آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا

هرساله ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان در آزمون آیلتس (International English Language Testing System (IELTS)) به عنوان بخشی از روند مهاجرت، شرکت می‌کنند. شرکت در این آزمون معمولاً ممکن است کمی دلهره‌آور باشد اما با به دست آوردن کمی اطلاعات و دریافت مشاوره، می‌توانید خود را به راحتی برای این آزمون آماده کنید و از نتیجه آن برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید. آزمون آیلتس چیست؟ برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی کانادا به چه امتیازی برای آیلتس نیاز داریم؟ و چگونه می‌توانیم بهترین نتیجه ممکن در این آزمون به دست بیاوریم تا شانس خود را برای دریافت اقامت کانادا افزایش دهیم؟ این‌ سؤالات تقریباً بین متقاضیان مهاجرت به کانادا مشترک هستند. در این راهنما قصد داریم به این سؤالات پاسخ دهیم و توصیه‌های لازم را ارائه کنیم.

آزمون آیلتس

آیلتس محبوب‌ترین روش برای تست مهارت زبان انگلیسی در جهان برای اهداف مهاجرت و تحصیل است. این آزمون در سال ۱۹۸۹ برای اولین بار راه‌اندازی شد. به طور کلی، دولت کانادا ۴ آزمون زبان را برای مهاجرت می‌پذیرد؛ دو آزمون برای زبان انگلیسی (IELTS و CELPIP) و دو آزمون برای زبان فرانسه (TCF و TEF). هر کدام از این آزمون‌ها برای امتیازدهی، سیستم مختص به خود را دارند اما به طور کلی همه آن‌ها بر مبنای یک بازه ۱ تا ۱۰ امتیازی به شرکت‌کنندگان امتیاز می‌دهند.

اکسپرس انتری و آزمون آیلتس

اکسپرس انتری یکی از محبوب‌ترین سیستم‌ها برای مهاجرت به کانادا است. در این سیستم، متقاضیان مهاجرت تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی مدیریت می‌شوند.

ورود به استخر اکسپرس انتری

تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا باید مهارت زبان خود در زبان انگلیسی یا فرانسه (یا هر دو، برای دریافت امتیاز بیشتر) از طریق شرکت در آزمون‌های مورد تائید اداره مهاجرت کانادا، ثابت کنند. در سیستم اکسپرس انتری، ‌متقاضیان بر اساس نتیجه آزمون زبان خود امتیاز دریافت می‌کنند. در صورتی که متقاضیان با همسر یا شریک زندگی کامن‌لا خود بخواهند مهاجرت کنند، می‌توانند به ازای آزمون زبان آن‌ها نیز امتیاز دریافت، آزمون عمومی آیلتس است. در سیستم اکسپرس انتری شما می‌توانید تحت سه برنامه مختلف مهاجرت اقتصادی به کانادا مهاجرت کنید:

برنامه‌های مهاجرت اقتصادی اکسپرس انتری:

کلاس نیروی کار متخصص فدرال (FSWC):
در این برنامه، متقاضیان تحت سیستم منحصر به فرد FSWC ارزیابی می‌شوند. افراد واجد شرایط باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کسب کنند تا بتوانند وارد مجموعه (استخر) اکسپرس انتری شوند. در این میان، متقاضیان می‌توانند به ازای مهارت خود تا ۲۸ امتیاز و به ازای مهارت همسر یا شریک زندگی خود، تا ۵ امتیاز دریافت کنند.
کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال (FSTC):
این دسته مناسب افراد فعال در تجارت با سابقه کار مرتبط است.
رده تجربه کانادایی (CEC):
این دسته مناسب افرادی است که در کانادا سابقه کار جدید دارند یا در حال حاضر در این کشور مشغول کار هستند.

حداقل امتیاز لازم در آزمون آیلتس برای برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس انتری

FSWCFSTC CEC  دسته مهارتی ۰ و ACEC دسته مهارتی B
صحبت کردن۶۵۶۴
درک مطلب۶۳.۵۶۴
نوشتن۶۴۶۴
گوش دادن۶۵۶۵
همان‌طور که می‌بینید، الزامات شرکت در هر برنامه مهاجرتی متفاوت است و در مورد آیلتس ، متقاضیان هر دسته، به حداقل نمره متفاوتی نیاز دارند. با این حال، به محض ورود به استخر اکسپرس انتری، همه متقاضیان در نهایت تحت معیارهای سیستم جامع رتبه‌بندی امتیاز دریافت می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. متقاضیانی که با نتیجه آزمون آیلتس خود وارد استخر اکسپرس انتری شده‌اند، ‌می‌توانند با شرکت مجدد در آزمون زبان و دریافت نمره بهتر، امتیاز خود را افزایش دهند. آیلتس برای برنامه‌های مهاجرتی دیگر اکسپرس انتری تنها راه مهاجرت به کانادا نیست و برنامه‌های مهاجرتی مختلفی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا وجود دارد. انتخاب استانی یکی از برنامه‌های دیگری است که بر اساس نیاز به نیروی کار در استان‌ها، مهاجران به استان‌های مختلف جذب می‌شوند. صرف نظر از برنامه‌های مهاجرتی، آنچه واضح است این است که متقاضیانی که قصد دارند بر اساس تخصص خود و با توجه به اهداف اقتصادی کانادا به این کشور مهاجرت کنند، باید مهارت خود را از طریق شرکت در یکی از آزمون‌های زبان ثابت کنند.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes