انتاریو در ماه آگوست شاهد افزایش بی سابقه ای در نرخ اشتغال بود

به گزارش اداره آمار،‌ اشتغال در کانادا در ماه آگوست به طور قابل توجهی افزایش یافت.

پنج استان کانادا شاهد افزایش آمار اشتغال بودند در حالی که این آمار در بقیه استان‌های کشور ثابت بود. این استان‌ها عبارتند از انتاریو، کبک، منیتوبا، ساسکاچوان و نیوبرانزویک که در این میان استان انتاریو دارای بالاترین آمار افزایش اشتغال در ماه آگوست بود.

افزایش آمار اشتغال در کانادا در استان انتاریو

انتاریو در ماه آگوست با آمار ۸۵ هزار شغل پاره وقت جدید جایگاه اول را به خود اختصاص می دهد.

این استان در مقایسه با ماه آگوست سال پیش، یعنی سال ۲۰۱۸،‌ شاهد افزایش ۳.۵ درصدی فرصت‌های شغلی بوده است. برنامه نامزدی مهاجران در استان انتاریو به متقاضیان چندین گزینه مهاجرتی را به نیروی کار متخصص ارائه می‌دهد که یکی از آنها سیستم اکسپرس انتری فدرال است.

فرصت‌‌های شغلی در کبک

نرخ اشتغال استان  کبک برای دومین ماه پیاپی با ۲۰ هزار شغل جدید، در ماه آگوست افزایش یافت. اکثر فرصت‌های شغلی مربوط به زمینه‌های مالی، بیمه‌، املاک و مستغلات‌، صنایع اجاره و لیزینگ ایجاد شدند.

شغل‌های فنی و علمی برخی از فرصت‌های شغلی استان منیتوبا

تعداد افراد شاغل در ماه آگوست در استان منیتوبا به ۵۲۰۰ نفر ازایش پیدا کرد. بنا به گزارش اداره کانادا، این افزایش در تاریخ این استان بی‌سابقه بوده است. با این حال نرخ بیکاری در این استان ۵.۶ درصد است و این یعنی مشکل بیکاری هیچ بهبودی نداشته است.

افزایش اشتغال در صنعت ارائه خدمات در استان ساسکاچوان

ساسکاچوان شاهد افزایش ۲۸۰۰ فرصت شغلی جدید در بازار کار در ماه گذشته بود که به پایین آمدن نرخ بیکاری تا حدود ۵.۱ درصد کمک کرد. در مقایسه با آگوست سال ۲۰۱۸، اشتغال در استان ساسکاچوان تا ۲.۲ درصد یا ۱۳ هزار شغل افزایش یافته است.

افزایش فرصت‌های شغلی در استان نیوبرانزویک

شاید استان نیوبرانزویک شاهد افزایش نرخ اشتغال کمتری نسبت به ۴ استان قبل باشد اما در ماه پیش حدود ۲۳۰۰ نفر در این استان مشغول به کار شدند. فرصت های شغلی در صنعت اطلاعات، فرهنگ و تفریح  ارائه شدند.جالب است که بدانید نرخ بیکاری در این استان با وجود افزایش فرصت‌های شغلی، بدون تغییر باقی مانده است.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes