چگونه از طریق ویزای تحصیلی اقامت دائم کانادا بگیریم

تحصیل در کانادا راه خوبی برای دریافت اقامت دائم کانادا است. به طور کلی بسیاری از افراد برای دریافت اقامت دائم کانادا تحصیلات خود را در این کشور ادامه می دهند. خوشبختانه وجود راه‌های متعددی برای دانشجویان وجود دارد تا بتوانند به این هدف برسند. در این مطلب قصد داریم برنامه‌ های مهاجرتی را معرفی کنیم که دانشجویان خارجی می‌توانند از طریق آنها درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه دهند.

۱. برنامه‌ های مهاجرتی انتخاب استانی

چندین استان کانادا دارای برنامه‌هایی برای دانشجویان خارجی هستند که به تازگی از دانشگاه یا کالج‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند. این استان‌ها عبارتند از: استان آلبرتا، استان بریتیش کلمبیا، استان منیتوبا، استان نیوفاندلند و لابرادور، استان نوا اسکوشیا، استان انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و استان ساسکاچوان. دانشجویان برای شرکت در برخی از برنامه‌های استانی نیازی به پیشنهاد کار یا سابقه کار در استانی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند ندارند. متقاضیان برنامه‌های انتخاب استانی می‌توانند از این طریق خیلی سریع اقامت دائم خود را نسبت به دیگر برنامه‌ها دریافت کنند.

۲. رده تجربه کانادایی

برنامه رده تجربه کانادایی مناسب دانشجویانی است که هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند یا دوره تحصیلی‌شان ۴ ساله است و قصد دارند در حین تحصیل درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه دهند. این برنامه برای دانشجویان خارجی است که در یک دوره تحصیلی تمام وقت در آموزش عالی شرکت کرده‌اند و طول مدت تحصیلشان حداقل ۲ سال است. دانشجویان خارجی باید در زبان انگلیسی یا فرانسه در چهاز مهارت اصلی (خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و صحبت کردن) حداقل امتیاز لازم  و تعیین شده را به دست آورده باشند. همچنین دانشجویان باید یک سال سابقه کار تخصصی در کانادا در ۳ سال اخیر داشته باشد. این سابقه کار باید مربوط به یک شغل تمام وقت یا معادل آن به صورت پاره وقت باشد.

۳. برنامه کلاس تجربه کبک

برنامه تجربه کبک (PEQ) یکی از برنامه‌های سریعی است که دانشجویان می‌توانند از طریق آن اقامت دائم دریافت کنند. این برنامه به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد تا پس از اتمام تحصیل خود، برای زندگی در استان کبک اقامت دائم دریافت کنند. برای ارسال درخواست خود و شرکت در برنامه تجربه استان کبک (the Programme de l’expérience québécoise) حتما باید تمام شرایط لازم را داشته باشید. دانشجویان باید دوره تحصیلی خود را تکمیل و مدرک تحصیلی دریافت کرده‌ باشند. همچنین دوره تحصیلی باید به صورت تمام وقت باشد. دانشجویان همچنین باید دارای سطح متوسط و پیشرفته‌ای در زبان فرانسه داشته باشند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes