فرصتی طلایی برای تحصیل در کانادا و دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان

کانادا در حال ایجاد تغییرات اساسی در قوانین مجوز کار فارغ‌التحصیلان برای دانشجویانی است که می‌خواهند از پاییز امسال، در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند. دانشجویان خارجی در کانادا، می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن مجوز کار فارغ‌التحصیلان بگیرند و در کانادا بمانند. تنها دانشجویانی می‌توانند این مجوز کار را دریافت کنند که در موسسات آموزشی منتخب کانادا دوره تحصیلی خود را کامل کرده باشند. از شرایط دیگر دریافت این مجوز کار این است که دوره تحصیلی باید حداقل ۸ ماه و به صورت حضوری باشد. در حال حاضر تغییراتی در قوانین دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان ایجاد شده‌ است.

تحصیل غیرحضوری و دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان

در حالت عادی، دانشجویانی که به‌صورت غیر‌حضوری تحصیلی می‌کنند، واجد شرایط دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان نیستند. با این حال، با توجه به اوضاع پیش آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا، و ایجاد قوانین محدودیت سفر در سراسر دنیا، اداره مهاجرت به دانشجویان این اجازه را داده است تا بتوانند دوره تحصیلی خود را به صورت آنلاین سپری کنند. همچنین، این افراد می‌توانند ویزای کار فارغ‌التحصیلان را نیز دریافت کنند. این قانون توسط اداره مهاجرت در تاریخ ۱۴ مه سال ۲۰۲۰ اعلام شد. به این ترتیب، دانشجویان جدیدی که دوره تحصیلیشان از پاییز امسال شروع می‌شود و از یکی از موسسات آموزشی منتخب در کانادا پذیرش دارند، اجازه دارند تا ۵۰ درصد واحد‌های درسی خود را به صورت آنلاین و در خارج از کانادا بگذرانند و پس از فارغ‌التحصیل شدن نیز، مجوز کار دریافت کنند. همچنین اداره مهاجرت اعلام کرده است، مدت زمانی که دانشجویان واحدهای درسی خود را در خارج از کانادا می‌گذرانند، تاثیری بر کوتاه شدن مدت اعتبار مجوز کار فارغ‌التحصیلان آنها ندارد. برای مثال، اگر دانشجوی جدیدی، در پاییز امسال دوره تحصیلی خود را در یکی از موسسات آموزشی منتخب شروع کند، و واحدهای درسی خود را به صورت آنلاین پاس کند، همچنان می‌تواند واجد شرایط دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان باشد و در عین حال، اعتبار مجوزکار او برابر با دوره تحصیلی او و حداکثر تا ۳ سال خواهد بود.

اهمیت این تغییر اساسی

دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان یکی از اهداف اصلی دانشجویان خارجی است زیرا این امکان را به آنها می‌دهد تا بعد از اتمام تحصیل تا سه سال در کانادا مشغول به کار شوند. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند سابقه کار به دست بیاورند. این سابقه کار به آنها برای دریافت اقامت دائم کانادا کمک شایانی می‌کند. در ماه‌های اخیر، دانشجویان فارغ‌التحصیل خارجی و دارای سابقه کار، در فراخوان‌های  اکسپرس انتری، بیشترین دعوت‌نامه را نسبت به سایر متقاضیان دریافت کردند. یکی دیگر از مزایای این تغییر این است که دانشجویان در آغاز سال تحصیلی مجبور نیستند به صورت حضوری در کلاس‌ها شرکت کنند و به این ترتیب هزینه‌های اضافی زندگی را برای تحصیل متحمل شوند.

کانادا مقصدی جذاب برای دانشجویان

کانادا به دلایل زیر ثابت کرده است که یکی از جذاب‌ترین مقصد‌های جهان برای دانشجویان خارجی است:
  • دانشگاه‌ و کالج‌های کانادا دارای کیفیت بالا و جهانی از نظر سطح آموزش هستند.
  • دانشجو، همسر یا همراه او می‌توانند همزمان با تحصیل در کانادا مشغول به کار شوند.
  • دانشجویان می‌توانند پس از تکمیل دوره تحصیلی خود، با دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان در کانادا بمانند.
  • کانادا کشور بسیار امنی است.
  • کانادا هر ساله پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار مهاجر، دانشجو، نیروی کار و توریست از سراسر دنیا است.
  • هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه‌ها در کانادا نسبت به کشورهای دیگر پایین‌تر است.
  • بیش از ۸۰ روش برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در سال ۲۰۱۸، تقریباً ۵۴ هزار دانشجوی خارجی، توانستند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
این اصلاحات جدید باعث می‌شود تحصیل در کانادا و استفاده از مزایای آن برای دانشجویان خارجی راحت‌تر شود.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes