استان نیو برانزویک به دنبال جذب مهاجران بیشتر است

نخست‌وزیر نیو برانزویک قصد دارد جمعیت این استان را تا سال ۲۰۴۰ به یک میلیون نفر افزایش دهد. به گزارش کانادا پرس، نخست‌وزیر بلین هیگز (Blaine Higgs) در طی سخنرانی خود به مشکل سالخوردگی جمعیت و کمبود نیروی کار اشاره کرد. او با اشاره به استراتژی رشد جمعیت استان که تابستان گذشته منتشر شد، اظهار داشت که در طی دهه آینده، حدوداً ۱۲۰ هزار موقعیت شغلی جدید در نیوبرانزویک در دسترس خواهد بود. استراتژی رشد جمعیت هدف استراتژی رشد این است که تا سال ۲۰۲۴، سالانه ۷۵۰۰ مهاجر را از طریق برنامه‌های مهاجرت اقتصادی به این استان جذب کند. با این حال، این ارقام توسط دولت فدرال مشخص شده‌اند و بلین هیگز اعلام کرده که تمرکز استان بر جذب ۱۰ هزار مهاجر در سال است. به گفته او، استان نیوبرانزویک از افتتاح دفاتر جدید در هند و اروپا استقبال می‌کند تا بتواند مهاجرت نخبگان و سرمایه‌گذاران را به این استان بیشتر کند.

مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق اکسپرس انتری

افرادی که می‌خواهند از طریق مهارت، تحصیلات و سابقه کاری خود به نیوبرانزویک مهاجرت کنند، ممکن است واجد شرایط اکسپرس انتری باشند. جریان مهاجرت استان نیو برانزویک با سیستم اکسپرس انتری فدرال همگام است. در این سیستم، متقاضیان تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی مدیریت می‌شوند. این سه برنامه عبارت‌اند از:
  1. برنامه نیروی کار متخصص فدرال
  2. برنامه تجارت حرفه‌ای فدرال
  3. و رده تجربه کانادایی
افرادی که قصد دارند از طریق جریان اکسپرس انتری نیو برانزویک به این استان مهاجرت کنند، باید ابتدا در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل ایجاد کنند. در این سیستم، متقاضیان بر اساس معیارهای مشخص شده از سوی سیستم جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System (CRS)) امتیاز کسب می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه‌بندی کسب‌ کرده‌اند، در فراخوان‌های اکسپرس انتری دعوت‌نامه دریافت می‌کنند. سیستم جامع رتبه‌بندی معیارهای متعددی را برای اعطای امتیاز به داوطلبان در نظر می‌گیرد. مهمترین معیارهای این سیستم عبارت‌اند از: سن، سطح تحصیلات، داشتن سابقه کار تخصصی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه. متقاضیانی که در انتخاب استانی دعوت‌نامه دریافت کنند ۶۰۰ امتیاز بیشتر کسب خواهند کرد که به طور مؤثری بر شانس آن‌ها برای دریافت دعوت‌نامه تأثیر می‌گذارد. متقاضیانی که واجد شرایط لازم باشند وارد استخر اکسپرس انتری می‌شوند و می‌تواند از طریق پورتال استان نیو برانزویک، در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI)) پروفایل ایجاد کنند. به این ترتیب، استان نیو برانزویک برای رفع نیاز خود به نیروی کار متخصص، مستقیماً برای متقاضیان واجد شرایط در استخر اکسپرس انتری،‌ دعوت‌نامه صادر می‌کند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes