ساسکاچوان دومین دور قرعه کشی را برای مشاغل مورد نیاز خود برگزار کرد

استان ساسکاچوان در قرعه‌کشی تاریخ ۲ اکتبر سال ۲۰۱۹، از ۶۱۰ متقاضی با حداقل امتیاز ۶۸ دعوت کرد تا درخواست خود را برای انتخاب استانی، برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

از زمان گسترش لیست مشاغل مورد نیاز این استان، این دومین دور قرعه‌کشی است که در دو هفته اخیر برای جذب نیروی کار برگزار شد.

به طور کلی پس از گسترش لیست مشاغل مورد نیاز استان،‌ تاکنون استان ساسکاچوان در طی دو قرعه کشی بزرگ خود برای ۷۶۹ متقاضی تحت زیر گروه‌های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز، دعوت‌نامه ارسال کرده است.

بر طبق گزارش SINP، از کاندیداها در ۷۷ شغل مختلف دعوت به اقدام شد.

در این دور از قرعه‌کشی، ساسکاچوان برای متخصصان منابع انسانی، مهندسان ، تکنسین‌های شبکه‌های رایانه‌ای، حقوق‌دانان، مشاوران آموزشی، محققان علوم طبیعی و کاربردی و همچنین سرپرستان نظارتی دعوت‌‌نامه ارسال کرد.

 

شرایط لازم در قرعه‌کشی ساسکاچوان

 

یکی از شرایط مهمی که متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه باید داشتند، داشتن حداقل یک سال سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی بود.

داشتن پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان و تجربه کار در کانادا، برای متقاضیان الزامی نبود.

در این قرعه‌کشی ساسکاچوان  از میان ۶۱۰ دعوت‌نامه ارسال شده در دوم اکتبر، ۲۱۴ دعوت‌نامه به متقاضیان مشاغل مورد نیاز استان و ۳۹۶ دعوت‌نامه به متقاضیان سیستم اکسپرس انتری ارسال شد.

سیستم  اکسپرس انتری، ‌متقاضیان را در مجموعه خود به سه کلاس اقتصادی اصلی دسته‌بندی می‌کند:

  • کلاس نیروی کار متخصص فدرال
  • کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال
  • رده تجربه کانادایی

متقاضیانی که در سیستم اکسپرس انتری در انتخاب استانی قبول شوند، ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت می‌کنند. این ۶۰۰ امتیاز شانس متقاضیان را برای دریافت دعوت‌نامه برای اقامت دائم کانادا، ‌افزایش می‌دهد.

متقاضیان باید برای شرکت در انتخاب استانی ساسکاچوان، از طریق SINP در سیستم ابزار تمایل جداگانه‌ای ثبت‌نام کنند.

تحت این سیستم، متقاضیان  بر اساس این فاکتورها، امتیاز دریافت می‌کنند:

سطح تحصیلات، سابقه کار، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن خویشاوند در ساسکاچوان.

داوطلبانی که در سیستم دارای بالاترین امتیاز باشند، از طریق قرعه‌کشی‌ های منظم ساسکاچوان مجموعه EOI SINP دعوت‌نامه دریافت می کنند.

حداقل امتیاز قابل قبول برای شرکت در قرعه‌کشی دوم اکتبر ساسکاچوان ، برای سیستم اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز، ۶۸ بود.

در قرعه‌کشی هفته گذشته، متقاضیان در زیر گروه مشاغل مورد نیاز به ۷۹ امتیاز و در زیر گروه اکسپرس انتری به ۷۰ امتیاز نیاز داشتند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes