مقررات و شرایط جدیدی به برنامه تجربه استان کبک اضافه شد

استان کبک با ایجاد تغییر در شرایط پذیرش مهاجران از طریق برنامه تجربه استان کبک به دنبال پذیرش مهاجرانی با صلاحیت بالاتر است.  این شرایط جدیدی برای دانشجویان خارجی و  افرادی است که دارای تجربه کاری در استان کبک هستند و قصد دارند اقامت دائم کانادا بگیرند.

این تغییرات، برنامه تجربه استان کبک (Programme de l’expérience québécoise یا PEQ) را تحت تأثیر قرار می دهد. برخی از تغییرات از اول نوامبر ۲۰۱۹ و برخی دیگر در سال جدید شروع می‌شوند. این استان اعلام نکرده است که آیا این تغییرات بر درخواست‌هایی که در حال بررسی هستند، تاثیر خواهد گذاشت یا خیر.

برخی از مهمترین تغییرات در برنامه تجربه استان کبک

یکی از تغییرات اساسی مربوط به معرفی لیست مشاغل مورد نیاز (فقط به زبان فرانسه) برای کارجویان است. افرادی که دارای تجربه کار در این استان هستند و مایلند در برنامه تجربه استان کبک نیز شرکت کنند، باید در یکی از مشاغل این لیست مشغول به کار شوند. میزان تجربه کار مورد نیاز، بستگی به کد دسته‌بندی ملی شغلی (NOC) شغل مورد نظر دارد.

یکی از شرایط مهمی که این متقاضیان باید داشته باشند، حداقل ۱۲ ماه سابقه کار در یکی از این مشاغل در دسته مهارتی ۰، A یا B است.

افرادی که در مشاغلی با دسته مهارتی  C  یا D  در دسته بندی ملی مشاغل کار می‌کنند‌، به حداقل ۱۸ ماه سابقه کار در این استان احتیاج دارند.

دانشجویان خارجی که قصد دارند درخواست خود را برای برنامه PEQ  ارائه دهند، باید حتما در یکی از مدارک استان کبک که در بخش های A و B لیست آموزش منطقه کبک، ذکر شده است،‌ آموزش دیده باشند.

برای بررسی این لسیت اینجا کلیک کنید.

علاوه بر این، دانشجویان خارجی که در یک برنامه تحصیلی ۹۰۰ ساعته در استان کبک ثبت نام کرده‌اند، موظفند بعد از تحصیل، شش ماه تعهد به خدمت داشته باشند و در این استان کار کنند. این تعهد کاری باید مربوط به رشته تحصیلی آنها باشد. برنامه‌های قابل انتخاب در فایل بالا ذکر شده است.

شرایط زبان

از اول ژانویه سال ۲۰۲۰، تغییراتی نیز در مورد شرایط لازم در زمینه شرایط زبان خارجی برای هر دو گروه متقاضیان برنامه تجربه استان کبک، اجرا خواهد شد. متقاضیان برای اثبات مهارت خود در زبان فرانسه، سه گزینه دارند:

  • شرکت در آزمون استاندارد زبان فرانسه
  • داشتن شرایط لازمی که توسط یک متخصص تنظیم شده است؛ یا
  • تکمیل کردن یک دوره تحصیلی حداقل سه ساله به زبان فرانسه در سطح متوسطه یا متوسط به بالا

ضرورت یادگیری زبان، شامل حال ویزای همسر متقاضی نیز می‌شود. متقاضی و همسرش، هر دو باید سطح متوسطی در زبان فرانسه انگلیسی داشته باشند یا CBL ۷ یا ۸ کسب کنند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes