کارفرمایان می‌توانند درخواست ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار را به صورت آنلاین ارائه دهند

کارفرمایانی که به دنبال استخدام نیروی کار موقت خارجی هستند، حالا این امکان را دارند تا درخواست ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (Labour Market Impact Assessment (LMIA)) خود را از طریق پورتال آنلاین ارائه دهند. پس از اعلام نیاز بسیاری از رهبران کسب و کار کانادایی برای بهبود روند دریافت گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) برای کارفرمایان، این پورتال آزمایشی جدید راه‌اندازی شد.

پورتال آنلاین برای دریافت گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA)

این طرح آزمایشی به کارفرمایانی که قصد دارند نیروی کار موقت خارجی استخدام کنند، اجازه می‌دهد تا به صورت آنلاین حساب کاربری ایجاد کنند و با پرداخت هزینه‌های لازم به صورت آنلاین، روند کار خود را به شکل غیر حضوری انجام دهند. این پورتال، از طریق نام کاربری و گذر واژه بانک مشاغل، برای کارفرمایان در دسترس خواهد بود. علاوه بر‌ این، این پورتال، دارای یک پرسشنامه الکترونیک است که کاربران را در طی تکمیل درخواست گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) و رهگیری آن، راهنمایی می‌کند. کاربران می‌توانند در این پروتال، مدارک لازم را به صورت آنلاین آپلود کنند،  درخواست ذخیره شده خود را ویرایش یا بررسی کنند. و هر زمانی که می‌خواهند، نامه‌های مربوط به تصمیم‌گیری خدمات کانادا را ببینند. مدت زمان زیادی است که کارفرمایان کانادایی به دنبال کم کردن محدودیت‌ها و مدت زمان بررسی درخواست نیروی کار موقت خارجی هستند. گروه‌های توسعه کسب و کار مانند اتاق بازرگانی کانادا و فدراسیون تجارت مستقل کانادا (CFIB) توصیه‌های بی‌شماری را برای بهبود این روند ارائه داده‌اند. یکی از تغییرات اصلی که اتاق بازرگانی کانادا در سال ۲۰۱۷ به دولت کانادا پیشنهاد داد، مدرنیزه کردن روند درخواست گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) از طریق استفاده از فرم‌های ساده تحت وب بود. در ماه گذشته نیز فدراسیون تجارت مستقل کانادا (CFIB) گزارش خود را در زمینه کسب و کار‌های متوسطی که می‌خواهند نیروی کار موقت خارجی استخدام کنند ارائه داد. کورین پلمن (Corinne Pohlmann) نیز اظهار داشت که روند دریافت گزارش ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار (LMIA)، برای کاربران بسیار طولانی، پیچیده و گران قیمت است. از نظر او، سیستم آنلاین پیشرفت خوبی در این زمینه است اما همچنان هم جای پیشرفت دارد.

گزارش ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار (LMIA)

بدون پورتال آنلاین، بسیاری از کارفرماها قادر به پیگیری درخواست خود نخواهند بود، و از طرفی مدت زمان انتظار معمولا بسیار زیاد (۳ تا ۱۲ ماه) است. بیشتر کارفرماهایی که قصد دارند، نیروی کار خارجی استخدام کنند، باید گزارش ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار (LMIA) دریافت کنند. کارفرماها با دریافت این گزارش می‌توانند ثابت کنند که به اندازه کافی برای استخدام نیروی کار کانادایی تلاش کرده‌اند و پس از پیدا نکردن فرد مناسب از میان کانادایی‌ها به استخدام نیروی کار خارجی روی آورده‌اند. دریافت این گزارش برای هر سمت شغلی چیزی حدود ۱۰۰۰ دلار هزینه در بر دارد. این هزینه حتی در صورت رد شد درخواست به متقاضی پس داده نمی‌شود. کارفرماها معمولا از دلایل رد شدن درخواست گزارش ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار (LMIA) بی اطلاع هستند و به این ترتیب نمی‌توانند ارزیابی کنند که آیا ارائه مجدد این درخواست ارزش دارد یا خیر. از نظر پلمن، کاهش مدت زمان انتظار، و بهبود ارتباطات، مهمترین مسائلی هستند که دولت باید در مورد آنها تجدید نظر کند و روند دریافت این گزارش را بهبود بخشد.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes