هزینه‌های زندگی یک دانشجو در کانادا

تحصیل در کانادا نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود زیرا می‌توانید به تحصیلات برتر، تجربیات زندگی چند فرهنگی و مدرک معتبر جهانی دست پیدا کنید. یکی از چالش‌های مهم دانشجویان خارجی هزینه زندگی در کانادا است. حداقل هزینه‌های دانشجویی در کانادا را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد.

حداقل هزینه‌های دانشجویی در کانادا

تمکن مالی

اداره مهاجرت از متقاضیان تحصیل در کانادا می‌خواهد تا مدارکی را ارائه کنند که نشان دهد آنها توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را دارند. به طور معمول دانشگاهی که از آن پذیرش می‌گیرید، تخمینی از هزینه‌های زندگی و شهریه را به شما ارائه می‌کند و افسر اداره مهاجرت وضعیت مالی شما را بر اساس این تخمین بررسی می‌کند. در صورتی که دانشگاه شما این هزینه‌ها را ارائه نکند، شما باید مدارکی به افسر اداره مهاجرت نشان دهید که ثابت کند شما می‌توانید خود و همراهان‌تان را در طی دوره تحصیل در کانادا از نظر مالی تامین کنید. به طور معمول شما باید برای مدت ۱۲ ماه، حداقل ۱۰ هزار دلار به ازای خودتان و ۴ هزار دلار به ازای همسرتان و ۳ هزار دلار به ازای هر فرزند داشته باشید. فراموش نکنید این‌ها تنها هزینه‌های مربوط به محل اقامت، خورد و خوراک، بیمه، حمل و نقل و پوشاک هستند و شهریه و درمان در این مبالغ گنجانده نشده است.

پوشش بیمه درمانی

دریافت بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی در کانادا بسیار ضروری است، زیرا هزینه‌های خدمات درمانی در این کشور بسیار بالا است. شرایط دریافت بیمه درمانی در استان‌های مختلف متفاوت است و هر استان برنامه ویژه‌ای برای آن دارد. داشتن بیمه درمانی در برخی از دانشگاه‌ها اجباری است و دانشجو باید ظرف یک هفته پس از ورود به کانادا، بیمه خود را دریافت کند.

هزینه‌های زندگی بر اساس محل زندگی

همانند هر جای دیگری در جهان، هزینه زندگی در مراکز شهرها بالاتر از حاشیه شهرها است. بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند از گزینه خوابگاه یا خانه دانشجویی در داخل محوطه دانشگاه استفاده کنند. مطمئنا زندگی در داخل محوطه دانشگاه، کم‌هزینه‌ترین گزینه نیست اما مزایای زیادی به همراه دارد که یکی از این مزایا دسترسی راحت‌تر به دانشگاه و کاهش هزینه‌های حمل و نقل است. هزینه‌های زندگی در شهرهای تورنتو و ونکوور نسبت به شهرهای دیگر به مراتب بالاتر است.

هزینه‌های تحصیل بر اساس موسسه آموزشی

هزینه زندگی در کانادا از شهری به شهر دیگر متغیر است و به مواردی مانند فاصله دانشگاه تا خانه، رشته تحصیلی و سبک زندگی بستگی دارد. همانطور که قبلا گفتیم، هر دانشگاهی، تخمینی از هزینه‌های زندگی و تحصیل به دانشجو ارائه می‌کند. در این جدول هزینه‌های تقریبی به صورت ماهانه و سالانه ارائه شده است:

تخمین هزینه‌های ماهانه و سالانه یک دانشجو در کانادا

هزینه‌هاماهانهسالانه
شهریه۸۰۰۰ دلار
هزینه‌های تحصیل۴۰۰ دلار
بیمه درمانی۷۰ دلار۸۵۰ دلار
جزوه‌های درسی۶۰۰ دلار
هزینه اجاره در داخل محوطه دانشگاه۶۰۰ دلار۷۲۰۰ دلار
حداقل هزینه تلفن همراه۳۰ دلار۳۶۰ دلار
هزینه‌های حمل و نقل عمومی۴۰ دلار۴۸۰ دلار
هزینه خورد و خوراک۳۰۰ دلار۳۶۰۰ دلار
هزینه پوشاک و تفریحات۸۰ دلار۳۶۰ دلار
هزینه بیمه اتوموبیل۱۵۰۰ دلار
بنزین۲۰۰ دلار۲۴۰۰ دلار
جمع هزینه‌ها۱۳۲۰ دلار۲۶۳۴۰ دلار
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes