ویزای کار برای توریست‌های کانادا

ویزای کار برای توریست‌های کانادا
با توجه به سیاست‌های موقت و جدید کانادا، افرادی که ویزای اقامت موقت و پیشنهاد کار دارند می‌توانند ویزای کار بگیرند. تنها افرادی می‌توانند ویزای کار دریافت کنند که در کانادا هستند؛ یعنی کسانی که ویزای خود را به تازگی دریافت کرده‌اند و پس از تاریخ ۲۴ اوت وارد کانادا شوند، شامل این قانون جدید نمی‌شوند. این سیاست شامل افرادی می‌شود که سوپر ویزا دارند یا با هدف تجارت و کار وارد کانادا شده‌اند. تا قبل از به کارگیری این سیاست، دارندگان ویزای اقامت موقت، باید قبل از آمدن به کانادا، درخواست ویزای کار اولیه می‌کردند. همچنین، افرادی که در زمان درخواست ویزای کار، با ویزای توریستی در کانادا اقامت داشتند، باید برای به جریان انداختن ویزای کار خود، یک بار از کانادا خارج و دوباره وارد می‌شدند. این سیاست جدید همچنین برای کارفرمایان کانادایی سودمند است؛ زیرا آنها با کمبود نیروی کار در طول بحران کرونا مواجه شدند و حالا می‌توانند نیروی کار مورد نیاز خود را تامین کنند.

شرایط دریافت ویزای کار کانادا برای مقیمان موقت

با توجه به محدودیت‌های سفر ایجاد شده در تمام دنیا، بسیاری از دارندگان ویزای موقت نتوانستند کانادا را ترک کنند و بسیاری از نیروهای کار خارجی که مجبور شدند وضعیت ویزای خود را تغییر دهند و ویزای توریستی بگیرند. دلیل این امر این بود که اعتبار ویزای آنها در حال اتمام بود و برای تمدید آن، پیشنهاد کار نداشتند. در حال حاضر، این امکان فراهم شده‌ است تا دارندگان ویزای اقامت موقت کانادا نیز بتوانند ویزای کار دریافت کنند. متقاضیان باید برای دریافت ویزای کار شرایط زیر را داشته باشند:
  • وضعیت ویزای آنها به عنوان توریست در کانادا در تاریخ ۲۴ اوت ۲۰۲۰ معتبر باشد
  • قصد داشته باشند در کانادا اقامت کنند
  • پیشنهاد کار داشته باشند
  • متقاضیان باید درخواست مجوز کار «مخصوص یک کارفرمای مشخص» کنند. آنها همچنین باید پیشنهاد کار و گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار داشته باشند.
  • در صورتی که پیشنهاد شغلی آنها به ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار نیازی نداشته باشد، باید درخواست خود را قبل از ۳۱ مارس سال ۲۰۲۱ ارسال کنند.
  • سایر معیارهای استاندارد پذیرش را داشته باشند.
متقاضیانی که واجد تمام این شرایط باشند و در ۱۲ ماه گذشته مجوز کار معتبری داشته باشند، قبل از دریافت تأییدیه نهایی مجوز کارشان می‌توانند کار خود را شروع کنند. افرادی که می‌‌خواهند در زمان انتظار برای دریافت ویزای کار نهایی‌شان کار کنند، می‌توانند از طریق وب فرم اداره مهاجرت، اجازه کار بگیرند.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes