جزیره پرنس ادوارد، در آخرین دور قرعه کشی خود، دعوت‌نامه‌هایی را به متقاضیان ارسال کرد

جزیره پرنس ادوارد ، آخرین دور قرعه کشی خود را در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۱۹ برگزار کرد.

در این قرعه کشی، دعوت‌نامه‌های جدیدی به متقاضیان دسته‌های مهاجرتی اکسپرس انتری، اثرگذاری بر بازار کار و اثرگذاری بر کسب‌وکار: جریان مجوز کار ارسال شد.

به طور کلی،‌ ۱۲۲دعوت‌نامه برای متقاضیان ارسال شد.

بنا به گزارش برنامه نامزدی استانی پرنس ادوارد، ۱۰۹ دعوت‌نامه به متقاضیانی ارسال شد که قصد داشتند از طریق سیستم اکسپرس انتری و اثرگذاری بر بازار کار به کانادا مهاجرت کنند. هیچ گزارشی مبنی بر حداقل امتیاز لازم برای دریافت دعوت‌نامه در این دو گروه، منتشر نشده است.

۱۳ دعوت‌نامه دیگر نیز به متقاضیان اثرگذاری بر کسب‌وکار: جریان مجوز کار ارسال شد.

شرایط متقاضیان سیستم اکسپرس انتری برای مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری مناسب افرادی است که در سیستم اکسپرس انتری فدرال، پروفایل دارند.

متقاضیان در مجموعه اکسپرس انتری به سه دسته‌ مهاجرتی متخصص فدرال تقسیم می‌شوند: کلاس نیروی کار متخصص فدرال، کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال و رده تجربه کانادایی

متقاضیانی قصد دارند از طریق این سیستم در انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد شرکت کنند، باید  در PEI PNP، پروفایل جداگانه‌ای برای ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI)) بسازند.

در این پروفایل، متقاضیان با در نظر گرفتن فاکتورهایی، بر یک مبنای ۱۰۰ امتیازی، رتبه‌بندی می‌شوند.  این فاکتورها عبارتند از: تحصیلات، سابقه کار و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه.

به این ترتیب از متقاضیانی که بالاترین رتبه را به دست می‌آروند، دعوت می‌شود تا از طریق قرعه‌کشی ماهانه در انتخاب استانی شرکت کنند.

به گزارش PNP، متقاضیانی که در جزیره پرنس ادوارد کار و زندگی می‌کنند، اولویت بیشتری دارند.

متقاضیانی که در انتخاب استانی، نتیجه مثبتی دریافت می‌کنند، می‌توانند ۶۰۰ امتیاز بیشتر کسب کنند.

متقاضیان دسته اثرگذاری بر بازار کار

دسته اثرگذاری بر بازار کار جزیره پرنس ادوارد، شبیه به سیستم اکسپرس انتری نیست و به سه جریان مبتنی بر سیستم ابراز تمایل، تقسیم می‌شود.

این سه جریان عبارتند از: تیروی کار متخصص (در جزیره پرنس ادوارد و خارج ازکانادا)، فارغ‌التحصیلان بین‌الملل و نیروی کار حیاتی

متقاضیان این جریان‌ها باید جزیره پرنس ادوارد در حال کار باشند یا پیشنهاد شغلی معتبر، تمام وقت و بلند مدتی از کارفرمایی در این استان داشته باشند.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون، جزیره پرنس ادوارد ۱۰۳۱ دعوت‌نامه به متقاضیان اکسپرس انتری و تاثیرگذاری بر بازار کار ارسال کرده است.

قرار است که دور بعدی قرعه کشی در تاریخ ۱۷ اکتبر همین سال برگزار شود.

متقاضیان  اثرگذاری بر کسب‌وکار:جریان مجوز کار

این جریان مهاجرتی، مناسب متقاضیان کارآفرینی است که  مالک کسب‌وکار یا تجربه مدیریتی  هستند و تمایل دارند از طریق سرمایه گذاری به جزیره پرنس ادوارد مهاجرت کنند.

جریان مجوز کار نیز بر مبنای سیستم ابراز تمایل مبتنی بر امتیاز عمل می کند و متقاضیان می‌بایستی برای شرکت در قرعه کشی ۱۹ سپتامبر، حداقل ۱۱۵ امتیاز داشتند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes