فراخوان جدید اکسپرس انتری به متقاضیان شانس دریافت اقامت دائم کانادا را داد

دولت کانادا در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۹ برای ۳۶۰۰ متقاضی دعوت‌نامه ارسال کرد تا درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه کنند. به طور کلی، با احتساب فراخوان نهم اکتبر، دولت کانادا از شروع سال ۲۰۱۹ تاکنون ۷۵۳۰۰ دعوت به اقدام برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر کرده است. متقاضیان باید برای دریافت دعوت‌ نامه در این دور دعوت، حداقل ۴۷۲ امتیاز از سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کردند. این در حالی است که در دور قبلی که در ۳۰ اکتبر برگزار شد، متقاضیان به حداقل ۴۷۵ امتیاز نیاز داشتند.

نحوه ارسال دعوت به اقدام در سیستم اکسپرس انتری

در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان برای سه دسته مهاجرتی در مجموعه‌ای مدیریت می‌شوند. این سه برنامه اقتصادی عبارتند از:
  • برنامه کلاس نیروی کار متخصص فدرال
  • کلاس تجارت حرفه‌ای
  • و برنامه رده تجربه کانادایی
متقاضیان واجد شرایط در مجموعه اکسپرس انتری بر اساس امتیازی که در سیستم CRS (سیستم جامع رتبه بندی) دریافت کرده‌اند، رتبه‌بندی می‌شوند. این سیستم برای اعطای امتیاز به متقاضیان معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرد. مهمترین معیارها عبارتند از:
  • سن
  • سطح تحصیلات
  • سابقه کار تخصصی
  • و مهارت در زبان انگلیسی و فرانسه
داشتن پیشنهاد شغلی از شروط اصلی دریافت دعوت‌نامه نیست اما متقاضیان می‌توانند به ازای پیشنها شغلی معتبر، امتیاز بیشتری دریافت کنند. در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیانی که دارای بالاترین امتیاز هستند، از طریق فراخوان‌های منظمی که تقریبا هر دو هفته یک بار انجام می‌شوند، دعوت‌نامه دریافت می‌کنند.

جریان‌های انتخاب استانی مرتبط با اکسپرس انتری

متقاضیان برای افزایش امتیاز و بهبود رتبه خود در مجموعه اکسپرس انتری گزینه‌های متعددی را پیش رو دارند. در دسترس‌ترین و بهترین راه برای افزایش امتیاز، شرکت در انتخاب استانی است. متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم اکسپرس انتری پذیرفته شوند، ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت می‌کنند و این امتیاز به طور قابل توجهی شانس آنها را برای دریافت دعوت‌نامه افزایش می‌دهد. در هفته‌های گذشته استان‌های ساسکاچوان، آلبرتا، نوا اسکوشیا، منیتوبا و بریتیش کلمبیا، از طریق برنامه‌های انتخاب استانی خود برای متقاضیان دعوت‌نامه ارسال کردند. درفراخوانی که در تاریخ ۱۲ نوامبر سال ۲۰۱۹ توسط استان ساسکاچوان برگزار شد، ۳۰۳ متقاضی اکسپرس انتری نیز دعوت به اقدام دریافت کردند. به همین ترتیب آلبرتا نیز در دو هفته اخیر برای ۴۰۱ متقاضی اکسپرس انتری دعوت‌نامه ارسال کرد. استان بریتیش کلمبیا نیز در این میان بی نصیب نبود و با ارسال دعوت‌نامه‌هایی از متقاضیان خواست تا درخواست اقامت دائم خود را ارائه کنند. در تاریخ ۲۸ اکتبر نیز، استان نوا اسکوشیا برای ۴۳۰ متقاضی دعوت به اقدام ارسال کرد تا نیاز خود به بازار کاررا برطرف کند. اولین قدم برای شرکت در برنامه‌های انتخاب استانی یکی از این استان‌ها، ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس انتری است.  
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes