چطور شرکت مهاجرتی کلاهبردار را شناسایی کنیم؟

چطور شرکت مهاجرتی کلاهبردار را شناسایی کنیم؟
متاسفانه با گرم شدن بازار مهاجرت، بسیاری از کلاهبرداران، با نام شرکت‌های مهاجرتی معتبر به دنبال ارائه خدمات تقلبی به متقاضیان مهاجرت به کانادا هستند. تحقیقات انجام شده توسط روزنامه مونترال نشان داد که شرکتی در این شهر با ترغیب متقاضیان برای کار و زندگی در کانادا، از آنها کلاهبرداری کرده و برای انجام روند مهاجرت، به شیوه‌ای دقیق و برنامه‌ریزی شده، آنها را متقاعد به پرداخت پول می‌کند. این اولین باری نیست که شرکتی اقدام به فریب متقاضیان مهاجرت می‌کند. این نوع کلاهبرداران، شیوه‌های خاص و پیچیده‌ای برای فریب مردم دارند و تحت عنوان شرکت‌های استخدامی و شرکت‌های مشاوره عمل می‌کنند. قربانیان این نوع کلاهبرداری‌ها گفته‌اند که در ابتدا این شرکت‌های تقلبی به آنها پیشنهاد کار در بخش‌های مختلف به خصوص ساخت و ساز را داده‌اند؛ حتی روند استخدام آنها نیز بسیار شبیه به استاندارد‌های اصلی استخدام از جمله انجام مصاحبه و پر کردن فرم‌های منابع انسانی است. پس از اینکه متقاضیان از مرحله مصاحبه و پر کردن فرم‌ها گذشتند، به مشاور مهاجرت معرفی می‌شوند و مشاور از آنها می‌خواهد تا مدارک لازم را کامل و پول واریز کنند. بسیاری از متقاضیانی که برای مهاجرت و پیدا کردن کار در کانادا بی صبر هستند، در دام این نوع کلاهبرداری‌ها می‌افتند.

کلاهبرداران چگونه متقاضیان مهاجرت را متقاعد می‌کنند؟

تشخیص تقلبی بودن شرکت‌های مهاجرتی کار ساده‌ای نیست. این شرکت‌ها عملکرد و ظاهر دقیقی دارند و در وب‌سایت خود اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی مختلفی را برای ظاهر سازی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. این موضوع در مورد مشاوران دروغی نیز صدق می‌کند: هویت و اعتبار آنها به نظر قانونی می‌رسد، اما در واقع تمام اطلاعات و دانش خود را از شرکت‌های مهاجرتی معتبر و واقعی دزدیده‌اند. علاوه بر این، آنها اغلب از آن ادعا می‌كنند كه با آژانس‌های دولتی یا شركت‌های قانونی كانادا ارتباط دارند. کلاهبرداران هرکاری می‌کنند تا مردم باور کنند که اطلاعاتشان واقعی است و به این شکل اعتماد قربانیان بالقوه خود را جلب می‌کنند. متأسفانه پدیده کلاهبرداری در مهاجرت جدید نیست و در گذشته شبکه‌های کلاهبرداری مشابهی نیز گزارش شده‌اند. اداره مهاجرت کانادا سال‌هاست هشدارهایی در رابطه با کلاهبرداری در مورد مهاجرت اعلام و میلیون‌ها دلار برای افزایش آگاهی عمومی هزینه می‌کند و سیستم‌هایی را برای سرکوب این نوع متقلبان به کار می‌گیرد.

ویژگی‌های شرکت‌های مهاجرتی معتبر چیست؟

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند باید عملکرد دقیقی در انتخاب شرکت‌های مهاجرتی و مشاوره معتبر داشته باشند و از خود این سوالات را بپرسند:
  1. آیا شرکت مهاجرتی مورد نظر مجوزهای لازم را دارد؟
فراموش نکنید که تنها وکیل‌ها و مشاوران کانادایی که دارای گواهی و مجوز باشند اجازه دارند در ازای دریافت پول خدمات مهاجرتی ارائه کنند. در هر استان کانادا، یک دایرکتوری از وکیلان وجود دارد که شما می‌توانید صحت و درستی مجوز وکیلتان را در آن بررسی کنید. همچنین برای اطمینان از معتبر بودن مشاوره‌تان، از ثبت ملی مشاوران مهاجرت استفاده کنید. برای اطمینان از مجاز بودن وکیل و مشاورتان اینجا کلیک کنید.
  1. آیا فردی که با آن صحبت می‌کنید واقعا وکیل یا مشاور شماست؟
با دقت عمل کنید و مطمئن شوید که شخصی که با آن به عنوان وکیل یا مشاوره صحبت می‌کنید، هویتی واقعی دارد. زیرا بعضی از افراد متقلب می‌توانند هویت وکلا و مشاوران مجاز را جعل کنند. وب‌سایت رسمی شرکت، محل دفتر، اطلاعات تماس و غیره را به دقت بررسی کنید تا از جعلی نبودن هویت شرکت مطمئن شوید. برخی از متقلبان از نام شرکت‌های معتبر سوء استفاده می‌کنند. از قرار دادن اطلاعات شخصی با افراد ناشناس از طریق رسانه‌های اجتماعی خودداری کنید. بیشتر وکلا و مشاوران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند اطلاعات حساس را از طریق تماس، ایمیل یا جلسات حضوری دریافت کنند.
  1. آیا وکیل یا مشاور شما، سابقه خوبی دارد؟
بعد از مطمئن شدن از هویت وکیل یا مشاورتان، بهتر است سوابق او را در زمینه پرونده‌های مهاجرتی بررسی کنید. تا جایی که ممکن است اطلاعات زیادی در مورد صلاحیت وکیل، مشاوره و شرکت مهاجرتی مورد نظرتان به دست بیاورید. پرونده‌های پیچیده مهاجرتی تنها به دست وکیلان باتجربه به نتیجه می‌رسند. وکیل خوب کسی است که در کنار تجربه، دانش و توانایی کار کردن بر روی پرونده شما را داشته باشد.
  1. آیا پیشنهاد کاری که دریافت می‌کنید، معتبر است؟
بعضی از افراد با سوء استفاده از شرکت‌های مهاجرتی معتبر و ارائه پیشنهادات وسوسه‌ انگیز کار، سعی می‌کنند متقاضیان مهاجرت به کانادا را فریب دهند. اگر به اعتبار پیشنهاد کاری که دریافت می‌کنید شک دارید، حتما تمام مراحل بالا را بگذرانید تا در دام شرکت‌های تقلبی نیافتید. برای دریافت اطلاعات در مورد خدمات حقوقی معتبر برای مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید. اگر به اعتبار شرکتی شک دارید، اینجا کلیک کنید.
4.5/5 - (26 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes