پنج دلیل برای زندگی در کانادا

پنج دلیل برای زندگی در کانادا
مردم اغلب به دلایل مختلفی مهاجرت می‌کنند. اما هدف اصلی همه افراد از مهاجرت ساختن زندگی بهتر برای خود و خانواده‌شان است. با وجود اینکه استرالیا، نیوزیلند، سوئیس و انگلیس کشورهای مهاجر پذیری هستند، اما زندگی در کانادا مزایایی دارد که شاید کمتر کشوری از آنها بهره‌مند باشد.

۵ دلیل برای زندگی در کانادا

  1. داشتن امنیت
پایین بودن میزان جرم و جنایت در کانادا، به ویژه در مقایسه با کشورهای همسایه جنوبی، مزیتی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. میزان جرایم خشونت‌آمیز در این کشور بسیار کم است و مالکیت اسلحه در آن تقریبا چهار برابر کمتر از ایالات متحده آمریکا است؛ همچنین، روند دریافت مجوز اسلحه نیز طولانی، دشوار و دقیق است. در سال ۲۰۱۴، کانادا توانست در شاخص زندگی بهتر OECD از ۱۰ امتیاز ۹.۷ امتیاز به ازای سطح امنیت بگیرد.
  1. سطح بالای آموزش و تحصیل
برای دولت کانادا آموزش و پرورش بسیار ارزشمند است و تمام شهروندان و مقیمان کانادا می‌توانند به طور برابر به بهترین دانشگاه‌ها و مدارس دسترسی داشته باشند. سیستم آموزش عمومی کانادا به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان شناخته می‌شود. همچنین بعضی از بهترین دانشگاه‌های جهان نیز در این کشور قرار دارند؛ دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر و دانشگاه بریتیش کلمبیا در بین صد دانشگاه برتر جهان هستند. براساس آمار، ۵۴ درصد از کانادایی‌های بین ۲۵ تا ۶۴ ساله تحصیلات عالی دارند، و ۱۰.۸ درصد نیز دارای گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و تجارت هستند. پایین بودن شهریه‌ها، سطح تحصیلات بالا و امکان کار دانشجویی برخی از مزایایی هستند که باعث شده بسیاری از مردم جهان کانادا را برای تحصیل انتخاب کنند.
  1. کیفیت بالای زندگی
امنیت، سیستم پایدار سیاسی و داشتن سیستم بهداشت و درمان توسعه یافته‌، باعث شد تا کانادا در سال ۲۰۲۰ در بالای لیست بهترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی قرار بگیرد. در نظر سنجی که توسط هفته‌نامه U.S. News & World Report انجام شد، مردم جهان کشور کانادا را برای پنجمین سال متوالی‌ به عنوان بهترین کشور از نظر کیفیت زندگی معرفی کردند. در مجموع ۲۰۵۴۸ نفر از ۳۶ کشور جهان در این نظرسنجی شرکت کردند و ۷۳ کشور در ۹ دسته‌بندی مختلف مورد ارزیابی قرار گرفتند. از بین کشورهایی که در نظرسنجی شرکت کردند، کانادا به دلیل داشتن ثبات سیاسی‌ در رتبه یک قرار گرفت، این کشور همچنین به دلیل داشتن بازار کار خوب، رتبه دوم و به خاطر داشتن سیستم آموزشی پیشرفته رتبه چهارم را کسب کرده است.
  1. دهمین قدرت اقتصادی در جهان
کانادا با وجود این که کشور پر جمعیتی نیست، جزء قوی‌ترین اقتصاد‌ها در سطح جهان شناخته می‌شود. این کشور در سال ۲۰۱۵ توانست از روسیه پیشی بگیرد و جایگاه دهم در قدرت اقتصاد جهانی را به خود اختصاص دهد. اگرچه کانادا شهرت زیادی به خاطر منابع طبیعی فراوان دارد، اما اقتصادش بر پایه خدمات متکی است. تقریبا ۷۸ درصد کانادایی‌ها در مشاغل خدمات محور کار می‌کنند. گرچه سهم بخش تولید در اقتصاد کانادا در مقایسه با بخش خدمات نسبتاً ناچیز به نظر می‌رسد اما صنایع تولیدی و نفت طی چند سال گذشته رشد سالانه اندک اما پایداری را تجربه کرده‌اند.
  1. سطح بالای بهداشت و درمان
سیستم بهداشت و درمان جهانی کانادا در دهه ۱۹۶۰به تصویب رسید. براساس این برنامه، هر استان یا قلمرو کانادا باید یک برنامه داشته باشد که بر اساس آن خدمات درمانی (مانند ویزیت‌های بیمارستان یا دسترسی به پزشکان‌، دسترسی معقول به خدمات پزشکی به طور رایگان) را در اختیار کانادایی‌ها قرار دهد. در سال ۲۰۱۷، براساس آمار OECD، کانادا ۶۳۲۳ دلار به ازای هر نفر برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی هزینه کرده است. خدمات بهداشت و درمان در کانادا به طور برابر در دسترس همه مردم این کشور قرار دارد. کانادا همچنین از نظر سطح امید به زندگی، هفدمین جایگاه را در جهان به خود اختصاص داده است.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes