اداره مهاجرت کانادا برای سومین بار در طول یک ماه، به متقاضیان اکسپرس انتری، دعوت‌نامه ارسال کرد

در دور قرعه کشی جدید که توسط دولت کانادا در تاریخ ۴ سپتامبر برگزار شد، ۳۶۰۰ دعوت نامه مربوط به درخواست اقامت دائم کانادا به متقاضیان اکسپرس انتری ارسال شد.

تا به امروز،‌در سال ۲۰۱۹، اداره ماجرت کانادا حدود ۵۹۸۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان اکسپرس انتری ارسال کرده است.

حداقل امتیاز سیستم ‌رتبه بندی (CRS) در این  دور دعوت ۴۳۶ امتیاز بود که حدود ۶ امتیاز نسبت به حداقل امتیاز قرعه کشی در تاریخ ۲۰ آگوست افزایش داشت.

در سال ۲۰۱۸، اداره مهاجرت کانادا ۸۹۸۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان ارسال کرد و این مسئله نشان می دهد که امسال، یعنی در سال ۲۰۱۹، دولت کانادا هنوز تعداد دعوت‌نامه مورد نظر خود را برای متقاضیان دعوت نکرده است و تا تاریخ ۴ سپتامبر توانسته است تا حد زیادی به این هدف نزدیک شود.

روند ارسال دعوت‌نامه به متقضیان اکسپرس انتری چگونه است؟

سیستم اکسپرس انتری فرصت مناسبی را برای نیروی کار متخصص برای مهاجرت به کانادا فراهم کرده است. در این سیستم، متقاضیان با ایجاد پروفایل می‌توانند در سه برنامه مهاجرتی فدرال شرکت کنند.

پس از ایجاد پروفایل،‌متقاضیانی که شرایط لازم را دارند وارد مجموعه اکسپرس انتری می‌شوند. در این مجموعه، تمام متقاضیان بر اساس امتیاز خود رتبه بندی می‌شوند. این امتیاز توسط سیستم جامع رتبه بندی به متقاضیان، بر اساس تخصص آنها، سابقه کاری و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه داده می‌شود.

اداره مهاجرت کانادا به متقاضیانی که بیشترین رتبه و امتیاز را دارند، دعوت‌نامه ارسال می کند.

در تاریخ ۴ سپتامبر برای هفدهمین بار در سال ۲۰۱۹، اداره مهاجرت کانادا ۳۶۰۰ دعوت‌نامه جدیدی به متقاضیان اکسپرس انتری ارسال کرد. در این دور جدید دعوت، دعوت‌نامه‌ها به متقاضیانی ارسال شد که دارای امتیازی برابر با ۴۳۶ یا بالاتر بودند.

متقاضیانی که نتوانسته‌اند حداقل امتیاز لازم برای شرکت در دور جدید را به دست آوردند، فرصت‌های زیادی برای افزایش امتیاز و شرکت در دورهای بعدی دارند. یکی از این فرصت‌ها انتخاب استانی است.

متقاضیان می‌توانند با شرکت در برنامه انتخاب استانی و قبول شدن در آن، ۶۰۰ امتیاز بیشتر به دست آورند. این امتیاز بسیار قابل توجه است و می‌تواند شانس متقاضیان را برای دریافت دعوت‌نامه به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

امسال، اداره مهاجرت کانادا در کمتر از ۱ ماه، در سه نوبت دعوت‌نامه‌هایی را به متقاضیان واجد شرایط ارسال کرده است و برای رسیدن به هدف خود، تا پایان سال، چندین دور دیگر نیز برگزار خواهد کرد.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes