نوا اسکوشیا مسیر جدیدی را برای مهاجرت پزشکان به کانادا باز می‌کند

به دلیل نیاز مبرم جامعه نوا اسکوشیا، پزشکان ، پزشکان عمومی و متخصصان در مجموعه اکسپرس انتری در اولویت قرار می‌گیرند.

استان نوا اسکوشیا در برنامه جدیدی برای برطرف کردن نیازهای جامعه به نیروی پزشکی، به پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص که در سیستم اکسپرس انتری پروفایل دارند، پیشنهاد مهاجرت به کانادا را داد.

یکی از معیارهای مهم برای متقاضیان، داشتن یک پیشنهاد شغلی تایید شده از سوی سازمان بهداشت و درمان نوا اسکوشیا (NSHA) یا مرکز بهداشت Izaak Walton Killam Health  در هلیفکس است. در صورت دریافت دعوت‌نامه، متقاضیان باید متعهد شوند که حداقل به مدت دو سال در نوا اسکوشیا زندگی و کار می‌کنند.

در حال حاضر، ۱۲۴ فرصت شغلی در صفحه فرصتهای شغلی NSHA موجود است. این فرصت‌ها مربوط به زمینه‌ها و تخصص‌های گوناگونی در سراسر مناطق استان نوا اسکوشیا هستند.

اقدامات استان نوا اسکوشیا برای حل مسئله کمبود نیروی پزشکی

تخمین زده می شود که بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان نوا اسکوشیا، پزشک خانواده ندارند و این استان در سال گذشته با تخصیص ۳۹.۶ میلیون دلار تلاش کرد تا این مسئله  را از طریق افزایش دستمزد، کاهش نرخ اجاره مطب و ارائه فناوری لازم برای بهبود دسترسی به مراقبت‌های اولیه، حل کند.

نحوه دریافت دعوت‌نامه در مجموعه اکسپرس انتری

برای افزایش شانس خود در برنامه نامزدی استانی از طریق جریان اولویت‌های بازار کار، متقاضیان باید دارای پروفایل معتبری در سیستم اکسپرس انتری باشند.  در این سیستم مجموعه‌ای وجود دارد که تمامی نیرو‌های کار متخصص را گرد هم جمع می کند.

متقاضیان اکسپرس انتری، می‌توانند در این مجموعه در سه برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص شرکت کنند و متقاضیانی که امتیاز بیشتری به دست آورند شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه خواهند داشت.

پزشکان واجد شرایطی که توسط NSNP انتخاب شوند، می‌توانند ظرف مدت ۳۰ روز در برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا شرکت کنند.

متقاضیانی که در این برنامه قبول شوند، ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت می‌کنند و این امر می‌تواند تا حد زیادی شانس آنها را برای اخذ اقامت دائم کانادا افزایش دهد.

NSNP همچنین دارای یک جریان پزشکان (Physician Stream) اختصاصی است که در خارج از سیستم اکسپرس انتری فعالیت می‌کند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes