فراخوان جدید سیستم ابراز تمایل ساسکاچوان برگزار شد

استان ساسکاچوان در تاریخ ۲۸ نوامبر سال ۲۰۱۹، از ۴۶۰ متقاضی در دو زیر گروه مشاغل مورد نیاز و سیستم اکسپرس انتری ، دعوت کرد تا در انتخاب استانی شرکت کنند. طبق روال گذشته، متقاضیان از این طریق می‌توانند درخواست اقامت دائم کنند.

سیستم اکسپرس انتری ساسکاچوان

زیرگروه اکسپرس انتری برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان به سیستم اصلی اکسپرس انتری فدرال متصل است. در سیستم اکسپرس انتری فدرال متقاضیان واجد شرایط لازم در مجموعه‌ای تحت سه برنامه مختلف مهاجرت اقتصادی، مدیریت می‌شوند. این سه برنامه مهاجرتی عبارتند از:
  • کلاس نیروی کار متخصص فدرال
  • کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال
  • رده تجربه کانادایی
در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان واجد شرایط بر اساس معیارهای سیستم جامع رتبه‌بندی ( Comprehensive Ranking System (CRS))، امتیاز دریافت می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. برخی از معیارهای سیستم جامع رتبه بندی عبارتند از: سن، سطح تحصیلات، سابقه کار تخصصی، سطح مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه. در این فراخوان جدید که در تاریخ ۲۸ نوامبر برگزار شد، برای ۲۰۰ متقاضی در مجموعه اکسپرس انتری دعوت‌نامه ارسال شد. متقاضیانی که در انتخاب استانی شرکت کردند و در آن پذیرفته شدند، می‌توانند ۶۰۰ امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه‌بندی نیز دریافت کنند. این امتیاز بیشتر به طور قابل توجهی بر شانس آنها برای دریافت دعوت‌ به اقدام برای اقامت دائم کانادا، تاثیر مثبت دارد.

مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان

زیر گروه مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان مناسب افرادی است که در سیستم اکسپرس انتری پروفایل ندارند. به طور کلی، این استان برای ۲۶۰ متقاضی در این زیر گروه نیز دعوت‌نامه ارسال کرد و از آنها خواست تا در انتخاب استانی شرکت کنند و درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم، ارائه دهند. متقاضیان این زیر گروه برای دریافت دعوت‌ به اقدام، نیازی به پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند. در عوض، متقاضیان باید یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مجاز در لیست استان ساسکاچوان داشته باشند. این شغل همچنین باید با رشته تحصیلی آنها مرتبط باشد.

۱۵ فراخوان از زمان گسترش لیست مشاغل مورد نیاز برگزار شده است

از تاریخ ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۱۹ تاکنون، SINP حدود ۵۶۸۹ دعوت به اقدام برای متقاضیان واجد شرایط، صادر کرده است. در ۲۵ سپتامبر، استان ساسکاچوان لیست مشاغل مورد نیاز خود را از ۱۹ شغل به بیش از ۲۰۰ شغل افزایش داد.  از آن زمان تا‌کنون، استان ساسکاچوان مهاجران زیادی را با تخصص‌های متعدد در مشاغل مختلف، در این استان پذیرفته است. در فراخوان تاریخ ۲۸ نوامبر نیز، از متقاضیان واجد شرایط در ۹۷ شغل موجود در این لیست، دعوت شد.

  سیستم ابراز تمایل برای سیستم اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان

برای قبول شدن در انتخاب استانی ساسکاچوان، متقاضیان باید اول در سیستم ابراز تمایل ثبت نام کنند. افراد دارای پروفایل در این سیستم بر یک مبنای ۱۰۰ امتیازی، رتبه‌بندی می‌شوند. این سیستم برای رتبه بندی متقاضیان معیارهای متعددی را در نظر می‌گیرد. مهمترین معیارهای سیستم ابراز تمایل عبارتند از: سن، سطح تحصیلات، سابقه کار تخصصی، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن بستگان و فامیل در استان ساسکاچوان. افرادی که دارای بالاترین امتیاز هستند، در این سیستم از طریق فراخوان‌های منظم،‌ دعوت‌نامه دریافت می‌کنند. تمام متقاضیان زیر گروه‌های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز می‌بایستی برای دریافت دعوت‌نامه در فراخوان ۲۸ نوامبر،‌حداقل ۶۹ امتیاز در سیستم ابراز تمایل داشتند. متقاضیانی که دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند باید برای تحصیلات خارجی خود حتما ارزیابی مدرک تحصیلی دریافت کنند.  
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes