رشد جمعیت در استان کبک امید بخش است

وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد که استان کبک پتانسل جذب ۴۴۵۰۰ مقیم دائم و صدور ۲۴۷۰۰ دعوت‌نامه برای گواهی‌نامه منتخب استان کبک را در سال ۲۰۲۰ دارد. پیش بینی می‌شود که ۵۹ درصد از این رقم از طریق برنامه‌های اقتصادی استان، از جمله برنامه نیروی کار متخصص کبک (QSWP) قرار است وارد کبک شوند. وزارت مهاجرت استان کبک همچنین اظهار داشت این حجم مهاجرت با توجه به ظرفیت پذیرش و ادغام مهاجران به استان در نظر گرفته شده است.

امسال یعنی در سال ۲۰۱۹، هدف استان کبک جذب ۴۱۸۰۰ مهاجر بود و حالا قصد دارد با اضافه کردن ۲۷۰۰ پذیرش بیشتر، این حجم را به ۴۴۵۰۰ نفر برساند. وزیر مهاجرت استان کبک، سیمون جولین بارت (Simon Jolin-Barrette) گفت که تا سال ۲۰۲۲ قرار است بالای ۵۰ هزار مهاجر جدید به این استان جذب شوند.

پذیرش حداکثر ۲۲ هزار نیروی کار متخصص کبک  در سال ۲۰۲۰

استان کبک قصد دارد از طریق برنامه‌های مهاجرت اقتصادی خود بین ۲۵۵۰۰ تا ۲۶۳۰۰ مهاجر جدید را به استان جذب کند. این استان می‌تواند حداکثر ۳۶۰۰ تفر را از طریق برنامه‌های مهاجرتی کسب و کار خود بپذیرد. مهمترین برنامه مهاجرت کسب و کار استان کبک برنامه کارآفرینی کبک و برنامه نیروی کار خود خود اشتغال کبک هستند.

حداکثر ۷۰۰ مهاجر نیز برای دسته بندی‌های دیگر اقتصادی این استان مانند پرستار خانگی و دیگر برنامه‌ها، پذیرفته خواهند شد. باقی ۱۸۲۰۰ نفر ظرفیت پذیرش استان به مقیمان دائمی اختصاص داده می‌شود که از طریق برنامه‌های اسپانسرشیپ خانواده، پناهندگی و دیگر برنامه‌های مهاجرتی وارد استان خواهند شد.

اهداف گواهی‌نامه منتخب استان کبک در سال ۲۰۲۰

براساس مفاد توافقنامه کانادا-کبک، کبک این اختیار را دارد که کلیه مهاجران طبقه اقتصادی و مهاجران خاص را به انتخاب خود به این استان دعوت کند. افرادی که از این طریق انتخاب می‌شوند گواهی‌نامه منتخب استان کبک (Certificat de sélection du Québec یا CSQ) را دریافت می‌کنند و می‌توانند برای دریافت ویزای اقامت دائم به دولت فدرال کانادا مراجعه کنند.

حدود ۷۱ درصد کل پذیرش‌ها در استان باید توسط خود این استان انتخاب و انجام شود. قرار است در سال ۲۰۲۰ استان کبک بین ۲۰۱۰۰ تا ۲۴۷۰۰ گواهی‌نامه منتخب برای متقاضیان صادر کند. این مقدار کمی کمتر از تعداد گواهی‌نامه‌ای است که در سال ۲۰۱۹ صادر شد. در حقیقت در سال ۲۰۱۹، قرار بر این بود که بین ۲۰۲۰۰ تا ۲۴۸۰۰ گواهی نامه به متقاضیان اعطا شود.

حداکثر ۱۵۰۰۰ نفر نیز قرار است در سال ۲۰۲۰ از طریق برنامه نیروی کار متخصص است.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes