معرفی مشاغل در شهرهای کوچک کانادا برای مهاجران تازه وارد

طی بیست سال گذشته‌، کانادا تلاش زیادی برای جذب مهاجران به شهرهای کوچک‌تر کرده است. برنامه انتخاب استانی (PNP) یکی از ابزاری است که کانادا برای رسیدن به این هدف از آن استفاده می‌کند. برنامه انتخاب استانی ( Provincial Nominee Program) به استان‌ها و قلمروهای مختلف کشور کانادا این امکان را می‌دهد تا معیارهای مخصوص خود را برای جذب مهاجران در کلاس اقتصادی داشته باشد. به این ترتیب، استان‌ها می‌توانند بسته به این معیارها، نیروی مورد نیاز خود را انتخاب کنند. برنامه انتخاب استانی، تاثیر به سزایی در کاهش جذب مهاجران تنها به سه استان (انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا) داشته است. با راه‌اندازی این برنامه در سال ۱۹۹۹، میزان مهاجرت به این سه استان از ۸۵ درصد به ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد.

برنامه‌های در حال اجرا برای جذب مهاجران به شهرهای کوچک‌تر کانادا

از نظر دولت فدرال کانادا برای هدایت مهاجران به شهرهای کوچک‌تر می‌توان اقدامات زیادی را انجام داد. برای این منظور، دولت فدرال کانادا در طی سال‌های اخیر برنامه‌های آزمایشی متعددی را راه‌اندازی کرده است که برخی از آنها عبارتند از:
  • برنامه آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک (AIP)
  • برنامه آزمایشی مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی
همچنین دولت کانادا قصد دارد برنامه‌های جدیدی را مانند و برنامه انتخاب شهری (MNP) راه‌اندازی کند. استان‌های مختلف کانادا از برنامه استانی استفاده می‌کنند تا مهاجران را به اقامت در شهرهای کوچک استان خود تشویق کنند. برای مثال، برنامه آزمایشی مهاجرت منطقه‌ای قرار است در اوایل سال ۲۰۲۰ در استان انتاریو اجرا شود تا مهاجران بیشتری را به شهرهای کوچک‌تر این استان جذب کند. انتاریو به این دلیل می‌خواهد از این طرح استفاده کند که تقریبا ۸۰ درصد مهاجران به تورنتو، یعنی پایتخت این استان، مهاجرت می‌کنند. و این به این معناست، که شهرهای دیگر این استان برای پشتیبانی از وضعیت اقتصادی خود به مهاجران بیشتری نیاز خواهند داشت.

فرصت‌های شغلی در شهر‌های کوچک

پیدا کردن کار، یکی از دغدغه‌‌های اصلی مهاجران در کانادا است. وضعیت اقتصادی شهرهای مختلف برای مهاجران هنگام انتخاب شهر برای سکونت اهمیت زیادی دارند و دولت کانادا به دنبال این است که نشان دهد شهرهای کوچکتر این کشور نیز پتانسیل اقتصادی قابل توجهی دارند. در حقیقت، مهاجران ممکن است بتوانند در شهرهای کوچکتر فرصت‌های شغلی بهتری پیدا کنند زیرا این شهرها اغلب به نیروی کار بیشتری نیاز دارند و جمعیت جوان آنها رو به کاهش است.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes