وزارت مهاجرت دعوت‌نامه‌‌های جدیدی را به متقاضیان برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص کبک ارسال کرد

وزارت مهاجرت کبک جزئیات مربوط به دور قرعه کشی جدیدی که در تاریخ ۴ سپتامبر برگزار شد را منتشر کرد.

در این دور قرعه کشی کبک به ۳۲ متقاضی که دارای پروفایل Arrima  بودند، دعوت‌نامه ارسال کرد.

این دعوت‌نامه‌ها به متقاضیانی ارسال شد که دارای پروفایل در سیستم ابراز تمایل بودند و یک پیشنهاد شغلی معتبر در کبک داشتند. همچنین اتباع خارجی که به عنوان دیپلمات، افسران کنسولگری یا نمایندگان یک سازمان بین دولتی مانند سازمان ملل متحد در کبک کار می‌کنند، نیز شانس دریافت دعوت‌نامه داشتند.

تعداد متقاضیان دعوت شده،‌ نسبت به دور قرعه کشی قبلی کاهش چشمگیری داشته است. در قرعه کشی ۱۷ ژوئیه که در شرایط مشابهی برگزار شد، دولت کبک به ۲۵۹ متقاضی دعوت‌نامه ارسال کرد و از آنها خواست تا درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهند.

Arrima و نقش آن در برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص کبک

Arrima در سال ۲۰۱۸ به عنوان بستری برای ایجاد پروفایل سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI)) برای متقاضیان برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص کبک (QSWP) ایجاد شد. در حقیقت Arrima  بستری برای مدیریت بانک متقاضیان است.

متقاضیان از طریق سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI))، تمایل خود را برای شرکت در گواهی‌نامه منتخب استان کبک (CSQ) به وزارت مهاجرت این استان، اعلام می کنند.

CSQ  به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کبک ارائه کنند.

Arrima جایگزینی برای سیستم دریافت درخواست قبلی در برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص کبک است.

تحت سیستم ابراز تمایل، متقاضیان می‌توانند پروفایلی را در Arrima ایجاد کنند. متقاضیان در این سیستم بر اساس فاکتورهای مختلفی رتبه بندی می‌شوند.

مهمترین فاکتورها برای دریافت امتیاز در Arrima عبارتند از: سن، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی، سابقه کار و مهارت در زبان فرانسه.

دولت کبک در قرعه‌کشی‌های مختلف خود از کاندیداهای این سیستم دعوت می‌کند تا درخواست خود را برای CSQ  بر اساس امتیازشان و فاکتورهای دیگر مانند کمبود نیروی کار و استان، ارائه کنند.

در صورتی که متقاضیان CSQ  دریافت کنند، می‌توانند از طریق وزارت مهاجرت فدرال کانادا، درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم ارائه دهند.

وزارت مهاجرت فدرال کانادا وضعیت پزشکی و سلامتی و سوابق کیفری متقاضیان را بررسی می‌کند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes