و کار IT
تحلیل در زمینه تجزیه و تحلیل فناوری و نرم افزار، از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ است. نقش این تحلیلگران شکل دادن و بهینه‌سازی سیستم‌ها و نرم افزارهای تجاری برای کارآمد کردن آنها است.
مهندس ارشد نرم افزار
تقاضا برای افراد متخصص در برنامه نویسی به ویژه در سطح ارشد در بخش فناوری بسیار زیاد است. بنا به گفته رندستاد، کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که در حال حاضر تجربه و سابقه کار بالایی در این زمینه هستند.
مدیر شبکه
وظیفه مدیران شبکه این است که مطمئن شوند، همه چیز به درستی برای کارمندان و همینطور مشتریان در حال اجرا است. به طور کلی وظایف مدیر شبکه در برگیرنده نصب (Installation)، پیکربندی (Configuration)، گسترش (Expandation)، محافظت (Protection)، ارتقاء (Upgrade)، تنظیم (Tune) و تعمیر (Repair) شبکه است.
متخصصان پشتیبانی فنی
این متخصصان باید دارای مهارت و دانش در زمینه پشتیبانی از مشتری باشند و این شغل یکی از مشاغل پرتقاضا در بخش فناوری در سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود. از آنجا که استفاده از فناوری در زندگی روزمره رواج بیشتری پیدا کرده است، نیاز به متخصصانی که بتوانند از مشتریان در زمینه مشکلات فنی‌، سخت افزاری یا نرم افزاری پشتیبانی کنند نیز بیشتر شده است.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes