استان کبک برای آماده کردن مهاجران برای آزمون ارزش‌ها، راهنمای جدیدی را منتشر کرد

دولت کبک راهنمای جدیدی را در مورد آزمون ارزش‌ها ارائه داد. متقاضیان مهاجرت برای پذیرفته شدن در این استان باید با موفقیت آزمون ارزش‌ها را پشت سر بگذارند. از اول ژانویه سال ۲۰۲۰، متقاضیانی که به دنبال اقامت در کبک هستند باید در آزمون ارزش‌ها قبول شوند تا ثابت کنند که صلاحیت لازم برای زندگی در کبک را دارند و از ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های کبک در منشور حقوق بشر و آزادی مطلع هستند و به آنها احترام می گذارند.

جزئیات راهنمای آزمون ارزش‌ها

دولت کبک راهنمای جدیدی را به زبان فرانسه در زمینه آزمون ارزش‌ها منتشر کرده است که در آن ارزش‌‌‌های ضروری برای ادغام مهاجران در استان، ذکر شده‌اند. در این راهنما اطلاعاتی وجود دارد که به متقاضیان مهاجرت به این استان کمک می کند تا بهتر استان کبک را بشناسند. مطالعه این راهنما برای شرکت در آزمون لازم نیست اما پنج اصل و ارزش اساسی استان کبک در آن مشخص شده‌ است. این پنج اصل عبارتند از:
  • تاکید بر فرانسوی زبان بود استان کبک
  • تاکید بر جامعه دموکراتیک کبک
  • احترام به برابری جنسیتی
  • حقوق و مسئولیت‌های ساکنان کبک
  • تاکید بر غیر دینی بودن و سکولاریسم در جامعه کبک

چه کسانی باید در آزمون ارزش‌ها شرکت کنند؟

تمام کسانی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند (به غیر از افراد زیر ۱۸ سال و افرادی که دارای نوعی ناتوانی دائمی جسمی هستند و نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند) باید این آزمون را با موفقیت بگذرانند. متقاضیان مهاجرت باید ظرف ۶۰ روز پس از ارسال درخواست خود، تاییدیه شرکت و موفقیت در آزمون را نیز ارسال کنند. مطالعه راهنمای آزمون ارزش‌ها می‌تواند به متقاضیان در قبول شدن در این آزمون کمک کند. متقاضیان باید برای قبول شدن حداقل ۷۵ درصد سوالات (۱۵ سوال از ۲۰ سوال) را به درستی پاسخ دهند. نتیجه آزمون تنها به مدت ۲ سال اعتبار خواهد داشت. همچنین، قبول نشدن در آزمون به معنای رد شدن درخواست مهاجرت است و متقاضیان باید روند ارائه درخواست و شرکت در آزمون را از ابتدا شروع کنند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes