اختصاص بورسیه تحصیلی یادبود هواپیمای اوکراینی به دانشجویان ایرانی

پس از ابراز همدردی مردم و دانشگاهیان کانادا و برگزاری مراسم یادبود جان باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان ایرانی بورسیه‌های تحصیلی در نظر گرفتند. نزدیک به نیمی از مسافران هواپیمای اوکراینی، شهروند و ساکن کانادا و از جامعه دانشگاهیان این کشور بودند. لذا، دانشگاه‌های استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا، بودجه‌ای جهت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در نظر گرفته‌اند.

بورسیه تحصیلی در استان انتاریو

استان انتاریو میزبان تعداد زیادی از مراسم‌های یادبود جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی بود و در یکی از همین مراسمات، اعلام کرد که برای دانشجویان ایرانی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. این بورسیه بر اساس کمک‌های مالی مردمی خواهد بود. دانشگاه تورنتو اعلام کرده است که به ازای هر ۲۵۰ هزار دلار کمک مردمی که برای یادبود قربانیان سانحه هواپیمای اوکراینی اهدا شده است، مبلغ ۷۵۰ هزار دلار به این مقدار اضافه می‌کند و آن را به بورسیه تحصیلی دانشجویان ایرانی اختصاص می‌دهد. برای مبالغ کمتر کمک‌های مردمی نیز، به همین نسبت به مبلغ اصلی اضافه خواهد شد. مقامات استان انتاریو زمان بهره‌مندی از این کمک‌هزینه تحصیلی را ابتدای سال تحصیلی ۲۲-۲۰۲۱ اعلام کرده اند و متقاضیان آن براساس شایستگی دانشگاهی و نیاز مالی برای بهره‌مندی از آن انتخاب خواهند شد. دانشجویان مراکز آموزش عالی که قربانیان در آن‌ها مشغول به کار یا تحصیل بودند و برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های واجد شرایط که بر اساس روندی رقابتی ارزیابی می‌شوند، از این بورسیه تحصیلی بهره‌مند خواهند شد. استان انتاریو ۵۷ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقاطع عالی در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی در استان بریتیش کلمبیا

از آن جایی که تعدادی از جان‌باختگان این سانحه هوایی از دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا بودند، این دانشگاه ۵۰ هزار دلار برای تامین بورسیه تحصیلی دانشجویان ایرانی در نظر گرفته است. این دانشگاه در نظر دارد که پس از اعلام تعداد دانشجویانی که می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند، سالانه مبلغ ۲۴۰۰ دلار به عنوان کمک هزینه تحصیلی به این دانشجویان اهدا کند. انجمن ایران-کانادا نیز مبلغ ۱۰ هزار دلار به این بورسیه اهدا کرده است.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes