۶ کمپانی در کانادا در بحران کرونا اقدام به استخدام نیرو در حوزه تکنولوژی کردند

تمامی بخش‌های اقتصاد کانادا از لحاظ امنیت سایبری، هوش مصنوعی، امنیت داده‌ها، تجارت الکترونیک، تکنولوژی پاک و ساخت و ساز پیشرفته به کمپانی‌های حوزه تکنولوژی متکی هستند. به این ترتیب، شرکت‌هایی که در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند، در دوره بحران کرونا به نیروی کار بیشتری نیاز پیدا کرده‌اند و از افراد با استعداد و دارای تخصص در حوزه فناوری دعوت به همکاری کردند.

شاپ‌فای (Shopify)

دفتر مرکزی شاپ‌فای در شهر اتاوا، انتاریو، قرار دارد و دارای دفاتر مختلف دیگری در سراسر کانادا و در سطح جهان است. این کمپانی در تاریخ هشتم ماه مه اقدام به استخدام افراد دارای تخصص در ۷۷ عنوان شغلی کرد که برخی از آنها عبارت‌اند از: مهندسی و توسعه، اعتماد و امنیت، طراحی UX، علوم داده‌ها و مهندسی. این کمپانی تجارت الکترونیک در ۳ ماه اول سال ۲۰۲۰، شاهد رشد ۴۷ درصدی یا ۴۷۰ میلیون دلاری نسبت به سه ماه اول سال گذشته بود.

سایکلیکا (Cyclica)

سایکلیکا کمپانی بیوتکنولوژی است که در تورنتو، انتاریو، قرار دارد. این شرکت نیز در دوره بحران کرونا اقدام به استخدم افراد دارای تخصص در سه موقعیت شغلی کرد. دو مورد از موقعیت‌های شغلی به افراد دارای تخصص در هوش محاسباتی و یک مورد به توسعه دهنده نرم افزار اختصاص داده شد. کمپانی سایکلیکا از هوش مصنوعی و بیوفیزیک محاسباتی برای تسریع ساخت داروی‌های جدید استفاده می‌کند.  این کمپانی با همکاری شرکت Mannin Research  اقدامات زیادی برای پیداکردن درمان کووید۱۹ انجام داده است.

تیل بوک (Tealbook)

تیل بوک پایگاه داده گسترده‌ای از تأمین‌کنندگان را به تیم‌های تهیه و خرید ارائه می‌دهد تا بتوانند راحت‌تر کالاها و خدمات مورد نیاز خود را برای کسب و کارشان پیدا کنند. در دوره بحران کرونا، این کمپانی در صفحه وب‌سایت خود اقدام به استخدام توسعه‌دهندگان ارشد و مدیر محصول در دفتر تورنتو و همچنین یک مدیر بازاریابی در ایالات متحده کرد. شیوع ویروس کرونا، موجب ایجاد وقفه در ارائه و خرید خدمات شد و بسیاری از کسب‌وکارها مجبور شدند تا نیازهای خود را به شکل دیگری تامین کنند. در این میان کمپانی تیل بوک با جمع‌آوری سریع داده‌های ارائه دهندگان خدمات و تامین‌کنندگان، پایگاه داده‌های را در اختیار کسب وکارهای مختلف قرار داد.

دیالوگ تکنولوژی (Dialogue Technologies)

شرکت دیالوگ تکنولوژی در مونترال قرار دارد و یکی از شرکت‌های برجسته کانادا است. این کمپانی ارائه کننده خدمات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی مجازی است. دیالوگ تکنولوژی اقدام به استخدام افراد دارای تخصص در زمینه امور مالی، قانون، منابع انسانی، فروش و بهداشت و درمان کرد. شرکت دیالوگ تکنولوژی قبل از شیوع ویروس کرونا نیز خدمات مجازی مربوط به بهداشت و سلامت ارائه می‌داد. با شروع بیماری کرونا، این شرکت بخشی از منابع خود را به درمان این بیماری اختصاص داد. انتظار می‌رود تعداد کارمندان دیالوگ تکنولوژی در ماه‌های آینده سه برابر شده و به ۶۰۰ نفر برسد.

مایند بیکن (Mind Beacon)

کمپانی مایند بیکن در تورنتو قرار دارد و ارائه کننده سرویس‌های مجازی مربوط به بهداشت و سلامت است. نیاز به خدمات سلامت روان در اثر شیوع ویروس کرونا بسیار افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب، این کمپانی در کانادا اقدام به استخدام افراد دارای متخصص در تکنولوژی در تمامی رشته‌های مربوط به سلامت در سراسر کانادا کرده است. برنامه رایگان Stronger Mind، در خصوص ویروس کرونا، سرویسی از سوی این کمپانی است که در اختیار تمام شهروندان کانادا قرار گرفته است.

اُپن تکست (Opentext)

کمپانی اُپن تکست در واترلو، انتاریو قرار دارد و در زمینه توسعه و فروش نرم‌افزارهای مدیریت اطلاعات فعالیت می‌کند. این کمپانی نیز در دوره بحران کرونا اقدام به استخدام نیروی متخصص در زمینه فعالیت خود کرده است. با بحران ویروس کرونا، این کمپانی به دنبال کمک به تجارت‌های مختلف  است تا خود را با تغییرات حاصل از شیوع کووید۱۹ وفق دهند.

گزینه های مهاجرتی برای افراد دارای تخصص در بخش تکنولوژی کانادا

کمبود نیروی کار در بخش تکنولوژی فرصت‌های شغلی زیادی را برای مهاجران دارای تخصص در این زمینه فراهم می‌کند. طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی برای برطرف کردن این کمبود ایجاد شده‌اند که به کارفرمایان کمک می‌کنند نیروی متخصص مورد نیاز خود را بیابند و افراد دارای تخصص نیز بتوانند راحت‌تر در این زمینه مشغول به کار شوند. جریان استعداد‌های جهانی یکی از طرح‌هایی است کارفرمایان و کارجویان را به هم ارتباط می‌دهد. از آغاز شروع این طرح در سال ۲۰۱۷، تاکنون ۷۳۵۹ نفر از این طریق به کانادا مهاجرت کرده‌اند. طرح تکنولوژی انتاریو نیز برای مهاجرانی است که در شش شغل مرتبط با تکنولوژی سابقه کار دارند. متقاضیان این طرح ابتدا باید در سیستم اکسپرس انتری شرکت کنند. در ژانویه سال گذشته، انتاریو از طریق این طرح برای ۹۵۴ نفر دعوت‌نامه ارسال کرد و از آنها خواست برای اقامت دائم از طریق برنامه استانی درخواست دهند. طرح تکنولوژی بریتیش کلمبیا نیز یکی از طرح‌هایی است که هر هفته برای متقاضیان دعوت‌نامه ارسال می‌کند تا درخواست خود را برای دریافت اقامت استانی ارائه دهند. متقاضیان این طرح از طریق جریان مهاجرت تخصصی یا سیستم اکسپرس انتری دعوت‌نامه دریافت می‌کنند.  
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes